Boş Vakit Kazanmak İçin 5 İpucu

Rahatlamak için zamanınızı harcamayı unutmayın.

Boş vakte ihtiyacınız olduğunda, kullanmak için şimdi zaman kazanın;

Vakit nakittir sözünü duymuşsunuzdur, ama zamanınızı gerçek bir varlık olarak düşündünüz mü? Bir dolar gibi, her dakika harcanabilecek, saklanabilecek ya da yatırım yapılabilecek küçük bir maldır. Bugün zamanımızı nasıl geçireceğimiz ya da tasarruf edeceğimiz, gelecekte sahip olduğumuz yaşam kalitesini etkiler.

Her zaman işleri son dakikada bitiriyor ve ne yapmak istediğinize zaman ayırmak için çabalıyor musunuz?

Bugün geçirilen zaman, yarın için boş zaman demektir;

Boş zamanınızı şimdi veya daha sonra kullanılacak bir varlık olarak düşündüğünüzde, beklenmeyen aksaklıklar için hazırlık yapabilirsiniz. Aslında yarın 24 saatten fazla zaman geçiremezsin, ama şimdi çalışabilirsin, böylece daha ileriki bir tarihte boş zaman oluşturabilirsiniz. Şimdi çalışmaya karar verdiğinizde, boş zamanınızı daha sonra kullanmak için tasarruf yapıyorsunuz.

Bu bizim boş zaman tasarruf hesabımızdır ve kasıtlı olarak keyifli bir şey yapmak veya bir hastalık veya hayatınızda büyük olaylar olduğu durumlarda kullanılabilir. Taahhütlerinizin üstünde kalmak ve normal stres seviyenizi azaltmak için, ilerlemeniz gerekir.

İşte serbest zaman tasarruf hesabı oluşturmanıza yardımcı olacak 5 ipucu:

Mini hedefler belirleyin – Büyük görevleri daha kolay planlanan daha küçük mini hedeflere ayırın. Bunları bir son teslim tarihine kadar yayın.

Önceden plan yapın – Her şeyin ne zaman yapılması gerektiğini ve zamanında yapılabilmesi için gerçekçi bir plan hazırlayın. Bu aynı zamanda rahatlamak için planlama zamanını ifade eder.

Son teslim tarihlerini erken ayarlayın – Cuma günü bir iş ödevi gerekiyorsa, bitirme tarihini Çarşamba gününe ayarlayın. Bu size moral verir ve son dakika talihsizliklerini engeller.

İleriye yönelik çalışın– Başka bir görevi erken bitirmek için iptal edilmiş bir toplantı gibi beklenmedik boş zamanlardan yararlanın.

Boş zaman geçirme konusunda kararlı olun – Rahatlamak için zamanınızı harcamayı unutmayın.

Zaman Bütçenizi Gözden Geçirin – Gelecek hafta için takviminize bakın. Her şeyi yapmak için belirli bir planınız var mı? Değilse, bugün bir tane yapın!