fbpx

Dengeli Bir Hayat Yaşamak İsteyenlerin Bakması Gereken Sayfa!

Davranışçı psikoloji dengeli bir hayat için olması gereken alışkanlıklar üzerinde çalışır. Akıl sağlığını koruyan ve dengeli hayat yaşama konusunda öneriler verir. Biz de bu nedenle sizin için derlenmiş bir checklist’i huzurlarınıza getirdik. Hadi tikleri atmaya başlayın.

Rutin

Eğer başarılı insanların başarı hikayelerine bakarsanız hep bir rutinin izlerine rastlarsınız. Ne olduğu önemli değildir. Hayatınızı oluşturan parçalardan birinin mutlaka bir rutini olmalıdır. Bu bir başlangıçtır. Rutinin gücünü keşfettiğinizde onu tüm hayatınıza yayarsınız.

24 Saatlik Düzen

Günlük ritminiz melatonin, kortizol ve vücut ısınız üzerinde çokça etkiye sahiptir. Dengeli bir günlük yaşamınız yoksa kimyasal seviyelerinizde de olumsuz hareketlilikler yaşarsınız. Bunu dengelemenin en iyi yolu her gün aynı saatte kalkmaktır.

Egzersiz

Egzersiz yapmanın da vücut kimyanız üzerinde önemli etkileri vardır. Endorfin, dopamin ve serotonin gibi hormonların seviyeleri yükseldiğinde olumlu düşünceler üretirsiniz ve spor yapmak bunun en verimli yoludur.

Verimli Bir Çalışma Hayatı

Merak, yaratıcılık, öğrenme isteği bize doğa tarafından bahşedilmiş özelliklerdir. Kökeninde yaratıcılık gerektirmeyen bir işle uğraşıyor olabilirsiniz ancak şuna bir kulak verin: Her meslek içinde merak edilecek, öğrenilecek, yaratıcılık pratikleri yapmanıza imkan verecek yönlere sahiptir. Kulak ardı etmeyin.

Sosyal Aktivite

Dışarı çıkmak, kendi kendimize ya da başkalarıyla sosyalleşmek bize kendimiz hakkında çok şey öğretiyor. Neleri seviyoruz, nelerden keyif alıyoruz, nelerden öğreniyoruz? Bunları keşfetmek ve başkalarıyla paylaşmak sizde değişikliklere neden olacak.

Sağlıklı Bir Diyet

Öğün atlamadan, hafif, sağlıklı, dengeli bir diyet; tıpkı herkesten duyduğunuz, her yerde okuduğunuz -eğer daha önce tecrübe ettiyseniz bileceğiniz gibi- en faydalı alışkanlıktır. Yararlı besinlerin hep lezzetsiz olmasından şikayet edilir ama lezzet algısaldır. Kendi lezzetinizi yaratın.

Güneş ve Hava

Güneşli havalarda ışık, güneşsiz havalarda oksijen almaya çıkın! Ama mutlaka çıkın! Dışarıda geçirdiğiniz süre gün içinde minimum 15 dakika olsun.

Zihninizi Tanıma Aktiviteleri

Zihniniz size neleri neden söylüyor? Hiç düşündünüz mü? Zihninizi tanımak ve onun isteklerini nerede yapıp nerede durmanız gerektiğini anlamak akıl sağlığınız açısından en önemlisidir. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi, profesyonel yardım da alabilirsiniz.

***

Kaç tik attınız? Tiklerinizin sayısı hayatınızın dengesi konusunda karar vermenizde ve umarız geliştirmeniz gereken konular üzerine adım atmanızda size belirleyici bir liste olacaktır.
Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,969BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,399TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Sınav Kaygısı Nedir? Öğrencileri Nasıl Etkiler?

Sınav kaygısı nedir? Yaklaşan bir sınav, öğrenci için stresli bir zaman oluşturur. Eğitim gören, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için ders çalışmak inanılmaz derecede sarsıcı olabilir. Birçok...

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...