Kendinize Karşı Nazik Olmanın 7 Yolu

Dünya zor ve kimseyi affetmeyen bir yer olabilir. En güçlü kişiye diz çöktürebilir ve bir daha asla kalkamayacaklarını dile getirtebilir. Dünyanın hızlı bir temposu var ve biri geride kaldığında durmaz. Bunun yerine, onları orada bırakır. Motive olmak zordur, sağlam kalmak daha da zor. Ama tüm zorluklara rağmen kendinizi dik durabilmeye hazırlayabilirsiniz.

Bu yazıda sizle, kendinize iyi davranmanın 7 yolunu paylaştık.

 

Planlayın – Kişisel işleriniz için belirli bir zaman ayırın

Takviminizi toplantılar, satış görüşmeleri ve etkinlikler ile doldurmak için hayat çok kısa. Sevdiğiniz şeylere odaklanmayı da deneyin.

 

Kendinize iyi davranın

Paranız için çok çalışıyorsunuz ve tüm uzmanlar bu konuda tavsiyelerde bulunuyorlar, ama gidin ve bir kısmını da harcayın. Ne olduğu önemli değil, iyi hissettiren şeyler satın alın yeter.

 

Kendinize güvenin

Her şey bu denli zorlu olduğunda, bazen en iyi eylem sadece kendinize inanmaktır. Geldiğiniz noktaya ulaşmak için neler yaptığınızı unutmayın ve aynı inancın sizi nereye gitmek isterseniz götüreceğini bilin.

 

Bir yürüyüşe çıkın

Eğer basit görünüyorsa, öyle olduğu içindir. Yürüyüşe çıkmak… Doğaya çıkın ve dünyayı görün. Dışarıdayken, kokuları koklayın, sesleri dinleyin ve esen rüzgarı hissedin. Sizi ne kadar değiştireceğine şaşıracaksınız.

 

Müzik dinlemeye zaman ayırın

Müzik, evrensel bir dil ve ruhumuza bakan aynadır. Teknoloji zaten aradığınız şarkıyı tam aradığınız anda çalmanıza izin veriyor. Bunu kendi yararınıza kullanın.

 

Bir şeyler okuyun

Eğer müzik sizinle değilse, sorun değil. Dünyadan soyutlanın ve en sevdiğiniz kitaba kıvrılın.

 

Bir hayır kurumuna bağış yapın

Hiçbir şey başkalarını mutlu etmek için yapılan şeyler gibi iyi hissettiren kimyasal bir karışım ortaya çıkaramaz.