Yaratıcı Bir İnsan Olmak İçin Alışılmışın Dışında 5 İpucu

Mesleğinizin ne olduğundan ya da nerede yaşadığınızdan bağımsız olarak herkes daha çok şey başarmak için ipuçları araştırır. Gerçek üretkenlik, sadece zamanı nasıl yönettiğinizin değil aynı zamanda onu zihninizde nasıl yönettiğinizin altında yatar.

Şimdi her şeyde daha üretken bir insan haline gelmek için bu alışılmışın dışında 5 ipucunu uygulayın.

Dağınıklıklarınızı toplayın

Öncelikle, dağınıklıklarınızı toplamalısınız. Fiziksel ve zihinsel bir dağınıklık içinde bulunduğunuz zaman, yüksek olasılıkla üretken olamayacaksınızdır.

Bu da demek oluyor ki üretken olabilmek için, sizi geri tutan ve tamamlanmamış işlerinizi bitirip ortadan kaldırmanız gerekir.

Odaklanın!

Sonraki adım, odaklanmak! En başarılı insanlar sadece odaklanmaya adadıkları günler yaratırlar. Odak günü, zamanınızın en az %80 ini birincil uzmanlık alanınıza ayırdığınız bir gündür.

Hayır diyebilin

Üçüncü olarak, hayır demeyi öğrenin. Eğer hayatınızdaki boş zamanla birlikte sonuçlarınızı ve gelirinizi de artıracaksanız, size çok kazandırmayan aktiviteleri, ricaları ve diğer zaman hırsızlarını elemeniz gerekecek.

Kural 5’e çalışın

Sırada kural 5’e çalışmak var. Kural 5 basitçe size diyor ki, hedefinizi başarıya doğru yönlendirmek için her gün 5 şey yapmanız gerek.

Meditasyon

Üretkenlik için meditasyon çok önemli bir etmen. Genel olarak, meditasyonla beraber, çoğu şeyi daha iyi yapıp başarı yakalayabilirsiniz.