Networkte Takımınızı Nasıl Etkili Hale Getirirsiniz

Network Marketingde takımınızdaki kişilerin işleriyle ilgili bir şeyler yapmalarını nasıl sağlarsınız?

Network Marketingde takımınızdaki kişilerin işleriyle ilgili bir şeyler yapmalarını nasıl sağlarsınız? Bu milyon dolarlık bir soru gibi görünüyor. Eminiz ki iyi bir cevap en az bir milyon dolar değerindedir.

Neden bu kadar çok insan ekibinize katılıyor ve ardından işleri ile hiçbir şey yapmıyor?

İlk katıldıklarında heyecanlanmış olsalar bile bir kaç gün içinde kayboldular. Neden bu kadar çok insan bir kişiye bile sponsorluk yapmıyor veya bir müşteri kazanmıyor? İnsanlar neden 90 gün veya daha az bir süre etrafta takılıp ayrılıyorlar? Neden insanlar otomatik olarak gemide kalmıyor ve işlerini tutarlı bir şekilde yapmıyorlar?

Bir network uzmanının düşüncesine göre, insanların işleri ile hiçbir şey yapmamalarının ana nedeni iki aşamalıdır.

Öncelikle, çoğu insan kendi işine yatırım yapmıştır, ancak bu yatırım çok cüzi miktardadır. Bir şeye 500 dolardan daha az yatırım yaptığınızda, bahaneler hazırlamak ve hayatın akışına izin vermek çok kolaydır. Başarısız olsan bile, kaybedecek çok az şeyiniz vardır. Eğer bu aynı kişiler BİR MİLYON DOLAR işlerine yatırım yaptılarsa, günün her saatinde çalışırlar, başarılı olmak için her şeyi yaparlar.

Çoğu insanı, dünyanın neresinde olursa olsun geri bırakan şey, kendi rahatlık bölgeleridir. Birçok insanın, işe ihtiyacı olsa da, ek gelire ihtiyacı olsa da bu durum ne yazık ki böyle. Çoğu insanın başının üstünde bir çatı, önünde günde üç öğün yemek, altında küçük bir araba, akıllı bir telefon ve evlerinde 80 inç plazma düz ekran televizyon var. Hayatta istedikleri her şeye sahip olmayabilirler, ancak rahatlar ve bu nedenle, çalışmak ve yaşamlarını daha iyi hale getirmek için yeterince büyük bir arzuları yok.

Bu yazının geri kalanında anlatmak istediğimiz şey, distribütörlerin harekete geçmesi için yapabileceğiniz 10 şeyi paylaşmaktır. Unutmayın bunun ekibinizi motive etmek veya eğitmekle ilgisi yok. Bu yazının bütününden çıkarmanız gereken şey konunun takımımızla ilgisinin olmadığı, konunun sizinle alakası olduğudur.

Kimsenin bir şey yapmasını sağlayamazsınız

Yasal olarak, kimsenin yapmak istemediği bir şeyi yapmasını sağlayamazsınız. Bu işteki herkes yasal olarak bir yetişkindir ve kendi seçimlerini yapma özgürlüğüne sahiptir. Hiç kimsenin patronu değilsiniz ve buradaki insanlar gönüllü bir ordu gibidir. Bunu ne kadar erken fark edersen, o kadar iyi olursun. Ancak onlara ilham olabilirsin. Söylediklerinle değil, yaptıkların ilham olursun. İnsanların bir şey yapmasını anca, kendiniz bir şeyleri yaparak sağlayabilirsiniz; BELKİ!

Çoğu insanın taahhüt etikleri şeyleri veya çok fazla şey yapmayacağını kabul edin

Bu dersi öğrenmeniz zor olabilir. Gerçek şu ki, çoğu insan sizin gibi işinize bağlı kalmayacak. Çoğu insan networke hobi gibi davranır veya networkte hiç bir şey yapmaz. Bulundukları yerde insanlarla tanışmalısınız. Şanslıysanız, 20 kişiden 1’i veya 30 kişiden 1’i işe bağlı kalacaktır. Gerçekçi olarak, muhtemelen bu oran 50 kişiden 1’ine yakın olacak. Gerisi muhtemelen bırakacaktır.

Katılmadan önce onlardan bir taahhüt alın

Yeni distribütörlerinizle yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, onlara sponsorluk yapmadan ÖNCE, onlardan bir taahhüt almaktır. Size en az 2 ile 4 yıl boyunca taahhütte bulunacaklarını ve işlerini her hafta 10-20 saat boyunca tutarlı bir şekilde yürüteceklerini söyleyin. Bir sözleşmeye yazılı olarak koyun ve imzalattırın. Bu, kimin gerçekten ciddi olduğunu ve kimin işi büyütme arzusunun olduğunu belirlemenizi sağlayacaktır.

