Tüm davranışlarınızın, duygularınızın, bilgeliğinizin ve anılarınızın deposunun kaynağıdır.

Beyninin Potansiyelini Tam Olarak Kullanmak Mı İstiyorsun? 

Beyin karmaşık ve gizemlidir. Müzik bestelemekten en karmaşık matematik problemlerini en şık biçimde çözmeye kadar her şeyi yapar. Tüm davranışlarınızın, duygularınızın, bilgeliğinizin ve anılarınızın deposunun kaynağıdır. Güçlü mü? Bahse girebilirsiniz.

Tüm zihinsel potansiyelinizi kullanıyor musunuz? Pek sayılmaz.

Neden çoğu insan zihinsel potansiyelini tam olarak kullanmıyor?

Beyninin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak ister misin? 24 saatten daha kısa aralıklarla meydana gelen doğal vücut ritimleriniz olan Ultradian Ritim’i kullanmayı öğrenin. Bunu bir veya iki saat boyunca canlandırılmış, hissederek yaşarsınız, sonra odaklanmamış ve uyuşuk hale gelirsiniz.

Çoğu insan gününü rahat bir şekilde ve ara vermeden çalışarak geçirir. Üretken değillerdir, çünkü odaklanmış değillerdir ve zihinsel potansiyellerini kullanmazlar. İşin püf noktası, bu süre zarfında üretken olmak için bu yüksek enerjinin bu dönemlerinden yararlanmayı ve sonra enerjinizi rahatlatmayı, dinlenmeyi veya kendini şarj etmeyi öğrenmektir.

Ultradian Ritim = 90 Dakika Derin Çalışma + 20 Dakika Dinlenme

Ultradian Ritim’ler gün boyunca 90-100 dakikalık aralıklarla yapılır. Bu süre zarfında, yüksek enerji verimliliği yaşarsınız. Bunu 20 dakikalık bir düşük enerji süresi izler. Aralık, bir başka yüksek enerji verimliliği turu ile tekrar başlar.

Bundan faydalanmanın yolu, 90 dakika boyunca bir görev üzerinde çalışmak ve kesintisiz bir etkinlik için 90 dakikayı kullanmaktır. Bundan sonra 20 dakikalık bir mola verin. Daha sonra kesintisiz bir 90 dakika daha çalışın, ardından 20 dakikalık bir mola verin. Bu zaman aralıklarına bağlı kalarak beyninizin tüm potansiyelini kullanıyor olacaksınız. Odaklanma yeteneğinizi egzersiz kas geliştirme gibidir; ne kadar çok egzersiz yaparsanız o kadar iyi odaklanırsınız.

Bu konuda gerçekten iyi olmak sadece ilk kısmı. Molalarınız sırasında kendinizi tamamen kesmek gerçekten önemlidir. Bağlantıyı kesmek kendi başına bir beceridir, çünkü enerjinizi dinlenme ve doğru şekilde şarj etme kabiliyetinizin özüdür.

Mola verdiğinizde “kanalınızı değiştirirsiniz” ve yaptığınız beyin işinden tamamen farklı bir şey yaparsınız. Bazı öneriler yürüyüşe, meditasyona ya da 20 dakikalık bir kestirmeye gidiyor. Kurtarmak için zaman ayırdığınızda yaratıcılığınız artacaktır. Bir mola vermek, özellikle işkolik iseniz sizin için zor olabilir. Ama kendine bir ara vermene izin vermelisin.

Kesintisiz zaman aralıklarını engelleyerek, kendinize tamamen önemli tek bir göreve odaklanma konusunda taahhütte bulunuyorsunuz. Dürtü başka şeyler yapmaya geldiğinde, e-postayı kontrol etmek veya web sitelerini ziyaret etmek gibi, “Mola sırasında bunu yapacağım” diyebilirsiniz. Zamanınızı istediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz. Tutarlı odaklanma gerektirmeyen işler için, bunları bir zaman aralığında toplayabilir ve gerçekleştirebilirsiniz.

Enerjinizi Zamanınız Yerine Yönetin

Bir şeyi yapmak için önemli olan şey, ne kadar enerjiyle yapmanız gerektiğidir. Enerji tükendiğinde zamanın önemi yoktur. Kahve içerek veya enerji barları yiyerek gün boyu zorlamak yerine vücudunuzun dinlenmeye ihtiyacı olduğunu anlamalısınız.

Doğal vücut ritmini yüksek ve düşük enerjili olarak kabul edin. Ve 90/20 dakikalık sistemi kullanın. Ara verdikten sonra bir kez daha enerji verilecek ve işinize devam edebileceksiniz.

Size Kalmış

Şimdi beyninizin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için gerekli bilgi ve araçlara sahip olduğunuza göre, enerji döngülerinize en iyi uyan program üzerinde çalışın. Beyin ve enerji seviyelerinizin en çok ne zaman yüksek olduğuna dikkat edin ve bu sürenin sonunda 90/20 planını takip ederek derin çalışmanızı yapmayı planlayın.

Daha fazlasını yapabileceğinize ve aynı zamanda mutlu hissetmeye karar verebilirsiniz.

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın