hedef

2020 İçin 13 Kişisel Hedef

2020 yılına adım adım yaklaşırken, yeni yılınızın daha iyi geçmesi için kendinize kişisel hedefler belirlemeniz önemlidir. Kişisel hedefler belirlemeden plan yapmak, kariyer planlamak, yatırım yapmak ve niceleri çok anlamsızdır. Peki kişisel hedef nasıl belirlenir? Kişisel hedef belirleme, hedefin akılda tutulmasıyla başlar. Öncelikle hedeflerin her zaman üzerinden geçilmeli, kalıcı olması sağlanmalıdır. Ve amacın, nereye doğru yol alınacağının bilincinde olunmalı.

“Nereye gittiğini bilmiyorsan, her yol seni oraya götürecek.” – Alice Harikalar Diyarında Cheshire Kedisi

Oraya ulaşmak için kim olmak istediğin bir hedefin olmalı. Nereye gitmek istediğinizi biliyorsanız, kişisel hedeflerinizi yapmak daha kolay olacaktır. Oraya nasıl gidildiğini bilmeli ve basamakları parçalamalısınız. Bu adımlar gerçekçi olmalıdır.

2020 Yılında Daha İyi Olmanıza Yardımcı Olabilecek 13 Kişisel Hedef

Neye Değer Verdiğinize Karar Verin

Tutkulu olduğun şeyleri araştır. Kendinizi ve başkalarını duymak için avukat olun. İnançlarınızı destekleyen gruplara katılın. Neye değer verdiğinize ve neye önem verdiğinize karar verin. Karar vermeyi öğrendiğin zaman, her şeyi yapabilirsiniz.

Kendin Ol!

Hayatını başkası olarak yaşamak için zamanın yok. Yapabileceğin tek şey kendin olmak. Gerçekten kim olduğunu seçmelisin. Yaşamanın en iyi yolu bu.

Kendin olmak kolay değil. Değerlerinize ve hayallerinize bağlılık gerektirir. Başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğü konusundaki korkunuzu kaybetmeden otantik olamazsınız.

Öz Bakım İçin Kendinize Zaman Ayırın.

Öz-bakım, almanız gereken bir şey değildir. Genellikle, kendimize yeterince öncelik vermiyoruz. Kendiniz için zaman bulun, kendinizi iyi hissettiren şeyler yapın. Sağlıklı beslenmek ve sağlığınızı iyileştirmek için egzersiz yapmak için diyet önerileri alın. Dışarı çıkın. Rahatlayın. Kitap okuyun veya sevdiğiniz birisiyle iyi bir film izleyin.

İhtiyacınız olan yaşam alanlarına kendinizden daha fazlasını verebilmeniz için kendinize zaman bulmak önemlidir. Bunu fazlasıyla hakediyorsun. Buna değersin. Bunu hatırla.

Başkalarının Düşüncelerini Benimseme

Başkalarıyla ne kadar az ilgilenirseniz, sizin için en önemli olanı yapmaya o kadar çok odaklanabilirsiniz. Başkalarının söylediği şey sizi gerçek olarak yansıtmaz. Bu sadece onların algısıdır, ki bu çoğu zaman gerçek olmayabilir.

Sana zarar vermeye çalışan insanlar mutlu değiller. Mutlu insanlar diğer insanları yıkmaya çalışmazlar. Bu yüzden onların söylediklerini tutmaya değmez.

Günlük Olumlu Kendi Kendine Konuşma

Her gün yeni bir gündür. Kendinle konuşabilmen, esneklik geliştirmeni sağlar. İşte bazı olumlu kendi kendine konuşma örnekleri:

  • “İşler yoluma gitmemiş olabilir, ancak durumdaki iyiliği hala görebiliyorum.”
  • “En azından hayattayım. Sağlığım, yeteneklerim ve sahip olduğum şeyi kullanma fırsatım var. ”
  • “Ben buna değerim.”
  • “Bunu yapabilirim.”

Kendin kendinize ne kadar pratik yaparsanız iç sesiniz kuvvetlenecektir. İç sesinizi pozitif konuşmak için cesaretlendirmelisiniz.

Gümüş Astarı Bulun

Gümüş astarı bularak her durumda mutluluğu bulabilirsiniz. Bulduğun iyilikten dolayı mutlu olmaya karar verebilirsin. İyiliğe bakmayı seçmelisin.vİnsanlar genellikle ilk önce kötüleri düşünür ve üzerinde dururlar. İnsan doğasıdır, ancak iyi ya da gümüş astarı arayabilirseniz, bunun için daha mutlu olursunuz.

Kendinizi veya insanlığı iyileştirmek için herhangi bir durumdan öğrenebilir veya herhangi bir durumu kullanabilirsiniz.

Birilerine İyilik Yap

Sadece sorunlarınıza odaklanmak yerine, birisine iyi davranın. Aklınıza sadece ne tür problemler çıkardığınızı düşünmekle kalmayacak, aynı zamanda iyi şeyler yapabildiğinizi görmenize yardımcı olacak – yine de sunacağınız şeylerin var olduğuna olan inancınız artacak.

İyilik yapmak için birçok fırsat var. Gönüllülük yapmak, bir arkadaşınızı veya aile üyenizi kontrol etmek, topluluğunuza hizmet eden bir projeye katılmak vb.

Asla Teslim Olma

Teslim olunca, ona karşı savaşmak yerine akıntıya teslim olursunuz. Bu, en önemlisi iç huzura değer verdiğiniz anlamına gelir. Hiçbir şey için iç huzurunu feda etmiyorsun. Değerinizi biliyorsunuz ve bir durumun nasıl çözüldüğünü görmeye hazırsınız. Siz de çözümleri zorlamaya çalışmazsınız.

Çözümleri zorlamak yerine, en iyilerin ortaya çıkmasına izin verirsiniz. Ayrıca sahip olduklarınızı nasıl kullanacağınızı da biliyorsunuz. Durumunuza karşı savaşmıyorsunuz. O halde pes etmek niye?

Hayatınızın Bir Alanında Yardım İsteyin

Sık sık, yardıma ihtiyaç duymanın bir zayıflık işareti olduğu, ancak aslında bir güçlenme işareti olduğu öğretilir. . İyi eğitimli olamayacağınız beceriler geliştiriyor. Başarılı olmanıza yardımcı olmak için mentor/mentee ilişkileri geliştiriyor.

Başarı her birey için özneldir. Kendinizi geliştirirken, başkalarının girişine ihtiyacınız var. Olmak istediğin kişi olmak için yardıma ihtiyacın var.

Yardım istemek utanılacak bir şey değildir. Unutmayın yardım isteyince kendinizi açamayacağınız kapılar sizin için açılıyor.

Öğrenmeyi Asla Durdurma

Öğrenme yaşam boyu olması içindir. İlgi alanlarınızı takip edebilirsiniz ve her şey hep bilen “İnternet Arama Motoru”. Onlardan farkımız olmayabilir. Nasıl mı? Başka bir sınıfa katılın, bir atölyeye kaydolun, ilgi alanıyla ilgili kitapları okuyun, yeni hobiler geliştirin…

Sınırları Belirleyin ve Hayır Demeyi Öğrenin

Sınırları zorlamak rahatsız edici olabilir çünkü başkalarına neyi kabul etmediğimizi söylüyoruz. Sağlıklı ilişkiler için de gereklidir. Onları kendinizi, kalbinizi ve aklınızı korumak için kullanacaksınız.

Bir şeyden rahatsızsanız, hayır demeye hakkınız vardır. Sizi gerçekten önemseyen olanlar kırgın olmayacak. Daha iyi sınırlarınız varsa daha iyi seçimler yapacaksınız.

Ne Seviyorsan Onu Yap

Sevdiğin şeyi yapıyor musun? Onsuz yaşayamayacağınızı seçmelisiniz. Bunu hiçbir şey için feda etmeyin. Hayat çok kısa. En iyisi, sevdiğin şeyi yaparken ortaya çıkıyor. Yaptıklarından memnunsan daha fazlasını verebilirsin, daha fazlasını yapabilirsin.

Sahip olduklarınızı takdir edin

Şükran, yaşamlarımızdaki iyiliği tanımamızı sağlar. Yaşamlarımızdaki iyiliğe odaklanmak ve takdir etmek, bize etrafımızdaki harika şeyleri sürekli hatırlatır… Minnettarlık, o iyiliğin kaynaklarının genellikle yakınlarda olduğunu görmemizi sağlar. Minnettarlık, yaşamımıza iyiliği getirenleri tanımamıza izin veriyor ve minnettar olduğumuz kişilere kredi vermemiz için bizi alçaltır.

Günün sonunda, sahip olmadığın şeye odaklanmak yerine sahip olduklarını tanımalısın. Daha mutlu ve daha iyi bir yaşam sürmek için tavrınız olarak şükran seçmelisiniz. O zaman kazanacaksın.

Sahip olduklarınızı takdir etmek, yaşamdaki basit şeylerle başlar. Neyin işe yaradığını anlayın. Tutunmak için nedeninizi bulun. Ve sonra dünyayı değiştirin…

Eda Dursun Gök

Eda Dursun Gök

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın