Taleplerinizi Nasıl Dönüştürebilirsiniz – 10 Tavsiye

Bugünün yayınında, potansiyel müşterilerinizi nasıl dönüştüreceğinizle ilgili 10 ipucu vereceğiz.

Burada Network Okulu’nda, müşteri adayları elde etme konusunda çok konuştuk, ancak müşterilerinizi işe alımlara veya müşterilere dönüştürmek için yeterince konuşmadık. Liderlik dönüşümü için sihirli bir değnek olmadığını söyleyerek başlayalım.Taşı bir şapkanın içine atıp, satış yapamazsın. Ancak dönüşüm oranlarını yönlendirmek için denenmiş ve gerçek stratejiler vardır. Bugünün yayınında, potansiyel müşterilerinizi nasıl dönüştüreceğinizle ilgili 10 ipucu vereceğiz.

Size hitap eden bir veya iki tanesini bulmanızı ve sizin için uygun olan öncü dönüşüm yöntemlerini bulana kadar test etmenizi öneririz.

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 1: Ücretsiz bir hediye veya indirim yapın.

Bedava bir şey almaktan hoşlanmayan bir kişi söyleyin… Yapamayacağınıza bahse girerim! Doğru kullanılırsa, kaydolma veya müşteri satın alma karşılığında bir indirim veya ücretsiz bir şey teklif edebilirsiniz.

Bu yöntemle ortaya çıkabilecek tek sorun, insanlar sadece kaydoluyor ve onlardan bir daha haber alamıyoruz. Bu yüzden indirim yönteminin ücretsiz üründen daha fazla kullanılmasını öneriyorum.

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 2: Yüksek kaliteli içerik ve görsel malzeme ile eğitim yapın.

Blogunuz veya e-posta pazarlamanız olsun, insanlara katılmalarını veya satın almalarını söyleyen bir şeye sahip olmazsanız, hiçbir yere sahip olamazsınız. Eğitimci olman gerekiyor. Onlara, ürün veya hizmetinize katılarak veya bunları kullanarak gösterecekleri çeşitli şeyler öğretin; sağlık, finansal istikrar, zaman yönetimi vb.

Eğitirken, dönüşümler geliyor.

Taleplerinizi nasıl dönüştürürsünüz? İpucu # 3: “Yeni veya geliştirilmiş” terimleri kullanın.

Pazarlamacıların kaç defa “Yeni veya Geliştirilmiş” terimlerini kullandığını hiç fark ettiniz mi? Daha yumuşak bir dokunuş vermek için küçük bir şeye bir parça kauçuk eklenmiş olabilir ve aniden “iyileştirilmiş” olabilir. Veya vitaminleri içeren mineralleri ekleyebilir ve “yeni” bir ürüne sahip olabilirler.

Ağ pazarlama şirketiniz bir ürün geliştirmişse, potansiyel müşterilerinizin bunu bildiğinden emin olun. Yeni bir ürünleri varsa, bunları da bildiklerinden emin olun! Birçok insan, yeni veya gelişmiş bir ürün satın almalarını söyleyen bir tetikleyiciye sahiptir.

Taleplerinizi nasıl dönüştürürsünüz? İpucu # 4: Taleplerinizi alın.

Liderliği nereden aldığına, ilgi seviyesine ve bağlılıklarına bağlı olarak, onlarla takip etme konusunda bir sistem oluşturmak için müşteri adayları puanlayabilirsin. Diyelim ki tüm Facebook gönderilerinizde olduğu gibi iten 1 ipucunuz olduğunu ve tüm yazılarınızın% 20’sinde olumlu kelimeler yazan başka bir ipucunuz olduğunu varsayalım.

Yüksek skoru kim alır?

Yorum yapanların puan aldığını söyleyebilirim çünkü zorlamak çok az zaman alıyor ancak yorum yapmak daha fazla zaman alıyor.

Daha sonra puan seviyelerine göre takip planları geliştireceksiniz. 3 aşamaya göre planlar olabilir:

  • farkında olma
  • düşünce
  • ve Karar

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 5: Dokunulabilir olun.

Bazen dokunulmaz hale geliyoruz ve bu yüzden birçok ipucu kayboluyor. Sosyal medyanızla ilgili bazı soru ve yorumlara cevap vermeniz gerekiyor. Asistan yerine kişiyi geri araman gerekiyor.

Sadece dokunulabilir olmak, lider dönüşümü ile lider kaybı arasındaki farkı yaratabilir.

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 6: Teknolojiyi akıllıca kullanın.

Bir soru, yorum ya da iletişim kurduğunuzda, mümkün olduğunca çabuk cevap vermeniz zorunludur. Günümüz dünyasında sabır tükeniyor. İnsanlar istedikleri zaman istediklerini isterler, bu yüzden teknolojik olarak bilge olmanız gerekir.

Bu kısa dikkatin üstesinden gelmek ve liderliği “sıcak” tutmak için, otomatik yanıtlayıcıları, sohbetleri ve sanal asistanları kullanmanızı öneririm. Bunların hepsi bizzat onlarla temasa geçene kadar bu ipucunu köşede tutabilir.

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 7: Mobil dostu olduğunuzdan emin olun.

Şimdi mobil bir dünyada yaşıyoruz. Web sitenizin / blogunuzun mobil dostu olması gerekir veya potansiyel müşterileriniz rakiplerinizi bulur.

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 8: Tutarlı olun.

Blog yayınlarının tutarlı olması gerekir. Bültenlerin tutarlı olması gerekiyor.

Tutarlı olmanız gerekiyor… Potansiyel müşterileriniz bunu bekliyor ve eğer tutarlı değilseniz, dönüşmeyecekler. Görüyorsunuz, insanlar bu alanlarda tutarlı değilseniz, işinizde nasıl tutarlı olacağınızı sorguluyorlar.

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 9: Satış talebinde bulun.

İşte birçoğunun başarısız olduğu yer!

Neden tüm bu süreçten geçtikten sonra katılmak veya satın almak için bir kişi, bir ağ pazarlamacısı olmasın ki? Sadece sorarsan, ne kadarının evet dediğini görünce hayret edeceğinizden emin olun.

Çoğu insan sizden onları satmanızı veya katılmanızı istemeyecek, sizden sormanızı bekliyorlar. Öyleyse, dönüşüm oranınızın yükselmesini isteyin ve izleyin!

Taleplerinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? İpucu # 10: Hikayeler anlatın.

“Birkaç yıl önce bu işe yeni başlamıştım ve havalı bir köpeği olan emekli bir beyefendi ile tanıştım. Fırsat ve ürünler hakkında konuşurken, tüm numunelerimi hazırlamıştım. Adama örnek bir enerji barı vermeye gittiğimde, köpek benim arabamın içine girip 25 tanesini de yerken dehşete düştüm. Güldük ve o beyefendi en iyi savaşçılarımdan biri oldu. ”

Evet, hikayeler… gerçek hikayeler.

İnsanlar hikayeleri sever ve birçok müşteri adayları sadece hikayeler söyleyerek dönüştürülür.

Son düşünceler

Umarım bu müşteri adaylarına dönüşüm ipuçları size yardımcı olur. Lütfen bir yorum bırakın ve öyleyse bize bildirin. Herhangi bir sorunuz varsa, buraya da gönderebilirsiniz.

Size işinizde müjde ve harika bir gün diliyoruz!