Hayal ettiğiniz şeyleri bir düşünün.

Bedelini Ödeyen Hasatı Toplar, İsteyen Değil – Jim Rohn

Eski çağlarda bir peygamber şöyle demiş:

“Mevsimi geldiğinde, sıra hasatınıza gelecektir.”

Hayal ettiğiniz şeyleri bir düşünün. Küçük yaşlarda bu yana içinizden geçen, “ben burada yaşamak istiyorum, şöyle bir evim olsa yeterli, bu araba benim olsa… vb” şeyleri bir hayal edin. Ne kadar çok hayalimiz vardı dimi? Hayattan istediğimiz çok şey vardı. Her şeye ulaşabileceğimizi düşünüyorduk. İmkansız diye bir şey yoktu. Peki sonra ne oldu bu hayalllere? Ben söyleyeyim; “Hayatın gerçekleriyle karşılaştık.”

“Nedir bu gerçekler?” diye soracaksınız.

Bu gerçekler, parasızlık, yoksulluk, vs kısacası hayat şartları değil! “Kendimizi maruz bıraktığımız çevremizden kaynaklı, düşüncelerimiz!” aslında. Başkalarının korkuları, başkalarının endişeleri… Bir söz vardır; “ Allah, nasip etmeyeceği şeyin hayalini kurdurmazmış.” Tabii ki de sadece hayal etmek, bize istediğimiz şeyleri vermeyecek. Peki ne yapmamız gerekiyor başka? Haketmemiz gerekiyor! Hayattan istediklerimizin bedelini ödememiz gerekiyor.

Bu konuda ünlü yazar, eğitimci ve yaşam koçu Jim Rohn bir konuşmasında şunları dile getirmiştir;

Öncelikle siz haketmediğiniz sürece sıra hasata gelmez. Aylar önce, bahar denilen zamanda ekim yapmayanlar hasat da yapamaz. Sadece umanlar hasat yapamaz. Sadece isteyenler hasat yapamaz. Sadece hak edenler hasat yapabilir.

Harcamayı baştan yapmak zorundasınız. Ama harcamayı hasattan önce yapacaksanız hasatı zihninizde canlandırmak zorundasınız. Hasatı tahmin etmek zorundasınız çünkü çoktan başkaları hasat yapmış olabilir. Bu size umut verir.

Fakat şunu unutmamak gerekir ki, karanlıkta ekim yaparız. Emin olmadan ekim yaparız. Şimdi ekim yaparsan, belki yaz ayında hasatını yapabileceksin. Hava soğuyup, mahsulünü dondurabilir. Belki hiç yağmur yağmaz, kuruyabilir de. Ama yine de sen tüm bu risklere rağmen, çalışır ve ekimi yaparsın.

Aynı şeyi hayatımızda da işimizde de uygulamalıyız. Eğer para kazanmak istiyorsak, tanıtım yapmalıyız yani tohum ekmeliyiz. O kişinin ”Hayır” demek için birden çok nedeni olabilir.Ama risk alıp konuşursanız, risk alıp birine fırsat tanırsanız, risk alıp insanlarla görüşürseniz söz veriyorum zamanı geldiğinde hasadınızı yapacaksınız.

Kalbinizi ve ruhunuzu ortaya koyarsanız, hasada ulaşacaksınız.

Mevsimlerin verdiği ders, birincisi geceler uzun olduğunda sağlam durun, kış bastırdığında sağlam durun. Cesaret kırıcı zamanlar geldiğinde sağlam durun.

Birine Network Marketing fırsatını sunma ve sonra bunun ne gibi mucizeler yaratacağını görme fırsatından yararlanın. Fırsatlardan yararlanın ve üçüncüsü; bir anne gibi hayat verin. Bir baba gibi düşmanlarla savaşın. Organizasyonunuzu gözetin. Tıpkı bir çobanın sürüsünü, koyunlarını gözettiği gibi. Küçük bir bebek başta kendisine bakamaz. Ona sizin bakmanız gerekir. Bir çocuk geleceği kendisi göremez. Ona geleceği sizin göstermeniz lazım.

Çünkü mevsimi geldiğinde, buradaki pek çok referansla, yıllar öncesinden başlatacağınız pek çok kanıtla kendinizi sınarsanız, fedakarlıklar yaparsanız, insanlarla görüşürseniz, sonunda hasata ulaşacaksınız. Sadece paraya değil, sağlığınıza da ulaşacaksınız.”

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın