fbpx

Çoğu İnsan İş Fırsatınızla İlgilenmez

Network marketing en çok kazananlar listesine baktığınız zaman, bazı püf noktalar uyguladıklarını görebilirsiniz. Bunlardan biri de istatistikler üzerine çalışmalarıdır. Çünkü çoğu insan iş fırsatınızla ilgilenmez. Çoğu durumda, iş planını gösterdiğiniz kişilerin % 50 ila % 90’ı ekibinize katılmaz. Sunumu göstermede ne kadar iyi olduğunuz, şirketinizin veya ödeme planınızın ne kadar harika olduğu veya ne tür ürünler sunduğunuzun önemi yoktur. Sonuç olarak, çoğu insan ekibinize katılmayacak.

Evet, iyi ürünlerle iyi bir şirket seçerek, daha kaliteli beklentiler bularak ve planı doğru şekilde nasıl göstereceğinizi öğrenerek başarı şansınızı artırabilirsiniz. Ancak bunu yapsanız bile çoğu insan ekibinize katılmayacaktır.

Çoğu İnsan İş Fırsatınızla İlgilenmez

Network marketingde başarı sizin, işiniz üzerine sistemetik bir çalışma yapmanızı gerektirir.

Network marketingde başarılı olmak istiyorsanız, gerçekten çok az seçeneğiniz var. Network marketingde başarı sizin, işiniz üzerine sistemetik bir çalışma yapmanızı gerektirir. Gerek eğitim olsun, gerekse liderlere danışmak olsun, bazı noktalarda yardım almanızı gerektirir. Başarılı bir organizasyon kurmak için şu seçenekleri değerlendirmelisiniz.

Seçenek 1: Sayılar Üzerine Çalışın

Planını gösterdiğiniz her on kişiden dokuzunun ekibinize katılmayacağını biliyorsanız. Ancak yine de başarılı olmak istiyorsanız, rakamlarla çalışmanız yeterlidir. Sponsorluk oranınızın % 10 olduğunu biliyorsanız ve 50 kişiye kişisel olarak sponsor olmak istiyorsanız, planı kişisel olarak 500 kişiye göstermeniz yeterlidir. Bunu yapmak imkansız değil. Sadece potansiyel müşterileri nasıl edineceğinizi öğrenmeniz, randevu ayarlamanız ve ardından planı göstermeniz gerekir.

Bu süreçten geçerken, dönüşüm oranlarınızı bir şekilde artıracaksınız çünkü daha kaliteli potansiyel müşterileri nasıl bulacağınızı, nasıl daha iyi bir sunum göstereceğinizi ve daha fazla insanı nasıl kapatacağınızı öğreneceksiniz.

Şüphesiz, çoğu insanın yetersiz kaldığı yer burasıdır. Planı, işlerinde herhangi bir olumlu sonuç elde etmek için yeterli sayıda insana göstermezler. Planı yalnızca 10 veya 20 kişiye gösterir ve işinizde iyi şeyler olmasını bekleyemezsiniz.

Yeni MLM Ve Ağ Pazarlamacılarına  Altın Tavsiyeler >>

Seçenek 2: Müşteri Kazanmaya Çalışın

Network marketingde başarılı olmak istiyorsanız, gerçekten çok az seçeneğiniz var.

Şüphesiz, bunun büyük ve karlı bir doğrudan satış ağı işini büyütmek için güzel bir stratji olduğunu düşünebiliriz. Herkese sponsor olmaya çalışmayı unutmayın. Ancak arada sadece oraya gidip işletmeniz için müşteriler bulmalısınız. İşletmeniz için 50, 100, hatta 200 veya daha fazla kişisel perakende müşterisi bulmaya odaklanın. Bu size anında perakende kâr sağlayacaktır.

Müşterilerinizin çoğu, ürünlerinize veya hizmetlerinize aşık olduktan sonra distribütör olmak isteyecektir. Şahsen, ekibimde çok ciddi olmayan (hiçbir şey yapmayan) 100 distribütör olmaktansa, her ay ürünleri seven ve sipariş veren 100 müşteriden oluşan bir ekibim olmasını tercih ederim.

İyi bir fiyat noktasında iyi ürün ve hizmetlere sahip olmak, işletmeniz için çok önemlidir.  İnsanların istediği, tükettiği ve karşılayabileceği ürün veya hizmetlere ihtiyacınız var. Basitçe söylemek gerekirse, ürünleriniz veya hizmetleriniz perakende müşterilere iyi bir değer sunmalıdır. Buna sahip değilseniz, yanlış şirkettesiniz.

Seçenek 3: Dışarı Çıkın ve Bir Şeyler Yapın

Bu üçüncü seçenek, bir başarı stratejisi değildir. Ancak çoğu distribütörün izlediği yol bu. Çoğu distribütör, rakamlarla çalışmaya veya dışarı çıkıp bir grup müşteri almaya istekli değildir. Bu yüzden kötü sonuçlar alıyorlar. Size bir şey için söz verebiliriz, eğer işinizde hiçbir şey yapmazsanız, işinizde iyi bir şey olmayacak.

Son düşünceler

Günün sonunda, çoğu insanın iş fırsatınızla ilgilenmediğini anlamalısınız. Çoğu durumda, bunun sizinle veya şirketinizle hiçbir ilgisi yoktur. Çoğu insanın hayatları boyunca iş sahibi olmaya programlandığını hatırlamalısınız. Çoğu insan, başarı garantisinin olmadığı bir işi gerçekten istemiyor.

Büyük bir alt hat oluşturmaya çalışıyorsanız, basitçe rakamlarla çalışabilir veya işletmeniz için çok sayıda perakende müşteri bulmaya odaklanabilirsiniz. Ya da çoğu distribütörün yaptığı şeyi yapmaya devam edebilirsiniz; yani hiçbir şey yapmamak.

Sizin bu konuda düşünceleriniz nelerdir? Bir yorum bırakın ve bize bildirin.

Network Marketingde Çevrenize Karşı Tutumunuz Nasıl Olmalı? >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,941BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,357TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...

Network Marketing Kariyerinizde Sürdürülebilir Bir Başarı İçin 9 Kural

Network marketingde kariyer yapmaya karar verdiyseniz, sürdürülebilir bir başarı yakalamayı hedefleriz. Network marketingde sürdürülebilir başarı sırrını sorduğumuzda ise birçok konudan bahsedilebilir. Başarılı olmak için genelin...

Başarılı Ve Mutlu Yönetici Olmanın 17 Sırrı

Başarılı ve mutlu bir yönetici nasıl olunur? Eğer iş dünyası içerisinde iseniz ve kariyer basamaklarını kovalıyorsanız, üretkenlik, verimlilik, liderlik gibi konularda kesinlikle kendinizi geliştirmeniz...

Network Marketingde Başkalarını Nasıl Başarıya Ulaştırabilirsiniz?

Network marketingde başarı için başkalarının başarısına nasıl katkıda bulunabilirsiniz? Bu büyük sektörde üstesinden gelmeniz gereken en büyük zorluklardan biri, başkaları için kendileri için istediklerinden...

Kitap İncelemeleri: Liderlik Nitelikleri – John C. Maxwell

Liderlik için gerekli nitelikler nelerdir? En güzel kişisel gelişim kitapları içerisinde olan, Liderlik Nitelikleri kitabında John C. Maxwell, gerekli beceriler üzerinde durmaktadır. Lider olmak...