fbpx

Network Marketingde Nasıl Akıllı Çalışılır?

Network marketing, çok çalışmak için değil, akıllı çalışmak için vardır. Peki network marketingde akıllı çalışmak deyince ne anlıyoruz? Bugün, birkaç dakikanızı ayırarak network marketing sektöründe nasıl akıllı çalışacağınız konusunda bu önemli ipuçlarını not etmenizde fayda var.

Kabul edelim; Endüstrimizdeki insanların çoğu zaman baskısı yapan, yarı zamanlı çalışanlardır. Endüstrideki çoğu insanın bir günlük işi, çocukları, bir eşi, evde sorumlulukları ve dikkat edilmesi gereken ek sorumlulukları vardır. Bu, zamanınızı yönetmeyi ve işinizde çok şey yapmayı zorlaştırabilir. Bunu düzeltmeye yardımcı olacağımızı umuyoruz.

Network Marketingde Nasıl Akıllı Çalışılır?

Network marketingde akıllı çalışmak, sizi başarıya götürür. Para kazanma sürenizi geriye çeker. İşinizi kopyalamanızı basitleştirir. Eğer disiplinli ve zekice çalışıyorsanız, başarılı bir pazarlama ağı kurma işini günde sadece 45 ila 90 dakika ayırarak kurabilirsiniz. Başarının anahtarı budur; İşinizi kurmak için, kalıcı ve tutarlı olmak için her gün verimli kısa bir zaman dilimi ayırmak. Peki nasıl?

Doğrudan Satışta İnsanlar İşte Bunun İçin Katılırlar >>

1.Gününüzü planlamanız gerekiyor

Askere gitmişseniz eğer, planlamanın önemini bilirsiniz. Gününüzü planlamazsanız, olayların ortaya çıkacağını ve olabileceğiniz kadar üretken olmayacağınızı bilmelisiniz. En az bir günlük planlayıcıya ve günlük “yapılacaklar” listesine ihtiyacınız var. O gün yapılması gerekenleri yazın, ne yapabileceğinizi söyleyin ve her şeyi planlayın ki zamanınızı akıllıca yönetin. Bu, çalışma zamanınızı, aile zamanınızı ve ağ pazarlaması iş zamanınızı içerir.

“Planlamada başarısız olmak, başarısız olmayı planlamaktır.”

2.İş saatinizi ayarlamalısınız

Network marketingde akıllı çalışmak için yapmanız gereken bir sonraki şey çalışma saatlerinizi ayarlamaktır.

Network marketingde akıllı çalışmak için yapmanız gereken bir sonraki şey çalışma saatlerinizi ayarlamaktır. Tüm işletmelerin çalışma saatlerine ihtiyacı vardır. Mümkünse çalışma saatlerini her gün aynı saate ayarlayın. İşlerin ortaya çıkacağını ve işinizi her gün aynı saatte yapmak her zaman mümkün olmayacağının farkındayız. Yoğun bir programın olduğunu bildiğinde hâlâ çalışma saatlerini ayarlaman gerekecek.

Her gün izleyebileceğiniz 45 ila 90 dakikalık bir zaman aralığı bulmaya çalışmanızı öneriyoruz. Öğle tatilinde, gece geç saatlerde veya akşam yemeğinden hemen sonra olabilir. Veya her gün bir saat erken kalkmanız gerekebilir. Sadece size uygun bir şeyler bulun ve çalışma saatlerinizi ayarlayın.

Network Marketingde Sağlam Bir Organizasyon Kurmanın Sırrı >>

3.Günlük işlem modunuza sahip olun

Hepimiz alışkanlık yaratıklarıyız. Genelde her gün aynı saatte uyanır, aynı kahvaltının tadını çıkar. Aynı şekilde çalış. Aynı öğlen yemeği ye, işten aynı şekilde eve git. Benzer akşam yemekleri ye ve benzer televizyon programlarını izle. Bunların hepsi alışkanlık.

Yeni iş girişiminizde başarılı olmak için yeni alışkanlıklar oluşturmanız gerekir. Bunu yapmanın en iyi yolu günlük bir çalışma moduna sahip olmaktır. Bu, işinizi büyütmek için her gün yapacağınız 3 ila 5 para üreten faaliyetten oluşan kısa bir listeden başka bir şey değil. Bir günlük işlem modu örneği:

Bunları günlük yaparsanız, her gün başarılı olmanıza yardımcı olacak yeni alışkanlıklar oluşturacaksınız.

