Sadece Network Marketing’e Katılmış Olmanız Size İstediğiniz Başarıyı Getirir Mi?

Ne kadar büyük bir ticaretin içinde olduğunu bir kez daha anlamalıdır.

Çok katlı pazarlama (MLM), bir şirketin şirket ürünlerini doğrudan kamuya satmalarını sağlayan bir iş yapısıdır. Bu distribütörler ayrıca ürünleri satmak için başkalarını da işe alırlar. Dünyanın en büyük şirketlerinden bazıları, pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak Doğrudan Satış veya Network Marketing olarak da bilinen MLM’yi kullanır.

Kişisel hedefleriniz ve hırsınız işinizin başarılı olup olmadığını belirleyebilir.

Bundan dolayı başarının size gelmeyeceğini anlamalısınız. Tarih boyunca başarının yolu veya sırrı hiçbir zaman değişmemiştir. Çalışmak, çalışmak, çalışmak gerekiyor! Gelin bu sektörde nasıl başarılı olunur birlikte inceleyelim;

İş başarısının sizin için ne anlama geldiğini belirleyin.

Bazı doğrudan satıcılar tatil yapmak için yeterli parayı kazanmak isterler. Diğerleri 6 rakamlı bir iş kurmak ister. İşletmenizde ne elde etmek istediğinizi bilmek, başarılı bir iş stratejisi tasarlamanıza yardımcı olacaktır.

Çok katlı pazarlama başarısı için bir program oluşturun.

Planlamanız, ulaşmak istediğiniz gelir düzeyini ve işinize bağlı kalmak istediğiniz zamanı yansıtmalıdır. Amacınız Doğrudan Satışta yarı zamanlı çalışmaksa, ekstra para kazanabilmeniz için haftada 3 ila 10 saatinizi işinize ayırın. Başkalarını işe almak ve büyük bir doğrudan satış işi yapmak istiyorsanız, işletmenize haftada 15 veya daha fazla saat ayırın.

Firmanızın sağladığı eğitimden yararlanın.

Network Marketing şirketleri, iş başarısı için size yardımcı olacak eğitimi tasarlar. Çoğu şirket hem satış hem de ürün bilgisi eğitimi vermektedir. Eğitim materyalleri broşürler, kılavuzlar veya ses kayıtları ve videolar dersleri oluşturabilir. Şirketin sunduğu seminerlere veya eğitim oturumlarına katılın. Bu oturumlar, telekonferans veya video konferans yoluyla düzenlenen canlı etkinlikler veya sanal etkinlikler olabilir. Bu eğitim etkinliklerinde, yeni ürünler ve en yeni iş başarısı stratejileri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ürün satın almak veya distribütör olmakla ilgilenen insanlarla tanışmak için Networking etkinliklerine katılın.

Network Marketing’de başarı elde etmenin en iyi yollarından biri, ürünleri ve iş fırsatlarını diğer insanlarla paylaşmaktır.

  1. Ticaretiniz hakkında 1 ila 2 dakikalık bir konuşma yapın. Birçok sosyal medya etkinliği, katılımcılara kendilerini ve işlerini tanıtmaları için fırsat tanır.
  2. Konuşmanız adınızı, şirket adınızı, sattığınız ürün türlerini ve ürünlerin faydalarını içermelidir.
  3. Konuşmanızı hazırlamanıza ve pratik yapmanıza yardımcı olmak için işvereninizden (sizi işe alan kişi) yardım isteyin.

Evinizde veya potansiyel distribütörlerin evlerinde etkinlikler düzenleyerek ürünlerinizi ve iş fırsatlarınızı sergileyin.

Bu tür “toplantı planı” pazarlamasıyla, distribütörler işlerinin çoğunu taraflar aracılığıyla gerçekleştirirler. Toplantı sırasında ürünleri göstermeli ve iş fırsatını tanımlamalısınız. Toplantıyı sıcak/soğuk içecekler ve oyunlar ile eğlenceli bir hale getirin. Toplantının amacını daha önceden belirleyin ve onun dışına çıkmamaya özen gösterin. İş ortaklarınız toplantınızdan çıktıktan sonra kendini bir savaşçı gibi hissetmelidir. Ne kadar büyük bir ticaretin içinde olduğunu bir kez daha anlamalıdır.

***

Siz ev toplantıları yapıyor musunuz? Yapıyorsanız, nelere dikkat ediyorsunuz? Bizimle paylaşmanızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bol kazançlar…