networker olmak geleceğin mesleği

Networker Nedir? Kimlere Networker Denir?

Geleceğin Mesleği Networker Olmak

Geleceğin favori mesleklerini arasına giren networker olmayı kısaca networker şuna denir networker böyle olunur demek yerine bizler geleceğimizi ve çocuklarımızın geleceğini önemsediğimizden networker olmayı enine boyuna, geçmişinden geleceğine kadar mercek altına yatırmak istedik.

geleceğin mesleği networker olmak

Peki Nedir Bu Networker Olmak ?

Networker olmayı tam anlamak için özellikle son yıllarda Türkçesi olmasına karşın İngilizce isimleri ile hayatımıza yerleşen Network nedir, Networking nedir ve Network Marketing nedir bu üç kavramı anlamamız gerekiyor.

Network Nedir?

network nedir

Ağ anlamına gelen network özellikle iletişim araçları olan telefon, fax Ve en önemlisi internetin hayatımıza girmesi ile çok duyulan bir kelime oldu.Kısaca ağ diyebilmemiz için iki veya daha fazla cihazın(bilgisayar,yazıcı,sunucu,IP kamera,IP telefon vb.) bir biri ile bağlı olduğu,bir birileri ile haberleşebildiği ve belirli kaynakları paylaştıkları yapıdır.Fakat bu kavram sırf cihazlar ile kalmayıp aslında insanlar içinde geçerli olmaktadır.Mesela Mark Zuckerberg Facebook’u kurarak 14 yıl gibi bir sürede 1,5 milyar kişilik bir ağ kurarak dünyanın en büyük ülkesi haline geldi.Artık insanların ne kadar takipçileri olduğu kariyer ve başarı yolculuğunda ilk kriterler arasında yer almaya başladı.Senin bugun ulaşabildiğin ne kadar kişi var? Kaç kişilik bir networke sahipsin? Bunlar yeni neslin belkide en önemli soruları haline gelmekte.

Networking Nedir?

networker olmak networking yapmak

Networking’in sözlükte Türkçe karşılığı ”Ağ oluşturmak” olsada bunu biraz daha açarak vasıflı çevre oluşturmak, iş bağlantıları kurmak, yararlanabileceğimiz gruplar oluşturmak diyebiliriz.

Özet olarak hızla değişen dünyada artık networking başarılı insanların olmazsa olmaz kavramları arasına girdi.Bugün hangi sektörden olursa olsun başarılı insanlara baktığınızda hemen hemen hepsi kendi alanlarında gerektiğinde yardım alabileceği ve yardım edebilecek kişilerle bağlantıda olurlar ve aynı zamanda çıkarları olmadan da ilişki kurabilmeye, geliştirmeye ve onu canlı tutabilmeye özen gösterirler. Ayni zamanda, bilginin altın değerinde olduğu bu çağda bir kişiden diğerine bilgi, fikir ve ilişki taşıyıp, kişileri tanıştırmak ve bağlantı kurabilmek yeri geldiğinde başkalarına yardım edebilmek gibi iletişim becerilerini geliştirirler. İşte bunların hepsine networking diyebiliriz.

Network Marketing Nedir?

network marketing nedir

Networking kadar genel bir kavram olmasa da Network Marketing içinde hayatımıza hızla giren bazı kesimler tarafından tam anlaşılmamış ama dünyanın engellenemez yükselişi ile kabul gördüğü bir sektör diyebiliriz.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Türkçe karşılığı Ağ pazarlama olan network marketing doğrudan satışın geliştirilmiş bir türüdür. Yani en bilinen tanımıyla, bir mal ya da hizmetin, tüketicilere yüz yüze bir ilişkiyle ve genellikle de evlerde, işyerlerinde ve perakende satış noktası sayılamayacak yerlerde, bir satışçı tarafından anlatılarak tanıtıldığı bir satış yöntemidir.Tabi Network Marketing nedir, ne değildir, ne yapılır ne edilir üzerine sayfalarca kitap yazılır ama mutlaka networkokulu.net den aradığınız tüm detayları bulabileceğiniz için ana konumuza geri dönüyoruz ve networker adaylarını merakta bırakmıyoruz.

İlgili Konular:

Network Marketing Nedir? >>

Network Marketing Nasıl Yapılır? >>

Networker Nedir?

networker olmak

Bu üç kavramı az da olsak anlayabildiğimizde eksik parçayı bulmak zor olmuyor.

Artık diyebiliriz ki networker : Bilişim çağında networkün önemini anlayan ve networking yaparak becerilerini ve çevresini sürekli geliştiren çoğu zaman bir network marketing firması ile çalışan satış ve pazarlama, eğitim, liderlik, mentörlük konularında profesyonelleşerek satış ağı kuran kişidir.

Neden Geleceğin Mesleği Networker Olmak

Çok hızlı bir şekilde değişen teknoloji birçok iş alanını yok ediyor.Doğal olarak işsizlik artıyor ve toplumlar bu hızlı değişimin karşısında direnmek için yeni kazanç yolları buluyorlar. Bugün çok kazandıran meslekler bundan 15 yıl önce yoktu.Bugün en çok para kazandıran meslekleri araştırdığınızda karşınıza yeni neslin olmak için can attığı youtuber, influencer, instagram fenomenliği, sosyal medya uzmanlığı gibi ağ sahibi meslekler çıkmaktadır.

Bugün dünyanın en zengin ve başarılı insanların tavsiyelerine baktığınızda sözlerinin bir yerinde size ağ kurmanız gerektiğinden mutlaka bahsedeceklerdir.

21. yy’da meslekler, şirketler, değerler ve bakış açıları değişmektedir.Mesela, Nokia ya da Kodak gibi zamanının dünya devleri şimdi yoklar.Bu firmalar çok değil 15 sene önce kendi alanlarının en büyük, en iyi firmalarıydı.Yani kendini yenilemeyen,değişime ayak uydurmayan firmalar ne kadar büyük olursa olsun battılar, batacaklarda. Değişim, seçenek değil, zorunluluktur. İnsanoğlu da kendini değiştirmediği ve yenilemediği sürece her zaman kaybetmeye muhtaçtır.Eğer ki 21.yy’ın zorunluluğu ağ kurmak ise, bugün kendimizi ve anlayışımızı standartlardan kurtarıp, değişmek ve gelişmek gerekir.Bunu anlayanlar, şimdiden geleceğin gözde mesleği Networker olmaya profesyonel bakıyorlar ve kendilerini eğitiyorlar. Networkerler Neden Başarısız Oluyor? >>

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın