fbpx

Network Marketing’de En İyi Hikaye Nasıl Olur?

Network Marketing’de sizce anlatılacak en iyi hikaye nedir?

Müşteriler hikayeleri sever. Bir hikaye, satış alarmlarını, mantıksız direnişi, şüpheciliği ve olumsuzluğu ortadan kaldırarak iletişim kurmanın harika bir yoludur.

Ama anlatılacak en iyi hikaye nedir?

Bizim hikayemiz!

Herkesin bir şey hakkında harika bir hikayesi vardır. Belki de bu yüzden başladık ya da bir fırsat aramamıza neden olan şey budur. Ya da daha başarılı olsaydık, kazandığımız yolculuğun hikayesini  anlatabilirdik.

Anlatacak en iyi ikinci hikaye nedir?

Diğer insanların hayatlarını nasıl etkilediğimizin hikayesi. Ürünlerimizle ya da fırsatlarla yaşadıkları deneyimlerini ve deneyimlerini paylaşabiliriz.

Evet, herkes iyi bir hikayeyi çok sever ama bu hikaye ne kadar olmalı?

Bir teknik, mikro hikaye kullanmaktır. Bu hikaye türü on ila yirmi saniyedir. Mikro hikayenin sonunda, daha fazla bilgi edinmek isterlerse, müşterilerimiz bir karar verebilir.

Müşterilerimiz daha fazla zaman için bize izin verirse, uzun hikayelerimizi anlatabiliriz.

Peki sunumumuz ve şirket videomuz? Hikayeler müşteriler için çok daha ilginç. Mümkün olduğu sürece hikayelerimize bağlı kalmalıyız.

Hepimiz hikayeler anlatırız. Bu doğal. Yeni hikayeler öğrenerek, Network Marketing mesajımız daha fazla müşteriyi etkileyebilir.

İşte yardımcı programlar için bir mikro hikaye:

“Her ay borca girerdim. Şimdi bana para gönderiyorlar. (Son.)”

Fırsat için iki yol var:

“Her zaman ikinci bir işin finansal olarak daha hızlı ilerlememde yardımcı olabileceğini biliyordum, ama her zaman bir adım atmaktan kendimi alıkoydum. Şimdi yan işim gelirimi iki katına çıkardı, keşke daha erken başlamış olsaydım! (Son).”

Veya:

“Her gün işime giderken iki saati kaybederdim. O saatler sonsuza dek kaybolurdu. Şimdi evden çalışarak onları geri aldım. (Son).”

Kaptınız bu işi. Şimdi gidin kendinize ait birkaç mikro hikaye oluşturun ve başkalarıyla paylaşın. Hikayeler insanların kendilerini harekete geçirmede en önemli noktalardan biridir.

İşinizi büyütmek için, bizi takip etmeye devam edin.

 

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,959BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,368TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...