fbpx

Network Marketing’de Satışlarınızı Hızlandırmak İçin Kanıtlanmış 6 Basit Fikir

Networker olarak, amacımız sürekli bir gelir elde etme olsa, aynı zamanda birer pazarlama temsilcisiyiz. Bu durumun içerisinde zaman zaman hepimiz sıkışıp kalıyoruz. Bahsedeceğimiz basit fikirler her alanda satış yapan insanlar için geçerlidir. Girişimci ve yaşam koçu David Greer, otuz beş yıllık girişimcilik deneyimiyle, satışları hızlandırmanıza yardımcı olmak için 6 basit temel strateji sunuyor. Network Marketing’de satışlarınızı hızlandırmak için bu 6 basit fikri uygulamayı unutmayın.

İster yeni bir başlangıçla ister onlarca yıllık bir deneyimle olsun hepimizin, sunduklarımız için yeni kişileri bulup, onlara yardımcı olacak enerjiye ve fikirlere ihtiyacımız var.

Bu fikirlerden yalnızca birini deneyin; satışlarınızı hızlandırmaya başlayacaksınız;

 1. Her hafta başlangıçta kazanın. Ve önceki haftanın kişisel ve profesyonel kazançlarını yazarak başlayın. Neleri hedeflediğinizi, neleri başardığınızı, hangi hedeflerinizin kaldığını ve bunların neden kaldığını yazarak üzerinde düşünün. Hayatınızda ne olduğu önemli değil, yaptınız veya yapamadınız. Fakat haftalık bir plan daima kazandırır.
 2. Bir günde minimum iki konuşma yapmaya özen gösterin. Sonuçta insanız ve bütün satışlar konuşmalar ile başlar, devam eder ve sonuçlanır. Her gün potansiyel müşterilerle veya potansiyel liderlerinizle iki görüşmeniz varsa, o hafta 14 görüşme yapar. Ayda 60 görüşme, bir yılda 700’den fazla görüşme yapar. Eksiklerinizi daha çabuk görür ve telafi edersiniz. Böylece her geçen gün daha profesyonel olabilirsiniz. Devam ederseniz eninde sonunda başarılı olacaksınız.
 3. Sorma, yargılama veya tahmin. Bu üçlü bizi ya başarılı yapacak ya da başarısız. Bunları nasıl kullandığımız gerçekten çok önemli. Soru sormaya başlamadan önce, diğer kişinin ne düşündüğü veya sorduğunuz sorunun neye mal olabileceği hakkında hiçbir fikriniz yok. Önyargılarınızı bırakalım. Ön yargılar bizi hiçbir yere götürmeyecek.
 4. Yönlendirmeleri karşılıksız bırakmamaya özen gösterin. Birisi size bir kişiyi yönlendirdiğinde veya birine sizi önerdiğinde, kendi itibarını da ortaya koyuyorlar. Onların da itibarının güvenli olmasını sağlayın:
 • Onlarla görüştüğünüz zaman, bir söz verdiyseniz mutlaka yerine getirin. Sözünüzü tutmanız sizi ciddi manada güvenli kılacaktır.
 • Yardıma ihtiyacı olan konularda size yönlendirilen kişiye yardım etmeyi teklif edin mutlaka. Çünkü hayat bu; Ne verirsen, karşılığında onu alırsın.
 1. Ağ kurallarına uymak sizi vazgeçilmez kılabilir. Her zaman diğer kişinin başarısına odaklanın ve istediği tanıtım veya bilgileri takip edin. İşte bazı basit kurallar:
 • Konuştuğunuzdan iki kat daha fazla dinleyin.
 • Konuştuğunuz kişiye nasıl yardım edebileceğinizi sorun.
 • Başkalarını konuşmaya davet ederseniz beş dakika sonra, kibarca özür diler ve etkileşim kurulacak başka bir kişi veya grup bulur. Ona kişiye vakit ayıracaksanız, lütfen buna özen gösterin.
 • Ertesi gün için başka birine söz verdiyseniz yerine getirin ve planınızı takip edin.

 1. Bir akran grubu desteği oluşturabilirsiniz. Ağ pazarlaması yalnız bir süreçtir. Hepimizin, zorluklarımızı dürüstçe paylaşabileceğimiz insanlara ihtiyacımız var. Başarılı olmanız için gereken desteğe sahip olmanız için bu fikirleri kullanın. Güven oluşturmak ve fikirleri ve yönlendirmeleri birbirleriyle çapraz oluşturmak için en az ayda bir kez görüşün.

Özetleyecek olursak;

Haftalık kazancınızı hızlandırmak için pozitif psikoloji kullanın. Her gün iki görüşme yapılacak. Potansiyel iş ortağınızın veya müşterinizin ilgisini ve nasıl göründüklerini değil söylediklerini önemseyin. Satın alma yeteneğini yargılamamayı unutmayın. Yönlendirilen insanlarla görüşeceğiniz zaman bu vakte değer gösterin. Güvenilirliğinizi göstermek için anında ağ oluşturma olaylarını takip edin. Ay içinde size destek olmak için akran rehberliğini kullanın.

Bol kazançlar…

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....

Sizi Başarılı Kılacak 15 Basit Yararlı Alışkanlık

İrade, motivasyon ve değişimi gerektiren geleneksel başarı bilgeliği, yararlı alışkanlıklar konusunu temel alır. Hayatında başarı kovalamayan insanlar için kolay olan zararlı alışkanlıklar, aslında onların...

Yeşil Rengin Anlamı Ve Psikolojik Etkileri

Yeşil rengin anlamı ve psikolojik etkileri nelerdir? Bir önceki yazımızda sarı, kırmızı ve mavi renge yer vermiştik. Bu yazımızda da tıpkı mavi gibi sakinleştirici...

Pazarlama Nedir?

Pazarlama denilen olay, Hizmetlerin veya ürünlerin, tüketici isteği ve ihtiyaçlarına göre organize edilip, tüketiciye ulaştırılmasıdır. Ayrıca, bu ulaştırma süresince en yüksek verim hedeflenir. Son...

İşinizi Ve İşyerinizi Seviyor Musunuz?

İşinizi ve iş yerinizi seviyor musunuz? Yapılan işle, çalışılan iş yeri ayrı kavramlar gibi görünüyor. Birbirinden farklılıkları var elbet! Yapılan işin doğru iş, çalışılan...