fbpx

Network Marketingde Para Kazandıran Faaliyetler Nelerdir?

Bugün, sizlerle network marketingde para kazandıran faaliyetler hakkında konuşacağız.  Network marketingde en çok kazananlar, neler yapıyor? Para kazanmak için neler yapmalıyız? Bu bilgileri, gerçekten öğrenirseniz ve network işinizde uygularsanız, hayat değiştirici olabilir. Peki para kazandıran aktiviteler nelerdir? Gelin bildiklerimiz doğru mu bir bakalım.

İşinize başlamadan önce bilmelisiniz ki, bütün faaliyetlerin eşit derecede önemli değildir. Bazı etkinlikler ağ pazarlama işinizi büyütürken, diğer etkinlikler tamamen zamanınızı boşa harcar.

Network Marketingde Para Kazandıran Faaliyetler Nelerdir?

Network marketingde para kazandıran faaliyetler aslında işinizin her şeyidir. Neden mi? Çünkü üretken olmakla meşgul olmak arasında çok büyük bir fark vardır. Herkes meşgul, ancak çok az insan gerçekten verimli olmaktadır. İşinizle meşgulmüş gibi iş yapabilir ve kovulmayabilirsiniz. Ancak, eğer bir girişimciyseniz, yoğun işlerden ASLA ücret alamazsınız. Bunun yerine, gelir getirici faaliyetlere odaklanmalısınız.

Network marketing işinizi yarı zamanlı olarak kurmanız muhtemel olduğundan, akıllı çalışmayı öğrenmeniz gerekir. Çünkü sağlam bir organizasyon kurmak için bu süreç önemlidir. Bir günde sadece çok az zaman var ve size para kazandıracak ve işinizi ilerletecek şeyler yaptığınızdan emin olmalısınız.

Para KAZANDIRMAYAN faaliyetler nelerdir?

Para KAZANDIRMAYAN faaliyetler nelerdir?

Network marketingde para kazandıran faaliyetler hakkında konuşmadan önce, neler bize para kazandırmaz önce bunlara bakalım. Çünkü doğru olduğu sanıla çok fazla yanlış var.

 • Yükseliş hattınızla konuşmak,
 • Çizginizle konuşmak,
 • YouTube videolarını izlemek,
 • Bilgi için internette sürekli araştırma yapmak,
 • Ofisinizi temizlemek,
 • Facebook’ta vakit geçirmek,
 • Hazırlanmak için hazırlanmak,
 • Aynı kişiyi 20 kez aramak,
 • Dosyalarınızı veya potansiyel müşterilerinizi sıralamak,
 • Masada oturan telefona bakmak,
 • İşletmeniz hakkında düşünmek,
 • Müşterilerinizi renklerle kodlama vs,

Bunlar network marketing ticaretinizi büyütmek için HİÇBİR ŞEYE yaramaz. Ancak sizi meşgul ederler. Bu etkinliklerin önemli olmadığını söylemiyoruz. Bunlardan hiçbirini yapmaman gerektiğini de söylemiyoruz. Network marketingde para üreten faaliyetlere odaklandıktan sonra, yalnızca bu “gelir getirici olmayan faaliyetler”i yapmanız gerektiğini anlamanız yeterlidir. Üretken olmayan zamanlarda, ihmal edilmiş olarak yapılmalıdır.

Network Marketingde Kesinlikle Bilmeniz Gereken 30 Şey >>

Network marketingde PARA KAZANDIRAN faaliyetler nelerdir?

Network marketingde para kazandıran faaliyetler sizi zengin edecek olan aktivitelerdir.

Network marketingde para kazandıran faaliyetler sizi zengin edecek olan aktivitelerdir. İnsanlar genelde, kendilerine hiçbir yararı olmayacak işler için zamanlarını öldürürler. Ancak önceliklerinizi iyi belirlemelisiniz. İşte size para kazandıracak faaliyetler;

 • Potansiyel iş ortağı veya müşteri adayı oluşturmak,
 • İnsanlarla ilişki geliştirmek,
 • Davet yapmak,
 • Tanıtım yapmak,
 • Takip yapmak,
 • Kapanış becerileriniz üzerinde çalışmak,
 • Takımınızı eğitmek,
 • Müşteri kazanmak,

İnsanlarla iletişim olanağı sağlayan faaliyetler

Beklenti, ürünlerinizi veya iş fırsatınızı paylaşmak için YENİ insanlarla tanıştığınız herhangi bir etkinliği içerir. İşte birkaç gözetleme örneği.

 • Sıcak pazarınızla iletişim kurma,
 • Kartlarınız dağıtmak,
 • Gazetelere reklam yerleştirme,
 • Facebook’taki özel mesajlaşma olanakları,
 • LinkedIn’deki insanlarla işiniz hakkında konuşmak,
 • Instagram’daki reklam ve özel mesajlaşma imkanları
 • Ağ etkinliklerine katılmak,
 • Nihayet kaydolmaya hazır olup olmadığını görmek için Nihal Teyze’nizi 40. kez aramayı içermez. Arama için günde bir saat ayırmalısınız. En azından hedefiniz, iş fırsatınızla ilgili günde İKİ gerçek iş görüşmesi yapmak olmalıdır.

Tüm Zamanların En İyi 14 Doğrudan Satış Sırrı >>

Davet yapmalısınız

Büyük ve kazançlı bir pazarlama ağı oluşturmak istiyorsanız, davet etmek odaklanabileceğiniz en önemli faaliyetlerden biridir. Bu, bir sunuma katılmaya, web semineri izlemeye, takip yapmaya, konferans görüşmesine katılmaya vb. olabilir.

