Instagram Soru/Cevap Etkinliğimiz – 30. Hafta

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir.

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir.Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

30.sunu gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 )  Aylar oldu. Sonuç çok az. Ben nerede hata yapıyor olabilirim?

Yani medium değiliz tabi ki bunu burdan anlamamız imkansız.. İnanmadan çalışıyor olabilirsiniz. Çalışmadan inanıyor olabilirsiniz. Ne inanıp ne düzenli çalışıyor olabilirsiniz. Yeteneklerinizi geliştirmiyor olabilirsiniz. Yeni networkerlerin yaptığı diğer hatalar için buraya tıklayabilirsiniz. 

2 ) Tahmini ne kadar kazancımız olur çalışmamızla orantılı olarak ?

Network Marketing bir ticaret modelidir. Yatırım değildir. O yüzden tahmini bir kazanç söylemek imkansız. Network Marketing hızlı para kazanma yolu mudur? Yazısına buradan gidebilirsiniz.

3 ) En iyi Network Marketing hangi şirket?

Birçok yerli/yabancı firma var. Hepsinin ürünleri farklı ve kaliteli.. Bazısı lüks ürün satarken bazısı günlük kullanım ürünleri satar. Herkesin “en iyi” kriteri farklıdır. Biz Network Okulu olarak, her firmaya eşit mesafedeyiz ve bu konuda tavsiye vermemiz mümkün değil. 60 firmadan bizi takip eden takipçilerimiz var hepsi için en iyisi kendi firmalarıdır. Siz de araştırın ve kendi en iyinizi bulun 🙂 Harika bir firma seçmenin 5 kriteri yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

4 ) Nasıl bu kadar etkili ve okuması keyifli yazıları paylaşıyorsunuz?

Böyle düşünen takipçilerimizin olması bizi daha motive ediyor.. Geçekten Türkiye’nin tarafsız ve herkese hitap eden network platformu olmak için 12 kişilik bir ekiple maddi/manevi fedakarlıklar yaparak çalışıyoruz. Hem networkokulu.net hem sosyal medya hesaplarımız hem de youtube ve diğer projeler için güzel planlarımız var.. Destekleriniz bizim için çok önemli..

5 ) Az bilinen pasif gelir kaynakları nelerdir onlara da bakalım?

Pasif gelir kaynaklarıyla ilgili yazımız yakında sitede olacak takipte kalın.. Her yerde yapabileceğiniz mevsimlik 16 iş fikri yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

6 ) Kendimi liderlik için geliştirmek istiyorum. Başlangıç içi önereceğiniz kitap var mı?

Networkokulu.net te kitap&film kategorisi var. Orada kitap,film listeleri ve kitap incelemeleri paylaşıyoruz. Oradan faydalanabilirsiniz. Paylaştığımız kitaplardan biri olan Ye O Kurbağayı incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

7 ) Nasılsınız. Videoları sabırsızlıkla bekliyoruz?

Teşekkürler çok iyiyiz. Evet haklısınız videolar biraz gecikti, hazırlıklar, planlar bazen istediğimiz gibi olamayabiliyor. İlk videoları çektik, şu an montaj aşamasında, yakında youtube kanalımızda olacak inşallah.. Youtube kanalına abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

8 ) Köyden geldim üniversite okumaya. Hayatımda bir şeyleri yapmak istiyorum ama çekiniyorum. Ne yapmalıyım?

Soru tam gelmedi, ne yapmalıyım diye sorduğunuzu fazediyorum. Bir şey yapmak isteyen insan, bir yolunu bulur, Yapmak istemeyen ise milyonlarca bahane. Buna en iyi örneklerden biri Ümmiye Koçak’ın hayat hikayesidir. Köy hayatının zorlığu içerisinde 15 tiyatro oyunu yazmış ve sahnelediği oyunlarını bugüne kadar yaklaşık 50 bin kişi izlemiştir. En son bir reklamda oynayan dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo’nun çekimlerini yapmıştır. İzlemenizi tavsiye ederiz. İzlemek için buraya tıklayın.

9 ) İnternet sitenizdeki içerikleri kitap haline getirseniz de satsanız süper olacak yoksa ben yapacam bu işi:)

Bedavaya paylaşıyoruz işte daha ne 🙂 İnsanlar hemen bir şeyleri satalım derdinde.. Biz bunu yapmak istemiyoruz, amacımız önce insanlara yardımcı olmak fayda sağlamak.. İlerleyen zamanlarda satmaya değer bir şeyler üretirsek o zaman olabilir.. (Bu arada bütün içeriklerimizin kullanım hakkı network okuluna aittir)

10 ) Ekibim fazla egolu ne yapabilirim?

Ekibiniz muhtemelen bir kişiden oluşmuyordur değil mi? Eğer bir gruptan bahsediyorsanız, hepsinde aynı sorunun olması ya da hepsinin öyle görmeniz sizden kaynaklı olabilir. Yaklaşımınızı değiştirin ve ekibinize empati yapmaya çalışın.

11 ) Param yok iş yapamıyorum?

Bu bakış açısıyla yapamazsın zaten dostum 🙂

***

30. hafta için herkese teşekkürler.. Yine çok eğlendik umarım sizler için de bir renk oluyordur bu soru cevap. Haftaya görüşmek üzere, gönlünüzden geçeni yaşadığınız bir hafta olması dileğiyle…

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>