Her Ciddi Distribütörün Anlaması Gereken 10 Şey

Sistemlerin satış, pazarlama, girişimcilik veya network marketing deneyimi olmayan yeni insanlar için önemli olduğunu kabul etmemiz gerekir.

Her ciddi pazarlama ağı temsilcisinin bilmesi gereken en iyi doğrudan satış sırlarını paylaşmak istiyoruz. Distribütörler, doğrudan satış başarısı için bazı noktaları kesinlikle anlamaları gerekmektedir. Bu gönderinin ayda sadece birkaç yüz dolar kazanmak isteyen biri için olmadığını unutmayın. Bu sadece ciddi distribütörler içindir.

Bazı tartışmalı şeyler söyleyeceğiz. Her konuda bizimle aynı fikirde olmanızı beklemiyoruz. Bu sadece sektördeki kendi deneyimlerimizden bazılarına dayanmaktadır. Siz de katılmadığınız veya kendi tecrübeleriniz noktaları aşağıda bulunan yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Her Ciddi Distribütörün Anlaması Gereken 10 Şey

Doğrudan satış başarısı için, iş ciddiyeti kesinlikle çok önemlidir. Mikro bir girişimcilik modeli olan network marketing insanlara kendi geleceklerini kurmak için şans tanımaktadır. Bu sürecin sonunda finansal özgürlük vardır. Ancak öncesinde bilmemiz gerekenler var. Peki nedir bu önemli noktalar?

Networkunuzu İlerletmek İçin 9 İpucu >>

10. Yıpranma, Sektörümüzdeki 1 Numara Düşmandır

Yıllık yıpranmanız ekibinizin en az yüzde elli ve muhtemelen ekibinizin yüzde 70 ila 80'ine çok daha yakın olacaktır.

Bu konu hakkında halka açık bir ortamda konuşmak tabu gibidir. Çünkü üst çizginiz size gerçeği söylerse bu sizi korkuturdu. Yıpratma, bu endüstrideki bir numaralı düşmanınızdır. Yıllık yıpranmanız ekibinizin en az yüzde elli ve muhtemelen ekibinizin yüzde 70 ila 80’ine çok daha yakın olacaktır.

İnsanlar birçok farklı nedenden ötürü işten ayrılırlar ve normalde sizinle veya şirketinizle çok az ilgisi vardır. Çoğu insan yaptıkları her şeyi bırakıyor. Harika bir sisteminiz olsa ve şahsen sponsor olduğunuz kişilerle yakın çalışsanız bile, çoğu bırakacaktır.

 • 90 gün veya daha kısa sürede tüm yeni temsilcilerinizin % 30 ila % 50’sini kaybetmeyi bekleyin.
 • Her yıl ekibinizin% 70 ila % 80’ini kaybetmeyi bekleyin
 • Çoğu lider bunun hakkında konuşmayı reddetse de, bu bir gerçek.

Tüm sektörlerdeki tüm işletmelerin müşteri kaybettiğini anlamalısınız. Endüstrimizdeki yıpranma oranının sizi korkutması gerektiğini düşünmüyoruz, ancak bunu açıkça bilmeye yardımcı oluyor, bu yüzden bekleyebilir ve gerçekleştiğinde harap olmazsınız.

Sadece arka ofisinize bakın ve bunu doğrulayın. Her ay toplam ekibinizin yüzde kaçını sipariş ediyor? Ekibinizin yüzde kaçı her yıl hesaplarını yeniliyor? Ekibinizin yüzde kaçı aktif olarak perakende satıyor ve işe alıyor ? Çıldırmadan önce, biraz zaman ayıralım ve bunu perspektife koyalım:

 • Üniversitede birinci sınıf öğrencisi olarak başlayan kaç kişinin aslında dört yılını tamamladığını ve bir dereceyle mezun olduğunu düşünün…
 • Kaç kişinin spor salonu üyeliği satın aldığını ve asla bir kez bile gitmediğini düşünün…
 • Kaç kişinin spor salonu üyeliğini yıllarca yenilediğini düşünün…
 • Kaç kişinin boşandığını düşünün… Bazı istatistikler bunun yüzde elli kadar yüksek olduğunu söylüyor…
 • Her yıl kaç geleneksel işletmenin başladığını düşünün, ancak iş hayatındaki ilk yıllarını geçmeyin…

Ağ pazarlaması neden bu diğer örneklerden farklı olabilir?

Bilmeniz gerekenler ÇOK insan yaptıkları her şeyi bıraktı. İnsanlar ekibinizden ayrıldığında, bunun genellikle ağ pazarlaması, şirket, siz, üst sıralarınız veya ürünlerle ilgisi yoktur. Çoğu insan başladıklarını bitirmez. Bir şeyleri bırakmak insan doğasıdır.

İşte gerçek. Ekip üyelerinizin çoğu istifa etse bile, yine de BÜYÜK bir iş kurabilirsiniz. Gerçekten aradığınız şey, siz olsun ya da olmasın, devam edip büyük inşa edecek 2-5 liderdir. Buna ek olarak, bir iş kurmayı bırakan birçok kişi toptan bir müşteri olarak kalmaktadır, bu yüzden hala sizin için bir kazan-kazan.

9. Kitlesel Pazar Ürünleri Arayabilirsiniz

Kitlesel pazar ürünleri sunan bir şirketle çalışmanın mantıklı olduğuna inanıyor olabilirsiniz. Bunda yanlış herhangi bir şey yok. Kitlelere hitap eden ürünler istiyorsunuz, böylece daha fazla potansiyeliniz var. Bu, nüfusun çok küçük bir yüzdesine hitap eden niş ürünler içeren bir şirket seçmekten çok daha akıllıca da olabilir. Niş ürünlerde yanlış bir şey yoktur.

Sağlık ve zindelik ürünlerinin endüstrimizde bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri, tüketilebilir olmaları ve kitlelere hitap etmeleridir. Sonuçta, kitlelere hitap eden, adil fiyatlandırılan ve her ay tüketilen bir ürün istiyorsunuz, bu yüzden yeniden sipariş edilmesi gerekiyor.

Kırmızı Reishi Mantarı Nedir? Faydaları Nelerdir? >>

8. Çoğaltma Sözünü Suistimal Etmeyin

Endüstrimizdeki herkes, norm gibi, çoğaltma hakkında konuşuyor. Sektörümüzde en çok suistimal edilen kelimelerden biri haline geldi. Başarılı bir temsilciye, hangi sistemi kullandıklarına veya hangi şirkette bulunduklarına bakılmaksızın, takımlarındaki kaç kişinin dürüstçe kopyaladıklarını ve yanıtın yüzde üçünden daha az, belki bundan daha az olduğunu sorun.

Sponsor olduğunuz tüm insanlardan kaç tanesi 50 ila 100 kişiye sponsor oldu? Kaç tanesi rütbenize yükseldi? Kaç tanesinin yalnız bir kişiye sponsor olduğunu bile bilmiyor musunuz? Çok değil. İşte bilmeniz gerekenler:

 • Takımınızın yaklaşık % 80’i bir kişiye sponsor olmayacak bile.
 • Ekibinizin yaklaşık % 10-20’si işlerini büyütmek için her ay bir şeyler yapacak, yarı zamanlı olarak.
 • Takımınızın yaklaşık % 1-3’ü vizyonu yakalayacak ve doğrudan satışa, gerçek bir iş gibi davranacak.

Ne zaman bir müşteriyle konuşursanız, ürünler ve iş hakkında konuşun ve hangi seçeneğin kendileri için en uygun olduğuna karar vermelerine izin verin. Birisi bir süredir işinde olmadan önce, taahhüt düzeylerinin ne olacağını asla bilemezsiniz.

Birçok insan seni kandırır. Çoğu zaman en iyi insanınız olacağını düşündüğünüz insanlar genellikle hiçbir şey yapmazlar. Oysa sadece bir müşteri olacağını düşündüğünüz bazı kişiler iş kurucu olur.

