fbpx

Network Marketing’de En İyi Hikaye Nasıl Olur?

Network Marketing’de sizce anlatılacak en iyi hikaye nedir?

Müşteriler hikayeleri sever. Bir hikaye, satış alarmlarını, mantıksız direnişi, şüpheciliği ve olumsuzluğu ortadan kaldırarak iletişim kurmanın harika bir yoludur.

Ama anlatılacak en iyi hikaye nedir?

Bizim hikayemiz!

Herkesin bir şey hakkında harika bir hikayesi vardır. Belki de bu yüzden başladık ya da bir fırsat aramamıza neden olan şey budur. Ya da daha başarılı olsaydık, kazandığımız yolculuğun hikayesini  anlatabilirdik.

Anlatacak en iyi ikinci hikaye nedir?

Diğer insanların hayatlarını nasıl etkilediğimizin hikayesi. Ürünlerimizle ya da fırsatlarla yaşadıkları deneyimlerini ve deneyimlerini paylaşabiliriz.

Evet, herkes iyi bir hikayeyi çok sever ama bu hikaye ne kadar olmalı?

Bir teknik, mikro hikaye kullanmaktır. Bu hikaye türü on ila yirmi saniyedir. Mikro hikayenin sonunda, daha fazla bilgi edinmek isterlerse, müşterilerimiz bir karar verebilir.

Müşterilerimiz daha fazla zaman için bize izin verirse, uzun hikayelerimizi anlatabiliriz.

Peki sunumumuz ve şirket videomuz? Hikayeler müşteriler için çok daha ilginç. Mümkün olduğu sürece hikayelerimize bağlı kalmalıyız.

Hepimiz hikayeler anlatırız. Bu doğal. Yeni hikayeler öğrenerek, Network Marketing mesajımız daha fazla müşteriyi etkileyebilir.

İşte yardımcı programlar için bir mikro hikaye:

“Her ay borca girerdim. Şimdi bana para gönderiyorlar. (Son.)”

Fırsat için iki yol var:

“Her zaman ikinci bir işin finansal olarak daha hızlı ilerlememde yardımcı olabileceğini biliyordum, ama her zaman bir adım atmaktan kendimi alıkoydum. Şimdi yan işim gelirimi iki katına çıkardı, keşke daha erken başlamış olsaydım! (Son).”

Veya:

“Her gün işime giderken iki saati kaybederdim. O saatler sonsuza dek kaybolurdu. Şimdi evden çalışarak onları geri aldım. (Son).”

Kaptınız bu işi. Şimdi gidin kendinize ait birkaç mikro hikaye oluşturun ve başkalarıyla paylaşın. Hikayeler insanların kendilerini harekete geçirmede en önemli noktalardan biridir.

İşinizi büyütmek için, bizi takip etmeye devam edin.

 

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,433BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,553TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Doğrudan Satış Çok Zor!

Doğrudan satış ticaretini yapmak çok zor! Çok az insan size bunu söyleyecektir, ama bu doğru. Evet, çok basit. Başarının adımları berrak. Ancak bu adımları...

Müşteri Odaklı Örgüt Kültürü Nedir?

Müşteri odaklı örgüt kültürü nedir? İşletmelerin, müşteri ilişkilerini başarılı bir şekilde uygulayabilmesi için müşteri odaklı bir örgüt kültürüne sahip olması gerekir. Müşteri odağı, müşteriler için...

Doğrudan Satışta Kişisel Markanızı Nasıl Oluşturursunuz?

Doğrudan satışta kişisel markanızı nasıl oluşturursunuz? Doğrudan satışta, şirketinizin markasını tanıtmak için bir sürü yol vardır. Ancak, şirketinizin markasını, kendinize ait hale getirmekten ve...

Doğrudan Satışın Avantajları – İşinizi Ucuza Nasıl Kurabilirsiniz?

Doğrudan satışın avantajları girişimcilik fikrine sahip olanların planlarında yer etmektedir. E-ticaretin gelişmesi de bu sektöre inanılmaz katkılar, avantajlar sağlamaktadır. Özellikle geleneksel işlerde bir başlangıç...

Super Bowl’a Damga Vuran Tom Brady Kimdir?

Tom Brady kimdir? Dünyaca ünlü sporcu dünyada en çok izlenen spor müsabakalarından Super Bowl tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Dünyanın en başarılı sporcuları arasındaki...

Instagramda Satış – Instagram İşletme Hesabı İçin İpuçları

Facebook'a bağlı sosyal medya araçlarından olan Instagram, instagram işletme hesabı ile instagramda satış yapmak isteyen girişimcilerin gözdesi olmuş durumda. E ticaret sektöründe satış pazarlama...