fbpx

Doğrudan Satış Çok Zor!

Doğrudan satış ticaretini yapmak çok zor! Çok az insan size bunu söyleyecektir, ama bu doğru. Evet, çok basit. Başarının adımları berrak. Ancak bu adımları izleyerek ve daha önce yapılanları tekrar etmek zor geliyor bir çok insana. Ama korkmayın.  Bir iş kurmak hiçbir zaman kolay değildir. Ve hayatta HERHANGİ BİR ŞEYDE mega başarı, olağanüstü çaba ve sebat gerektirir.

Sektörde onlarca yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren liderlere göre bu ticaret zordur. Bu liderlerin üstesinden geldiği zorluklardan, ortaya koyduğu çalışmadan, karşılaştığı reddedilme miktarından ve sahip olduğu sebattan haberiniz var mı?

Açıkçası, sektörümüzdeki insanların % 1’inin, hatta 1000’de 1’inin bile onların büyük bir pazarlama ağı işi kurmak için yaptığını yapmaya istekli olacağından şüphe duyabilirsiniz.  İşte bu yüzden sektörde geçirdiği süre boyunca bu kadar başarılılardı ve milyonlarca dolardan fazla komisyon kazandılar!

Doğrudan Satış Çok Zor!

Garip bir nedenden ötürü, insanlar endüstrimize katıldıklarında piyango zihniyetine sahipler.

Garip bir nedenden ötürü, insanlar endüstrimize katıldıklarında piyango zihniyetine sahip olurlar. Hiçbir şey yapmasalar bile, distribütör olduktan sonra, hemen para kazanmaya başlayabileceklerini düşünüyorlar. Bunu çoğu insanın tembelliğine yorabilirsiniz. Ve birçok distribütörün insanları işe çekmek için kullandığı yutturmaca hareket olduğunu bilmelisiniz.

Gerçek şu ki, bu işe dahil olmak kolay ama başarması zor! Yüzlerce (belki binlerce) kişiyle kişisel olarak konuşmaya istekli olmalısınız ve her gün çoğu insanın bir ay veya yıl içinde karşılaştığından daha fazla reddedilmeyle karşılaşmalısınız. İçinizdeki çoşku azaldıktan sonra bile ilk kararınızı yerine getirmeye istekli olmalısınız. Sıfır geliriniz olsa bile hedeflerinizi görselleştirebilmelisiniz. Cesaretiniz, sebatınız, zihinsel dayanıklılığınız ya da başka ne demek istiyorsanız ona sahip olmalısınız.

Zor Zamanlarda Sizi Ayakta Tutacak Motivasyon Kaynağı Nedir? >>

Doğrudan Satış İçin Beklentilerinizi Ayarlamalısınız

Sektörümüzde başarılı olmak zor olsa da mümkündür. Binlerce insan, çoğu kişinin yapmak istemediği şeyi yapmaya istekli oldukları için, genellikle 3 ile 7 yıllık tutarlı bir çabayla, önemli miktarda altı ve yedi rakamlı kaldıraçlı gelir elde etti.  En çok kazananları inceleyin ve şunları göreceksiniz:

 • Binlerce insanla konuştum.
 • 100-200 veya daha fazla kişiyi kişisel olarak işe aldım.
 • Günde 10-20 kez reddedildim.
 • Ekiplerinde çoğu insanın hayal edebileceğinden daha fazla kişi istifa etti.
 • Haftanın yedi günü, iş günlerinde dahi her gün çalıştım.
 • İşler yolunda gitmese bile, ASLA HEDEFLERİNİZDEN GÖZÜNÜZÜ AYIRMAYIN!

MLM’de 3 Büyük Zorluk >>

Zor olacağını biliyorlardı. Yapılması gereken çok iş olduğunu biliyorlardı. Reddedileceklerini biliyorlardı. Üç adım geri ve dört adım ileri atacaklarını biliyorlardı. Başlangıçta, ilk komisyon çeklerini elde etmeden önce bir veya iki yıl çalışabileceklerini biliyorlardı. Büyük bir takım kurabileceklerini ve bir anda kaybedebileceklerini biliyorlardı.

