fbpx

Öfke Kontrolü İçin Bu 6 Yolla Öfkenizi Yenin

Bir insanın hissettiği birçok duygu vardır. Aralarında en tehlikeli olanlardan biri öfkedir. Öfke olumlu bir etkiye de sahip olabilir. Aslında öfke, bir şeyi başarmak için itici güçlerden biridir ve sizi doğru yönde zorlayabilir.

Öfke negatif olduğunda ve tehlikeli bir duygu haline geldiğinde sizi tüketir. Hayatları ve kariyerleri tek başına yok edebilir. Öfkenin sizi ele alışını durdurmak için birkaç en iyi yol:

 

Bir mola verin

Öfke, beyin normal olarak çalışmaya başlamadan ve olağan düşünce sürecini devralmadan önce verilen anlık bir tepkidir. Bu nedenle, kızgın olduğunuzda yapmak istediğiniz önemli bir şeyi geciktirin. Aslında sadece biraz ara verin ve birkaç dakika içinde iyi olacaksınızdır.

 

Solunum ve meditasyon

Nefes egzersizleri, özellikle derin nefes alma ve bazı meditasyonlar, hızlı bir şekilde normale dönmenize yardımcı olabilir. Başlangıçta bunları öğrenmek biraz çaba isteyecektir, ancak derin nefes almak oldukça kolay bir egzersizdir. Bunlar, sizi sakinleştirerek öfke patlamalarınızı azaltacaktır.

 

Analiz

Asabi olmak oldukça kolaydır. Ancak, durumları analiz etmek fazla çaba gerektirir. Öyleyse bir dahaki sefere kızgınsanız, nedenleri analiz edin ve sorunları çözme yoluna gidin. Acele kararlar vermek yerine, aslında öfke şeklinde ortaya çıkan bir sürü zihinsel birikintilerden kurtulacaksınız.

Analiz etmek, öfke patlamaları açısından sakinleşme yolunu bulmaya ve tüm bu sorunların çözülmesine yardımcı olabilir.

Alan yaratmak

Kendinize alan yaratmak öfke ile baş etmenin en etkili yöntemlerinden biridir. İşten uzak olarak veya en sevdiğiniz hobiyle ilgilenerek kendinizi şımartabilirsiniz. Öyleyse bir dahaki sefere öfkelendiğinizde, müzik dinleyin, bir kitap okuyun ya da bir şarkı söyleyin. Bunları yaparken birkaç dakika içinde neden sinirlendiğinizi farkedersiniz.

 

Tetikleyicileri tanıma

Öfke patlamasına neden olan tetikleyicilerin listesini yapmaya çalışın. Genellikle öfke bir noktada gelir ve mutlaka bir tetikleyicisi vardır. Nöbet anında bulduğunuzda, onu uygun bir şekilde ele alın. Kişiliğinizdeki kusurları, hastalıkları farkedin ve kendinizi anlayın.

 

Yardım alın

Öfke patlamalarının çok sık hale gelmesi ya da gerçekleşen başka sonuçların olması özellikle önemlidir. Bir uzmanı ziyaret ederek gerçekten ihtiyacınız olan her yardımı aldığınızdan emin olabilirsiniz.

 

***

Kendinizde bunlara önem verir, analiz eder ve üzerine çalışırsanız; yukarıda yazılanların ne kadar etkili olduğunu bizzat yaşayarak göreceksiniz. İpleri eline alma, kendini kontrol etme vakti geldi!

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,974BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,402TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Tüm Milyarder Girişimcilerin Ortak Sahip Olduğu En İyi 10 Özellik

Başarılı olanı aşırı derecede başarılı olanlardan ayıran nedir? Milyarderleri, milyonerlerden ayır özellikler neler? Bakış açısı, vizyon, etkili liderlik, gelişmiş beceriler gibi özelliklerin bu konuda...

Sınav Kaygısı Nedir? Öğrencileri Nasıl Etkiler?

Sınav kaygısı nedir? Yaklaşan bir sınav, öğrenci için stresli bir zaman oluşturur. Eğitim gören, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için ders çalışmak inanılmaz derecede sarsıcı olabilir. Birçok...

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...