“Bu beceride ustalaşabilecek birini gösterin, size işinde çok başarılı olacak birini gösterelim.”

Tanıtım yapmalısınız

Burası insanları ürünlere ve iş fırsatına MARUZ BIRAKMAK ile ilgilidir.

Sunum, süreçte çok önemli bir adımdır. Burası insanları ürünlere ve iş fırsatına MARUZ BIRAKMAK ile ilgilidir. Böylece onlar için uygun olup olmadığına dair bilinçli bir karar verebilirler. Bunu şahsen yapabilir. Üst hattınızın size yardımcı olmasını sağlayabilir veya planı göstermek için bir ses veya video kullanabilirsiniz.

Takip yapmalısınız

Servet takiptedir. Muhtemelen bunu daha önce duymuşsundur. Meselenin gerçeği, muhtemelen katılmadan veya satın almadan önce tanıtım yaptığınız kişileri 5-10 kez takip etmeniz gerekecek. Ne zaman birini takip edersen, satın almaya veya katılmaya bir adım daha yaklaşırlar. Ne yaparsanız yapın, insanların anında kaydolmasını beklemeyin. Çoğu insan hemen “evet” demez; ancak  sonsuza kadar da “hayır” demez.

Kitap Önerileri – Her Networkerin Okuması Gereken Kitaplar 1 >>

Kapanış becerileri üzerinde çalışmak

Network marketingde başarılı olmak istiyorsanız, kapanış becerisi, ustalaşma konusunda önemli bir beceridir. Lütfen kapatmayı zor satış veya baskı ile karıştırmayın. Yapmanız gereken şey bu değil. Kapanış, bir karar verme ihtimaline öncülük yapar. Onlara başlamak isteyip istemediklerini sorun. Belki bu soruları kullanabilirsiniz;

 • “Bugün başlamadan önce hangi soruları cevaplamamı istiyorsun?” Veya… “Bu size çok uygun olacak gibi geliyor. Beş dakikanızı alıp şu anda hesabınızı oluşturmaya ne dersiniz?”

Kapanışla ilgili birçok kitap ve video var. Satışları/kapanışları incelemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz, böylece bu beceriye hakim olabilirsiniz.

Takımınızı eğitmelisiniz

Eğer büyük bir ekip oluşturmak istiyorsanız, eğitim çok önemli bir adımdır.

Eğer büyük bir ekip oluşturmak istiyorsanız, eğitim çok önemli bir adımdır. Çoğu kişiye tam olarak ne yapmaları gerektiği söylenmelidir. Distribütörlerin çoğu için muazzam miktarda el tutma, cesaretlendirme, korkaklık, bebek bakımı ve destek gerektirecektir. Takımınızı eğitmek için yapabileceğiniz birkaç şey:

 • Her yeni temsilcinin başlangıç ​​eğitimini aldığından emin olun.
 • Haftalık bir görüşme yapın.
 • Etkinlikleri tanıtın.
 • Mümkünse ekibinizi bir grup ortamında eğitin.
 • Çalışan arkadaşlarınıza birebir zaman ayırın.

Şirket Etkinlikleri Hayatınızı Değiştirir Mi? >>

Müşteri kazanmalısınız

Network marketing, doğrudan satış değildir. Siz sadece ürününüzü satmaya çalışan normal bir satıcı değilsiniz. Ağ pazarlaması, yani network satış ve işe alım dengesidir. Müşterileri elde etmenin en iyi yolu; (1) ürünleri kendiniz kullanmaktır, böylece başkalarıyla paylaşabileceğiniz harika bir ürün hikayesine sahip olursunuz. (2) ürünleri iş fırsatına “Hayır” diyenlere sunmak.

Zamanını yönetmelisiniz

Yapmanız gerektiğini düşündüğümüz şey, işinizde çalıştığınız zamanın en az% 90’ını para üreten faaliyetler için harcamaktır. Örneğin, işinizde haftada 10 saat çalışıyorsanız, o zamanın dokuz saatini para üreten faaliyetler ve kalan saatleri başka şeylere harcamalısınız. Para üreten faaliyetler için ne kadar zaman harcarsanız o kadar iyi olursunuz. Ve daha fazla para kazanacaksınız. Önce en önemli şeyleri yapın, ardından önemli olmayan kalan görevleri yapın.

Birçok ağ pazarlamacısı kendilerini gerçekten kandırıyor. Tüm zamanlarını işleri hakkında düşünmek ya da düşük öncelikli işler yapmak için harcıyorlar ve sonra işlerinin neden büyümüyor olduğunu merak ediyorlar. Aynı hatayı yapmayın. Zamanınızı, paranızı ve çabanızı işinizi büyüten görevlere odaklanın. Network marketingde para kazandıran faaliyetler üzerinde çalışın.

Yeni Distribütörlerinize Öğretilecek 12 Önemli Madde >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

1 YORUM

 1. Merhabalar ben işi gerçekten çok yapmak istiyorum ama davetlere pek katılım olmadığı için soğumaya başlıyorum yani daha doğrusu bu işi kimseye inandıramıyoruz

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....

Sizi Başarılı Kılacak 15 Basit Yararlı Alışkanlık

İrade, motivasyon ve değişimi gerektiren geleneksel başarı bilgeliği, yararlı alışkanlıklar konusunu temel alır. Hayatında başarı kovalamayan insanlar için kolay olan zararlı alışkanlıklar, aslında onların...

Yeşil Rengin Anlamı Ve Psikolojik Etkileri

Yeşil rengin anlamı ve psikolojik etkileri nelerdir? Bir önceki yazımızda sarı, kırmızı ve mavi renge yer vermiştik. Bu yazımızda da tıpkı mavi gibi sakinleştirici...