fbpx

Duygusal Olarak Çöktüğünüz Zaman Nasıl Motive Olursunuz?

Bazen hayat o kadar karmaşıklaşır ki motivasyon bulmak çok zor olur. Mesela, bir şeyi sevmenize rağmen bazen oturup o sevdiğiniz şeyi yapamazsınız. Bu durum için birçok tavsiye var. Kolay olmasa da yaptığınızda sizin duygu ve düşüncelerinizi değiştirecek bazı tavsiyeleri aşağıda sizlerle paylaştık:

 

Müzik dinleyin

Belki bu listeyi başlatmak için klişe bir yol, ama az etkili olduğu söylenemez – müzik gerçekten güçlü bir motivasyon olabilir. Sadece kalbinizin arzu ettiği şeyleri dinlemenizi söyleyeceğiz; sizi güzel bir ruh haline sokacağını ya da olmak istediğiniz yere taşımanıza yardımcı olacağını düşündüğünüz her şeyi dinleyin.

 

Kitap okuyun

Kitaplar bizi uzaklara götürüyor ve bize gerçekleri ve olanakları gösteriyor; ne tür bir hikaye olursa olsun. Daha çok sizi ilgilendiren bir şey ya da okumak istediğiniz bir şey seçin ve başlayın. Ayrıca, okuma zihin ve ruh için iyidir.

 

Bir arkadaş ya da aile üyesi ile konuşun

Arkadaşlarınızın pek çok görevinden biri, sırdaşınız olmaktır. Sizi tamamen anlayamasalar bile, birilerinin dinlemesi ve size fikir vermesi iyi olur. Motivasyon eksikliğinizin sebebini tartışırken, altta yatan bir sebebi ve belki de motivasyonun nasıl elde edilebileceğine dair en iyi çözümü bile keşfedebilirsiniz.

 

İlham veren alıntılar okuyun

Bazen sadece doğru olanı duymanız gerekir, kalbinize dokunan ve mücadelenizle özdeşleşen şeyleri… Hayat streslidir ve sizi pes ettirmesine izin vermek kolaydır; bazen biraz olumlu bir takviyeye ihtiyacınız olur ve doğru sözcükler doğru anahtar olabilir.

 

İlham verici bir film izleyin

Bir film izlemek, bir kitap okumak gibi olabilir, filmler de öyküleri anlatır. Öyküler ve karakterler de motivasyonla doludur.

 

Sosyal medyada bir hedef yayınlayın

Sosyal medyada bir şeyler yapacağınızı söylerseniz, aslında bunu gerçekleştirmeniz daha olasıdır. Niye peki? Çünkü  olmadığı takdirde çevrenizdekiler tarafından bir aşağılanma korkusu oluşur.

 

Dışarı çıkın ve biraz iyilik yapın

Başkalarına yardım etmenin birçok nedeni vardır; ama nedeniniz ne olursa olsun, iyilik yapmak bol miktarda motivasyon ve ilham verir. Ne yaparsanız yapın, yeni bir bakış açısı kazanacağınızdan emin olabilirsiniz ve belki de kendiniz hakkında bir şeyler keşfedebilirsiniz.

 

***

Motive olmanın bir çok yolu vardır ve eğer siz motive olmaya istekliyseniz motivasyonu bulursunuz. Motivasyonunuzu arttırma konusunda yukarıda paylaştıklarımızı eğer ki beğendiyseniz bizlerle mutlaka paylaşın. Unutmayın hepimiz apayrı insanlarız, bu yüzden kendiniz için en doğru olanı bulmalı ve harekete geçmelisiniz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,954BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,362TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...