Yeni Yılda İnsanları Network Marketing İle Tanıştırın

Daha fazla para kazanmam gerekiyor.

Doğrudan Satışta, çoğu zaman biriyle iletişime geçmek için bir nedene ihtiyacımız olur. İşte özellikle yılın bu zamanı için size harika bir neden! Elinize geçen bu fırsat ile yeni yılda insanları network marketing ile tanıştırın.

Yüksek ihtimalle daha önce, birkaç yeni yıl kararı belirlemişsinizdir. Tıpkı sizin gibi, iletişime geçmek için bir neden aradığınız o insanlar da belirlemiş olabilir. Çoğunlukla kararlarınız, refah ve sağlığınıza yönelik iyi dilekler içerir.  Ancak doğrudan satış içerisinde, insanlarla tanışmak ve  ilişki geliştirmek, para kazandıran aktiviteler içerisinde yer alır. Yıl içerisinde yaptığınız partileri bu defa yeni yıla girerken yapabilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Doğrudan satış içerisinde, pazarlama kısmı, ağ kurmak, ilişki kurmaktan sonra gelir. Sizin önce insanlarla ilişki kurmanız gerekmektedir. Onlarla muhabbet edin, hiçbir beklenti olmadan. Kendiniz için 2019 yılının nasıl geçtiğinden, neler yaptığınızdan ve neleri yapmadığınızdan bahsedin. 2020 yılı için yaptığınız kendi planlarınızdan, hedeflerinizden bahsedin ve onların da gelecek yıldan beklentilerini sorun.

Bu süreçte av, avcı durumuna düşmemeye dikkat edin. Yoksa yeni yıla girerken çuvallayabilirsiniz. İnsanlara avcı gibi yaklaşırsanız, önümüzdeki bir yıl boyunca sizden kaçacaklarından emin olabilirsiniz. Bunun yerine daha soft  yaklaşmakta fayda var. Aşağıdaki bazı sohbet örnekleri üzerinden kendinize alıştırma yapabilirsiniz.

Doğrudan satış işinizle, “kararlarınız bir çözüme” erişebilir.

Daha fazla para kazanmam gerekiyor.

Konuşmanız sırasında, Yeni yıl kararları listenizde ne olduğunu merak ediyorum. diye sorun.

Çoğu insan “Daha sağlıklı olmak istiyorum.”, “Daha fazla para kazanmam gerekiyor.” veya “Daha iyi bir yaşam tarzına sahip olmak istiyorum.’’ der.

Doğrudan satış ürününüz onların sağlık sorunlarına yardımcı olabilecek bir şeyse, bu gerçeği onlara bildirin! Onlara “Kararınız için bir çözüm bulabilirim!” deyin.

Ya da doğrudan satış işiniz, kendileriyle ilgili kararlarında onlara yardımcı olabilirse onlara haber verin! Onlara “Kararınız için bir çözüm bulabilirim!” deyin.

Ürün veya iş hakkında kısaca bilgi verin. Biri ilgi duyuyorlarsa, ona sadece şunu sorun: “İlk olarak ne bilmek istersiniz?

… Ve sorularına cevap verin.

Sonra, “Şimdi ne bilmek isterdiniz?” diye sorun.

… Sonra ikinci ve üçüncü sorularına da cevap verin.

Başka soruları olmayana kadar bunu tekrarlayın. Daha sonra, hangi pozisyon en uygunsa, ister müşteri ister distribütör olsun, işe başlamalarına yardımcı olun. Nasıl? Basit, “İşte nasıl başlayabileceğini anlatayım! Sana yardım edeyim…” Bu kadar basit. Bu kapama tekniği, fazla baskı olmadan iyi sonuçlar oluşturur ve ekibinizi kolayca çoğaltabilir.

“Doğrudan Satış” terimi “Network Marketing”, “Ağ Pazarlama” ve “Çok Katmanlı Satış” alanlarında herkesi kapsayan “her şey dahil” bir terimdir.