fbpx

Öfke Kontrolü İçin Bu 6 Yolla Öfkenizi Yenin

Bir insanın hissettiği birçok duygu vardır. Aralarında en tehlikeli olanlardan biri öfkedir. Öfke olumlu bir etkiye de sahip olabilir. Aslında öfke, bir şeyi başarmak için itici güçlerden biridir ve sizi doğru yönde zorlayabilir.

Öfke negatif olduğunda ve tehlikeli bir duygu haline geldiğinde sizi tüketir. Hayatları ve kariyerleri tek başına yok edebilir. Öfkenin sizi ele alışını durdurmak için birkaç en iyi yol:

 

Bir mola verin

Öfke, beyin normal olarak çalışmaya başlamadan ve olağan düşünce sürecini devralmadan önce verilen anlık bir tepkidir. Bu nedenle, kızgın olduğunuzda yapmak istediğiniz önemli bir şeyi geciktirin. Aslında sadece biraz ara verin ve birkaç dakika içinde iyi olacaksınızdır.

 

Solunum ve meditasyon

Nefes egzersizleri, özellikle derin nefes alma ve bazı meditasyonlar, hızlı bir şekilde normale dönmenize yardımcı olabilir. Başlangıçta bunları öğrenmek biraz çaba isteyecektir, ancak derin nefes almak oldukça kolay bir egzersizdir. Bunlar, sizi sakinleştirerek öfke patlamalarınızı azaltacaktır.

 

Analiz

Asabi olmak oldukça kolaydır. Ancak, durumları analiz etmek fazla çaba gerektirir. Öyleyse bir dahaki sefere kızgınsanız, nedenleri analiz edin ve sorunları çözme yoluna gidin. Acele kararlar vermek yerine, aslında öfke şeklinde ortaya çıkan bir sürü zihinsel birikintilerden kurtulacaksınız.

Analiz etmek, öfke patlamaları açısından sakinleşme yolunu bulmaya ve tüm bu sorunların çözülmesine yardımcı olabilir.

Alan yaratmak

Kendinize alan yaratmak öfke ile baş etmenin en etkili yöntemlerinden biridir. İşten uzak olarak veya en sevdiğiniz hobiyle ilgilenerek kendinizi şımartabilirsiniz. Öyleyse bir dahaki sefere öfkelendiğinizde, müzik dinleyin, bir kitap okuyun ya da bir şarkı söyleyin. Bunları yaparken birkaç dakika içinde neden sinirlendiğinizi farkedersiniz.

 

Tetikleyicileri tanıma

Öfke patlamasına neden olan tetikleyicilerin listesini yapmaya çalışın. Genellikle öfke bir noktada gelir ve mutlaka bir tetikleyicisi vardır. Nöbet anında bulduğunuzda, onu uygun bir şekilde ele alın. Kişiliğinizdeki kusurları, hastalıkları farkedin ve kendinizi anlayın.

 

Yardım alın

Öfke patlamalarının çok sık hale gelmesi ya da gerçekleşen başka sonuçların olması özellikle önemlidir. Bir uzmanı ziyaret ederek gerçekten ihtiyacınız olan her yardımı aldığınızdan emin olabilirsiniz.

 

***

Kendinizde bunlara önem verir, analiz eder ve üzerine çalışırsanız; yukarıda yazılanların ne kadar etkili olduğunu bizzat yaşayarak göreceksiniz. İpleri eline alma, kendini kontrol etme vakti geldi!

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,423BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,553TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Müşteri Odaklı Örgüt Kültürü Nedir?

Müşteri odaklı örgüt kültürü nedir? İşletmelerin, müşteri ilişkilerini başarılı bir şekilde uygulayabilmesi için müşteri odaklı bir örgüt kültürüne sahip olması gerekir. Müşteri odağı, müşteriler için...

Doğrudan Satışta Kişisel Markanızı Nasıl Oluşturursunuz?

Doğrudan satışta kişisel markanızı nasıl oluşturursunuz? Doğrudan satışta, şirketinizin markasını tanıtmak için bir sürü yol vardır. Ancak, şirketinizin markasını, kendinize ait hale getirmekten ve...

Doğrudan Satışın Avantajları – İşinizi Ucuza Nasıl Kurabilirsiniz?

Doğrudan satışın avantajları girişimcilik fikrine sahip olanların planlarında yer etmektedir. E-ticaretin gelişmesi de bu sektöre inanılmaz katkılar, avantajlar sağlamaktadır. Özellikle geleneksel işlerde bir başlangıç...

Super Bowl’a Damga Vuran Tom Brady Kimdir?

Tom Brady kimdir? Dünyaca ünlü sporcu dünyada en çok izlenen spor müsabakalarından Super Bowl tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Dünyanın en başarılı sporcuları arasındaki...

Instagramda Satış – Instagram İşletme Hesabı İçin İpuçları

Facebook'a bağlı sosyal medya araçlarından olan Instagram, instagram işletme hesabı ile instagramda satış yapmak isteyen girişimcilerin gözdesi olmuş durumda. E ticaret sektöründe satış pazarlama...

Doğrudan Satışta Sıkışık Durumdan Nasıl Kurtulursunuz?

Doğrudan satış işinizde araya sıkışmış gibi mi hissediyorsunuz? Planlarınız istediğiniz gibi gitmiyor mu? Üzülmeyin, herkesin hayatında tekdüze geçen, sıkışmış gibi hissetti dönemler mutlaka vardır....