fbpx

Potansiyelinize Nasıl Ulaşabilir Ve Hayatta Nasıl Başarılı Olabilirsiniz?

Potansiyelinize Nasıl Ulaşabilir Ve Hayatta Nasıl Başarılı Olabilirsiniz?

  1. Bir hedef geliştirmek

Hedefleri belirlerken, üç şeyi göz önünde bulundurmak önemlidir:

İlk önce, belirgin olmalıdır. İkincisi, hedefiniz ölçülebilir olmalıdır. Başka bir deyişle, hedefe yönelik ilerlemenizi ölçebilmelisiniz. Son olarak, bir hedef yazılmalıdır. Bu, hedefi, arzulu düşünce dünyasının dışına çıkarır ve daha gerçek hale getirir. Hedefinizi göreceğiniz yere koyarsanız, motivasyon olarak da kullanılabilir. Masanıza veya bilgisayarınızın yanına yerleştirin, sadece ilerlemeye devam etmenizi hatırlatmak için. Kısacası, yazılı olmayan bir amaç sadece bir dilektir.

  1. Amacınıza ulaşmanın genellikle yaptığınız işin bir yan ürünü olduğunu anlayın.

Diyelim ki amacınız, olabileceğiniz en iyi yazar olmak. Başarınızı, yayınlanabilme yeteneğinizle, makalelerinizin ne kadar geniş okunabileceğini ölçmek isteyebilirsiniz. Hedefiniz için,en iyisi olmak için sürekli endişe etmek yerine, zamanınızı yazmaya ayırmak daha iyidir. Her şeyde olduğu gibi, ne kadar çok yaparsan o kadar iyi olursun. Herhangi bir hedef için aynıdır, onları belirlemek önemlidir, ancak en iyi satışçı olma hedefinize ulaşmak, gerçekten oraya çıkıp satmanın yan ürünüdür!

  1. Popüler düşüncenin sizi caydırmasına izin vermeyin

Bannister Etkisi’ni hiç duydun mu? Yıllarca, insan vücudunu 4 dakikadan daha az sürede bir mili koşması için kullanamadığı bir doğa kanunu olarak kabul edildi. Bu, 6 Mayıs 1954’e kadar sürdü.Roger Bannister’ın 3 dakika 59.4 saniyede bir mil koştu. Uzun zamandır imkansız olduğu düşünülen şeyi yaptı, ancak insanların imkansız olduğuna inandığı için imkansız olduğu ortaya çıktı. Roger Bannister, popüler görüşün yoluna devam etmesine izin vermedi ve 4 dakikalık sürenin sadece psikolojik bir engel olduğunu kanıtladıktan sonra, diğerleri rekorları kırmaya devam etti. İnsanlar size inanmasa bile, siz kendinize inanın.

  1. Zarfı itmekten korkmayın

Neredeyse tanım gereği, tüm potansiyelinize ayak uydurmak, konfor alanınızın dışına çıkmanızı ve sınırlarınızı genişletmenizi gerektirir. Ortalama insanlar ortalama işler yapar, ortalama sonuçlar alırlar ve ortalama yaşamlar yaşarlar. Olağanüstü insanlar olağanüstü şeyler yapar, olağanüstü sonuçlar alırlar ve olağanüstü hayatlar yaşarlar.

  1. Kendine güven

İşinde yeni olan ve kendine güvenmeyen biriyle hiç konuştun mu? Belki de bir ürün hakkında temel soruları cevaplayamayan ya da sadece yanlış bilgi veren bir satış elemanıydı. Bu satış görevlisinden ürün satın aldınız mı? Tahminim hayır, elbette olmaz. Güven bilgi, disiplin ve tecrübe ile gelir. Ancak, zorlu satış görevlimiz gibi yeni başlıyorsanız, nasıl güven geliştirirsiniz?

Tecrübe zamanla gelirken, özellikle de disiplin sanatında ustalaşmışsanız, bilgi oldukça hızlı bir şekilde kazanılabilir! İyi bir kural her zaman bilgiyle başlamaktır. Mümkün olduğu kadar çok şey öğrenin, ders alın, akıl hocası bulun ya da sadece araştırma yapın. Bilgiyi geliştirecek kadar disiplinliyseniz, bu deneyimi çok daha kolay hale getirecektir.

  1. Başarısız olacağınızı kabul edin

Bir gecede başarı diye bir şey yoktur. Başarısızlık hayatın bir parçası ve herkese olur. Aslında, başarısızlığın aslında başarıdan daha iyi olduğunu düşünen bir düşünce yapısı vardır! Birçoğumuz başarının başarısızlıktan daha iyi olduğu konusunda hemfikir olsak da, gerçekleştiğinde, akılda tutulması gereken bazı şeyler: Devam edin, başarısızlıklar can sıkıcı, utandırıcı ve moral bozucu olabilir. Bu duyguların içinden geçmek ve duyguları işlemek için gereken zamanı ayırın. Sonra, bırak gitsin!

Olumsuz duyguları tutmak sabit bir zihniyete sıkışıp kalmanızı sağlar. Unutmayın, buradaki amacınız potansiyelinizi tam olarak karşılamak ve hayatta başarılı olmak. Geçmiş hatalar ve başarısızlıklar üzerinde durmak, ilerlemenizi engellemenin en kesin yoludur.

  1. Rahatsız durumları kucaklamayı öğrenin

Yaşamınızı tüm potansiyelinize uyarak yaşamak, rahatsız edici durumları benimsemek demektir. Bu teknik hem fiziksel hem de psikolojik zorluklar için çalışır. Hem bedenlerimiz hem de zihinlerimiz, düşündüğümüzden daha fazlasını yapabilir.

  1. Büyük sonuçlar elde etmek için küçük hedefler belirleyin

İlk hedefleri belirlerken, onları büyük tutmaktan korkma! “Şirkette 1 numaralı satış elemanı olmak istiyorum” veya “Başarılı bir sanatçı olmak istiyorum” . Ancak bu hedefleri belirledikten sonra, oraya ulaşmak için bir eylem planına ihtiyacınız vardır. Bu eylem planında birçok küçük, kolayca ulaşılabilir hedef belirlemelisiniz. Sanatçı için bir sonraki sanat gösterisinden önce bir teknikte ustalaşmak olabilir. veya sanat fuarında satılacak X sayısı için eser üretin. Hedefler ne olursa olsun, sizi nihai hedefinize yaklaştırır, aynı zamanda ulaşılabilir olurlar. Başarı başarıya dayanır, bu nedenle bu küçük hedeflere ulaşmak sizi daha büyük hedeflerinize devam etmek için motive etmeye yardımcı olur.

  1. Şarj etmek için zaman ayırın

Herkesin şarj olmaya ihtiyacı var, her şeyi kendiniz yapmaya çalışıyorsunuz yoruluyorsunuz, kendinize zaman ayırın ve şarj olun.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,961BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,373TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...