Yeni Tanıştığınız Birini İşe Almak İçin 3 Önemli Kural

Doğrudan satışta soğuk liste ile çalışmayı öğrenmek son derece önemlidir.

Network marketing takımınıza yeni tanıştığınız birini almak için neler yapmalısınız? Eric Worre tarafından da şiddetle tavsiye edilen bu yöntemi işinizde mutlaka kullanmaya özen göstermelisiniz. Peki nedir bu 3 önemli aşama?

Network marketingde insanlar, sadece sıcak liste ile çalışılacağını düşünüyor. Daha sağlam bir network kurmanın yolu buradan geçiyor.Ama takımınızı büyütmek ve daha fazla kazanmak istiyorsanız sürekli listenizi genişletmek zorundasınız. Bu sanıldığı kadar zor bir uygulama değil. Aslında eğlenceli bir süreçtir.

Yeni Tanıştığınız Birini İşe Almak İçin 3 Önemli Kural

Doğrudan satışta soğuk liste ile çalışmayı öğrenmek son derece önemlidir. Çünkü sıcak listeden daha fazla soğuk listeniz olacaktır. İnsanlarla doğru ilişkiler kurmak, kuracağınız takım için mutlaka gereklidir.

Ancak insanlar genelde av-avcı mantığı ile hareket ettikleri için potansiyel müşteri adaylarını gerek kendilerine gerekse işlerine karşı soğutmaktadırlar. Peki doğru bir süreç nasıl işlemelidir? İşte yeni tanıştığınız biri ile daha iyi bağlantı kurmak için kullanabileceğiniz 3 kural:

1. “Uzun Zamandır Kayıp Arkadaşınızmış” Gibi Davranın!

Yeni tanıştığınız birini almak için neler yapmalısınız?

Yeni tanıştığınız birini almak için neler yapmalısınız? – Çoğu insan tanımadığı insanlarla iyi anlaşamıyor. Çünkü yanlış zihinsel yaklaşımla başlıyorlar. Kişiyi, sunmaları gereken şeylerle ilgisi olmayan, korkutucu bir yabancı olarak görüyorlar. Bu tarz bir yaklaşıma sahipseniz, başarısız olursunuz ve bağlantı kuramazsınız. Bu sizi gerginleştirir ve bu yüzden iletişiminiz tuhaflaşır.

  • En iyi yaklaşım, o kişiyi yıllardır görmediğiniz bir “uzun zamandır kayıp arkadaş” olarak düşünmektir. Bu tekniği kullanmayı sevdiğiniz bir teknik haline getirmelisiniz. Burada yapmanız gereken şey, söz konusu yabancıyı liseye beraber gittiğiniz biri olarak hayal etmek ve yıllardır ilk defa konuşuyormuşuz gibi düşünmektir.

Yeni tanıştığınız kişileri veya yabancıları “uzun zamandır kayıp arkadaş” olarak hayal ettiğinizde onlarla ilgili yeni şeyleri öğrenmeyi dört gözle bekleyeceksiniz. Bu da sizi daha da rahatlatacaktır.

2. Daha Fazla Dinleyin ve Daha Az Konuşun!

Yeni tanıştığınız birini almak için neler yapmalısınız? – Eğer insanların sizi sevmesini istiyorsanız, konuşmalarına izin vermelisiniz. Herkes kendileri hakkında konuşmayı çok sever. Böylece siz konuşmalarına ne kadar izin verirseniz, sizden daha çok hoşlanacaklardır.

  • Onlara sorular sorun.
  • Neyden hoşlandıklarını, neyden hoşlanmadıklarını öğrenin.
  • Sürekli bir şey anlatmanıza gerek yok. Böylece kendilerini rahat hissedeceklerdir.

Çünkü bu süreç onları hemen işe dahil etmek için değildir. Siz bir bağ kuruyorsunuz. Avcı ile av arasındaki ilişki gibi düşünmemelisiniz. Onlar av değil. Daha büyük düşünün. Onlar geleceğin büyük liderleri olabilirler. Bir diğer yandan, ne kadar çok konuşursanız, o kadar çok onları sıkarsınız ve sizi bu yüzden sizi sevmeyeceklerdir.

3. Ortak Noktaları Bulun!

Yeni tanıştığınız birini almak için neler yapmalısınız? – Doğal olarak, ortak olan şeylere sahip olduğumuz insanları severiz. Sizinle aynı liseye giden birine rastladığınız zamana geri dönün. Anında ona daha yakın hissedecek ve daha güçlü bir bağ geliştireceksiniz. Farklı yıllarda okula gitmiş olsanız bile, hala bir bağlantı hissederdiniz.

Aynı memlekette yaşayan ve özellikle aynı futbol takımlarını seven insanlar için de aynı bağlantı hissedilir. Bu noktalara dikkat ederseniz, takımınız için çalışmalar yaparken insanlarla hemen güçlü bir bağlantı kurabilirsiniz.

Tanımadığınız biriyle bir daha ki buluşmanızda, bu etkili 3 kuralı takip etmeyi unutmayın:

  • Onlar “uzun zamandır kayıp arkadaşınız”.
  • Onlarla ilgilenin ve daha fazla konuşmalarına izin verin.
  • Onlarla ortak olan noktaları bulun.

Bu üç kuralı uygularsanız, hiçbir zaman konuşacak konularınız bitmez. İnsanlarla olan iletişiminizin çok kısa sürede çok etkili biçimde gelişmesine tanık olacaksınız. Güçlü iletişim, sizi güçlü bir iş insanına dönüştürecektir.

Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Soğuk listenizde bulunan bir kişiyi kayıt etmek için hangi aşamaları takip ediyorsunuz? Binlerce Network Okulu takipçisi ile düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Satış Yeteneği Nasıl Geliştirebilir? >>