Örnek olarak yapın

Hepimizin çifte standartla idare eden bir patronu vardı. Kendilerinin yapamayacakları veya yapmayacakları bir şey yapmamızı istediler. Bu patronlara saygı duyar mısınız? Asla saygı duymazsınız. Bir pazarlama ağı lideri olarak, ekibinizin izleyeceği hızı ayarlamak,sizin görevinizdir. İnsanlar söylediklerini yapmaz, yaptığını yaparlar.

Başarılı olanların etrafından dolaşın

Ekibinize harekete geçmesi için ilham verebileceğiniz en iyi şeylerden biri, ekibinizi şirketteki başarıya ulaşan diğer insanların etrafında dolaştırmaktır. Bu grubunuz için harikalar yaratacaktır. Birçok insan, özellikle uzun mesafelerde oturan insanları, işlerini tek başlarına inşa etmek konusunda motive olmalarını sağlar.  Birliğin gücü önemlidir. Ne zaman insanları bir araya getirebilirseniz, başarılı bir insan ile görüştürebilirseniz bunun yararını takım halinde göreceksiniz.

İşlerini kurmak için bir şey yaptıkları zaman, onlara övgüde bulunun

Övgü ve takdir ihtiyacı, en büyük insan ihtiyaçlarından biridir. Sponsor ve üst seviye olarak işiniz, insanların doğru yaptıkları şeyleri aramak ve onları yaptıkları için övmek. Örneğin, yeni ekip üyeniz dışarı çıkıp ilk planlarını gösterirse, kişiye sponsor olup olmadıklarına bakmadan onları övmelisiniz.

Bir tanıma programı oluşturun

Kim tanınmayı sevmiyor? Takımınız için bir tanıma programı oluşturmalısınız. Birden fazla kişinin kazanabileceği yarışmalar yapın. Takımınızdaki her kişiye yakından bakın ve onları tanıyabileceğiniz en az bir şey arayın. Aylık ödül töreni yapın. İnsanları takım önünde, takımlarının önünde övün. İnsanları küçük şeyler için tanımak bile kişi üzerinde büyük bir etki yaratabilir.

İnsanların onlara inandığınızı bilmelerini sağlayın

İnsanlar onlara inandığınızı bilmek istiyor. Çoğu insan kendine güven duymaz ve kendilerine inanmaz. Çoğu insanın değer sorunları vardır. Amacınız, çalışanlarınızın kendilerine, şirkete, ürünlere ve sektöre inançlarını geliştirmelerine yardımcı olmaktır. Unutmayın, networkte inanç, sonuçlardan önce gelir.

Sabırlı olun ve herkesin farklı olduğunu fark edin

Bu, çoğu insanın anlaması için zor bir durumdur. Herkes farklı bir programdadır. İşe katılan herkes, derhal inşa etmeye hazır olmayabilir. Bazı insanların bir süre kuluçkaya yatması gerekir. Ekip üyelerinize biraz sabır gösterin ve yapmak istediklerinden daha fazlasını yapmak için onlara baskı yapmayın. Nerede olurlarsa olsunlar onları destekleyin ve teşvik edin.

Bodrum katta bir ateş yakın

Takımınızın bir şeyler yapmasını sağlamanın başka bir harika yolu da bodrumdaki ateşi yakmak. Takımlarındaki insanlarla çalışın ve derinlikler üzerinde çalışın. Onlara kaybedecekleri bir şey verin. Kaybetme korkusu inanılmaz bir motive edicidir!

Bonus İpucu:

Herkesin doğru bir şekilde eğitildiğinden emin olun

Çoğu insan asla başlamaz ve harekete geçmez çünkü ne yapacaklarını bilmiyorlar ve ne söyleyeceklerini bilmiyorlar. Lider olarak göreviniz, herkesin doğru şekilde eğitildiğinden emin olmaktır. İnsanlarla oynayarak, onlarla roller üzerinde oynayın. Takım eğitimi el kitabınız olsun. Herkesin doğru şekilde başlamasına yardımcı olun.

Büyük Paket Servis

Belki de yapabileceğiniz en iyi şey, çalışmak isteyenleri bulmaktır. Vaktini hak ettiği yere harca. Sizin kadar çalışacak birkaç insanı bulana ve daha başarılı olmalarına yardımcı olmak için onlarla yakın çalışana kadar insanlara sponsor olun.

“Birisi için kendi istediğinden daha fazla başarı istiyorsan, zamanını boşa harcıyorsun.”

Son düşünceler

Sonuç olarak, network marketingde hiç kimseyi, hiçbir şey yapamazsınız. Bu gönüllü bir ordu! Lider olarak işiniz başkalarına eyleme geçme konusunda ilham vermektir, bu yüzden işinde başarılı olmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olmalısın. Yukarıda belirtilen ipuçlarını takip etmek harika bir başlangıç ​​noktasıdır.

Sizce takımınızı harekete geçirmek için hangi yollar denenmelidir? Kullandığınız bir yöntem var mı? düşüncelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.