Doğrudan Satış İçerisinde En Önemli 4 Etik Endişe

Ağ pazarlamasında birçok "iyi" ve "dürüst" insan varken, kesinlikle etik olmayan bazı insanlar da var.

Doğrudan satış söz konusu olduğunda endişelenmeniz gereken etik kaygılar var mı? Emin olun var. Her sektörde etik kaygılar vardır. Hızlı para kazanma, az iş çok para düşüncesi her zaman insanları etkilemiş, etkilemeye de devam etmektedir. Peki bu sektör içerisinde önemli etik endişeler nelerdir?

Ağ pazarlamasında birçok “iyi” ve “dürüst” insan varken, kesinlikle etik olmayan bazı insanlar da var. Ne yazık ki, bu insanlar sektörümüze kötü bir itibar veriyor ve bu da sonuçta sektörümüzdeki herkese zarar veriyor.

Doğrudan Satış İçerisinde En Önemli 4 Etik Endişe

Aşağıdaki paragraflarda, bu sektörde tecrübeli liderlerin, doğrudan satış içerisinde en önemli etik endişelerini göreceksiniz. Zamanla bu konular, sizin de endişeleriniz oluyorsa, siz de doğru yoldasınız demektir. Eğer bu etik konulardan uzaksanız, işi bir süre sonra bırakacağınız ve network marketing dolandırıcılığı üzerine insanlara negatifler vereceğiniz kesindir.

1. Çabuk Zengin Olabilirsiniz

Pek çok insan, hızla zengin olma vaadiyle sektörümüze çekiliyor.

Pek çok insan, hızla zengin olma vaadiyle sektörümüze çekiliyor. Bu doğrudan satış endişeleri arasında ilk sırada gelmektedir. Çoğu zaman, zemin kat fırsatına katılabilecekleri ve fazla iş yapmadan zenginleşebilecekleri söylenir. Tek yapmaları gereken kaydolmaktır ve sponsor veya üst ekip onlar için her şeyi yapacaktır. Sonuç olarak, sektörümüze giren birçok insan “piyango zihniyetine” sahip ve çalışmadan çok para kazanmayı bekliyor.

İşler asla bu şekilde yürümez. Gerçek şu ki, network marketingde çok zengin olabilirsiniz, ancak çoğu insan olmaz! Aslında çoğu insan hiçbir şey kazanmaz! Çok para kazanabilirsiniz, ancak genellikle BİR şirkette çalışmak için yıllarca sıkı çalışma ve ısrar gerekir. Aynı zamanda güçlü bir pazarlama becerisi gerektirir. Eğer potansiyel müşterilerinize hiçbir şey yapmadan hızla zengin olabileceklerini söylüyorsanız, lütfen durun! İyilik yaptığından daha çok zarar veriyorsun.

Bu durumda şunu iyi bilmelisiniz. HERHANGİ bir sektörde başarılı ve karlı bir iş kurmak zor. Bu nedenle işletmelerin başarısızlık oranı çok yüksektir.

Girişimciler İçin 5 Pazarlama Stratejisi >>

2. İş Yapmak Çok Kolay

Bu sektör basit ama kesinlikle kolay değil. Ödeme planının zirvesine ulaşan herkese sorun, size uzun süre ne kadar sıkı çalıştıklarını söyleyecekler. Gerçek şu ki, başarmaya değer hiçbir şey her zaman kolay değildir. Pek çok insana yapmaları gereken tek şeyin sponsorluk olduğu öğretilir. İşler asla bu şekilde yürümez.

Ağ pazarlamasında yapmak istiyorsanız, kolay olmayacak. Ancak, kolları sıvayıp işi yapmaya istekliysen, izleyebileceğin kanıtlanmış bir yol var. Yani eğer potansiyel müşterinize bu işin yapacakları en kolay şey olacağını söylüyorsanız, kesin şunu!

3. Aldatıcı İşe Alım Uygulamaları

Doğrudan satış endişeleri arasında aldatıcı işe alım uygulamaları da başı çekmektedir.

Doğrudan satış endişeleri arasında aldatıcı işe alım uygulamaları da başı çekmektedir. Endüstride gerçekten nefret edilen şeylerden biri, insanların kullandığı aldatıcı işe alma uygulamalarıdır. Bazı örnekler, planını onlara önceden göstereceğinizi asla söylemeden birisini planı görmesi için evinize davet etmeyi içerebilir. Başka bir örnek, Craigslist veya bir iş ilanı web sitesi aracılığıyla çevrimiçi bir iş fırsatı yayınlamaktır.

Bir başka aldatıcı işe alma tekniği, kişiye duymak istediğini düşündüğünüz şeyi söylemek ya da onları işe ikna etmek için yutturmaca, yalanlar ve baskı kullanmaktır. Bunlar sadece birkaç örnektir ve sektörümüzün kötü bir itibar kazanmasının temel nedenlerinden biridir.

Peki ne yapabilirsiniz? Her zaman bir pazarlama ağı uzmanı olun. İnsanlara kendi çocuğunuza davrandığınız gibi davranın. Yutturmaca, yalanlar ve baskıdan kaçının. Coşkunuzu sınırlayın. İnsanlarla gerçekçi olun. İnsanlara karşı dürüst olun.

Doğrudan Satışta Farklı Olmak >>

4. Sektörümüzde Ortalama Kazanç

Yasaya göre, her şirket distribütör başına ortalama kazancını bildirmek zorundadır. Çoğu şirket için, ortalama bir distribütör yılda yalnızca birkaç yüz dolar kazanıyor. Ve çok para kazanan insanlar, hiçbir şey yapmayanların çoğunluğunu telafi ediyor.

Bu doğru olsa da, sektörümüzün tamamen net bir resmini çizmiyor. Dahil olan kişilerin % 80 ila % 90’ının veya daha fazlasının HİÇBİR ŞEY YAPMAYACAĞINI ve sektörü TUTMAYACAĞINI hatırlamalısınız. Ve bırakan çoğu insan bunu 90 gün içinde yapacak.

Ayrıca ürünleri kullanmayacaklar, herhangi bir ekip üyesine sponsor olmayacaklar veya herhangi bir müşteri kazanmayacaklar. Bu insanları istatistiksel denklemin dışına çıkarırsanız, birçok CİDDİ insanın bu sektörde iyi bir gelir elde ettiğini çabucak keşfedersiniz. Gerçek şu ki, eğer işi yaparsanız ve ona bağlı kalırsanız MLM’de çok para kazanabilirsiniz. Ama işi yapmazsanız, hiçbir şey yapamazsınız!

Ne zaman iş planı paylaşan kişilerle, distribütör başına ortalama kazanç anlatıyorsanız dikkat etmeniz gereke kurallar vardır. Doğrudan satış endişeleri hakkında insanlara bilgi verin.  Ancak onlara bireysel sonuçların değişeceğini de söylemelisiniz. Çabalarının değil SONUÇLARININ karşılığını alacaklarını bilmelerini sağlayın. Onlara bir gecede kar etme veya hiçbir şey yapmadıkları için para kazanma sözü vermeyin.

Son düşünceler

Bir kez daha, bunlar herkese göre değişecek endişelerdir. Bir norm değildir. Her iş modeli gibi, sektörümüzde iyi ve kötü insanlar var. Sektörümüze katılmak isteyen herkese en iyi tavsiyemiz, önce tüm gerçekleri değerlendirmektir. Başarılı distribütörlerle konuşun. Başarısız olan distribütörlerle konuşun. Şirket ürünlerini ve literatürünü inceleyin. Durum tespiti yapın ve tıpkı geleneksel bir iş kuruyorsanız yapacağınız gibi bilinçli bir karar verin.

Kesinlikle, çevrimiçi bulduğunuz TÜM bilgileri GERÇEK olarak almayın (bunlar dahil). Bunun yerine kendi fikrinizi oluşturun. Sektörümüze dahil olmadan önce sahip olabileceğiniz doğrudan satış etik endişelerini değerlendirin. Ve eğer şu anda bir distribütörseniz, sadece şirketinizin değil, sektörün de bir temsilcisi olduğunuzu unutmayın. İnsanlar yaptığınız ve söylediklerinizi izleyecekler, bu yüzden dürüst olduğunuzdan, insanlara adil davrandığınızdan ve doğru bilgiler sunduğunuzdan emin olun. Kötü bir ördek yavrusu endüstrimize gerçekten zarar verebilir. Her zaman profesyonel olmayı unutma.

Düşüncelerin nelerdir? Sektörümüzdeki etik kaygılar sizce neler? Bize ne düşündüğünüzü bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın.

Birçok Distribütöre Zarar Veren Bu En Yaygın Hatayı Yapmayın! >>