Doğrudan Satışta Perakende Müşteri Bulmanın 10 Yolu

Doğrudan satış perakende müşterisi bulmak - Daha fazla doğrudan satış perakende müşterisi bulmanın anahtarı, ürün odaklı olmak ve bir oyun planına sahip olmaktır!

Bugün, daha fazla doğrudan satış perakende müşterisi bulmak konusunda bazı basit ipuçlarını paylaşmak istiyoruz. Size, müşterilerin doğrudan satış işinizin can damarı olduğunu söyleyerek başlamamıza izin verin. Her ay ürün ve hizmetleri satın alan ve kullanan insanlar olmadan, işletmeniz çok fazla para kazanamaz (veya hayatta kalamaz).

Pek çok distribütöre, işe alım konusuna odaklanma öğretilir. Bunun iki nedenden dolayı büyük bir hata olduğunu düşünebiliriz. Öncelikle, yaklaştığınız insanların büyük bir çoğunluğu iş fırsatınızla ilgilenmeyecek, ancak birçoğu ürün hattınızla “ilgilenecektir”. Çoğu insan girişimci değildir, ancak herkes tüketicidir. İkincisi, insanlar iş fırsatınıza katıldığında, çoğu 90 gün veya daha kısa bir süre içinde bırakır ve bıraktıklarında sipariş vermeyi de bırakır.

Eğer pazarlama ağı işinizi geleneksel bir şekilde kurarsanız işinizde döner bir kapıya sahip olursunuz. Döner kapı sendromuna girersiniz. Bunu istemediğinizi biliyoruz. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu ürün odaklı olmaktır. Bunun yerine, tüm zamanınızı dağıtıcıları işe almak için arayarak harcamak yerine, zamanınızın bir kısmını ürünlerle ilgilenecek kişileri arayarak geçirin.

Her ay yeniden düzenli 100 mutlu müşteriniz olmasını tercih edebilirsiniz. Çünkü 100 kişiyi sadece para kazanmak için işe katmak yerine, ürünleri sevdikleri için onlara ürün pazarlıyorsunuz. Doğrudan satışta para kazanmanın başka bir yoludur. Distribütör olarak katılan 100 kişiden yaklaşık yüzde 80 ila 90’ı bir yıl içinde gidecek! Ve işi bıraktıklarında, ürün sipariş etmeyi bırakacaklarını da düşünmelisiniz. Bir ağ pazarlama şirketine katılanlar, ürünleri SEVDİKLERİ zaman, en iyi distribütörünüz olacaklardır. Bunu asla unutmayın.

Network Marketingde İstatistik Oluşturmak Nedir? >>

Doğrudan Satış Perakende Müşterisi Bulmanın En İyi 10 Yolu

Daha fazla doğrudan satış perakende müşterisi bulmanın anahtarı, ürün odaklı olmak ve bir oyun planına sahip olmaktır! İzleyebileceğiniz basit ve etkili bir pazarlama stratejisine ihtiyacınız var. İşte daha fazla doğrudan satış perakende müşterisi bulma konusunda en iyi ipuçlarından 10 tanesi:

1. Hedef Pazarınıza Odaklanın

Liderinizin size söylediklerinden bağımsız olarak şunu bilmelisiniz, herkes hedef pazarda değil.

Liderinizin size söylediklerinden bağımsız olarak şunu bilmelisiniz, herkes hedef pazarda değil. Eğer herkes bir olasılıksa, hiç kimse bir olasılık değildir. Yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi kullanması en muhtemel olan “insan türlerinin” bir listesini çıkarmaktır. Zaten bir sürü müşteriniz varsa, onları inceleyebilir ve benzerlikleri arayabilirsiniz.

Sattıklarınızı satın alma olasılığı yüksek olan kişilerin demografik özelliklerini öğrendikten sonra, pazarlama ve reklamcılık çalışmalarınıza bu demografide daha fazla kişiye ulaşmaya odaklanın. Örneğin, şirketiniz doğal ve organik ürünler, kahve sunuyor. Hedef pazarınız, aktif olarak doğal ve organik ürünler satın alan insanlar olacaktır. Benzer ürünler satın almayan birine doğal ve organik ürünler satmaya çalışmak bir vejeteryana biftek satmaya çalışmak gibi bir şeydir.

