Çoğu İnsan İş Fırsatınızla İlgilenmez

Planı, işlerinde herhangi bir olumlu sonuç elde etmek için yeterli sayıda insana göstermezler.

Network marketing en çok kazananlar listesine baktığınız zaman, bazı püf noktalar uyguladıklarını görebilirsiniz. Bunlardan biri de istatistikler üzerine çalışmalarıdır. Çünkü çoğu insan iş fırsatınızla ilgilenmez. Çoğu durumda, iş planını gösterdiğiniz kişilerin % 50 ila % 90’ı ekibinize katılmaz. Sunumu göstermede ne kadar iyi olduğunuz, şirketinizin veya ödeme planınızın ne kadar harika olduğu veya ne tür ürünler sunduğunuzun önemi yoktur. Sonuç olarak, çoğu insan ekibinize katılmayacak.

Evet, iyi ürünlerle iyi bir şirket seçerek, daha kaliteli beklentiler bularak ve planı doğru şekilde nasıl göstereceğinizi öğrenerek başarı şansınızı artırabilirsiniz. Ancak bunu yapsanız bile çoğu insan ekibinize katılmayacaktır.

Çoğu İnsan İş Fırsatınızla İlgilenmez

Network marketingde başarı sizin, işiniz üzerine sistemetik bir çalışma yapmanızı gerektirir.

Network marketingde başarılı olmak istiyorsanız, gerçekten çok az seçeneğiniz var. Network marketingde başarı sizin, işiniz üzerine sistemetik bir çalışma yapmanızı gerektirir. Gerek eğitim olsun, gerekse liderlere danışmak olsun, bazı noktalarda yardım almanızı gerektirir. Başarılı bir organizasyon kurmak için şu seçenekleri değerlendirmelisiniz.

Seçenek 1: Sayılar Üzerine Çalışın

Planını gösterdiğiniz her on kişiden dokuzunun ekibinize katılmayacağını biliyorsanız. Ancak yine de başarılı olmak istiyorsanız, rakamlarla çalışmanız yeterlidir. Sponsorluk oranınızın % 10 olduğunu biliyorsanız ve 50 kişiye kişisel olarak sponsor olmak istiyorsanız, planı kişisel olarak 500 kişiye göstermeniz yeterlidir. Bunu yapmak imkansız değil. Sadece potansiyel müşterileri nasıl edineceğinizi öğrenmeniz, randevu ayarlamanız ve ardından planı göstermeniz gerekir.

Bu süreçten geçerken, dönüşüm oranlarınızı bir şekilde artıracaksınız çünkü daha kaliteli potansiyel müşterileri nasıl bulacağınızı, nasıl daha iyi bir sunum göstereceğinizi ve daha fazla insanı nasıl kapatacağınızı öğreneceksiniz.

Şüphesiz, çoğu insanın yetersiz kaldığı yer burasıdır. Planı, işlerinde herhangi bir olumlu sonuç elde etmek için yeterli sayıda insana göstermezler. Planı yalnızca 10 veya 20 kişiye gösterir ve işinizde iyi şeyler olmasını bekleyemezsiniz.

Yeni MLM Ve Ağ Pazarlamacılarına  Altın Tavsiyeler >>

Seçenek 2: Müşteri Kazanmaya Çalışın

Network marketingde başarılı olmak istiyorsanız, gerçekten çok az seçeneğiniz var.

Şüphesiz, bunun büyük ve karlı bir doğrudan satış ağı işini büyütmek için güzel bir stratji olduğunu düşünebiliriz. Herkese sponsor olmaya çalışmayı unutmayın. Ancak arada sadece oraya gidip işletmeniz için müşteriler bulmalısınız. İşletmeniz için 50, 100, hatta 200 veya daha fazla kişisel perakende müşterisi bulmaya odaklanın. Bu size anında perakende kâr sağlayacaktır.

Müşterilerinizin çoğu, ürünlerinize veya hizmetlerinize aşık olduktan sonra distribütör olmak isteyecektir. Şahsen, ekibimde çok ciddi olmayan (hiçbir şey yapmayan) 100 distribütör olmaktansa, her ay ürünleri seven ve sipariş veren 100 müşteriden oluşan bir ekibim olmasını tercih ederim.

İyi bir fiyat noktasında iyi ürün ve hizmetlere sahip olmak, işletmeniz için çok önemlidir.  İnsanların istediği, tükettiği ve karşılayabileceği ürün veya hizmetlere ihtiyacınız var. Basitçe söylemek gerekirse, ürünleriniz veya hizmetleriniz perakende müşterilere iyi bir değer sunmalıdır. Buna sahip değilseniz, yanlış şirkettesiniz.

Seçenek 3: Dışarı Çıkın ve Bir Şeyler Yapın

Bu üçüncü seçenek, bir başarı stratejisi değildir. Ancak çoğu distribütörün izlediği yol bu. Çoğu distribütör, rakamlarla çalışmaya veya dışarı çıkıp bir grup müşteri almaya istekli değildir. Bu yüzden kötü sonuçlar alıyorlar. Size bir şey için söz verebiliriz, eğer işinizde hiçbir şey yapmazsanız, işinizde iyi bir şey olmayacak.

Son düşünceler

Günün sonunda, çoğu insanın iş fırsatınızla ilgilenmediğini anlamalısınız. Çoğu durumda, bunun sizinle veya şirketinizle hiçbir ilgisi yoktur. Çoğu insanın hayatları boyunca iş sahibi olmaya programlandığını hatırlamalısınız. Çoğu insan, başarı garantisinin olmadığı bir işi gerçekten istemiyor.

Büyük bir alt hat oluşturmaya çalışıyorsanız, basitçe rakamlarla çalışabilir veya işletmeniz için çok sayıda perakende müşteri bulmaya odaklanabilirsiniz. Ya da çoğu distribütörün yaptığı şeyi yapmaya devam edebilirsiniz; yani hiçbir şey yapmamak.

Sizin bu konuda düşünceleriniz nelerdir? Bir yorum bırakın ve bize bildirin.

Network Marketingde Çevrenize Karşı Tutumunuz Nasıl Olmalı? >>