fbpx

Dengeli Bir Hayat Yaşamak İsteyenlerin Bakması Gereken Sayfa!

Davranışçı psikoloji dengeli bir hayat için olması gereken alışkanlıklar üzerinde çalışır. Akıl sağlığını koruyan ve dengeli hayat yaşama konusunda öneriler verir. Biz de bu nedenle sizin için derlenmiş bir checklist’i huzurlarınıza getirdik. Hadi tikleri atmaya başlayın.

Rutin

Eğer başarılı insanların başarı hikayelerine bakarsanız hep bir rutinin izlerine rastlarsınız. Ne olduğu önemli değildir. Hayatınızı oluşturan parçalardan birinin mutlaka bir rutini olmalıdır. Bu bir başlangıçtır. Rutinin gücünü keşfettiğinizde onu tüm hayatınıza yayarsınız.

24 Saatlik Düzen

Günlük ritminiz melatonin, kortizol ve vücut ısınız üzerinde çokça etkiye sahiptir. Dengeli bir günlük yaşamınız yoksa kimyasal seviyelerinizde de olumsuz hareketlilikler yaşarsınız. Bunu dengelemenin en iyi yolu her gün aynı saatte kalkmaktır.

Egzersiz

Egzersiz yapmanın da vücut kimyanız üzerinde önemli etkileri vardır. Endorfin, dopamin ve serotonin gibi hormonların seviyeleri yükseldiğinde olumlu düşünceler üretirsiniz ve spor yapmak bunun en verimli yoludur.

Verimli Bir Çalışma Hayatı

Merak, yaratıcılık, öğrenme isteği bize doğa tarafından bahşedilmiş özelliklerdir. Kökeninde yaratıcılık gerektirmeyen bir işle uğraşıyor olabilirsiniz ancak şuna bir kulak verin: Her meslek içinde merak edilecek, öğrenilecek, yaratıcılık pratikleri yapmanıza imkan verecek yönlere sahiptir. Kulak ardı etmeyin.

Sosyal Aktivite

Dışarı çıkmak, kendi kendimize ya da başkalarıyla sosyalleşmek bize kendimiz hakkında çok şey öğretiyor. Neleri seviyoruz, nelerden keyif alıyoruz, nelerden öğreniyoruz? Bunları keşfetmek ve başkalarıyla paylaşmak sizde değişikliklere neden olacak.

Sağlıklı Bir Diyet

Öğün atlamadan, hafif, sağlıklı, dengeli bir diyet; tıpkı herkesten duyduğunuz, her yerde okuduğunuz -eğer daha önce tecrübe ettiyseniz bileceğiniz gibi- en faydalı alışkanlıktır. Yararlı besinlerin hep lezzetsiz olmasından şikayet edilir ama lezzet algısaldır. Kendi lezzetinizi yaratın.

Güneş ve Hava

Güneşli havalarda ışık, güneşsiz havalarda oksijen almaya çıkın! Ama mutlaka çıkın! Dışarıda geçirdiğiniz süre gün içinde minimum 15 dakika olsun.

Zihninizi Tanıma Aktiviteleri

Zihniniz size neleri neden söylüyor? Hiç düşündünüz mü? Zihninizi tanımak ve onun isteklerini nerede yapıp nerede durmanız gerektiğini anlamak akıl sağlığınız açısından en önemlisidir. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi, profesyonel yardım da alabilirsiniz.

***

Kaç tik attınız? Tiklerinizin sayısı hayatınızın dengesi konusunda karar vermenizde ve umarız geliştirmeniz gereken konular üzerine adım atmanızda size belirleyici bir liste olacaktır.
Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,634BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,568TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Nisan Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Nisan ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Strateji Ne Demek? Stratejik Düşünme Nedir?

Strateji ne demek? Stratejik liderlik için gerekli olan stratejik düşünme ve stratejik bakış açısı nasıl geliştirilebilir? Perspektif geliştirmek liderlik konumu için son derece önemlidir....

Benlik Nedir? Yüksek Benlik Saygısı Neden Önemlidir?

Benlik nedir? Benlik saygısı nasıl nedir? Yüksek özgüvene sahip olmanın önemini göz ardı etmemelisiniz. Çünkü kendinize olan saygınız, sizin hayattaki konumunuzu belirleyecektir. Peki özgüven...