4.Aktivitelere önem verin

Network marketingde akıllı çalışmak deyince akla ilk gelen şey para kazandıran aktivitelerdir. Her gün kendinize yalnızca bir soru soracaksanız. İşte kendinize sormanız gereken soru: “Ürünleri ve iş fırsatını bugün kaç kişiyle paylaştım?”

Bu işte başarı, risklerden kaynaklanıyor. Bu listede başka bir şey yapmazsanız. İş ve/veya ürünler hakkında her gün en az 2 ila 10 kişiyle iletişim kurun. Bunu her gün yapın ve başarısız olmanıza imkân yok!

Yeni Distribütörlere Öğretmeniz Gereken 12 Şey >>

5.Zaman kayıpları ve üretken olmayan görevlerden vazgeçin

Vaktinizi boşa harcamaktan başka hiçbir şeye yarayaman işlerden hariç, yapabileceğiniz birçok şey var.

Vaktinizi boşa harcamaktan başka hiçbir şeye yarayaman işlerden hariç, yapabileceğiniz birçok şey var.

  • Ofisinizi düzenlemek bir zaman katilidir.
  • YouTube’da ve Facebook’ta gezinmek bir zaman katilidir.
  • Şirketinizin kataloğuna bakmak bir zaman öldürücüdür.
  • Instagram’da gezinmez zamanınızı öldürür.

Doğrudan Satışta Karşılaşacağınız 10 Farklı Tip >>

Organizasyonunuzu oluşturmanıza yardımcı olacak SADECE beş etkinlik arasında;

  • Potansiyel müşteri bulma,
  • Plan gösterme,tanıtım yapma
  • Takip yapmak,
  • Ekibinizi eğitmek ve işlerinizi kopyalamak.

Bunlar para üreten faaliyetlerdir. Bu çalışmalardan birini veya birkaçını yapmak için “çalışma sürelerinin” en az yüzde doksanını harcadığınızdan emin olun. Meşgul olmak ve üretken olmak arasında bir fark olduğunu unutmayın.

“Herkes meşgul; ama başarılı insanlar üretken olan insanlardır.”

Son düşünceler

Başarılı olmak için network marketingde akıllı çalışmak konusunu öğrenmeniz gerekir. Bunu yapmanın en iyi yolu, her gün gününüzü planlamak, iş saatlerini ayarlamak, günlük bir operasyon modu oluşturmak, işinin gerektirdiklerine odaklanmak ve zaman kaybını önlemektir.

Sizin bu konudaki düşünceleriniz nelerdir? Birinin network marketingde akıllıca nasıl çalışabileceğini düşünüyorsunuz? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın.

Tüm Zamanların En İyi 14 Doğrudan Satış Sırrı >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

1 YORUM

  1. Tam zamanlı yapmanın bazı sakıncaları olabiliyor. Bunlardan bir tanesinden bahsetmek isterim. Full time / tam zamanlı network marketing işiyle uğraşan bir girişimci sahip olduğu 24 saati yeterince akıllı kullanamayaniliyor. Çoğu zaman ofis içinde oyalanmak ve rahatlık alanını terk etmediği için bir türlü eylemde bulunmuyor. Evet belki tüm gün iş yerinde ama ona para kazandıracak eylemleri yapamıyor tam bir eylemsizlik halinde gününü öldürüyor. Ama part time / yarı zamanlı bu işle uğraşanlar normal işlerinin yanı maaşlı işlerinden arta kalan zamanı nasıl daha verimli kullanarak networkumu gelistirebilirim diye kesinlikle planlı olarak geliyor. Gün içerisinde ayirabildigi 1-2 saatlik zamanı tam üretken bir şekilde değerlendiriyor. Bu da lağım ona tam zamanlı bu işi yapıyorum diyenlerden daha verimli olmasını sağlayabiliyor. Elbette tam zamanlı bu işi yapabilmek çok daha büyük bir avantaj ama belirttiğimiz gibi öncelikle konfor alanınızı terk edip eyleme geçmek zorundasınız. Bu size başarıyı getirecektir.

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Öğrenciler Nasıl Verimli Bir Tatil Geçirebilir? Tatilde Neler Yapmalı?

Yarı yıl tatili veya hafta sonu tatili olsun, öğrenciler nasıl verimli bir tatil geçirebilir? Eğitim, öğrenciler için sadece okulda olmaz. Okul dışındaki sürelerde de...

İş Planınız Yoksa Yapmanız Gerekenler

Doğrudan satışta iş planı yoksa yapmanız gerekenler nelerdir? İster küçük bir işletme kuruyor olun, ister mevcut işinizi yeniden keşfetmek istiyor olun, bir iş planı...

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....