Hayatta elde ettiğiniz her şeyin başka insanlarla birlikte çalışarak ya da yardım ile elde edildiğini fark edin.

Başarılı İnsanların Günlük Alışkanlıkları – Brian Tracy

Aristoteles demiş ki:

‘’Yaptıklarınızın yüzde 95’i, alışkanlıklarınızın sonucudur.’’

Kötü alışkanlıklara izin vermektense iyi alışkanlıklar edinin ve onları ustanız yapsın. İyi alışkanlıklar oluşturması zor ama yaşaması kolaydır. Kötü alışkanlıklar oluşturması kolay ama yaşaması zordur.

“Hayatımın dönüm noktalarından biri ben psikoloji okurken tüm alışkanlıkların öğrenildiğini ve bu yüzden de unutulabileceğini öğrenmemdi.” diyor dünyaca ünlü eğitimci ve yazar Brian Tracy.

Peki nasıl iyi bir alışkanlık ediniriz? Alışkanlığı tekrar ile oluştururuz. Sabah kalktıktan sonra yaptığımız her şey alışkanlıktır. Bu yüzden şunu düşünün. Ne gibi güzel alışkanlıklarımız var.

Brian Tracy bir kitabında bahsettiği,insanları başarıya götüren alışkanlıkların bir kaçını, bu yazıda sizinle paylaşacağız;

1- Günlük hedef belirleme ve hedef oryantasyonu alışkanlığı

Gece yatağa gittiğinizde ertesi gün için hedeflerinizi düşünmek anlamına geliyor. Her gün, o gün başaracağınız küçük hedeflerin bir listesini yapın. Gün içinde hedeflerinizi düşünün. Çoğu zaman kendiniz hakkında ne düşünürseniz o olursunuz. Çoğunlukla ne düşünürseniz onu başarırsınız. Bu yüzden çoğu başarılı ve zengin insanlar her gün hedeflerini düşünürler.

2- Sonuç odaklı olun.

Discipline GIF - Find & Share on GIPHY

Sonuç odaklı insanlar her zaman en iyi sonuçları elde ederler. Başarılı insanlar yapmaları gereken her şeyin bir listesini oluşturur. Ve başlamadan önce önceliklerini de listeye eklerler. Günlük listenizi yaptığınızda kendinize şunu sorun. Eğer bir aylığına şehir dışına çıkmadan önce bunlardan sadece birini yapabilecek olsaydım, yapıldığından emin olmak isteyeceğim hangisi olurdu? O aktiviteyi daire içine alın ve hemen onu yapın.

Sonra o aktiviteyi bitirene kadar hiç durmadan çalışmak için kendinizi disipline edin. En önemli görevi seçin ve derhal çalışmaya başlayın ve tamamlanana kadar o işi bırakmamak konusunda kendinizi disipline edin.

3- İnsan odaklı olun!

GIF by John Legere - Find & Share on GIPHY

Hayatta elde ettiğiniz her şeyin başka insanlarla birlikte çalışarak ya da yardım ile elde edildiğini fark edin. Bu yüzden hep şunu düşünün! Diğer insanlar benden ne isteyebilir? Ben insanlara nasıl yardım edebilirim ki onlar da bana yardım etmek istesin? Eğer satış işindeyseniz en üst düzey satıcılar sürekli müşterilerini düşünür. Müşterilerinin kim olduğunu, ne istediklerini ve onlara nasıl yardım edebileceklerini düşünürler. Başarılı insanlar işlerinde her zaman en önemli insana odaklanırlar.

4-Sağlık odaklı olun!

Diet Juicing GIF - Find & Share on GIPHY

Daha az ve daha sağlıklı yiyin. Günlük egzersiz yapın. Çok dinlenmeyi düşünün. Günümüz rekabetçi dünyasında başarılı olmak için çok fazla enerji gerek. İyi bir enerji için iyi uyku, sağlıklı yemek ve düzgün egzersizle olur. En önemli alışkanlıklarınızdan biri de karakter olarak dürüst olmaktır. Sonucu ne olursa olsun her zaman doğruyu söyleyin.

5- Öz disiplin!

Sync Satisfying GIF - Find & Share on GIPHY

Öz disiplin diğer her şeyi mümkün kılan bir temel alışkanlıktır. En güzel tanımı ise ‘’kendine yapman gerekeni yapman gereken zamanda yapmak istesen de istemesen de yaptırabilme becerisidir.’’

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın