En iyi üreticiler başarı oranlarını bilmektedirler ve bunu geliştirme istekleri için her şeyi yaparlar.

Network Marketingde Başarı Oranı: Her Şey İstatistiklerini Bilmekle İlgili

Bugün, MLM Başarı Oranı hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Bu, yıllar önce öğrendiğim başarı için bir formül.

İlk ve en önemlisi, satış çok öngörülebilir bir meslektir. Tüm satış görevlileri, fark etseler de etmeseler de başarı oranına sahipler. En iyi üreticiler başarı oranlarını bilmektedirler ve bunu geliştirme istekleri için her şeyi yaparlar. Öte yandan, fakir satıcılar nadiren istatistiklerini takip ederler veya oranlarını bilirler.

MLM Başarı Oranınız

MLM Başarı Oranınız, başlangıçta görüşme yaptığınız kişi sayısı, verilen sunum sayısı ile yeni kayıt sayısı arasındaki orandır.

WFDSA 2018 resmi verileri için>>

İşte eylemdeki MLM Başarı Oranına birkaç örnek.

Örnek 1

Yusuf 100 kişiyle bağlantıya geçiyor. Bu 100 kişiden 50 kişiyle sohbet etti. 50 kişiden 20 kişi bir sunum izliyor. Bir sunumu izleyen 20 kişiden 2’si ekibine katılıyor. Barış, bu formüle dayanarak, iletişim kurduğu her 50 kişi için işinde yeni bir kişi açacağını biliyor. Bu onun işini öngörülebilir yapar. 500 kişiyle iletişim kurarsa, 10 kişiyi kendi işine kaydedeceğini biliyor.

Örnek 2

Nasibe bu iş için yepyeni. Çok az yeteneği var. 100 kişiyle iletişim kuruyor. Bundan 60 kişiyle konuşuyor. Bu 60 kişiden 15’i sunum izlemeyi kabul ediyor. Bir sunumu izleyen 15 kişiden 1’i ekibine katılıyor. Nasibe, bu formüle dayanarak, iletişim kurduğu her 100 kişi için bu işte yeni bir kişi ile çalışacağını biliyor. Bu onun işini öngörülebilir yapar.

Örnek 3

Barış bir pazarlama ağı uzmanıdır. Sektördeki son 10 yıl boyunca becerilerini geliştirdi. Barış, eğer 100 kişiyle iletişim kurarsa, 80 kişiyle konuşacağını biliyor. Bu 80 kişiden 40’ı bir sunum izleyecek. Bir sunumu izleyen 40 kişiden 10’u işe girecek. Barış, bu formüle dayanarak, iletişim kurduğu her 10 kişiden 1’ini imzalayacağını biliyor. Bu onun işini öngörülebilir yapar.

MLM Başarı Oranınızı Hesaplama

Önümüzdeki 90 gün boyunca aşağıdaki istatistikleri takip edin.

_______ potansiyel müşteriyle iletişim kuruldu

görüşmelerin _______

_______ verilen sunumların

_______ yeni kayıt

Bunu yaparsanız, işiniz için başarı oranınızı belirleyebileceksiniz.

MLM Başarı Oranınızı Artırma

Başarı oranınızı artırmak istiyorsanız, iki şey yapmanız gerekir:

# 1 Becerileriniz için Çalışın

Öncelikle ve en önemlisi, yeteneklerin üzerinde çalışmalısın. İşinizin öğrencisi olun ve davet etme, sunma, kapatma ve takip etme becerilerinize ince ayar yapın. Bir süre içinde yeteneklerinizi doğal olarak geliştirirsiniz. Artı, kitap okuyabilir, etkinliklere katılabilir ve yaptığınız işte gerçekten iyi olmak için akıl hocanızla yakın çalışabilirsiniz. Becerilerinizi geliştirdikçe, daha az kişiyle konuşabilir ve daha fazla temsilci kaydedebilirsiniz.

# 2 Daha Kaliteli Beklentileri İşe Almak

Başarı oranınızı artırmak için yapabileceğinizi düşünebildiğim tek şey, daha kaliteli beklentilerle konuşmak. İnsanları kırdıktan sonra yerine başarılı insanlar aramak. Güvenilirliği ve bağlantıları olan insanları arayın. İyi bir tavır ve etki alanı olan insanları arayın. Seçtikleri mesleğe bakılmaksızın, yaptıkları işte çok başarılı olan kişileri arayın. Bunlar en iyi umutlarınızdır.

Ek Bilgiler

İşte başarı oranını arttırmanıza yardımcı olabilecek birkaç fikir.

Yeni işe başladığınızda, önce sıcak pazarınıza odaklanmanız çok önemlidir. Sıcak pazarınızla birlikte, sizin için giden benzerlik, bilgi ve güven faktörüne zaten sahipsiniz. Güvenilirliğin var. Soğuk pazarda öyle değil. Soğuk pazara girmeden önce sıcak pazarınızla pratik yapın.

Network Marketing’de liste yapmak ile ilgili makalemiz için>>

Her büyük ağ pazarlamacısı, ilk başta berbat bir ağ pazarlamacısıydı. Kimse bu işte iyi başlamaz. Anahtar, daha yeni başlamak ve daha sonra daha iyi ve daha iyi olmaya devam etmektir.

En iyi çalışanlar bile yaklaştığı her 10 kişiden 1’inden daha fazlasını kaydedemiyor. Ne kadar iyi olursanız olun, konuştuğunuz herkesi asla işe almayacaksınız. Gerçekçi beklentilerinizin olduğundan emin olun.

Bu iş bir rakam oyunudur. Düşük başarı oranına sahip bir kişi bile, daha fazla kişiyle konuşursa, en iyi bir oyuncuyu işe alabilir.

Mesleğinizin öğrencisi olun. Şirketiniz, ürünleriniz ve sektörle ilgili öğrenebileceğiniz her şeyi öğrenin. İnsanların insanlara katıldığı ve katılmaya değer bir kişi olmanız gerektiğinin farkına varın.

İzlemezseniz, iyileştiremezsiniz. Büyük satış temsilcileri her gün istatistiklerini takip eder, çünkü rakamlar asla yalan söylemez.

Umarız bu bilgiyi yararlı bulmuşsunuzdur. Bu konuyla ilgili düşünceleriniz neler? Aşağıya bir yorum bırak ve ne düşündüğünü söyle. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

(*** Uzman bir networkerden alıntıdır.)

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın