fbpx

Ekonomik Özgürlük İçin Bir Networker Nasıl Düşünmeli?

Ekonomik özgürlük nedir? Bir networker, ekonomik özgürlük hakkında nasıl düşünmelidir? Para iyi midir kötü müdür? Para hayatımızı nasıl değiştirir?Tüm bu sorular, kendi işini kurmak isteyen insanların hayatlarını sorguladığı sorular arasındadır. Peki hayatı sorgularken, bir networker ekonomik özgürlük için nasıl düşünmelidir?

Hayatta herkesin bir istediği vardır. Çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla, memuruyla, mühendisiyle…. Araba, ev, giysi, ayakkabı, telefon, sosyal tatmin, saygı, etili bir insan olmak, dünyayı gezmek vs gibi bir sürü istek.

Tabi bunlar içerisinde biri var ki çok önemlidir; “zengin olmak.” Bu kavram dünyada herkesin dilindedir. Herkes zengin olmak ister. Kime zengin olmak isteyip istemediğini soracak olsanız, size deli gözüyle bakıp “Tabii ki olmak isterim.” diyecektir. Ancak bunun için ne yapıyoruz? Önemli olan soru bu. Tamam herkes istiyor, biz de istiyoruz. Fakat zengin olmak için çabamız ne?

Daha Önce Hiç Duymadığınız 29 İş Fırsatı >>

Ekonomik Özgürlük İçin Bir Networker Nasıl Düşünmeli?

Network marketing, sıradan insanlara sıra dışı bir hayat yaşama fırsatı tanımaktadır. Günlük olarak çalışan, gününü geçiren, sabah 9 akşam 5 durmadan çalışan insanlara gerçek manada özgürlük tanıyan bir iş modelidir. Bir hayali olan, hayatını değiştirmek isteyen, daha kaliteli bir hayat isteyen, girişimci kemiğe sahip insanların ek gelir fırsatı olarak gördüğü bir ticari modeldir. Dünya çapında 130 milyon civarında insanın hayatına doğrudan etki etmiştir.

Peki bu sektöre sadece katılmış olmak, bizi zengin edecek mi?

Herkes zengin olmak ister.

Bu sorunun cevabını belki duymak istemeyebilirsiniz. Ancak cevap; “Hayır”. Çünkü networkteki başarının diğer işlerdeki başarıdan hiçbir farkı yoktur. Sadece isteyerek zengin olamayız. Hayalini kurduğumuz hayatı, almak istediğimiz şeyleri, görmek istediğimiz yerleri sadece isteyerek elde edemeyiz. Böyle bir şey olsaydı, dünyada başarılı insan ile sıradan insan kavramı da olmazdı. Sözde istemenin 3 farklı düzeyi vardır.

Zengin olmak istiyorum.

Bu cümle tabiri caizse, “Para kucağıma düşse, hayır demem.” demenin bir başka şeklidir. Tek başına istemek işe yaramaz. Bunun doğruluğunu siz de gözlemleyebilirsiniz; çevrenize, dünyaya bakın. Milyarlarca insan zengin olmak istiyor ama çok az insan zengin.

Zengin olmayı seçiyorum

Bu düzey insana, zengin olmaya karar vermeyi içerir. Seçmek, çok daha güçlü bir enerjidir ve insana sorumluluk duygusu katar. Karar sözcüğü Latince “decidere” kelimesinden gelir ve “bütün diğer seçenekleri yok etmek” anlamına gelir. Bu seçenek iyidir ama en iyisi değildir.

Tüm Zamanların En İyi 14 Doğrudan Satış Sırrı >>

Kendimi zengin olmaya adıyorum.

Adamak “commit” kelimesi, “hiçbir sınır olmadan baş koymak” anlamına gelmektedir. Gerçekten hiçbir şeyi sakınmamak, zenginliği veya istediği şeyi elde etmek için elinde bulunanın yüzde yüzünü vermek demektir. Ne kadar sürerse sürsün, gereken her şeyi yapmak için istekli olmak demektir. Maazeret yoktur, başarısızlık diye bir seçenek yoktur.

Gerek doğrudan satışta olsun gerek başka işlerde olsun, insanların çoğu kendini bu yola gerçekten adayamaz. Onlara “Hayatının gelecek 10 yılında zengin olacağına iddiaya girer misin?” diye sorsanız “Asla mümkün değil.” Cevabını alırsınız. İşte bu, eninde sonunda parasal başarıya ulaşıp zengin olacaklarla, hep parasız  kalacak olanlar arasındaki en büyük farklardan biridir.

Elindeki fırsatı kullanıp, başarısına, zengin olamaya tamamen odaklanmayan, bu sonuca ulaşmaya kendini adamayanlar işte bu yüzden zengin değiller ve hiçbir zaman da olamayacaklardır.

Network Marketing’e katılmış olmak veya sadece istemek, sizi zenginliğe götürmeyecek. Sadece çabalamış olmak da sizi zengin bir insan yapmayacaktır. Kendinizi hedefleriniz haline getirdiğiniz hayallerinize tam olarak adamanız gerekmektedir. Adamanın anlamı da şudur; “Hiçbir engel tanımadan kendini vermek, silahları kuşanmaktır.”

Aklımızdan çıkarmayalım ki, özveride bulunmaya, risk almaya gönüllü olmaya, elimizde ne varsa yüzde yüzünü kullanmaya istekli olmalıyız. Ve en önemlisi de kalbimizin derinliklerinde zengin olacağımıza, onu hak ettiğinize inanmak zorundayız. Bol kazançlar…

Para Hakkındaki Olumsuz Düşüncelerimizin Kökeni >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,506TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2020 Aralık Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için aylık burç yorumları. Aralık ayında kişisel gelişim, para, sağlık, kariyer ve daha bir çok alanda bizi neler bekliyor? Aya 30 Kasım İkizler burcunda...

Başarıya Giden Yolun Şaşmaz Haritası

Yaşadığımız hemen her şey bizle ilgilidir. Sanılanın aksine, sahip olduğumuz ekonomik koşullardan tutalım da çözümsüz gelen sorunlarımıza hatta sağlık problemlerimize kadar biz belirleriz yaşadığımız...

Analiz Derdi Geride Bırakır

Kişisel gelişim bölümümüzde bu kez analiz etmek üzerine kafa yoracağız. İnsanları geride bırakan, gelişmesini ve değişmesini engelleyen bir düşünce yapısını inceleyeceğiz. Nedir bu analizci...

Kısa Hikayeler – Değerli Yüzük Hikayesi

Kısa hikayeler bölümümüzde bu defa bir şeyin değerini nasıl bileceğimiz üzerinde duracağız. Değerli yüzük hikayesi, bize bilginin önemini anlatır. Çünkü bilginin, insanı farklı kılan...

Girişimcilerin Michael Phelps’ten Öğrenebilecekleri 7 Ders

Tüm zamanların en büyük Olimpiyat sporcularından biri olan Michael Phelps, bireyin çok genç yaşta neler başarabileceğini yeniden tanımladı. Sadece beş Olimpiyat Oyunu'nda kemerinin altında...

Neden Marka Olunmalı?

Neden markalar bizim hayatımızda bu kadar önemli bir yer tutuyor? Neden bazı markalar bizim için birer “arzu nesnesi” olmuş durumda? Neden çok beğendiğimiz markalarla...