Negatif İnsanlardan Uzaklaş – Randy Gage

Randy Gage, 20li yaşlarının başında bir kahvaltı restoranında bulaşıkçılık yaparak iş hayatına başlamıştır.

Randy Gage, 20li yaşlarının başında bir kahvaltı restoranında bulaşıkçılık yaparak iş hayatına başlamıştır. O zamanlar en büyük hayalim dediği kendi restoranını uzunca bir süre çalıştıktan sonra açmıştır. Fakat bir süre sonra vergi borçlarından dolayı iş yeri kapatılmıştır. Ancak bu durum onu yıldırmamış ve Doğrudan Satış işine girmiştir.

Yine uzun bir süre para kazanamadığını söyleyen Randy Gage, şuan tüm dünyada tanınan multi milyoner bir networkerdir. Aynı zamanda yaşam koçluğu yapmaktadır ve ünlü bir yazardır.

Hemen hemen herkesin muzdarip olduğu bir konuya gayet net bir şekilde kendisi cevap vermektedir;

‘’Geliriniz, en çok zaman geçirdiğiniz beş kişinin ortalamasıdır.’’ – Jim Rohn

Bence sağlığınız en çok zaman geçirdiğiniz 5 kişinin ortalamasıdır vs. Yani bu 5 kişi zenginliğinizi çok etkiliyor, bu bizim bilinçaltımızı programladığımız çevre.  Çevre her şeydir. Etrafınızdaki insanlar çevrenin büyük bir kısmını oluşturuyor. Sizin en çok zaman geçirdiğiniz 5 kişi kim?

Beni 20 yıl önce tanıyanlara sorarsanız değiştiğimi ve farklı olduğumu aynı zamanda zengin olduğumu söylerler.  Ve evet farklı biriyim ve bu yüzden zenginim.  Bunlar gerçekler millet! 20 yıl önceye göre çevrem dahil her şeyi değiştirdim. Etrafımdaki bilinç yapısını değiştirdim.

Çünkü ben bir kurbandım, bir araya gelip kötü şeyler konuşuyorduk, patronumuzdan, faturalardan vs. Bir an durup kendinize urban ya da kazanan olabilirim demelisiniz. Ve bende bir seçim yaptım ve kazanan olmak istiyordum. Sağlıklı mutlu ve zengin olmak istiyordum.

Kim sizlerin ilerlemenizi ve gelişmesini istiyor?

İşte bu tip insanlar çevrenizde olmalı! Eğer çevrenizde yoksa uzaktan edinmelisiniz. Hedefim milyarder olmaktı.  Ve bende Bill Gates, Richard Branson vb.’lerini beyin takımıma aldım. Hatta onlarla tanışmamış olmama rağmen. Kitaplarını aldım. Profillerine baktım, nasıl düşündüklerini öğrendim. Çünkü milyarderler milyonerlerden farklı düşünür. Milyonerler de fakirlerden farklı düşünür.

Yani 5 kişinizden kimlerin sizi etkilemesine izin vereceğinizi düşünün. Zenginlik için zorlanmazsanız, onu almak için açık olmalısınız. Ve asla kimseyi bitiş çizgisine itemezsiniz! Siz sadece çevrenizdekilerin bu yolda olduğunuzu bilmelerini sağlarsınız. Ve onların sizinle olmalarını istediğinizi ama bunun onların alması gereken bir karar olması gerektiğini söylersiniz.

Bazı insanlarla geçirdiğim zamana limit koymak zorundayım.  Onları sevmeme rağmen, onlar için en iyisini istememe rağmen onlarla çok zaman geçiremem ya da onlar gibi düşünmeye devam etmem lazım. Ama bunu yapmaya niyetim yok! SİZ DE ZENGİN OLMAK İSTİYORSANIZ SİZİN DE OLMAMALI!