Başarılı İnsanların 5 Alışkanlığı

Başarılı ve kazanan insanların büyüleyici bir yanları vardır.

Başarılı ve kazanan insanların büyüleyici bir yanları vardır. Onları başkalarından farklı kılan şeyler her zaman insanları merak içinde bırakır. Bu nedenle insanlar, başarılı insanlar hakkında kitaplar okurlar ve sahip oldukları alışkanlıkları gözlemlemeye çalışırlar. İşte bizim başarılı insanların alışkanlıklarından keşfettiğimiz beş tanesi:

Yaptıkları İşin Sonu Akıllarında Bellidir

Belirsizlikler hep bizi bitkin hissettirir. Elimizdeki işin bir sonunun olmaması fikrini kabullenemeyiz. İşte başarılı insanlar bu son noktayı kafalarında belirlemişlerdir. Ne istediklerini bilip ona ulaşmak için kendilerini adarlar ve sonunda bitişe varırlar.

Eğer bir hedefiniz varsa, odaklanmanızı gerektiren de bir şey var demektir. Eğer bir hedefiniz yoksa kendinizi yitik hissedeceksiniz. Aklınızda bir “son”un olması size hedefinizi belirlemede de yardımcı olacaktır. Çünkü zaman daralıyor hissi bizi harekete geçiren bir histir.

Bir Nedenleri Vardır

Bitiş çizgisini akılda belirlemek hikayenin yalnızca bir bölümüdür. Başarılı insanların hedeflerinin arkasında bir neden vardır.

Hedef yolculuğunuzda bazı engeller olacaktır. Birçok insan yolun yarısında yolculuğu bırakır çünkü nedenleri yetersizdir. Ancak güçlü nedenlere sahip olan yolcular geçmişi daha kolay unuturlar ve yollarına devam ederler.

Yani hedeflerinizden önce nedenlerinizi büyütürseniz, ona ulaşma ihtimaliniz kolaylaşır.

Sizi Destekleyen Birilerini Bulun

Sizi destekleyen kişileri, sizinle benzer hedefler taşıyan kişiler arasından seçmeye özen gösterin. Fikirleri sizinle aynı ya da benzer, pozitif bir ruh halinde olan dikkatlice seçilmiş 2-6 kişi size çeşitli konularda destek sağlayacaklardır.

Zaman Yönetimi Konusunda Dikkatlidirler

Eğer zamanı nasıl yöneteceğinizi bilmiyorsanız, gün içinde çok zaman kaybedersiniz. Zaman hedeflerimize giden yolda en değerli kaynaklardan biridir. Zaman kaybettiğinizde ve bunun farkına vardığınızda maddi kaynaklarınızı da kaybettiğinizi görürsünüz ve geri dönmek istersiniz, ancak hiçbir yol yoktur.

Tercih ettiğiniz bir zamanı, zaman yönetimi için plan yapmaya ayırın ve kendinize bir program yapın. Eğer hayatınızı değiştirmeye ve hedeflerinize ulaşmaya yeterince istekliyseniz, zaman kaybettiren işler yerine asıl yapmanız gerekenlere odaklanın

Unutmayın vakit nakittir.

Hızlıca Dener, Hızlıca Hata Yapar, Denemeye Devam Eder ve Vazgeçmezler

İlk denemede hedefe ulaşmanız zor olabilir. Başarılı insanların hızlı denemeler yapmaları ve denemeye devam etmelerinin sebebi budur.

Hızlı deneme-yanılma yoluyla kısa sürede çok şey öğrenebilirsiniz. Yavaş adımlar atarsanız başarıya ulaşma hızınız da aynı oranda olur.

***

Eğer hayatınızda bir şeyler değişsin istiyorsanız, hemen şimdi adımlarınızı atmaya başlamalısınız. Hedeflerinizi belirleyin ve zamanınızı planlayın.

2019’un sizin yılınız olup olmayacağını astroloji yorumlarından öğrenmeyin. Kendiniz seçin. Öyle olsun.