fbpx

Kaygıyı Azaltmak İçin Gerçekten Etkili 8 Rahatlama Tekniği

Hiç kimse stresi tamamen yenemez, ancak bir rahatlama yöntemiyle ona direnebilir. Gevşeme teknikleri kaygı düzeyini azaltabilir ve vücudunuzu denge durumuna getirebilir.

Dengeleme etkisi üretmenin dışında, sizi rahatlatır ve konsantrasyonunuzu da arttırır. Hastalıkların üstesinden gelmeye yardımcı olur, ağrıyı hafifletir, problem çözme yeteneklerini ve motivasyonu artırır.

Aşağıdaki, kaygıyı azaltmak için rahatlama tekniklerini takip ederek, tüm bu faydaları ve daha fazlasını elde edebilirsiniz:

 

Nefes meditasyonu

Derin solunum, basit ama güçlü bir gevşeme yöntemidir. Bunu kullanarak “nefes düzeni” üzerine odaklanırsınız.

Derin bir nefes aldığınızda çok fazla oksijen çekiyorsunuz. Ne kadar çok olursa, gerginlik ve endişeniz o kadar az olur. Ve nefes teknikleri neredeyse her yerde kolayca yapılabilir.

 

Ritmik hareketler

Ritmik hareketler, kollar ve bacaklar için egzersizlerdir. Koşuyor, yürüyor, yüzüyor, dans ediyor, kürek çekiyor ya da tırmanıyor olabilirsiniz. Bu hareketler sadece “tam farkındalık” ile birlikte kullanıldığında etkilidir.

 

“Tam Farkındalık” meditasyonu

Tam farkındalık meditasyonu, hem iç hem de dış “kısa vadeli” deneyimlerinizin farkında olduğunuz yerdir. Şimdiki veya gelecekle ilgili anılar ve düşünceler geçmişte zorlanmaya yol açabilir. Şu anda sakin kalarak, sinir sisteminizi dengeye getirebilirsiniz.

 

Görselleştirme

Kontrollü imgeleme olarak da bilinen görselleştirme, tüm duyu organlarının kullanımını içeren koruyucu bir meditasyonun özel bir çeşididir.

Bunun için sevdiğiniz herhangi bir ortamı seçmeli ve misafir olmalısınız. En çok da sizi rahatlatması önemlidir. Egzersizi sessizce veya müzik dinlerken deneyebilirsiniz.

 

Yoga

Yoga, derin nefesin eşlik ettiği hareket dizileri ve durağan pozlar anlamına gelir. Kaygıyı azaltmanın yanı sıra esnekliği, gücü, koordinasyonu ve dayanıklılığı artırmanıza yardımcı olur.

 

TaiTzu

TaiTzu, tüm vücutta yaşamsal enerjinin bilinçli dolaşımını yoğunlaştırmak, rahatlatmak ve canlandırmayı amaçlayan yavaş, ölçülü ve yumuşak hareketlerden oluşan bir seridir.

 

Fizyoterapi

Sıcak suyla dolu bir banyo stresi hafifletmeye yardımcı olabilir. Bu yöntem sıvının yoğunluğu nedeniyle etkilidir.

 

Masaj

Pek çok teknik aslen Doğu’nun ruhani ve dinsel temellerine dayanıyordu. Bunlardan biri Çigong masajıdır. Hastanın vücudunun tepkisine göre etki uygulayan bir uzman tarafından gerçekleştirilir.

 

Sonuç olarak

Kaygıyı azaltmak için en iyi teknik, hedeflerinize ve kişisel tercihlerinize bağlı olacaktır. Ama unutmayın ki, başlangıç ​​için en iyi yol bunları günlük rutininize dahil etmektir.

Son olarak en önemli şey, günlük hayatınızda yukarıdakileri yapmak ve yararlarını anlamaya çalışmaktır.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
134,531TakipçilerTakip Et
4,486TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Doğrudan Satış – Az Para Kazanma Sendromu

Doğrudan satışta az para kazanma sendromu hakkında bilginiz var mı? En kolay para kazanma yöntemleri arasındaki ek gelir imkanı sunan bu ticari sektörde sınırsız...

Mutluluğu Tatile Göndermek

Mutluluğu tatile göndermiş olabilir misiniz? İş hayatınızda daha verimli bir süreç, kariyer basamakları aşmak için nasıl yönetilmeli? İnsanlar, gelecek adımlarını içinde bulundukları zaman dilimindeki...

Network Marketing Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Network marketing firmaları sayısı gittikçe artmaktadır. Bu nedenle Network Okulu'na gelen soruların başında; "Network marketing'de firma seçerken nelere dikkat etmeliyiz?" gelmektedir. Peki nedir bu...

Hatalarımız Ve Başarılarımız

Kişisel gelişim köşemizde bu defa hatalar yapılmasına rağmen tekrar tekrar denemenin bize olan faydalarından ve bizi nasıl başarıya ulaştırdığından bahsedeceğiz. Hata yapmanın, aslında bir...

Kişisel Gelişim Kitabı Önerileri – Vazgeçebilmek’ten Ufkunuzu Açacak Alıntılar

Dünyanın en çok satan kişisel gelişim kitapları arasında (The Secret Of Letting Go) olan Vazgeçebilmek, Guy Finley’in kaleme aldığı bir kişisel gelişim kitabıdır. Bu...

Mevsim Geçişlerinde Kendinizi Daha Dinç Hissetmenin 3 Altın Kuralı

Mevsim geçişlerinde sağlığımıza yeterince dikkat ediyor muyuz? Gece uyuduğunuz halde sabah uyanınca kendinizi dinlenmemiş hissediyor musunuz? Yataktan çıkarken isteksiz misiniz? Sebepsiz yere gün içinde...