fbpx

Network Marketing’de Satışlarınızı Hızlandırmak İçin Kanıtlanmış 6 Basit Fikir

Networker olarak, amacımız sürekli bir gelir elde etme olsa, aynı zamanda birer pazarlama temsilcisiyiz. Bu durumun içerisinde zaman zaman hepimiz sıkışıp kalıyoruz. Bahsedeceğimiz basit fikirler her alanda satış yapan insanlar için geçerlidir. Girişimci ve yaşam koçu David Greer, otuz beş yıllık girişimcilik deneyimiyle, satışları hızlandırmanıza yardımcı olmak için 6 basit temel strateji sunuyor. Network Marketing’de satışlarınızı hızlandırmak için bu 6 basit fikri uygulamayı unutmayın.

İster yeni bir başlangıçla ister onlarca yıllık bir deneyimle olsun hepimizin, sunduklarımız için yeni kişileri bulup, onlara yardımcı olacak enerjiye ve fikirlere ihtiyacımız var.

Bu fikirlerden yalnızca birini deneyin; satışlarınızı hızlandırmaya başlayacaksınız;

 1. Her hafta başlangıçta kazanın. Ve önceki haftanın kişisel ve profesyonel kazançlarını yazarak başlayın. Neleri hedeflediğinizi, neleri başardığınızı, hangi hedeflerinizin kaldığını ve bunların neden kaldığını yazarak üzerinde düşünün. Hayatınızda ne olduğu önemli değil, yaptınız veya yapamadınız. Fakat haftalık bir plan daima kazandırır.
 2. Bir günde minimum iki konuşma yapmaya özen gösterin. Sonuçta insanız ve bütün satışlar konuşmalar ile başlar, devam eder ve sonuçlanır. Her gün potansiyel müşterilerle veya potansiyel liderlerinizle iki görüşmeniz varsa, o hafta 14 görüşme yapar. Ayda 60 görüşme, bir yılda 700’den fazla görüşme yapar. Eksiklerinizi daha çabuk görür ve telafi edersiniz. Böylece her geçen gün daha profesyonel olabilirsiniz. Devam ederseniz eninde sonunda başarılı olacaksınız.
 3. Sorma, yargılama veya tahmin. Bu üçlü bizi ya başarılı yapacak ya da başarısız. Bunları nasıl kullandığımız gerçekten çok önemli. Soru sormaya başlamadan önce, diğer kişinin ne düşündüğü veya sorduğunuz sorunun neye mal olabileceği hakkında hiçbir fikriniz yok. Önyargılarınızı bırakalım. Ön yargılar bizi hiçbir yere götürmeyecek.
 4. Yönlendirmeleri karşılıksız bırakmamaya özen gösterin. Birisi size bir kişiyi yönlendirdiğinde veya birine sizi önerdiğinde, kendi itibarını da ortaya koyuyorlar. Onların da itibarının güvenli olmasını sağlayın:
 • Onlarla görüştüğünüz zaman, bir söz verdiyseniz mutlaka yerine getirin. Sözünüzü tutmanız sizi ciddi manada güvenli kılacaktır.
 • Yardıma ihtiyacı olan konularda size yönlendirilen kişiye yardım etmeyi teklif edin mutlaka. Çünkü hayat bu; Ne verirsen, karşılığında onu alırsın.
 1. Ağ kurallarına uymak sizi vazgeçilmez kılabilir. Her zaman diğer kişinin başarısına odaklanın ve istediği tanıtım veya bilgileri takip edin. İşte bazı basit kurallar:
 • Konuştuğunuzdan iki kat daha fazla dinleyin.
 • Konuştuğunuz kişiye nasıl yardım edebileceğinizi sorun.
 • Başkalarını konuşmaya davet ederseniz beş dakika sonra, kibarca özür diler ve etkileşim kurulacak başka bir kişi veya grup bulur. Ona kişiye vakit ayıracaksanız, lütfen buna özen gösterin.
 • Ertesi gün için başka birine söz verdiyseniz yerine getirin ve planınızı takip edin.

 1. Bir akran grubu desteği oluşturabilirsiniz. Ağ pazarlaması yalnız bir süreçtir. Hepimizin, zorluklarımızı dürüstçe paylaşabileceğimiz insanlara ihtiyacımız var. Başarılı olmanız için gereken desteğe sahip olmanız için bu fikirleri kullanın. Güven oluşturmak ve fikirleri ve yönlendirmeleri birbirleriyle çapraz oluşturmak için en az ayda bir kez görüşün.

Özetleyecek olursak;

Haftalık kazancınızı hızlandırmak için pozitif psikoloji kullanın. Her gün iki görüşme yapılacak. Potansiyel iş ortağınızın veya müşterinizin ilgisini ve nasıl göründüklerini değil söylediklerini önemseyin. Satın alma yeteneğini yargılamamayı unutmayın. Yönlendirilen insanlarla görüşeceğiniz zaman bu vakte değer gösterin. Güvenilirliğinizi göstermek için anında ağ oluşturma olaylarını takip edin. Ay içinde size destek olmak için akran rehberliğini kullanın.

Bol kazançlar…

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,961BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,373TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...