Küçük bir işletme kurmayı hayal ettiyseniz, ancak girişimlerinize 7/24/365 taahhütte bulunma konusunda temkinli iseniz, başka seçenekleriniz de var.

Her Yerde Yapabileceğiniz 16 Mevsimlik İş Fikri

Küçük bir işletme kurmayı hayal ettiyseniz, ancak girişimlerinize 7/24/365 taahhütte bulunma konusunda temkinli iseniz, başka seçenekleriniz de var. Birine part-time olarak başlayabilirsiniz. Ayrıca yalnızca takvim yılının bir bölümünde faaliyet gösteren bir işletmeye başlayabilirsiniz. Bir yıl boyunca taahhüt gerektirmeyen küçük bir işletme fikri arıyorsanız, işte sizin göz önünde bulundurmanız gereken harika fikirlerin bir listesi;

 1. Gıda kamyonu

Güzel havalarda, bir yemek kamyonu işletmek için harika bir iş. İş merkezlerini, halka açık mekanları ve üniversite kampüslerini ziyaret edin ve müşterilere hızlı, rahat ve lezzetli bir yemek sunun.

 1. Açık Macera Şirketi

Yaz aylarında açık macera işinde olmak için harika bir zaman. Rehberli yürüyüşlerden beyaz su rafting gezilerine ve daha pek çok şeye kadar insanlara eğlence sunabilirsiniz.

 1. Kişisel Antrenör veya Antrenör

Tenis antrenöründen kilo kaybı olan kişisel antrenöre, insanları zindelik ve beslenmeyi öncelik haline getirmek için motive edin. Havalar soğuduğunda, işinizi yeni yıl kalabalığına pazarlamaya odaklanın.

 1. Çim Bakımı

Güneşte olmayı seviyorsanız, ilkbahardan sonbahara kadar öğütme, biçme ve tırmıklama hizmetleri sunan bir çim bakımı işi başlatabilirsiniz. Kışları kapalı tutun veya sezon sonuna kadar kar ve buzu temizlemeye geçin.

 1. Baca temizleyicisi

Odun, ateşlemeli şömineli ev sahipleri, bacalarının güvenlik açısından süpürülmesinin önemli olduğunu biliyorlar. Belirli bir dönem için bir temizleyici olarak çalışın ve geri kalan zamanın tadını çıkarın.

 1. Profesyonel Organizatör

Uzun bir kıştan sonra insanlar mekanlarını temizlemeye ve organize etmeye hazırlar. Profesyonel bir organizatör olarak, bahar temizleme sezonundan yararlanabilirsiniz.

 1. Ateşli Araçlar Perakendecisi

Anma Günü – İşçi Bayramı,yılbaşları gibi zamanlar havai fişek satıcısı olarak çalışmak için harika bir zamanlardır.

 1. Cadılar Bayramı Perakendecisi

Her ne kadar bu tür işletmeler her yıl sadece birkaç hafta kârlı olsa da, kısa süreliğine yer kiralayarak kostüm perakendecisi olarak başarılı bir işletme kurabilirsiniz.

 1. Noel Perakendeci

Yer kiralayın veya tatil süs eşyaları, hediyeler satıp çevrimiçi olarak çalışın; yılın en yoğun alışveriş sezonundan yararlanan bir işe başlayabilirsiniz.

 1. Tur Rehberi

Tarihi öneme sahip turlara önderlik edin veya misafirleri, perili yerlere götürün.

 1. Doğrudan Satış

Kendi işinizi kurmak ve daha hızlı gelir elde etmek istiyorsanız bu sektörü deneyebilirsiniz. İşinizden arta kalan zaman diliminde TV izlemek, sosyal medyada takılmak veya boşa zaman geçirmek yerine satış becerilerinizi geliştirmek için muazzam bir yol. Yarı zamanlı işinizi ileride asıl işiniz haline getirebilirsiniz. Yaparken de bilgi desteği için “networkokulu.net”i takip etmeyi unutmayın.

 1. Öğretmen

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için özel öğretmen olarak bir işletme kurun. Onların okul yılı boyunca başarılı olmalarına yardımcı olmayı deneyin.

 1. Evcil Hayvan Bakıcısı

Evcil hayvanlara aileler için, tatilde veya tatil günlerinde şehir dışındayken özen gösterin. Ek bir avantaj olarak, ev içi evcil hayvan bakıcılarının başlangıç maliyeti yoktur veya çok düşüktür.

 1. Havuz Bakımı

Havuz bakımı dikkat edilmesi gereken bir iş. Havuz kimyası hakkında bir iki şey biliyorsanız, Anma Günü’nden İşçi Bayramı’na kadar bir havuz bakım işine başlayabilirsiniz.

 1. Bahçıvan veya Çiftçi

Küçük bir bahçe veya çiftlikte yerel ürünler sunan mevsimlik bir işletmeyi yönetebilirsiniz. Ürünlerinizi yol kenarındaki standlarda doğrudan tüketicilere veya yerel marketlere satabilirsiniz.

 1. Taşınma Hizmetleri

Hareketli işletmeler her zaman yüksek talep görmektedir, ancak kolej şehirlerinde kesinlikle en yoğun mevsimlere sahiptirler. Kampüs içinde ve dışında hareket eden öğrenciler için taşınma konusunda yardımcı olmak için mevsimsel bir işletme kurabilirsiniz.

Yılın sıcak veya soğuk dönemlerinde zirveye çıkan iş fikirlerini tercih etseniz de, bu mevsimlik iş fikirleri size en uygun zamanda karlı bir işletme yönetme fırsatı sunacaktır.

Barış BOZ

Barış BOZ

Avukat/Girişimci/Network Okulu Editörü

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın