Müşterinizin Ürününüzü Satın Almasını Nasıl Sağlarsınız?

Network marketingde müşterinizin ürününüzü satın almasını nasıl sağlarsınız?

Network marketingde müşterinizin ürününüzü satın almasını nasıl sağlarsınız? Elinizde benzersiz network marketing ürünleri olabilir. Ancak bunu satmayı bilmiyorsanız, ürünler elinizde kalacaktır. Peki ürünlerinizi nasıl satacaksınız?

Müşterileri ürününüzü veya hizmetinizi satın almaya nasıl ikna edeceğinizi bilmelisiniz. Bunun için kendinizi müşterinin yerine koymak genellikle yararlıdır.

  • En son ne zaman bir şey satın aldınız?
  • Onu ilginç kılan şey neydi?
  • Ürünü çekici kılan neydi?
  • Nihayetinde satın almanıza ne sebep oldu?

En son aldığınız şey bir kutu çocuk bezi veya yeni bir araba olsa da, aynı ilkeler geçerlidir. Bir ürünün satışı için temel bilgileri öğrenmelisiniz. Müşterilerinizin ürününüzü gerçekten satın almalarını nasıl sağlayacağınızla ilgili ipuçları için aşağıdaki kısa listemizi okuyun.

Girişimcilerin 21. Yüzyılda Başarılı Olmaları Gereken Beceriler >>

Müşterinizin Ürününüzü Satın Almasını Nasıl Sağlarsınız?

Doğrudan satış içerisinde en küçük ürünlerden en lüks ürünlere kadar birçok kategoride ürün satan firmalar bulunmaktadır.

Network marketingde müşterinizin ürününüzü satın almasını nasıl sağlarsınız?Doğrudan satış içerisinde en küçük ürünlerden en lüks ürünlere kadar birçok kategoride ürün satan firmalar bulunmaktadır. Gerek benzersiz gerekse benzer ürünler olsun, bunları birileri satıyor, birileri de satamıyor. Network marketingde en çok kazananlar listesini, hep benzer ürünleri  satan kişiler mi oluşturuyor? Hayır tabiiki de. Elindeki ürünü, hizmetini satmasını bilen insanlar oluşturuyor. Peki bunu nasıl yapıyorlar?

Ürününüzü / hizmetinizi ilginç ve benzersiz kılın.

Potansiyel müşterilerin ilgisini çekmek için ürününüzün benzersiz niteliklerini vurgulamalısınız. Siz, rakiplerinizin ürünlerinin sunmadığı neyi sunuyorsunuz?

  • Örneğin, bir distribütör, sağlıklı yaşam ürünleri satan firmada çalışıyor. Kilo kontrolü ve de beslenme üzerine ürün çeşitleri de bulunmakta. Potansiyel müşterileri de öğle molalarında veya kısa aralıklarda atıştırmalık aperatif bir şeyler istiyor. Siz bu durumda  ürünü benzersiz kılmayı öğrenmelisiniz. Sizin sattığınız sağlıklı beslenme aperatifleri, onları ne kadar tok tutabilir? Sağlıklarına etkisi ne? Ne kadar süre düzenli kullanırlarsa sonuç alacaklar? Gibi sorular üzerinde düşünmeniz gerekiyor.

Network Marketingde Güven Geçidi Yöntemi Nedir? >>

Anlaşılmasını ve kullanılmasını kolaylaştırın.

Ürün veya hizmetin ne olduğuna bağlı olarak, anlattığınız şey, basit bir iş veya daha karmaşık bir şey olabilir. Durum ne olursa olsun, müşterinin onu kendi isteği ile kullandığından tamamen emin olmanın bir yolunu bulun. Ürünün kullanımı konusunda çok adımlı bir süreci varsa, müşterilere bol zaman ve kendi başlarına denemeleri için bolca fırsat tanıyın.

Böylece satın almak için yeterli güvene sahip olacaklardır. Onlara baskı kurmayın. Siz pazarcı değilsiniz. Ürününüzün yararlarını anlatın. Onlara katacağı değere odaklanın. Basit olun.

Birden çok kullanım şekli ve uygulama alanı olduğunu gösterin.

Network marketingde müşterinizin ürününüzü satın almasını nasıl sağlarsınız? – Ürününüzün çok yönlülüğünü gösterdiğinizde, değerinin de olduğunu göstermiş olursunuz. İnsanlar genellikle bir şeyin yüksek kaliteli olduğunu, uzun süre dayanacağını ve birden fazla şey için kullanılabileceğini bilirlerse biraz daha fazla ödeme yapmaya istekli olacaklardır. En az ödeme ile en yararlı sonuç üzerine odaklanacaklardır.

Ayrıca, bir şeyin farklı kullanımlarının farklı müşteri türlerine hitap edeceğini unutmayın. Daha büyük bir boyuta kolayca geçen bir el çantası, genç bir üniversite öğrencisi ve evde oturan bir annenin ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Ürün ve hizmetlerinizin çok yönlülüğünü nasıl ve ne zaman vurgulayacağınıza karar vermek için müşteri tabanınızı değerlendirmeyi unutmayın.

Network marketingde müşterinizin ürününüzü satın almasını nasıl sağlarsınız? Konusu üzerinde durduk. Unutmayın ürünleriniz hakkında ne kadar çok şey bilirseniz, satışı yapmak o kadar kolay olacaktır. İlgi yaratın, kullanımı kolaylaştırın ve ürünün ne işe yaradığını sergileyin.

Siz bu listeye başka ne eklemek istersiniz? Bir ürünü müşteriye satmak için nasıl bir yol izliyorsunuz? Lütfen tecrübelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşın!