Hedef Nedir? Hedeflere Nasıl Ulaşılır? – Jim Rohn

Hedef nedir? Hedeflere nasıl ulaşılır? - Jim Rohn

Hedef nedir? Hedeflere nasıl ulaşılır? Kişisel gelişim dünyasının uzmanı olarak görülen Jim Rohn kimdir? Jim Rohn sözleri nelerdir? Amerikalı girişimci, yazar ve de filozof olarak görülen ve asıl adı Emanuel James Rohn olan ünlü eğitmen, geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybetmiştir. Ancak geride efsane sözlerini ve de insanların hayatlarını değiştirecek bakış açısını bırakmıştır.

Eski çağlarda bir düşünür şöyle demiş:

“Mevsimi geldiğinde, sıra hasatınıza gelecektir.”

Hedeflerinizi Nasıl Aşabilirsiniz? – Eric Worre >>

Hedef Nedir? Hedeflere Nasıl Ulaşılır? – Jim Rohn

Hedef nedir? Hedeflere nasıl ulaşılır? – Jim Rohn – Bedel ödemek konusu hemen hemen her çağda insanların düşüncelerini etkilemiştir. Bakış açılarını değiştiren insanlar, başarılı olmuş; değiştirmeyen insanlar ise sıradan hayatlarına devam etmişlerdir. Ancak bunun doğrusu nedir? Bu konuda açıklamayı çok uzatmadan sözü, ünlü eğitmen ve de düşünür Jim Rohn’a bırakıyoruz.

Hayal ettiğiniz şeyleri bir düşünün. Küçük yaşlarda bu yana içinizden geçen, “Ben burada yaşamak istiyorum, şöyle bir evim olsa yeterli, bu araba benim olsa… vb” şeyleri bir hayal edin. Ne kadar çok hayalimiz vardı dimi? Hayattan istediğimiz çok şey vardı. Her şeye ulaşabileceğimizi düşünüyorduk. İmkansız diye bir şey yoktu. Peki sonra ne oldu bu hayallere? Ben söyleyeyim; “Hayatın gerçekleriyle karşılaştık.”

Hobi Nedir? >>

Nedir Bu Gerçekler?

Bu gerçekler, parasızlık, yoksulluk, vs kısacası hayat şartları değil! Kendimizi maruz bıraktığımız çevremizden kaynaklı, düşüncelerimiz aslında. Başkalarının korkuları, başkalarının endişeleri… Bir söz vardır; “Allah, nasip etmeyeceği şeyin hayalini kurdurmazmış.” Tabii ki de sadece hayal etmek, bize istediğimiz şeyleri vermeyecek. Peki ne yapmamız gerekiyor başka? Haketmemiz gerekiyor!

Hayattan istediklerimizin bedelini ödememiz gerekiyor. Bu konuda ünlü yazar, eğitimci ve yaşam koçu Jim Rohn yine bir konuşmasında şunları dile getirmiştir;

Öncelikle siz haketmediğiniz sürece sıra hasata gelmeyecektir. Aylar önce, bahar denilen zamanda ekim yapmayanlar hasat da yapamaz. Sadece umanlar hasat yapamaz. Sadece isteyenler hasat yapamaz. Sadece hak edenler hasat yapabilir.

Harcamayı baştan yapmak zorundasınız. Ama harcamayı hasattan önce yapacaksanız hasatı zihninizde canlandırmak zorundasınız. Hasatı tahmin etmek zorundasınız çünkü çoktan başkaları hasat yapmış olabilir. Bu size umut verir.

Fakat şunu unutmamak gerekir ki, karanlıkta ekim yaparız. Emin olmadan ekim yaparız. Şimdi ekim yaparsan, belki yaz ayında hasatını yapabileceksin. Hava soğuyup, mahsulünü dondurabilir. Belki hiç yağmur yağmaz, kuruyabilir de. Ama yine de sen tüm bu risklere rağmen, çalışır ve ekimi yaparsın.

Aynı şeyi hayatımızda da işimizde de uygulamalıyız. Eğer para kazanmak istiyorsak, tanıtım yapmalıyız, yani tohum ekmeliyiz. O kişinin ”Hayır” demek için birden çok nedeni olabilir.Ama risk alıp konuşursanız, risk alıp birine fırsat tanırsanız, risk alıp insanlarla görüşürseniz söz veriyorum zamanı geldiğinde hasadınızı yapacaksınız.

Kalbinizi ve ruhunuzu ortaya koyarsanız, hasada ulaşacaksınız.

Network Marketingde Nasıl Akıllı Çalışılır? >>

Hedeflerinize Ulaşmak İçin Ders Alın

Hedef nedir? Hedeflere nasıl ulaşılır? – Jim Rohn – Mevsimlerin verdiği dersleri görmezden gelmeyin. Hasat için mevsimleri izlemeniz gerekir. Öğreneceğiniz dersler;

  • Birincisi geceler uzun olduğunda sağlam durun, kış bastırdığında sağlam durun. Cesaret kırıcı zamanlar geldiğinde sağlam durun.
  • Birine network marketing fırsatını sunma ve sonra bunun ne gibi mucizeler yaratacağını görme fırsatından yararlanın. Fırsatlardan yararlanın.
  • Üçüncüsü; bir anne gibi hayat verin. Bir baba gibi düşmanlarla savaşın. Organizasyonunuzu gözetin. Tıpkı bir çobanın sürüsünü, koyunlarını gözettiği gibi. Küçük bir bebek başta kendisine bakamaz. Ona sizin bakmanız gerekir. Bir çocuk geleceği kendisi göremez. Ona geleceği sizin göstermeniz lazım.

Mevsimi geldiğinde, pek çok referansla, yıllar öncesinden başlatacağınız pek çok kanıtla kendinizi sınarsanız, fedakarlıklar yaparsanız, insanlarla görüşürseniz, sonunda hasata ulaşacaksınız. Sadece paraya değil, sağlığınıza da ulaşacaksınız.

Hedef nedir? Hedeflere nasıl ulaşılır? Dünyanın en önemli kişisel gelişim uzmanları arasında gösterilen Jim Rohn, hedeflere ancak bedelini ödeyenlerin kazanabileceğini belirtmiştir. Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.