Hayatta herkesin bir istediği vardır

Ekonomik Özgürlük İçin Bir Networker Nasıl Düşünmeli?

Hayatta herkesin bir istediği vardır. Çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla, memuruyla, mühendisiyle…. Araba, ev, giysi, ayakkabı, telefon, sosyal tatmin, saygı, etili bir insan olmak, dünyayı gezmek vs gibi bir sürü istek.

Tabi bunlar içerisinde biri var ki çok önemlidir; “zengin olmak.” Bu kavram dünyada herkesin dilindedir. Herkes zengin olmak ister.  Kime zengin olmak isteyip istemediğini soracak olsanız, size deli gözüyle bakıp “Tabii ki olmak isterim.” diyecektir. Ancak bunun için ne yapıyoruz? Önemli olan soru bu. Tamam herkes istiyor, biz de istiyoruz fakat zengin olmak için çabamız ne?

Network Marketing, sıradan insanlara sıradışı bir hayat yaşama fırsatı  tanımaktadır. Günlük olarak çalışan, gününü geçiren, sabah 9 akşam 5 durmadan çalışan insanlara gerçek manada özgürlük tanıyan bir iş modelidir. Bir hayali olan, hayatını değiştirmek isteyen, daha kaliteli bir hayat isteyen, girişimci kemiğe sahip insanların ek gelir fırsatı olarak gördüğü bir ticari modeldir network. Dünya çapında 130 milyon civarında insanın hayatına doğrudan etki etmiştir.

Peki bu sektöre sadece katılmış olmak, bizi zengin edecek mi?

Bu sorunun cevabını belki duymak istemeyebilirsiniz. Ancak cevap; “Hayır”. Çünkü networkteki başarının diğer işlerdeki başarıdan hiçbir farkı yoktur. Sadece isteyerek zengin olamayız. Hayalini kurduğumuz hayatı, almak istediğimiz şeyleri, görmek istediğimiz yerleri sadece isteyerek elde edemeyiz. Böyle bir şey olsaydı, dünyada başarılı insan ile sıradan insan kavramı da olmazdı.

Sözde istemenin 3 farklı düzeyi vardır.

1 – Zengin olmak istiyorum

Bu cümle tabiri caizse, “Para kucağıma düşse, hayır demem.” demenin bir başka şeklidir. Tek başına istemek  işe yaramaz. Bunun doğruluğunu siz de gözlemleyebilirsiniz; çevrenize, dünyaya bakın. Milyarlarca insan zengin olmak istiyor ama çok az insan zengin.

2 – Zengin olmayı seçiyorum

Bu düzey insana, zengin olmaya karar vermeyi içerir. Seçmek, çok daha güçlü bir enerjidir ve insana sorumluluk duygusu katar. Karar sözcüğü Latince “decidere” kelimesinden gelir ve “bütün diğer seçenekleri yok etmek” anlamına gelir. Bu seçenek iyidir ama en iyisi değildir.

3 – Kendimi zengin olmaya adıyorum

Adamak “commit” kelimesi, “hiçbir sınır olmadan baş koymak” anlamına gelmektedir. Gerçekten hiçbir şeyi sakınmamak, zenginliği veya istediği şeyi elde etmek için elinde bulunanın yüzde yüzünü vermek demektir.  Ne kadar sürerse sürsün, gereken her şeyi yapmak için istekli olmak demektir.  Maazeret yoktur, başarısızlık diye bir seçenek yoktur.

Gerek networkte olsun gerek başka işlerde olsun, insanların çoğu kendini bu yola gerçekten adayamaz. Onlara “hayatının gelecek 10 yılında zengin olacağına iddiaya girer misin?” diye sorsanız “Asla mümkün değil.” Cevabını alırsınız. İşte bu, eninde sonunda parasal başarıya ulaşıp zengin olacaklarla, hep parasız  kalacak olanlar arasındaki en büyük farklardan biridir.

Elindeki fırsatı kullanıp, başarısına, zengin olamaya tamamen odaklanmayan, bu sonuca ulaşmaya kendini adamayanlar işte bu yüzden zengin değiller ve hiçbir zaman da olamayacaklardır.

Network Marketing’e katılmış olmak veya sadece istemek, sizi zenginliğe götürmeyecek. Sadece çabalamış olmak da sizi zengin bir insan yapmayacaktır. Kendinizi hedefleriniz haline getirdiğiniz hayallerinize tam olarak adamanız gerekmektedir. Adamanın anlamı da şudur; “Hiçbir engel tanımadan kendini vermek, silahları kuşanmaktır.”

Aklımızdan çıkarmayalım ki, özveride bulunmaya, risk almaya gönüllü olmaya, elimizde ne varsa yüzde yüzünü kullanmaya istekli olmalıyız. Ve en önemlisi de kalbimizin derinliklerinde zengin olacağımıza, onu hak ettiğinize inanmak zorundayız.

Bol kazançlar…

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın