fbpx

Instagram Soru/Cevap Etkinliğimiz – 33. Hafta

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

33.sünü gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) İnsanların önyargısını nasıl kırabiliriz?

İnsanların fikirlerini değiştirmeye odaklanmak yerine, kendimiz üzerine çalışmalıyız.. Köyden sıfırdan başlayan biri, tüm dünyaya adını duyurdu. Başkalarının ne düşündüğünü umursamadan yaptı.. İzlemenizi tavsiye ederim. Köyden Newyork’a Sanat konuşması için buraya tıklayabilirsiniz..

2 ) Bir networker’ın sahip olması ya da geliştirmesi gereken en önemli özellik nedir?

Buna her lider farklı cevap verebilir. Ama şu konuda herkes aynı düşünür.. Eğer istek yoksa ne kadar yetenekli olursan ol.. İstek beceriden önemlidir. Bu yüzden en önemli sahip olunması gereken konu yeterince istemektir.

3 ) Diyelim ki pahalı bir ürün var ve bir kişiyi hem ürün hem de işi yapması için ikna etmek istiyoruz bu ürün ço?

Soru bitmemiş ama anladığım kadarıyla cevap vereyim.. Pahalı kavramı kişiseldir. Birine pahalı gelen birine ucuz gelebilir. Burada fiyattan önce önemli olan “değer” dir. Sizin yapmanız gereken sunduğunuz her ne ise onun değerini gösterebilmektir.

4 ) Network Marketingin gelecek 10-20 yıldaki ve daha ilerisi ne halde olacaktır?

20 yıl önce 60 -70 milyar dolardı network endüstrisi.. Şimdi ise 200 milyar doları geçti.. 20 yıl sonra ?? Network Marketing İstatistikleri için buraya tıklayınız.

5 ) Bir sene oldu bu ticaretteyim. İstediğim yere gelemedim. Nerede hata yapıyor olabilirim?

Çoğu kişi pazarlama ağına katılıyor fakat başarısız oluyor. Çünkü işe sadece cep olarak katıldılar. Kafa olarak hala dışarıdalar. Bu ticaret için zaman ayırmıyorlar ve kendilerini geliştirmek, potansiyel müşterilerini düzene sokmak ve ekiplerini oluşturmak için ek harcama yatırmıyorlar. Ek harcamanın içerisine toplantılara ve etkinliklere katılmak, kitap okumak, başarılı bir lider ile görüşmek için (30 dk görüşebilmek için bile olsa) başka bir şehre seyahat etmek gibi şeyler var.

Kısacası, networkun de bir ticaret olduğunu, bu işin de kendi içerisinde kuralları olduğunun farkında değiller. Bunun yanında mutlaka, tecrübeli liderlerinizle daha fazla vakit geçirmenizde yarar var. Onlardan yardım istemeyi unutmayınız.

Başarısız olmanın 9 sebebi yazsıs için buraya tıklayabilirsiniz.

6 ) Yeni başlayan biri olarak ürünün satışını yapamam  diye korkuyorum satış nasıl yapılmalı?

Öncelikle püf noktaları için networkokulu.net ve youtube kanalımızda (Network Okulu Tv) bir çok içerik paylaşıyoruz.. Takip edin.. Başarı için edinmeniz gereken 4 temel beceriden bahsettik.. Okumak için buradan ulaşabilirsiniz.

7 ) Bu işe yeni başladım. Ancak piramit sistemlerden birine kayıt oldum diye korkuyorum?

Korku, bir konu hakkında tam olarak bilgi sahibi olmamaktan kaynaklanır. Aynı durum okul zamanları sınava girceğiniz zaman yaşadığınız korku gibi. Türkiye’nin tarafsız Network Marketing platformu olarak herkesin kolayca bilgi sahibi olması için Network Okulu  TV’de bu konuya değindik. Yeni videolar için de bildirimlerini acmayı unutma. Piramit sistemler videosunu izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

8 ) Ürün kalitesi ve sonuçlardan eminim, fakat uluslararası makalelerle ürünü çürütme konusu. Söz konusu sağlık….?

Soru neydi?

Sağlık konusu biraz daha dikkatli olunması gereken bir konu, tavsiye ederken dikkat etmekte fayda var.. Ürünün ya da firmanın fanatiği olmadan önce ürünlerinizden emin olun..

9 ) Videolarınızın hepsini izledim. Özellikle bu hafta çok yardımcı oldu. Teşekkürler.

Faydası oluyorsa ne mutlu.

10 ) İlk defa sürekli bir yardım merkezimiz olacakmış gibi Umarım devam edersiniz.

Abone olarak, beğenerek ve yorum yaprak destek olursanız, bizlerde motive oluruz devam ederiz tabii ki 🙂

11 ) Çok emek verildiği belli tüm takımıma tavsiye ediyorum. Tarafsız bilgi kaynağı.

Gece gündüz çalışıyoruz sektöre bir renk katmak  ve daha anlaşılır olabilmek adına..

12 ) Çok güzel paylaşımlar, abone oldum Emeğinize sağlık.

<3

13 ) Evde yemek yaparken bile dinleyebiliyorum. Allah sizden razı olsun.

Bizde acıktık valla 🙂
Faydası oluyorsa ne mutlu.

14 ) İlerleyen dönemde bu kanal ve siteyle birlikte ulaşmaya çalıştığınız ana amacınız nedir?

Network okulu tarafsız bir network marketing platformu.. Tecrübeli kişilerden olursan ekibimizle, sektördeki bilgi ve destek ihtiyacına çözüm bulmak ve fırsatçılara göz açtırmamak adına tüm yasal firmalara ve temsilcilere destek vermek.. Bunun için “Network Okulunu Neden Kurduk?” videosunu izleyebilirsiniz. 

15 ) Network Marketing’de nerede hangi firmada çalışabiliriz?

Doğrudan satış federasyonunun belirlediği kriterlere göre yasal firmalar kriterleri videosu için buraya tıklayınız. Bu hafta hangi firmada çalışmalıyım videosu da gelecek.. Bildirimlerinizi açmayı unutmayın!

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,634BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,584TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Network Marketingde Olumlu Düşünmenin Önemi

Network marketingde olumlu düşünmenin önemi nedir? Network marketing en çok kazananlar listesi içerisinde bulunan liderlerin düşüncelerini hiç merak ettiniz mi? Bazıları için, bir network...

Kendinize Her Zaman Hatırlatmanız Gereken 8 Nokta

Kendinize her zaman hatırlatmanız gereken şeyler nelerdir? Zorluklar, başarı yolunda aşmanız gereken engellerdir. Hayatınız sizin seçimleriniz üzerine kurulu olup, zorluklara karşı bakış açınızı değiştirmeyi...

Doğru Kararlar Verebilmek İçin Bir Düşmanınız Var: STRES

Stres, sisli bir havaya benzer. Önünüzü görmekte zorlanırsınız ve hata yapma ihtimaliniz çok fazladır.. Bu nedenle bir an önce bu sisli havadan çıkmaya çalışın....

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...