2. Çok Sayıda Örnek Verin

Örnekler (örnek ürünlerden bahsedeceğiz) senin arkadaşın. Ürününüzün iyi olduğunu varsayarak, çok sayıda örnek vermeyi düşünün. Örneklerini sadece sokakta rastgele birine vermeyin. Önce kişiyle sohbet edin. Önce onlarla bağlantı kurun.

Ürünleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyip istemediklerini görmek için onları önceden nitelendirin. Sadece iletişim bilgilerini aldıktan sonra onlara bir örnek vermelisin. Eğer ürünleriniz gerçekten iyiyse, numuneleriniz sizin için satışın çoğunu yapacaktır.

Girişimciler İçin Pazarlama Stratejileri >>

3. Ürün Hattınızı Bilin

Doğrudan satış perakende müşterisi bulmak için kendi ürünlerinizi kullanın. En iyi müşteriniz olun. Sektörümüzde kendi ürün hattını bile kullanmayan birçok temsilci var. Bir Ford bayisine sahip olmak ama bir Opel kullanmak gibi.

Şirketinizin ürünlerini ne kadar çok kullanırsanız ve onlar hakkında ne kadar çok şey bilirseniz, o kadar iyi olursunuz. Kendi ürün hikayenizi geliştirdikten sonra bu hikayeyi başkalarıyla paylaşabilirsiniz.  Ürünler hakkında her ayrıntıyı bilmenize gerek yok. Bununla birlikte, her bir ürünün ne yaptığı, hangi rahatsızlık için olduğu ve paylaşabileceği bir referans veya hikaye hakkında temel temel bilgilere ihtiyacınız var.

4. Çok Katalog ve Kartvizit Dağıtın

Katalogları, broşürleri ve kartvizitleri daima yanınızda bulundurun.

Katalogları, broşürleri ve kartvizitleri daima yanınızda bulundurun. Onlar senin arkadaşın! Bir kez daha, bu malzemeleri sadece birine vermeyin. Para harcadınız, böylece akıllı olmak zorundasınız. Onlara bir katalog, broşür veya kartvizit vermeden önce birisiyle konuşun. Sohbet edin, ilişki geliştirin.

Onları önceden niteleyin ve daha fazla bilgi edinmek için ilgi duyup duymadıklarını görün. Ancak o zaman onlara bir kartvizit, broşür veya katalog vermelisiniz. Ayrıca, kendi iletişim bilgilerinizi aldığınızdan emin olun, böylece onları istediğiniz zaman takip edebilirsiniz.

Networking Nedir? Nasıl Yapılır? >>

5. Tek Seferde Tek Bir Müşteriye Odaklanın

Bu kulağa çılgınca gelebilir, ama doğru. 100 müşteriyi nasıl elde edersiniz? Her seferinde bir kişiyi müşteriniz yaparak. Ne olursa olsun, her hafta en az bir yeni müşteri bulma hedefi haline getirin. Haftada beş veya on kişiyle konuşun, bunu yaparken de sorun yaşamazsınız.

6. Sağlam Bir Tavsiye Programı Oluşturun

İşleri doğru yaparsanız mutlu müşterileriniz harika bir tavsiye kaynağı olacaktır. Amacınız fazla teslimat ve mükemmel müşteri hizmeti sunmaktır. Müşterilerinizin onları takdir edeceğinizi bilmelerini istersiniz. Yeni müşteriler bulduğunuzda, başkalarını size yönlendirmeleri için insanlara ücretsiz ürünler veya nakit bonuslar verdiğiniz bir tavsiye programı başlatın. Bazı insanlar doğal olarak size yönlendirmeler yapar, ancak çoğu kişi, onlara bir neden vermediğiniz sürece bunu yapmaz.

Network Marketignde Başarılı Olmanız İçin 6 İpucu >>

7. Festival Etkinliklerine Katılın

Festivalleri sevmelisiniz.

Festivalleri sevmelisiniz. Bu etkinlikler, yeni müşteriler bulmak için güzel bir fırsattır! Kimseyi kovalamak zorunda değilsiniz! Yüksek trafik olayını bulabilirseniz, bir günde birkaç yüz kişiyle potansiyel olarak tanışabilirsiniz. Etkinlikte ürünler satabilir ya da sadece potansiyel satışlara odaklanabilirsiniz. Yerel bir etkinliğe katılmayı göze alamazsanız, satıcılar ve diğer katılımcılarla izleyici ve ağ olarak katılabilirsiniz. Veya bir stantın maliyetini bir ekip üyesine bölebilirsiniz.

8. Ev Partilerinden Yararlanın

Ev partileri, birçok yeni müşteri edinmenin harika bir yoludur. Arkadaşlarından birinin ev partisine ev sahipliği yapmasını sağlayabilirsiniz. Bir ürün teşhirini kurdunuz, bir ürün demosu yaptınız, soruları cevapladınız ve sipariş alıyorsunuz. Ev partileri ile akıllıca çalışabilir ve aynı anda beş ila on kişiyle tanışabilirsiniz. Bu, birçok yeni doğrudan satış perakende müşterisi bulmak için en iyi yollardan biridir.

Network Marketing Başarısının 3 Sırrı >>

9. Asansör Konuşması Oluşturun

Doğrudan satış perakende müşterisi bulmak konusunda dokuzuncu maddemiz zamanla ilgilidir. Kısa bir sürede güzel bir tanıtım. Tüm ağ pazarlamacılarının bir asansör konuşmasına ihtiyacı vardır. Bu, yaptığınız şeyi açıklayan onbeş saniyelik-otuz saniyelik bir konuşmadır. Bir asansör konuşması istiyorsunuz, böylece ne yaptığınızı  net bir şekilde açıklayabilirsiniz.

İşte bir örnek:

“Ben bir sağlık koçuyum ve insanların sağlıklı olmalarına ve kilo vermelerine yardımcı oluyorum.” Bir başka örnek, “Kadınların, kendilerini güzel görünmeleri ve hissettirmeleri için doğru makyaj ve cilt bakım ürünlerini bulmalarına yardım ediyorum.” Asansör konuşmanızı kartvizitinize yerleştirin ve her yeni buluşuşunuzda kullanın.

10. Video Pazarlamasını Kullanın

Video pazarlamasının daha fazla doğrudan satış perakende müşterisi bulmak için kullanabilirsiniz. Online ürün incelemeleri ve ürün demoları yapabilirsiniz. Kendi YouTube Kanalınızı ayarlayabilir ve her hafta bir veya iki yeni video gönderebilirsiniz. İnsanlara ürünlerin nasıl çalıştığını gösterin ve ürünleri kullanmanın özelliklerini ve faydalarını açıklayın. YASAL UYARI: Bunu yapabileceğinizden emin olmak için önce şirketinize danışın. Ayrıca, hiç delice tıbbi iddiada bulunmayın.

Neden Perakende?

Sektördeki ortalama sayıları kullanarak sayıları konuşalım. Örneğin, müşteri satışlarında% 30’luk ödeme yapan bir şirkette, toplam 10.000 ABD Doları tutarında satış ile 3.000 ABD Doları kazanırsınız. Ancak, bu 10.000 ABD Doları ekip hacmi olsaydı, bu sizi genellikle bulunduğunuz bir rütbeye almaya hak kazanırdı. Orada ortalama tazminat planı göz önüne alındığında, 1000 ila 1500 $ civarında olsun. Müşteri satışlarında kazandıklarınızın yarısı budur! Matematiği kendi tazminat planınızla yapmaktan çekinmeyin; ne anlatılmak istendiğini anlayacaksınız.

Şimdi, daha yüksek ve daha üst sıralarda yer aldıkça, bu yüzdeler değişir, hacim artar ve takım hacminde gittikçe daha fazla para kazanılır, ancak bu daha da azalır. Başlangıçta, doğrudan satışta gerçek para, ürünleriniz için müşterilerin kazanılmasıdır!

Son düşünceler

Bunlar daha fazla doğrudan satış perakende müşterisi bulmak için en iyi 10 yoldur. Sadece bir iş fırsatını teşvik etmek zaman kaybıdır. Bir sonraki adaya sponsor olmaya çalışmak yerine, ürünlerinizi seven insanları bulmak için çabalarınıza odaklanın.

Bunu doğru yaparsanız, işiniz doğal olarak büyür ve işinizde çok daha yüksek tutma oranlarına sahip olursunuz. Ayrıca daha fazla para kazanacak ve daha çok eğleneceksiniz. Unutmayın, ürünler mantıklı olmazsa iş de olmaz.

Network Marketingde Para Kazandıran Aktiviteler >>