Ama yine de işlerini kurdular. Vizyonerlerdi ve başkalarının yapmak istemediği bir şeyi yaparlarsa, çoğu insanın asla sahip olamayacağı şeye sahip olacaklarını biliyorlardı: zaman özgürlüğü ve finansal özgürlük. Size tavsiyemiz, ilk% 1’in yaptığı şeyi yapmaya başlamak ve diğer % 99’un ne yaptığını görmezden gelmeniz üzerinedir. Çünkü onların yaptıklarını yapabilirsen, sahip olduklarını alırsın!

Son düşünceler

Özetle, doğrudan satışın yapılması çok zordur. Başka türlü düşünmeyin. Büyük bir distribütör ekibi oluşturmak, daha önce yaptığınız hiçbir şeye benzemeyecek. Reddedilecek, hüsrana uğrayacak, yorulacak, sıkılacak ve bırakmak istediğiniz zamanlar olacaktır. Ancak vizyonunuzu yakından takip edebilir ve bir süre ısrarcı ve tutarlı kalırsanız, ilk % 1’in bir parçası olabileceğinize dair hiç şüpheniz olmasın.

Sizin düşünceleriniz nelerdir? Sizce de doğrudan satış zor bir ticaret midir? Bir yorum bırakın ve ne düşündüğünüzü bize bildirin. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Doğrudan Satışın Altın Kuralını Sizlerle Paylaşıyoruz! >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

4 YORUMLAR

 1. Tam benim şu an daki yaşadıgım durumu ifade etmişsiniz. 8 ay oldu işe başlayalı ama hala bir kariyer atlayabildim. Direktör olabildim. Ama inş. Bu ay hedefim rubi direktör lük. Diyorum iki aydır olamadım. Bütün egitimleri izliyorum son noktasına kadar. Cevreme anlatmaya çalışıyorum. Ev işlerimden fazla zaman ayıramıyorum.yapamayıncada hastalanıyorum. Vazda geçmiyorum. Böyle. Bilgilerinizden dolayı size çok çok teşekkür ediyorum.bütün video larınızı izlemişimdir. Sevgiler. Saygılar.

  • Betul hanim merhaba. Size daha fazla kazanc verecek bir sisteme davet ediyorum. Kripto para madenciligi ile network marketing i birlestiren bir is.

   5523942631 numaradan bana ulasabilirsiniz. Inanin bana daha cok kazanacaksiniz. Beni tanimiyorsunuz ama denemeye deger.

 2. Mehaba 🙋‍♀️ben de networkte üst direktörüm daha evvel 11 network deneyimim oldu lâkin hiç birisinde aldığım kolilerde ürünleri kendim kullanarak ve çevreme boll boll hediye ederek 😄network çalışmalarında ki böyle ciddi gelirlerin olmadığına karar verdiğim bir süreçte resmi bir kurumda yönetici olarak calisiyordum ve direktorumun basari hikayesi ve onun durustlugune inandığım için tekrar başladım ve 1 buçuk ayda maaşımın iki katı gelir olusturdum ödüller yurt içi yurt dışı seminerleri muhteşem bir güzellik.. veee tazminatımı aldım kendi isteğim ile resmi kurumdan ayrıldım.Aslinda işin sırrı ödül almış eşsiz başarı planı ve direktörün hedef odaklı calisiyor olmasi hepimizin hayallerinin ötesin de boll unvanlar olsun.Gercek gelir oluşturmayı seçenler için iletişim numaramı bırakacağım arayabilirler…selam ve dua ile 05303231077 AYŞE MAVİŞ

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,609BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,563TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Nisan Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Nisan ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Strateji Ne Demek? Stratejik Düşünme Nedir?

Strateji ne demek? Stratejik liderlik için gerekli olan stratejik düşünme ve stratejik bakış açısı nasıl geliştirilebilir? Perspektif geliştirmek liderlik konumu için son derece önemlidir....

Benlik Nedir? Yüksek Benlik Saygısı Neden Önemlidir?

Benlik nedir? Benlik saygısı nasıl nedir? Yüksek özgüvene sahip olmanın önemini göz ardı etmemelisiniz. Çünkü kendinize olan saygınız, sizin hayattaki konumunuzu belirleyecektir. Peki özgüven...