Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2023 Mayıs Ayı Nasıl Geçecek?

2023 Mayıs Ayı Burç Yorumları

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2023 Mayıs Ayı Nasıl Geçecek?

5 Mayısta Akrep burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor. Önümüzdeki 2 ayı etkileyecek bir tutulma. Bu tutulma kolektif alanlarda önemli stresler yaratabilir. Toplumsal anlamda, ekonomik anlamda, doğa olayları anlamında baskılar yaratabilecek Uranüs etkili bir tutulma olacak. Uranüs etkisi olduğu için beklenmedik, ani durumlar yaşanabilir. Merkür de 15 Mayıs’a kadar retro hareketine devam ettiği için geçmişten gelen konu ve olayları da gündeminize taşıyabilir. Ay tutulması duygusal olarak sizi çok etkiler. Duygularınızı kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Daha dürtüsel, sabırsız olabilirsiniz. Tamamlanmalar, sonlanmalar, bitişlerle ilgilidir ay tutulması. Özellikle doğum haritanızda sabit burçlarda kişisel gezegenleriniz bulunuyorsa bu tutulmadan daha çok etkilenirsiniz. 16 Mayısta Jüpiter Boğa burcuna geçiyor. Büyük şansı temsil eden Jüpiter Boğa burcunda oldukça bereketlidir. 1 yıl boyunca Boğa burcunda kalacak. Hangi alanlarınızdaysa o alanlarda şans ve fırsatlar getirir. Yalnız Jüpiter’in genişletme, büyütme etkisi de olduğu için kilo alma, fazla para harcama gibi durumlarda olabilir. 20 Mayıs’a kadar Mars Yengeç burcunda, 20 Mayıs itibariyle ise Aslan burcunda olacak. 10 Temmuza kadar  Aslan burcunda kalacak. Bu biraz sizi gergin yapabilir. Savaş gezegeni ateş elementi olan bir burçta. Enerjiniz yüksek olabilir, enerjinizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. 16, 17, 18 Mayıs Jüpiter Pluto karesi gerçekleşiyor. Kolektif olarak baskılar yaratabilir. 27, 28 Mayıs Güneş Satürn karesi var. Zor açıdır. Daha çok değişken burçları etkiliyor. Her türlü ilişkilerinizde problemler yaratabilir. Sağlığınıza bu günlerde daha çok dikkat edin. Bu ay düşme, yaralanma, ufak tefek kazalara karşı daha dikkatli olun.

Contents

Network Okulu Kampüs – Tarafsız Network Marketing Eğitimleri İçin Hemen Tıklayın >>

 

Koç Burcu 2023 Mayıs Ayı Yorumu 

20 Mayıs’a kadar Güneş, Merkür ve Venüs Boğa burcunda ikinci evinizde olacak.

2023 Mayıs ayı burç yorumları bölümümüzde koç burcunu neler bekliyor?

İlişki: 15 Mayıs’a kadar Merkür retrosuna devam ettiği için iletişiminize dikkat edin. Kırgınlıklar, yanlış anlamalar, anlaşılmalar olabilir. Her türlü ikili ilişkilerinizde problemler olabilir. 5 Mayıstaki Ay tutulmasıyla birlikte kötü giden ilişkilerinize son verebilirsiniz. İyi giden ilişkilerinizi ileriye taşıyabilirsiniz. 15 Mayıstan itibaren sorunlarınız yavaş yavaş çözüme kavuşuyor. Sosyal hayatınız hareketleniyor.

Sağlık: 15 Mayıs’a kadar ufak tefek kazalara, sakarlıklara karşı daha dikkatli olun. Ay tutulması sağlıkla ilgili beklenmedik haberler getirebilir.

Kişisel Gelişim: Hayatınızın birçok alanında değişimler, dönüşümler yaşayabilirsiniz. Yeni bir şeylere başlamak için 15 Mayıs sonrasını hatta Haziran ayını beklemenizde fayda var.Yaşanacak Yeniay sizin daha özgüvenli olmanızı sağlayacak. Daha cesur olacaksınız.

Para: Finansal konularda birtakım gündemler olabilir. Bir borcunuz varsa borcunuzu kapatabilirsiniz. Ya da birinden alacağınız varsa o para gelebilir. Bir yatırım yapma düşüncesine girebilirsiniz. Mirasla ilgili gündeminiz olabilir.

Kariyer: 15 Mayıs’a kadar yeni bir işe başlamayın. İşle ilgili herhangi bir girişimde bulunmayın. Anlaşma sözleşme konularına dikkat edin. Bu süreçte yarım kalan işlerinizi, projelerinizi tamamlayabilirsiniz. 15 Mayıstan itibaren işleriniz yoğun olacak.

Bu ayki spotunuz: Asıl mucize kendine inanmaktır; sonrası hep olağan şeyler. Goethe

Boğa Burcu 2023 Mayıs Ayı Yorumu

Ay boyunca Mars Yengeç burcunda olacak. Kararlar, planlar, sürekli değişen fikirler ve biraz da zihniniz hareketli olacak.

2023 Mayıs ayı burç yorumları bölümümüzde boğa burcunu neler bekliyor?

İlişki: 15 Mayıs’a kadar her türlü ikili ilişkilerinize dikkat edin. İletişimde problemler yaşayabilirsiniz. Ay tutulmasıyla birlikte bazı ilişkileriniz bitebilir. İyi ilişkileriniz ileriye taşınabilir. 20 Mayıs itibariyle Mars Aslan burcuna geçiyor. Ailevi gündemler, ev ile ilgili gündemleriniz olabilir. Taşınabilir, çevre değişikliği yapabilirsiniz.

Sağlık: Beden sağlığınıza dikkat edin. Kronik sağlık sorunlarınız tetiklenebilir.

Kişisel Gelişim: 5 Mayıstaki Ay tutulması hayatınızda bitmesi gerekenleri bitirebilir. Başlaması gereken pozitif şeyleri başlatabilir. 16 Mayısta Jüpiter sizin burcunuza geçiyor. İyi, güzel şeyleri büyütür Jüpiter. Güzel fırsatlar getirir. 19 Mayısta sizin burcunuzda bir Yeniay gerçekleşiyor. Yeni bir şeylere başlama dönemi. Artık adımlarınızı sağlam atıyorsunuz.

Para: Büyük girişimlerden kaçının özellikle 15 Mayıs’a kadar. Harcamalarınız artabilir. Bütçe dengenizi düzenlemek zorlaşabilir.

Kariyer: İş ve kariyerden yana desteklendiğiniz bir Yeniay yaşıyorsunuz. 20 Mayıs’a kadar ticari faaliyetler konusunda zorlanabilirsiniz. 20 Mayıstan itibaren iş ve kariyer alanında olumlu bir dönem.

Bu ayki spotunuz: Hiçbir şey için geç değildir. Ne hayatınızı değiştirmek için ne de mutlu olmak için. Jane Fonda

İkizler Burcu 2023 Mayıs Ayı Yorumu

Başarı Burçları - Yalnız başınıza gördüğünüz bir rüya sadece bir rüyadır. Beraber gördüğünüz bir rüya ise gerçekliktir. - John Lennon

2023 Mayıs ayı burç yorumları bölümümüzde ikizler burcunu neler bekliyor?

İlişki: Geçmiş konular, geçmişteki insanlar, kafa karışıklıkları söz konusu. Güvenmediğiniz insanları hayatınızdan çıkarıyorsunuz. Eski aşklar, eski arkadaşlıklar, eskide kalmış birtakım konular karşınıza çıkabilir.

Sağlık: Ay tutulması ruh sağlığınızı, beden sağlığınızı etkiliyor. Dikkatli olmanızda fayda var. Yeme, içme alışkanlıklarınızda önemli değişimler olabilir.

Para: 15 Mayıs’a kadar büyük para girişimlerinden uzak durun. Yatırım yapmayın. Harcamalarınızda artış olabilir.

Kişisel Gelişim: Kendinizi güvenli alanda tutmak istiyorsunuz. Kendinizi konfor alanınızdan çıkarmaya çalışın. Geçmişe takılı kalabilirsiniz. Bu durumdan kurtulmanızda fayda var. Korkularınızdan arınacağınız bir ay.

Kariyer: Projelerinizi, fikirlerinizi her yerde anlatmayın, çalınabilir. Ay tutulmasıyla kariyerinizde, iş hayatınızda önemli değişimler olabilir.

Bu ayki spotunuz: Konfor yerine cesareti seç. Brene Brown

Kitap İncelemeleri – Milyoner Aklın Sırları >>

 

Yengeç Burcu 2023 Mayıs Ayı Yorumu

Diyet, beslenme, spor alışkanlıklarınızı değişme zamanı.

2023 Mayıs ayı burç yorumları bölümümüzde yengeç burcunu neler bekliyor?

İlişki: 5 Mayıstaki Ay tutulması aşk evinizde gerçekleşiyor. Aşka dair önemli kararlar veriyorsunuz. 9 Mayıs civarı arkadaşlarınızın hayatında ya da kariyerinde beklenmedik olaylar olabilir. Bu ay partnerinizle, eşinizle, ailenizle veya ortağınızla probleminiz daha çok para kaynaklı olacak. 16 Mayısta Jüpiter Boğa burcuna geçiyor. Sosyal çevrenizin hareketli olduğu bir dönem. Çevre değişikliğinden fayda sağlıyorsunuz.

Sağlık: Sağlık alanında dikkatli olun bu ay. Sağlık harcamalarınız artabilir.

Para: İşten elde ettiğiniz gelirleri artıracağınız bir döneme giriyorsunuz. Bir miras, nafaka problemi gündeminizde olabilir. Kredi başvurusunda bulunduysanız reddedilebilir. 20 Mayıs itibariyle parasal konularda mücadeleniz olabilir.

Kişisel Gelişim: 20 Mayıs’a kadar Venüs burcunuzda olacak. Birçok durumda olaylara, kişilere, durumlara şefkatle yaklaşıyorsunuz. Kendinizi daha hassas, iyimser hissedebilirsiniz.

Kariyer: İşle ilgili organizasyonel  konularınızın hızlanması söz konusu. Bir departman değişikliği, pozisyon değişikliği zorluk yaratabilir.

Bu ayki spotunuz: En büyük insan, kendini en çok sayıda insanın yerine koyabilendir. Jane Adams

Aslan Burcu 2023 Mayıs Ayı Yorumu

Başarı Burçları - İç huzuru en yüksek hedefiniz olarak belirleyin ve hayatınızı bunun etrafında düzenleyin. - Brian Tracy

2023 Mayıs ayı burç yorumları bölümümüzde aslan burcunu neler bekliyor?

İlişki: Ay geneli gündeminiz ev, aile, yuva konularında olacak. Birtakım düşmanlıklar görme, eşle ilgili tartışmalar, bir ilişkinin ya da evliliğin bitme noktasına gelmesi, eşinizin işiyle ilgili bir takım engeller olabilir. Hayatınızda biri yoksa yeni bir ilişki için uygun bir dönem değil.

Sağlık: Mars’ın etkisinden dolayı sağlık alanında dikkatli olmanız gereken bir aydasınız. Düşme kaynaklı yaralanmalara, ev kazalarına karşı dikkatli olmalısınız.

Para: Parasal anlamda büyük risklerden kaçının. Harcamalarınıza dikkat edin. Sonradan sıkıntı çekebilirsiniz. Bir miras, alacak, verecek konuları ile ilgili problemler olabilir.

Kişisel Gelişim: Kendinizi kuruntulu, sinirli, saldırgan hissedebilirsiniz. Bireysel anlamda rekabet duygusu, gaza gelme, öne çıkma, kendinizi ispatlama çabası özellikle 15-23 Mayıs tarihleri arasında çok yoğun olacak.

Kariyer: Kariyer anlamında iyimser, uzun vadeli düşünüp sağlıklı adımlar atmalısınız. Büyük riskler almamanız gereken bir dönemdesiniz. Bu ay sıkıntılı geçse de diğer fırsatlar karşınıza gelebilir. Sabırlı olun.

Bu ayki spotunuz: Olası en kötü şeyin başınıza gelmesinden korkmak yerine, olası en güzel şeyin beklentisi içerisinde olun. Dan Clark

Doğrudan Satış Çok Zor! >>

 

Başak Burcu 2023 Mayıs Ayı Yorumu

Jüpiter Balık burcuna geçişiyle evlilik, ortaklık konularında size şans getiriyor.

2023 Mayıs ayı burç yorumları bölümümüzde başak burcunu neler bekliyor?

İlişki: Evlilik ve ikili ilişkiler anlamında sıkıntıları beraberinde getirecek bir ay olabilir. Eşinizin işiyle alakalı bir takım problemler, beklenmedik konular ortaya çıkabilir. Kötü giden bir ilişkiniz, ortaklığınız varsa son bulabilir. Arkadaşlarla alakalı konularda da sıkıntılar olabilir. Öfke patlamaları yaşamak, bir şeyleri ispatlamaya çalışmak, hırs yapıp intikam alma arzusu içerisinde olabilirsiniz.

Sağlık: Düşme, çarpma, yaralanmalara karşı çok dikkatli olun.

Para: Maaşlarla alakalı prim, zam gibi bazı koşullar ön planda olacak. Parasal konularda birtakım sıkıntılar, rekabet ortamı gündemde olabilir. Ev alışverişleri, aile içi harcamalar, eşten gelebilecek parasal destekler olabilir. Bu sizi rahatlatabilir.

Kişisel Gelişim: Büyük riskler almaya meyilli olacaksınız. 15-23 Mayıs arası beklenen bir konu, gündem tamamlanabilir. Bir takım mecburi dönüşümler olabilir. Yurtdışı bağlantılı konular, vize başvuruları, eğitimle alakalı bir başvuru, bir fikrinizi hayata geçirmekle alakalı gündeminiz varsa 20 Mayısı beklemenizde fayda var. 16 Mayısta Jüpiter Boğa burcuna geçiyor. Akademik, eğitim konularında, yurtdışı bağlantılı konularda, seyahat konularında şanslı bir döneme giriyorsunuz.

Kariyer: Ticari girişimlerinizle ilgili geçmişten gelen konularınız varsa bu ay tamamlanabilir. Yarım kalan projelerinizi tamamlayabilirsiniz. Basın, medya, uluslararası ticari ilişkiler… Her anlamda kısmetiniz açılabilir Jüpiter’in Boğa burcuna geçişiyle.

Bu ayki spotunuz: Anlamsız hırs, aslanı fare yapan bir kapandır. Dr. İvy

Terazi Burcu 2023 Mayıs Ayı Yorumu

Başarı Burçları - Aşk ile ilgili bir gündeminiz var ise aşka bakış açınız, yaşayış şekliniz açısından faydalı olacak bir döneme giriyorsunuz.

2023 Mayıs ayı burç yorumları bölümümüzde terazi burcunu neler bekliyor?

İlişki: 20 Mayısta Mars Aslan burcuna geçiyor. Odağınız eğlenceli konularda, sosyal ortamlarda, arkadaş ilişkilerinde olacak. Aşk, eğlence, romantik konularda daha dürtüsel olabilirsiniz. 27-28 Mayıs Güneş- Satürn karesi gerçekleşiyor. Otorite figürleriyle zıtlaşmalar olabilir. Bu daha çok değişken burçları etkiliyor.

Sağlık: Düşme, yaralanma, ufak tefek kazalara karşı dikkatli olmalısınız.

Para: Para konularında önemli etkiler alabilirsiniz Ay tutulmasıyla. 15 Mayısta Merkür retrosu sona eriyor. Para konularında netleşmeler söz konusu. 16 Mayıstan sonra finansal konularda rahatlama yaşayabilirsiniz. Yatırımlarınızdan gelen gelirler olabilir. 19 Mayısta Boğa burcunda Yeniay gerçekleşiyor. Parayla ilgili konuların ön plana çıktığı bir ay olacak. Sizler için parasal konularda önemli girişimleriniz olabilir.

Kişisel Gelişim: Bir değişim, dönüşüm, farkındalık dönemindesiniz. Bazı sürpriz gelişmeler karşınıza gelebilir.

Kariyer: Anlaşma yapmak, sözleşme imzalamak, yeni işe başlamak, iş kurmak gibi konuları 15 Mayıs sonrasına bırakmanızda fayda var.

Bu ayki spotunuz: Bir şeyleri değiştirmek isteyen insan, önce kendinden başlamalıdır. Socrates

Beyaz Rengin Anlamı Ve Psikolojik Etkileri >>

 

Akrep Burcu 2023 Mayıs Ayı Yorumu

Mayıs Ayı Burç Yorumları - Ay tutulması döneminde sinir sistemiyle ilgili rahatsızlıklar nüksedebilir.

2023 Mayıs ayı burç yorumları bölümümüzde akrep burcunu neler bekliyor?

İlişki: Ay tutulması duygusal olarak sizi zorlayabilir. İlişkinizde beklemediğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz. 16 Mayısta Jüpiter Boğa burcuna geçiyor. Fırsatlar, güzel gelişmeleryaşanabilir. İlişkilerinizle ilgili hayatınızda önemli bir dönem başlıyor. Evlilik, iş birlikleri için önemli bir ay. Bekar Akreplerin evlenme zamanı başlıyor.

Sağlık: Ruhsal, bedensel, zihinsel sağlığınıza çok dikkat edin.

Para: Finansal anlamda fazla risk almamanız gereken bir dönem. Büyük risklerden kaçının.

Kişisel Gelişim: Mümkün olduğunca hızlı karar vermekten kaçının. Daha sağduyulu, daha sakin davranmakta fayda var. 20 Mayıstan itibaren Mars Aslan burcuna geçiyor. Enerjiniz daha görünür hale geliyor.

Kariyer: 20 Mayıstan itibaren iş alanında kendinizi gösteriyorsunuz. Zaman zaman zorlansanız da enerjiniz yüksek olacak. Yeniay ortaklıklar, yeni projeler anlamında güzel bir dönem. Yine de Merkür retrosu bitimini beklemenizde fayda var.

Bu ayki spotunuz: Sağduyusu olanlar için her şeyin faydası vardır. La Fontain

 

Yay Burcu 2023 Mayıs Ayı Yorumu

Başarı Burçları - Yabancı kültürleri öğrenmek isteyebilirsiniz.

2023 Mayıs ayı burç yorumları bölümümüzde yay burcunu neler bekliyor?

İlişki: Ay tutulmasıyla arkadaşlarınızla, iş arkadaşlarınızla ilgili önemli gelişmeler olabilir. Geçmişte kalan bir arkadaşınızla veya sevgilinizle tekrar karşılaşabilirsiniz. Tekrar hayatınıza alma konusunda acele karar vermeyin. Aile içi geçmiş konular tekrar gündeme gelebilir. Artık bir çözüme kavuşturabilirsiniz.

Sağlık: Tedavi görmeniz gereken konularla ilgili daha dikkatli olmalısınız. Yeniay zamanı yeni beslenme düzenine ve spora başlayabilirsiniz.

Para: 20 Mayıs’a kadar Mars Yengeç burcunda olacak. Finansal konularda daha hassas daha kırılgansınız. Harcamalarınız artabilir. Bütçe dengenizi kurmakta zorlanabilirsiniz.

Kişisel Gelişim: Ay tutulması duygusal olarak hassas enerjiler ortaya çıkarır. Alışkanlıklarınız, bir şeyleri hayatınızda dönüştürmeniz mümkün. Zararlı olan konulardanartık ayrılmanız gerekiyor.

Kariyer: 15 Mayıstan itibaren iş hayatınızda daha netsiniz. Bir şeyleri yoluna koyuyorsunuz. 16 Mayısta Jüpiter Boğa burcuna geçiyor. İş alanında önümüzdeki 1 yıl size şanslar getirecek. Kendinizi iş alanında geliştiriyorsunuz.

Bu ayki spotunuz: Zihniniz değişene kadar hayatınızda hiçbir şey değişmez. İfeanyi Enoch Onuoha

Başarılı İnsanların Rutinleri – Brian Tracy >>

 

Oğlak Burcu 2023 Mayıs Ayı Yorumu

Kafa karışıklığı baskı altında olmanın bir belirtisidir. - Luke Rhinehart

2023 Mayıs ayı burç yorumları bölümümüzde oğlak burcunu neler bekliyor?

İlişki: Geçmişten gelen yarım kalan aşklar tekrar karşınıza gelebilir. Geçmiş konular gündeme gelebilir. 5 Mayısta Akrep burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor. Çocuklarla ilgili gelişmeler olabilir. 16 Mayısta Jüpiter Boğa burcuna giriyor. Aşık olabilirsiniz. Var olan ilişkiniz daha keyifli hale gelebilir. Çocuk sahibi olabilirsiniz. Çocuklarınızın okula başlaması, çocuklarınızın evlenmesi ya da torun sahibi olma gibi durumlar söz konusu.

Sağlık: Yeme, içme, uyku düzeninize dikkat etmenizde fayda var.

Para: Tutulma zamanı parayla ilgili gündemleriniz olabilir. Yatırımlarınızla ilgili sonuçlar olabilir. Beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. 20 Mayıs itibariyle harcamalarınız artabilir, kontrolü biraz zorlaşabilir.

Kişisel Gelişim: 16 Mayıstan sonra daha eğlenceli daha tutkulusunuz. 20,21,22 Mayısta enerjinizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz.

Kariyer: Tutulma zamanı yarım kalan projelerinizi tamamlayabilirsiniz. İşle ilgili önemli girişimlerinizi 20 Mayıs sonrasına bırakın.

Bu ayki spotunuz: Tutku, insanın kendine güvenmesinden doğar. George Sand

Kova Burcu 2023 Mayıs Ayı Yorumu

Taşınma, yeni ev alma, tadilat yapma, aileyle oluşacak yeni bir durum söz konusu olabilir.

2023 Mayıs ayı burç yorumları bölümümüzde kova burcunu neler bekliyor?

İlişki: 5 Mayıstaki Ay tutulması ev, aile, yuva, statü konularında önemli etkiler veriyor. Hızlı ve beklenmedik durumlar olabilir. Geçmişten gelen konu ve olayları da kapsıyor. Anne, baba, ebeveyn konularınızı dönüştürecek bir tutulma gerçekleşiyor.

Sağlık: Jüpiter sağlık konularında iyileşmeler getiriyor. Ufak tefek kazalara karşı dikkatli olun.

Para: Finansal anlamda büyük risklerden kaçının. Harcamalarınız artabilir. Bu da sizi sıkıntıya sokabilir.

Kişisel Gelişim: Tutulma zamanı çok hızlı karar vermemekte fayda var. Şartları izlemek, olgunlaşmasını beklemek daha doğru. Dürtüsel davranmamak gerekiyor.

Kariyer: Tutulma zamanı işinizden memnun değilseniz, işten ayrılmanız söz konusu. Emekli olma ihtimaliniz varsa emekli olabilirsiniz. İş gereği bir yere atanabilirsiniz.

Bu ayki spotunuz: Düşünce ve kararlarımız doğrudan doğruya ruh halimize bağlıdır. Alexis Carrel

Balık Burcu 2023 Mayıs Ayı Yorumu

Dünyanın üstüne çıkabilen bir bakış, onu anlayan tek bakıştır. R. Wagner

2023 Mayıs ayı burç yorumları bölümümüzde balık burcunu neler bekliyor?

İlişki: 16 Mayıs itibariyle kardeşlerinizle, komşularınızla, akrabalarınızla ilişkileriniz verimli olabilir. 20 Mayıs’a kadar Mars Yengeç burcunda. Aşk hayatınızda daha aktif olacaksınız. Romantik konularda hareketli bir ay. Çocuklarla ilgili faaliyetleriniz olabilir.

Sağlık: Düşme, yaralanma, ufak tefek kazalara karşı dikkatli olun.

Para: 15 Mayıs’a kadar büyük para girişimlerinden uzak durun. Harcamalarınız artabilir.

Kişisel Gelişim: 5 Mayıstaki Ay tutulmasıyla bir eğitimin bitmesi, akademik alanlarda çalışmaların tamamlanması, yurtdışı ile ilgili konularda bir tamamlanma söz konusu. Geçmişteki konular tekrar gündeme gelebilir. 16 Mayısta Jüpiter Boğa burcuna geçiyor. Yeni şeyler öğrenme, eğitim konularında güzel bir dönemdesiniz.

Kariyer: Jüpiter yayıncılık, medya, basın alanında güzel fırsatlar getirebilir. 20 Mayıstan itibaren Mars Aslan burcuna geçiyor. İş temponuz ön plana çıkıyor. İş konularında daha fazla enerji harcıyorsunuz.

Bu ayki spotunuz: Yaşamayı istemek için birkaç defa ölmek gerekir. Charles Bukowski