Çalışmaktan Neden Nefret Ettiğinizi Hiç Düşündünüz Mü?

İşinizle ilgili neleri sevmediğinizi sürekli olarak kendinize hatırlatarak, yalnızca çalışmaktan nefret edeceksiniz.

Kendine hiç sordun mu, neden çalışmaktan nefret ediyorum?  Araştırmalar insanların işleriyle ve kişisel yaşamlarıyla daha az mutlu olduklarını gösteriyor. İşte işten neden nefret ettiğini ve işleri tersine çevirmek için neler yapabileceğine yardımcı olacak 3 soru:

  1. Sadece Negatife Odaklanıyor Olabilir misiniz?

Her zaman işinizde olumlu bir yan muhakkak vardır. Olumluya odaklanarak, işi neden ilk başta aldığınızı hatırlamaya izni verirsiniz. Eğer önceki işinizdeki maaştan % 10 daha yüksekse, o zaman zor durumlarla karşılaştığınızda kendinize hatırlatmanız gereken bir şey var. Evinize yakınlık veya iş-yaşam dengesi nedeniyle işi aldıysanız, kariyerinizin bu yönüne odaklanın.

İşinizle ilgili neleri sevmediğinizi sürekli olarak kendinize hatırlatarak, yalnızca çalışmaktan nefret edeceksiniz.

Negatife odaklandığınızda, kendinize sorabilirsiniz:

  • neden bu işte kalıyorum?
  • kariyerim neden durgun?
  • neden en kötü insanlar terfi ettiriliyor?
  • gerçekten bu saçmalık ile başa çıkmak gerekiyor mu?

Cevap genellikle bir şekilde sıkışmış hissetmenizdir. Başarısızlık korkusu, her birimizin karşılaştığı bir şeydir. Ancak, başarısızlıktan kaçınmak neredeyse her zaman pişmanlığa yol açacaktır.

Pozitiflik: Başarı için İlk Faktörünüz yazımız için >>

  1. Kayıtsız Bir İşverenle mi Çalışıyorsunuz?

Kimin için çalıştığın ve yarattıklarına yardım ettiğin kültür, çalışmaktan hoşlanıp hoşlanmama konusunda belirleyici bir rol oynar. Araştırmalar, çalışanların % 92’sinin empatik bir işverenle kalma ihtimalinin daha yüksek olduğunu gösteriyor. Şimdi bunu bir an düşünün, insanların% 92’si işlerinden hoşlanmıyor. İnsanların% 92’si kariyerlerinde ilerleme veya maaşlarından memnun değil, ancak yine de işlerinde kalmaya istekli.

Empati, bir başkasının başka birinin duygularını anlama ve paylaşma yeteneğinden başka bir şey değildir. Bununla birlikte, empatinin çalışmayı nefret edip etmediğiniz için çok hayati bir nedeni, herkesin kabul edildiğini ve takdir edildiğini hissetmesidir. Yöneticinize hayallerinizi ve emellerinizi anlattığınızda, onları başarmanıza yardım etmek isteyen birisinin olması güzeldir. Çalışmalarında her zaman başarılı olmasalar bile, umursadıklarını bilmek güzel. Yeni bir Gallup araştırması, çalışanların % 37’sinin, yeni işleri yarı zamanlı olarak uzaktan çalışmalarına izin verirse mevcut işlerini bırakmayı düşüneceğini belirtti.

Çok fazla trafik olan bir şehirde yaşıyorsanız, o zaman evde çalışmak her sabah ve akşamın yoğun saatlerinde oturmamanıza yardımcı olabilir. Her gün yoğun saatlerde trafiğe takılmamış olsaydınız, daha az çalışmaktan nefret etmez miydiniz?

Empati, çalışanların değerli hissetmelerine yardımcı olur. Endişelerinizi veya zorluklarınızı dile getirdiğinizde ve birileri bu acıyı azaltmanıza yardımcı olmakla ilgileniyorsa, bu iyi hissettirir. Bir kez daha, sonuç her zaman sadece birisinin size nasıl yaptığınızı soracak kadar önem verdiğini bilmek kadar önemli değildir. Yaptığınız işte değerli hissetmek , başkalarıyla aynı ofis politikalarıyla başa çıkabilse bile, birisinin işini beğenmesini sağlayabilmenizin kesin bir yoludur.

Şirketinizin herhangi bir gönüllü fırsatı yoksa, o zaman bu bir taneye başlamanız için harika bir fırsat olabilir. Tutkulu olduğunuz bir projeye öncülük etmenin yanı sıra , liderlik yeteneklerinizi şirkete sergilemeniz için bu harika bir fırsat . Bu fırsatlarla ilişki kurarken, kendinizi organizasyon içindeki yeni açılışlara yerleştirebileceksiniz.

  1. Gerçekten Sevdiğin Şeyleri Mi Yapıyorsunuz?

“Çalışmaktan nefret ediyorum” dan “Çalışmayı seviyorum” a kadar olan denklem sevdiğiniz ve daha az nefret ettiğiniz şeyleri yapmaktan geçiyor. Neyi sevdiğini bulmak kolay bir iş değil. Yetişkin olduktan sonra, tüm kararlarınızın sorumlu bir yetişkin olmaya dayanması gerektiğini düşündünüz. Bu birçok insan için iyi gelse de, sonuçta bu, birçok insanın çalışmaktan nefret etmesine neden olan şeydir.

Sonuçlarınızı değiştirmek istiyorsanız, biraz zaman ayırın ve hayalinizdeki işi düşünün . Bunu hayalinizdeki iş yapan şey hakkında mümkün olduğunca çok şey yazın. Bu yer, maaş, sorumluluklar veya sektörden herhangi bir şey olabilir. Ardından, birkaç dakika ayırın ve mevcut rolünüzün hayalinizdeki işle ortak olan her şeyi listeleyin . Bu mümkün görünmese de, şu anki işinizin hayalinizdeki işle ilgili bazı ortak noktaları olduğunu göreceksiniz.

Kendi İşinizi Kurmak İçin Daha Önce Duymadığınız 10 İpucu yazısı için >>

Ortaklıkları listeledikten sonra, şu anki pozisyonunuzda daha fazla sevdiğiniz şeyleri yapma fırsatı olup olmadığına bakın. Bu, diğer grupları gölgelemekten, departmanları değiştirmekten veya sadece odağınızı mevcut rolünüze kaydırmaktan herhangi bir şey içerebilir. İşiniz% 60 müşteri etkileşimi ve % 40 idari iş ise, ancak müşterilerle etkileşime girmekten hoşlanmıyorsanız, programınızı % 60 idari iş ve % 40 müşteriyle yüzleşecek şekilde ayarlayıp ayarlayamadığınızı görün.

Yanınızdakilerle hayalinizdeki iş hakkında konuşmak ve hayalinizi gerçeğe dönüştürmede size yardımcı olabileceklerini görmek önemlidir. Üstlenmek istediğiniz sorumlulukların bazıları için nitelikli olmadığınızı keşfederseniz, açığı kapatan bir plan oluşturmak için amirinizle birlikte çalışın.