fbpx

Network Marketingde Başarılı Olmak Ne Kadar Sürer?

Network marketingde başarılı olmak gerçekten ne kadar sürer? Bu soruya “Başarı tanımınız nedir?” Diye yanıtlayarak başlamalısınız. Herkesin işi için farklı amaçları ve hedefleri vardır. Bu nedenle bir kişi için başarı olabilecek şey, bir başkası için başarı olmayabilir. Bazı insanlar sadece ürünlerde indirim istiyor. Diğerleri ücretsiz ürün almak veya ayda birkaç yüz dolar kazanmak istiyor. Ve seçilmiş birkaç kişi büyük paraları istiyor.

Bu makalenin geri kalanını okurken, ağ pazarlamasındaki başarı tanımınızın işinizde yılda 100,000 TL kazandığınızı varsayarak okumalısınız. Çoğu insan için bu, yaptıkları işlerini bırakmalarına ve sektöre tam zamanlı olarak girmelerine izin verir. Yılda 100.000 TL’nin başarının tanımı olduğunu varsayarsak, makul olarak bekleyebileceklerinizi aşağıda paylaşacağız.

Network Marketingde Başarılı Olmak Ne Kadar Sürer?

Herkesin farklı bir tavrı, becerisi ve iş ahlakı olduğunu anlamak da önemlidir.

Hızlı bir sorumluluk reddi beyanıyla başlamalı ve size bireysel sonuçların değişeceğini söylemeliyiz. Kuyruğunuzu ayırsanız bile, yine de başarısız olabilirsiniz. Bu, HERHANGİ bir iş türü ile ilişkili bir risktir.

Herkesin farklı bir tavrı, becerisi ve iş ahlakı olduğunu anlamak da önemlidir. Bazı insanlar hızlı bir şekilde inşa edecek ve diğerleri daha fazla zaman alacaktır. Aşağıda sizinle paylaşacağımız sayılar, network marketingde haftada 20 saat çalıştığınızı ve ayda en az 10-20 sunum yaptığınızı varsaymaktadır.

Network marketingde başarılı olmak, sizin tutumunuza göre değişecektir. Tecrübeli liderlere göre, şirketinize katıldıktan sonraki iki ila beş yıl içinde potansiyel olarak altı haneli bir gelir elde edebilirsiniz. Bu, tüm zaman boyunca TEK bir şirkete bağlı kaldığınızı VE işinizi her gün ve her hafta çalıştığınızı varsayar.

  • Çoğu durumda, karlı olmanız altı ila on iki ay sürer.
  • Ayda sürekli olarak 1000 TL kâr elde etmek altı ila on sekiz ay sürmelidir.
  • Ayda 3 bin ila 5 bin TL kazanmak on sekiz aydan otuz aya kadar ve altı rakamlı bir gelir elde etmek için üç ila beş yıl sürmelidir.

Bir kez daha, sektörde tecrübelere dayanan bu açıklamalar değişebilir. Bir norm değildir. Bununla birlikte, çok çalışan ve hiçbir şey kazanmayan insanlarla tanışabilirsiniz. Ve işini bir veya iki yıl içinde altı haneli gelire kadar çıkaran birçok insanı da görebilirsiniz. Unutmayın, bireysel sonuçlar değişecektir.

Söylemek istediğimiz şey, her hafta işinizde çalışmak için istekli olduğunuz zaman ve çabaya dayalı gerçekçi beklentilere sahip olmaktır. Bir networker atasözü der ki; “Bana takvimini göster, sana ne kadar başarılı olacağına dair iyi bir fikir verebilirim.”

Her Ciddi Distribütörün Anlaması Gereken 10 Şey >>

Dikkat Etmeniz Gereken Şey

Eğer işinizde haftada bir gün veya ayda birkaç gün çalışıyorsanız, birkaç yıl içinde altı haneli bir gelir elde edemezsiniz. Biçmeden önce ekmelisiniz. Ve koymadığınız bir emeği, çıkaramazsınız. Network marketingde başarılı olmak, dışarıdaki herhangi bir işte başarılı olmaya benzer. Bir farkı yoktur.

Sektörümüzdeki insanlar ne kadar çabuk para kazanacaklarına dair gerçekçi olmayan beklentilere sahipler. Geleneksel iş dünyasında, insanlar bir iş kurmak için BÜYÜK bir başlangıç ​​maliyeti yatırıyorlar. Ve birkaç yıl kar etmeyi beklemiyorlar! Yine de, MLM’deki insanlar katıldıktan sonraki 90 gün içinde büyük para kazanmazlarsa, dolandırıldıklarını söylüyorlar.

Başarınız gerçekten ne kadar kötü olmasını istediğinize ve başarılı olmak için ne yapmak istediğinize bağlıdır. Herkesin en çok kazanan olma potansiyeli vardır. Ancak bunu çok az insan yapacaktır. Emlak, satış veya sigorta dünyasından da pek farklı değil. Bu insanların çoğu başarısız oluyor ve en iyi üreticiler olmuyor.

Açıkçası, büyük adımlar atmaya ve ekibinizi hızlı bir şekilde kurmaya istekli olursanız daha hızlı başarılı olabilirsiniz. Belirli becerilere sahip olman da yardımcı olur.

  • Yarı zamanlı çalışıyorsanız, yüksek bir olasılıkla ayda 500 ila 1000 TL’den fazla kazanamazsınız.
  • Sadece onunla uğraşıyorsanız, hiçbir şey yapmadan, altı rakamlı bir gelir elde edemezsiniz.

Günün sonunda, hedeflerinizin çabanıza uygun olmasını sağlamalısınız. Aksi takdirde, sadece kendinizi kandırırsınız. Başarılı bir ağ pazarlamacısıysanız, sizden haber almak isteriz. Başarılı olmanız ne kadar sürdü? Seninle paylaştığımız zaman çerçevesi hakkındaki düşünceleriniz neler? Bize ne düşündüğünüzü bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın.

Doğrudan Satış İçerisinde En Önemli 4 Etik Endişe >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,504TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2020 Aralık Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için aylık burç yorumları. Aralık ayında kişisel gelişim, para, sağlık, kariyer ve daha bir çok alanda bizi neler bekliyor? Aya 30 Kasım İkizler burcunda...

Başarıya Giden Yolun Şaşmaz Haritası

Yaşadığımız hemen her şey bizle ilgilidir. Sanılanın aksine, sahip olduğumuz ekonomik koşullardan tutalım da çözümsüz gelen sorunlarımıza hatta sağlık problemlerimize kadar biz belirleriz yaşadığımız...

Analiz Derdi Geride Bırakır

Kişisel gelişim bölümümüzde bu kez analiz etmek üzerine kafa yoracağız. İnsanları geride bırakan, gelişmesini ve değişmesini engelleyen bir düşünce yapısını inceleyeceğiz. Nedir bu analizci...

Kısa Hikayeler – Değerli Yüzük Hikayesi

Kısa hikayeler bölümümüzde bu defa bir şeyin değerini nasıl bileceğimiz üzerinde duracağız. Değerli yüzük hikayesi, bize bilginin önemini anlatır. Çünkü bilginin, insanı farklı kılan...

Girişimcilerin Michael Phelps’ten Öğrenebilecekleri 7 Ders

Tüm zamanların en büyük Olimpiyat sporcularından biri olan Michael Phelps, bireyin çok genç yaşta neler başarabileceğini yeniden tanımladı. Sadece beş Olimpiyat Oyunu'nda kemerinin altında...

Neden Marka Olunmalı?

Neden markalar bizim hayatımızda bu kadar önemli bir yer tutuyor? Neden bazı markalar bizim için birer “arzu nesnesi” olmuş durumda? Neden çok beğendiğimiz markalarla...