fbpx

Yeni Yılda İnsanları Network Marketing İle Tanıştırın

Doğrudan Satışta, çoğu zaman biriyle iletişime geçmek için bir nedene ihtiyacımız olur. İşte özellikle yılın bu zamanı için size harika bir neden! Elinize geçen bu fırsat ile yeni yılda insanları network marketing ile tanıştırın.

Yüksek ihtimalle daha önce, birkaç yeni yıl kararı belirlemişsinizdir. Tıpkı sizin gibi, iletişime geçmek için bir neden aradığınız o insanlar da belirlemiş olabilir. Çoğunlukla kararlarınız, refah ve sağlığınıza yönelik iyi dilekler içerir.  Ancak doğrudan satış içerisinde, insanlarla tanışmak ve  ilişki geliştirmek, para kazandıran aktiviteler içerisinde yer alır. Yıl içerisinde yaptığınız partileri bu defa yeni yıla girerken yapabilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Doğrudan satış içerisinde, pazarlama kısmı, ağ kurmak, ilişki kurmaktan sonra gelir. Sizin önce insanlarla ilişki kurmanız gerekmektedir. Onlarla muhabbet edin, hiçbir beklenti olmadan. Kendiniz için 2019 yılının nasıl geçtiğinden, neler yaptığınızdan ve neleri yapmadığınızdan bahsedin. 2020 yılı için yaptığınız kendi planlarınızdan, hedeflerinizden bahsedin ve onların da gelecek yıldan beklentilerini sorun.

Bu süreçte av, avcı durumuna düşmemeye dikkat edin. Yoksa yeni yıla girerken çuvallayabilirsiniz. İnsanlara avcı gibi yaklaşırsanız, önümüzdeki bir yıl boyunca sizden kaçacaklarından emin olabilirsiniz. Bunun yerine daha soft  yaklaşmakta fayda var. Aşağıdaki bazı sohbet örnekleri üzerinden kendinize alıştırma yapabilirsiniz.

Doğrudan satış işinizle, “kararlarınız bir çözüme” erişebilir.

Daha fazla para kazanmam gerekiyor.

Konuşmanız sırasında, Yeni yıl kararları listenizde ne olduğunu merak ediyorum. diye sorun.

Çoğu insan “Daha sağlıklı olmak istiyorum.”, “Daha fazla para kazanmam gerekiyor.” veya “Daha iyi bir yaşam tarzına sahip olmak istiyorum.’’ der.

Doğrudan satış ürününüz onların sağlık sorunlarına yardımcı olabilecek bir şeyse, bu gerçeği onlara bildirin! Onlara “Kararınız için bir çözüm bulabilirim!” deyin.

Ya da doğrudan satış işiniz, kendileriyle ilgili kararlarında onlara yardımcı olabilirse onlara haber verin! Onlara “Kararınız için bir çözüm bulabilirim!” deyin.

Ürün veya iş hakkında kısaca bilgi verin. Biri ilgi duyuyorlarsa, ona sadece şunu sorun: “İlk olarak ne bilmek istersiniz?

… Ve sorularına cevap verin.

Sonra, “Şimdi ne bilmek isterdiniz?” diye sorun.

… Sonra ikinci ve üçüncü sorularına da cevap verin.

Başka soruları olmayana kadar bunu tekrarlayın. Daha sonra, hangi pozisyon en uygunsa, ister müşteri ister distribütör olsun, işe başlamalarına yardımcı olun. Nasıl? Basit, “İşte nasıl başlayabileceğini anlatayım! Sana yardım edeyim…” Bu kadar basit. Bu kapama tekniği, fazla baskı olmadan iyi sonuçlar oluşturur ve ekibinizi kolayca çoğaltabilir.

“Doğrudan Satış” terimi “Network Marketing”, “Ağ Pazarlama” ve “Çok Katmanlı Satış” alanlarında herkesi kapsayan “her şey dahil” bir terimdir.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

1 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,450BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,561TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Doğrudan Satış Çok Zor!

Doğrudan satış ticaretini yapmak çok zor! Çok az insan size bunu söyleyecektir, ama bu doğru. Evet, çok basit. Başarının adımları berrak. Ancak bu adımları...

Müşteri Odaklı Örgüt Kültürü Nedir?

Müşteri odaklı örgüt kültürü nedir? İşletmelerin, müşteri ilişkilerini başarılı bir şekilde uygulayabilmesi için müşteri odaklı bir örgüt kültürüne sahip olması gerekir. Müşteri odağı, müşteriler için...

Doğrudan Satışta Kişisel Markanızı Nasıl Oluşturursunuz?

Doğrudan satışta kişisel markanızı nasıl oluşturursunuz? Doğrudan satışta, şirketinizin markasını tanıtmak için bir sürü yol vardır. Ancak, şirketinizin markasını, kendinize ait hale getirmekten ve...

Doğrudan Satışın Avantajları – İşinizi Ucuza Nasıl Kurabilirsiniz?

Doğrudan satışın avantajları girişimcilik fikrine sahip olanların planlarında yer etmektedir. E-ticaretin gelişmesi de bu sektöre inanılmaz katkılar, avantajlar sağlamaktadır. Özellikle geleneksel işlerde bir başlangıç...

Super Bowl’a Damga Vuran Tom Brady Kimdir?

Tom Brady kimdir? Dünyaca ünlü sporcu dünyada en çok izlenen spor müsabakalarından Super Bowl tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Dünyanın en başarılı sporcuları arasındaki...

Instagramda Satış – Instagram İşletme Hesabı İçin İpuçları

Facebook'a bağlı sosyal medya araçlarından olan Instagram, instagram işletme hesabı ile instagramda satış yapmak isteyen girişimcilerin gözdesi olmuş durumda. E ticaret sektöründe satış pazarlama...