Son Derece Başarılı Olan 5 Ünlü İsmin İlk İşleri Neydi?

Ünlüleri ve diğer son derece başarılı insanları gördüğümüzde, sadece şöhretlerini ve servetlerini görürüz. Genelde görmediğimiz şey, bu insanların birçoğunun başarıyı yakalamadan önce çabaladığı yıllardır. Bu servet ve başarının sadece şanslı ve güzel oldukları için geldiği yanılgısına kapılırız. Bütün bunlar başarıya giden yolunu bulmaya çalışan, umutsuz ve beklemeyen bir insanı yıldırabilir. Bazen televizyonda gördüğümüz, kitaplarını okuduğumuz, beyaz perdede izlediğimiz ve hayranı olduğumuz birçok insanın kariyerlerine çok çekici olmayan işler yapmaya başladıklarını öğrenmek iyi bir şeydir.

İşte son derece başarılı 5 kişi ve alçakgönüllü ilk işleri.

 

1. Harrison Ford

Harrison Ford, film yapımı tarihindeki en tanınmış karakterlerden bazılarını canlandırmasıyla bilinmektedir.

Harrison Ford, film yapımı tarihindeki en tanınmış karakterlerden bazılarını canlandırmasıyla bilinmektedir.

Ünlü olmadan önce Harrison Ford, bir marangoz ve mobilya üreticisi olarak çalıştı ve Valerie Harper ve Richard Dreyfuss için parçalar yaptı.

 

2. Michael Dell

Michael Dell'in kariyerine bilgisayar üreticisi olarak başladığına inanan birçok insan var.

Michael Dell’in kariyerine bilgisayar üreticisi olarak başladığına inanan birçok insan var. Ancak, bilgisayar imparatorluğuna başlamadan önce Michael Dell, bulaşıkçı olarak mütevazi bir işte çalıştı.

 

3. Stephen King

Stephen King, okuyucularını koltuklarının tepesine çıkaracak kadar korkutan düzinelerce roman yazmıştır.

Stephen King, okuyucularını koltuklarının tepesine çıkaracak kadar korkutan düzinelerce roman yazmıştır. Bununla birlikte, başlangıcı çok daha alçakgönüllüydü, ilk işi bir okulda hizmetçilikti.

 

4. Robert Herjavec

 

Çoğu kişi Robert’i hit şov, Shark Tank’taki hoş bir adam olarak tanıyor. Doksanlı yılların başlarında ilk teknik işi olan Brak Systems’ı geliştirmeye başladı. Ancak, bunu yaparken, Yorkville’de lüks bir restoranda garson olarak çalışmaktaydı.

 

5. Richard Branson

 

Sir Richard Branson, Virgin Group’un kurucusu ve CEO’sudur. Branson toplamda 200’den fazla şirketin başındadır. Aynı zamanda dünyanın en zengin adamlarından biridir. 16 yaşındayken reklamcılardan “Student” adlı bir dergiyi yayınlamak için fon topladı.