İyi bir şans elde etmek için ne gerektiğini düşünüyorsunuz? Bu konuda birçok görüş var. Popüler görüşlerden biri, kendinizi hazırlarken, geldikleri zaman fırsatları değerlendirmek için doğru konumda olmanızdır.

Şanslı olmak istiyorsanız cömert olmalısınız. Diğer bir deyişle, başkalarının sizin etrafınızda oldukları için şanslı hissetmelerini sağlamalısınız. Ne kadar düşünürseniz, bu o kadar mantıklı oluyor. İşte iki neden:

Değerinizi artırın

Başkalarına verebilmeniz için öncelikle verebileceğiniz bir şeye sahip olmalısınız. Diğer insanların istediği bir şey bulmalısınız. Hiçbir şeyiniz yoksa insanlar etrafınızda olmakla nasıl şanslı hissetsin? Yani değerinizi arttırmak için çok çalışmalısınız. Seçtiğiniz alanda uzmanlık edinin ve ağınızı genişletin. Bu da fırsatlara hazırlandığınız anlamına gelir. Cömert olmak isteyerek kendinize “hazırlanmış bir zihin” kurarsınız.

Çekinmeden paylaşın

Artık paylaşmaya değer bir şeyiniz olduğuna göre, yapmanız gereken şey onu saklamadan paylaşmaktır. Bunu yapmak pratik gerektirebilir ancak zaman içinde bildiğiniz şeyleri paylaşmakta daha rahat hissedeceksiniz. Yine, burada anahtar sadece vermek değil aynı zamanda da cömert olmaktır.