Boyacılıktan Hollywood’a Uzanan Başarı Öyküsü: KATHRYN JOOSTEN

Kathryn Joosten

Kathryn Joosten hemşire olarak başarılı bir kariyere sahipti ama evlendikten sonra işini bıraktı.Ancak on yıl sonra çift boşandı.

Oğullarını büyütmek için 42 yaşında bir oyunculuk kariyeri sürdürdü. Özgeçmişinde oyunculukla ilgili hiçbir şey olmadığı için onun için bu çok zor bir deneyimdi. Evlere badana yaparak ve duvar kâğıdı yapıştırarak ailesini geçindirmeye çalıştı.

Kathryn-Joosten 53 yaşında Disney World'te bir sokak sanatçısı olarak işe alındı.

53 yaşında Disney World’te bir sokak sanatçısı olarak işe alındı. Üç yıl sonra Hollywood’a taşındı ve farklı televizyon dizilerinde birçok kez konuk oyuncu oldu.

60 yaşındayken, West Wing gösterisinde sekreter rolüyle ünlendi. Desperate Housewives’da oynadığında ilk Emmy ödülünü 66 yaşında kazandı.

Bilgelik: Sevgi ve Tutku Olduğunda Başarı Daha Güzeldir.
Başarı hikayeleri sadece pırıltılı bir yaşam ve cazibe ile ilgili değildir. Aksine ana karakterin tahammül etmesi gereken bir dizi gerileme ve hayal kırıklığından oluşurlar.

Hayatta sık sık yanılacaksınız. Hatta durmak zorunda kalacaksınız.

Ama durmak rutininizin bir parçası olamaz. Onu bir duraklama ile değiştirin.

kathryn_joosten Desperate Housewives'da oynadığında ilk Emmy ödülünü 66 yaşında kazandı.

Şu anda sahip duyduğunuz acı ne olursa olsun, kendinizi duraklatın. Kederlenmek için bir an durun. Bu, acıyı hissetmenize izin verir. Kendinizi savunmasız bırakın.

Fakat kendinize, duraklamanın da bir sonu olduğunu hatırlatın.

Kalkmanız gerek. Net bir görüşe sahip olmak için gözyaşlarınızı silmeniz gerek. Hemen kalkmak için yaralarınızı iyileştirmeniz gerek.

Duraklamanın kalıcı bir duraklama olmasına izin veremezsiniz. Bu uzun bir dönem değil. Bu sadece hikayenizin bir virgülü.

Ve kalktığında, değişiklikler olacaktır. Bir dizi duraklama olabilir, ancak devam ettiğiniz sürece hikayeniz daha iyi bir sona sahip olacaktır.