fbpx

Network Marketingde Çevrenize Karşı Tutumunuz Nasıl Olmalı?

Network marketingde takımınıza katılmasalar da potansiyel iş ortaklarınıza ve müşterilerinize karşı nazik olun. Bu olumlu tutumdur. Profesyonel bir satış pazarlama elemanı olduğunuzu unutmayın. Ticaretinizi büyütmek için, yaptıklarınızı kopyalamanız gerekecek. Bu durumda daha güzel şeyleri kopyalamak sizce de mantıklı olmaz mı?

Network marketingde tutum konusunda durup düşündüğünüzde, birçok ağ pazarlamacısı bunu gerçekten mahvediyor. Birçok ağ pazarlamacısı, insanlara sponsor olmak ve müşterileri yüksek basınçlı satış teknikleri kullanacak şekilde elde etmek için çok çaresizdir. Potansiyel müşterilerine yalvarır, yalvarır ve satarlar ve potansiyel müşterileri takımlarına katılmadığında veya müşteri olmadığında, distribütör onlara kızar veya üzülür.

Network Marketingde Çevrenize Karşı Tutumunuz Nasıl Olmalı?

İnsanların bu şekilde davranmamalısınız. Network marketingde tutum, uzun vadeli başarınızın sigortasıdır. Çünkü tutumun bir parçası olarak, size nasıl davranılmasını isterseniz, insanlara da o şekilde davranmalısınız. Bir an için şu şekilde düşünün:

  • Garson olsaydın ve birine kahvaltısıyla kahve ikram ediyorsunuz. Ve size “HAYIR” diyor. Bu durumda mahvolur muydunuz? Onlara kızar ve saygısızlık eder misiniz? Etmezdiniz.

Öyleyse neden doğrudan satış içerisinde potansiyel iş ortaklarınıza böyle davranacaksınız? Sırf sektöre dahil olmak veya müşteri olmak istemedikleri için neden birine kızasınız ki? Neden zamanınızı, ilgilenmeyen insanlara odaklanmak yerine, sahip olduklarınızla ilgilenen insanları aramakla geçirmiyorsunuz?

Doğrudan Satışta Örnek Lider Nasıl Olunur? >>

Network Marketingde Önemli Dersler

Network marketingde tutum, uzun vadeli başarınızın sigortasıdır.

Network marketingde tutum konusunda insanlar yeteri hassasiyeti göstermiyorlar. Ancak potansiyel iş ortaklarına iyi davranma konusunda, başarılı liderlerden çok şey tecrübe edinebilirsiniz. İşte bu değerli derslerden birkaçını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

  • Ağ pazarlama endüstrisinin bir elçisisiniz: İnsanlar her hareketinizi izler. Yaptığınız ve söylediğiniz her şey sadece sizin bir yansımanız değil, aynı zamanda doğrudan satış şirketinizin ve sektörümüzün bir yansımasıdır. Bir şeyleri yanlış yapın ve profesyonelce davranmayın, böylecce sektörümüze gerçekten kötü bir isim verebilirsiniz. Lütfen bunu yapmayın. Ağ pazarlama uzmanı olun.
  • Birinin bugün hayır demesi, bunun sonsuza dek hayır olacağı anlamına gelmez:  Bu dersi öğrenmeniz uzun zaman alabilir. İnsanlara iyi davranırsanız, bugün size hayır diyen birçok kişi bundan beş yıl sonra ekibinizin bir parçası olacak. İşletmenize uzun vadeli bir yaklaşıma sahip olmanız ve zamanlamanın her şey olduğunu anlamanız gerekir. Bazı insanlar bugün iyi bir olasılık değil, ancak gelecekte yaşam durumları değiştiğinde olacaklar. İnsanlara iyi davrandığınız ve onlarla iletişim halinde kaldığınız sürece, birçoğu daha sonra yolda sizinle ortaklık kuracaktır.

Network Marketingde Neden Uzman Olmalısınız? >>

  • Altın kuralı asla unutma:  Size bir şey satılmasını sever misiniz? Bu konuda şüpheliyiz. İnsanların üzerinizde yüksek basınçlı satış taktikleri kullanması ve size baskı yapması hoşunuza gidiyor mu? Bir şey satın almadığınız için kendinizi kötü veya aptal hissettiren kavgacı satıcılardan hoşlanıyor musunuz? Biri evinize gelip size baskı yapsa veya size hakaret etse, onu geri alır mıydınız? Çoğu insan gibiyseniz, tüm bu sorulara büyük bir HAYIR demişsinizdir. Ve eğer durum buysa, neden başka birine farklı davranasınız? Her olasılığa bir arkadaş gibi davranın.
  • Kararlarının duygularınızı kontrol etmesine izin vermeyin: Bu, belki de bu sayfadaki en önemli derslerden biridir. Potansiyel müşterinizin kararının duygularınızı kontrol etmesine izin vermeyin. Duygusal bir hız treni iseniz ve duygularınız, birinin evet mi yoksa birinin hayır mı demesine bağlıysa, zorlu bir yolculuğa çıkacaksınız. Unutmayın, işiniz insanları satmak ve ikna etmek değil, insanları incelemek ve sıralamaktır.  Duygularınızı kararlarından ayırın ve bu büyük sektörde çok daha mutlu ve daha başarılı olacaksınız.

Son düşünceler

Sonuç olarak, network marketingde tutum her şeydir. İnsanlara karşı olumlu ve de saygılı bir tutumunuz olmalıdır.

  • Sizinle takım olsun ya da olmasın potansiyel iş ortaklarınıza her zaman kibar olun.
  • Yalnızca şirketinizin değil, pazarlama ağı endüstrisinin BÜYÜKELÇİSİ olduğunuzu unutmayın.
  • Yaptıklarınız ve söyledikleriniz, diğer insanların endüstri hakkındaki düşüncelerini etkileyecektir!

Sektörümüze iyi bir isim vermek için mükemmel bir fırsata sahipsiniz ya da birçok amatörün yaptığını yapabilir ve gerçekten herkes gibi mahvedebilirsiniz. Umarız bir pazarlama ağı uzmanı olmayı seçersiniz ve sizinle çalışma kararlarından bağımsız olarak potansiyel müşterilerinize iyi davranırsınız.

Düşünceleriniz nelerdir? Aşağıya bir yorum bırakın ve ne düşündüğünüzü bize bildirin!

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,961BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,373TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...