Buna ek olarak, altı rakamlı bir gelir elde etmesini sağlayan sadece iki ila beş iyi lidere ihtiyacınız var. Sonuç olarak, ekibinizin sadece çok küçük bir yüzdesi çoğaltılacak ve büyük bir iş kuracaktır. Yine de sorun değil. Ekibinizdeki herkes cilt oluşturmaya yardımcı olur.

7. Bir İş Kurmanın Birçok Yolu Var

Sistemlerin satış, pazarlama, girişimcilik veya network marketing deneyimi olmayan yeni insanlar için önemli olduğunu kabul etmemiz gerekir. Sistemler başarılı olmaları için insanları yolunda tutar. Başarılı bir ağ pazarlama işi kurmak için ÇOK yol vardır. Endüstrimizdeki en iyi 100 kazananı inceleyin ve hepsinin işi birbirinden farklı şekilde kurduğunu göreceksiniz.

Yeni olduğunuzda takımın sistemini takip etmelisiniz. Tekerleği yeniden icat etmeye çalışmayın. Bununla birlikte, bazı temel becerileri geliştirdiğinizde ve ne yaptığınızı bildiğiniz için, kendi yeteneklerinizi ve yeteneklerinizi geliştirmenin kesinlikle yanlış bir yanı yoktur.

Herkes farklı şekilde bağlanmış. Bazı insanlar dışarı gidiyor. Diğerleri utangaçtır. Bazıları ev partilerini sever. Diğerleri bundan nefret eder. Bazı insanlar herhangi bir yabancıyı umabilir. Bazı insanlar için, yabancılarla konuşmak zorunda kalmak onları ölümüne korkutuyor. Neyi iyi yaptığınızı belirleyin ve işi sizin için uygun bir şekilde oluşturmak için kendi yetenek ve yeteneklerinizden yararlanın.

6. Hobi Gibi Davranarak, Büyük Bir İş Kuramayacaksınız

Her türden başarılı bir iş kurmak büyük bir taahhüt gerektirir.

Asla yarı zamanlı çalışan büyük bir ekip kuramayacaksınız. Asgari ücret zihniyetine veya iş ahlakına sahip asla altı veya yedi figür kazanan olmayacaksınız. Endüstrimizdeki tüm en iyi kazananlar, işlerini yarı zamanlı olarak çalıştı. Evet, yarı zamanlı olarak harika bir yarı zamanlı gelir oluşturabilirsiniz, ancak büyük olasılıkla, bunu yaparak tam zamanlı bir gelir elde edemezsiniz.

Her türden başarılı bir iş kurmak büyük bir taahhüt gerektirir. Günlük bir işiniz olsa bile, büyük bir iş kurmak istiyorsanız, ağ pazarlama işinizde günde en az 3-4 saat çalışmak zorunda kalacaksınız. Yarı zamanlı tanımımız haftada 20 saatten az (para üreten faaliyetler) bir şey. En başarılı temsilciler, günlük işlerine sahip olsalar bile, ağ pazarlama işlerini haftada 30 saatten fazla çalışırlar. Bir işletme gibi davranın ve size bir işletme gibi ödeyecektir.

Yeni MLM Temsilcilerine Tavsiyeler >>

5. Başarı, Beklediğinizden Daha Uzun Sürecek

Doğrudan satış başarısı için beklentilerinizi düzgün ayarlamalısınız. Endüstrimizdeki çok az insan hızlı bir başarı yaşar. Bu iş piyango değil. Roma da bir günde inşa edilmedi. En çok kazananların bir şirkette en az beş yıl ve normalde on veya daha fazla yıl olduğunu göreceksiniz. Evet, birkaç istisna var, ama bu norm değil.

Bu, saatlerce dolar ticareti yaptığınız bir iş değildir.  Diğer tüm işletmeler gibi, çok az para için başlangıçta kıçınızı çalışacaksınız. Çoğu işletme böyle çalışır. Ağ pazarlama işinizde (ilk yılınızda) yarı zamanlı olarak daha fazla para kazanacağınız fikriniz varsa, tam zamanlı çalışmanızdan daha fazla para kazanacaksınız, muhtemelen bir süredir sahip olduğunuz bir kariyerde.

Network marketingde, işinize haftada 20 saatten daha az zaman ayırıyorsanız, ağ pazarlama işinizle tam zamanlı bir gelir elde etmeniz muhtemelen beş veya daha fazla yılınızı alacaktır.  Pek çok insan endüstrimize katılıyor ve hızlı bir şekilde zenginleşmeyi ya da hiçbir şey yapmamak için para almayı bekliyor. Herhangi bir meşru iş bu şekilde çalışmaz.

4. Minimum 100-200 Kişiye Şahsen Sponsor Olmanız Gerekecek

Endüstrimizdeki en iyi kazananları ve bunların % 90’ının ortak olduğu şeyleri inceleyin. Bundan daha az olmasa da kişisel olarak MINIMUM 100-200 kişilere sponsor olmalarıdır. Evet, birkaç nadir istisna vardır, ancak bunlar nadirdir.

 • Sponsor olduğunuz çoğu kişi 90 gün veya daha kısa bir sürede bırakacaktır.
 • Etrafta dolaşanlar genellikle toptan müşteriler olacak ve bir veya iki kişiden fazla sponsor olmayacak.
 • Sponsor olduğunuz 30 kişiden yaklaşık 1’i iş konusunda ciddi olacaktır.
 • Yüzlerce insana sponsor olsanız bile, gelirinizin çoğu bu ciddi kişilerin sadece bir ila üçünden gelecektir .
 • Başarınız 2-5 kaliteli insan bulmanızın ne kadar sürdüğüne bağlı olacaktır.

Network Marketingde 90 Gün Neden Çok Önemlidir? >>

3. Önceki Deneyiminiz Bir Nimet veya Lanet Olacak

Doğrudan satış başarısı için, bu işe katılmadan ÖNCE yaptığınız şeyler, işinizde bir nimet ya da lanet olacak. Network marketing, tıpkı diğer her şey gibi bir meslektir. Başarılı olmak için belirli bir dizi beceri ve tutum geliştirmelisiniz.

Satış, liderlik , pazarlama, işe alım veya girişimcilik konusunda deneyiminiz yoksa, bu sektörde dik bir öğrenme eğrisinden geçeceksiniz. Bu öğrenme eğrisi, önceki deneyimlerine bağlı olarak herkes için farklı olacaktır.

Öte yandan, bir başkasının işin her parçasıyla mücadele ettiğini görürseniz, bunun nedeni önceki yaşamları ve iş deneyimlerinin onları ağ pazarlamasına hazırlamamasıdır.

Sonuç olarak, herkesin işinde başarılı olabilmesi için bazı kişisel gelişimden geçmesi gerekecek. Bazı insanlar diğerlerinden çok daha fazla büyümeye ihtiyaç duyacaktır.

2. Gerçek Ürününüz, İş Fırsatınızdır

Çoğu insan, ürünler yüzünden değil, ekstra para kazanmak için endüstrimize katılır.

Çoğu insan, ürünler yüzünden değil, ekstra para kazanmak için endüstrimize katılır. Açıklığa kavuşturmak için, EVET, ürünler önemlidir. Evet, perakende müşterilere ihtiyacınız var.

Ancak, doğrudan satış ve ağ pazarlamasını karıştırmayın. Doğrudan satış, bir ton ürün satan yaklaşık bir kişidir. Diğer yandan, ağ pazarlaması birçok insanın biraz iş yapmasıyla ilgilidir. İki ila beş kişisel perakende müşterisi tutmanız gerekebilir. Bu, işletmenizi meşru kılar ve kârlı olmanıza yardımcı olur. Bunu yaptıktan sonra, şeylerin iş tarafına odaklanmanız gerekir.

 • Ürünlere öncülük ediyorsanız ve insanlar ilgilenmiyorsa, işe katılmamaları için % 100 bir neden var. Öte yandan, iş dünyasına öncülük ederseniz, işlerin iş yönüyle ilgilenmeyen birçok kişi yine de müşteri olacaktır.
 • Sadece ürün perakendeciliği ağ pazarlaması ile ilgili değildir. Ağ pazarlaması, ürünleri kullanan, birkaç müşteriye hizmet veren ve birkaç distribütöre sponsor olan yüzlerce hatta binlerce kişiye sahip olmakla ilgilidir.
 • Doğrudan satışta liderlik. Bir işi büyütmenin en hızlı yoludur. Bir an için bu şekilde düşünün: Kendiniz 100 müşteri bulmayı mı tercih edersiniz, yoksa her birinde 10 müşteri bulunan 10 distribütör mü tercih edersiniz? Hangi örneği seçeceğimi biliyoruz.

1. Hızlı Bina Tek Yol

Kaplumbağa ve tavşan hakkında bir hikaye var. İkisi yarışıyor. Tavşan hızlı bir başlangıç ​​yaparken kaplumbağa yarış güzel ve yavaş başlar. Bir noktada, tavşan yarışta komuta eden bir ipucu olduğunu görür, bu yüzden mola verir. Uyurken kaplumbağa güzel ve istikrarlı kalır. Tavşan uykusundan uyanınca görür ki, kaplumbağa çizgiyi geçer ve yarışı kazanır.

Hikayenin ahlakı, istikrarlı temponun yarışı kazanmasıdır.  Ancak ağ pazarlamasında işler genelde böyle değildir. Evet, ayda 2-3 kişiye sürekli olarak, her ay, birkaç yıl boyunca sponsor olmak, hiçbir şey yapmamaktan daha iyidir. Bu yaklaşımı izleyerek büyük bir ekip oluşturabilirsiniz, ancak bu işi kurmanın yavaş ve acı verici yoludur.

Ağ pazarlamacılığınızı oluşturmanın en iyi yolu, bir aciliyet duygusuna sahip olmak ve 90 günlük bir yıldırımda büyük eylemler yapmaktır. 90 günlük yıldırım, işinizdeki aktivitelerinize yoğunlaştığınız, odaklandığınız ve üçe katladığınız zamandır. 90 günde, birkaç yıl içinde çoğu insandan daha fazlasını yaparsınız.

İdeal olarak, 90 gün içinde 20-40 kişiyi işe aldığınız 90 gün arka arkaya birkaç blitz yapmak istersiniz, böylece işinizde hızlı bir momentum ve büyüme yaratabilirsiniz. Doğrudan satış başarısı, momentum yaratmaya ve sürmeye başlar. Yavaş ve istikrarlıysanız momentum yaratmak neredeyse imkansızdır.

Sektördeki en iyi liderlerin çoğu, işlerinde en az bir ila üç defa, 90 günlük yıldırım yapmışlardır. Aktivite ve sonuçlarda bir dalgalanma yaratmak için büyük bir eylem yaptılar. Bu, ekiplerinde heyecan ve hızlı büyüme yarattı. 90 günlük yıldırımları bitirdikten sonra, çabalarını biraz yavaşlatabilir ve sadece güzel ve istikrarlı olabilirler.

Sonuç olarak, bir noktada kısa bir süre için büyük eylemleri gerçekleştirmelisiniz. Güzelliği sadece 90 gün boyunca, ağ pazarlama kariyerinizde bir ila üç kez yapmanız gerekir.

Son düşünceler

Bunlar, her ciddi distribütörün, bilmesi gerektiğine inandığımız  10 önemli noktadır. Bu doğrudan satış başarısı için gerekli bilgilerin hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz. Söylediklerimize katılıyor musunuz? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın.

Doğrudan Satış Ekibiniz Hakkında Bilmeniz Gereken 27 Önemli Nokta >>