Öfke Kontrolü İçin Bu 6 Yolla Öfkenizi Yenin

Bir insanın hissettiği birçok duygu vardır. Aralarında en tehlikeli olanlardan biri öfkedir. Öfke olumlu bir etkiye de sahip olabilir. Aslında öfke, bir şeyi başarmak için itici güçlerden biridir ve sizi doğru yönde zorlayabilir.

Öfke negatif olduğunda ve tehlikeli bir duygu haline geldiğinde sizi tüketir. Hayatları ve kariyerleri tek başına yok edebilir. Öfkenin sizi ele alışını durdurmak için birkaç en iyi yol:

 

Bir mola verin

Öfke, beyin normal olarak çalışmaya başlamadan ve olağan düşünce sürecini devralmadan önce verilen anlık bir tepkidir. Bu nedenle, kızgın olduğunuzda yapmak istediğiniz önemli bir şeyi geciktirin. Aslında sadece biraz ara verin ve birkaç dakika içinde iyi olacaksınızdır.

 

Solunum ve meditasyon

Nefes egzersizleri, özellikle derin nefes alma ve bazı meditasyonlar, hızlı bir şekilde normale dönmenize yardımcı olabilir. Başlangıçta bunları öğrenmek biraz çaba isteyecektir, ancak derin nefes almak oldukça kolay bir egzersizdir. Bunlar, sizi sakinleştirerek öfke patlamalarınızı azaltacaktır.

 

Analiz

Asabi olmak oldukça kolaydır. Ancak, durumları analiz etmek fazla çaba gerektirir. Öyleyse bir dahaki sefere kızgınsanız, nedenleri analiz edin ve sorunları çözme yoluna gidin. Acele kararlar vermek yerine, aslında öfke şeklinde ortaya çıkan bir sürü zihinsel birikintilerden kurtulacaksınız.

Analiz etmek, öfke patlamaları açısından sakinleşme yolunu bulmaya ve tüm bu sorunların çözülmesine yardımcı olabilir.

Alan yaratmak

Kendinize alan yaratmak öfke ile baş etmenin en etkili yöntemlerinden biridir. İşten uzak olarak veya en sevdiğiniz hobiyle ilgilenerek kendinizi şımartabilirsiniz. Öyleyse bir dahaki sefere öfkelendiğinizde, müzik dinleyin, bir kitap okuyun ya da bir şarkı söyleyin. Bunları yaparken birkaç dakika içinde neden sinirlendiğinizi farkedersiniz.

 

Tetikleyicileri tanıma

Öfke patlamasına neden olan tetikleyicilerin listesini yapmaya çalışın. Genellikle öfke bir noktada gelir ve mutlaka bir tetikleyicisi vardır. Nöbet anında bulduğunuzda, onu uygun bir şekilde ele alın. Kişiliğinizdeki kusurları, hastalıkları farkedin ve kendinizi anlayın.

 

Yardım alın

Öfke patlamalarının çok sık hale gelmesi ya da gerçekleşen başka sonuçların olması özellikle önemlidir. Bir uzmanı ziyaret ederek gerçekten ihtiyacınız olan her yardımı aldığınızdan emin olabilirsiniz.

 

***

Kendinizde bunlara önem verir, analiz eder ve üzerine çalışırsanız; yukarıda yazılanların ne kadar etkili olduğunu bizzat yaşayarak göreceksiniz. İpleri eline alma, kendini kontrol etme vakti geldi!

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,384BeğenenlerBeğen
75,880TakipçilerTakip Et
538TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Yeni Şeyler Öğrenmek İçin Bilimsel Destekli Öneriler

Hiç yeni şeyler öğrenmek istediniz, ancak çok fazla çaba gerektirdiğini, çok yaşlı olduğunuzu ya da çok zor olduğunu düşündünüz mü? Birçok insan yeni bir...

Doğrudan Satış Neden Gerçek Bir İş Gibidir?

Endüstrimizde her zaman doğrudan satış ticaretinize gerçek bir iş gibi davranmanız gerektiğini söylediklerini duyuyorsunuzdur. Peki bu ne anlama gelmektedir? Neden doğrudan satış gerçek bir...

Psikoloji Nedir?

Psikoloji nedir? Sorusu insanların cevabını merak ettiği konulardandır. Psikoloji, insan düşüncesi, davranışı, gelişimi, kişiliği, duygu, motivasyonu ve daha fazlasını içeren geniş bir alandır. Daha...

Robotik Kodlamanın Aile ve Çocuklar Üzerindeki Etkisi

Robotik kodlamanın aile ve çocuklar üzerindeki etkileri nelerdir? Robotik kodlamanın önemi nedir? Teknolojik gelişmeler, beraberinde robotik kodlamayı da hayatımızın bir parçası haline getirmiştir. Ancak...

Churn Nedir?

Churn, belirli bir zaman diliminde ürün veya hizmetinizden çıkmış olan müşterilerin sayısını temsil eder. Güğüm, yayık , karmaşa, çalkantı olarak da ifade edilir. Bir...

Network Marketingde Çöküş Yaşıyorum Diyenler Bu Yazı Sizin İçin!

Network marketingde çöküş yaşıyorsanız ne yapmalısınız? Network marketingde başarı için yapacağınız aktiviteler nelerdir? Başarınızı yakalamak için tekrardan nasıl ayağa kalkarsınız? Tüm bu soruların cevabını...