Tüm Zamanların En İyi 14 Doğrudan Satış Sırrı

Doğrudan satış ticaretine başlamışsanız ya da başlamayı düşünüyorsanız, bazı sırları bilmenizde yarar vardır.

Bugünün yayınında, tüm zamanların en büyük ve en iyi 14 doğrudan satış sırrı olduğuna inandığımız maddeler hakkında konuşacağız. Bunlar başarı önerileridir. MLM yani çok katlı pazarlama ile para kazanmanıza yardımcı olacak şeyleri bilmenizde yarar vardır.

Çok katlı pazarlama bir işletmenin, bu işletmeye bağlı bağımsız temsilcilerinin kendi pazarlama çabalarıyla getirdiği her ziyaretçi veya müşteri için bir veya daha fazla bağımsız temsilciyi ödüllendirdiği, performansa dayalı pazarlama türüdür.

Doğrudan satışın bir türü olan bu pazarlama yöntemi bir başkasının ürün veya hizmetini tanıtmanız ve satış oluştururken bir komisyon kazanmanız anlamına gelir. Ana şirket, detayları, müşteri hizmetlerini, ödeme işlemlerini, nakliyeyi ve lojistiği ele alır ve siz pazarlamaya odaklanırsınız.

Şirketiniz, satış gücü ödemek zorunda kalmadan tasarruf sağlar. Satış yapıldığında sadece insanlara (bağımsız temsilcilere) ödeme yaparlar. Ayrıca, bağımsız temsilcilerin de kendi ürünlerini sürekli almalarına, geliştirmelerine veya sıfırdan yaratmalarına gerek yok. Sadece pazarlamaya odaklanabiliyorlar. Peki bu büyük sektör içerisinde, pazarlama sırları nelerdir gelin birlikte bakalım.

Doğrudan Satış Nedir? >>

Tüm Zamanların En İyi 14 Ortaklık Pazarlama Sırları

Doğrudan satış ticaretine başlamışsanız ya da başlamayı düşünüyorsanız, bazı sırları bilmenizde yarar vardır. Bir işe gönül bağınız olmadan önce realist olarak değerlendirmenizde her zaman fayda vardır. Artı ve eksilerini bilmek sizin beklentilerinizi doğru ayarlamanızı sağlar. Ayrıca paylaştığımız bu sırların belli bir sıralaması yoktur. Bunlar gerek işe başlamadan önce, gerekse başladıktan sonra dikkat etmeniz gereken noktalardır. İşte tüm zamanların en iyi 14  doğrudan satış sırları;

İyi bir hedef pazar seçmelisiniz.

İdeal olarak, parçası olduğunuz bir hedef pazar, anladığınız bir grup insan istersiniz.

Çoğu insan ilk önce bir ürüne veya hizmete aşık olma hatasını yapar. Ardından da kime satacağını merak eder. Akıllı pazarlamacılar bunun tam tersini yapar.Her şey hedef pazarınızla başlar. İdeal olarak, parçası olduğunuz bir hedef pazar, anladığınız bir grup insan istersiniz. Hedef pazarınızın isteklerini biliyorsanız, ürünleri tanıtmak daha kolay olacaktır. Nişan alacağınız noktayı ne kadar iyi hedeflemişseniz  sizin için o kadar iyi sonuçlar gelecektir.

Doğrudan Satışta Hedef Nasıl Belirlenir? >>

Değerli bir şey bulmalısınız.

Asla sadece hızlı para kazanmak için bir şeyi teşvik etmeyin. Sadece değerli bir şeyi teşvik etmelisiniz. Çünkü doğrudan satış içerisinde sağladığınız değere göre para kazanırsınız. Yalnızca müşterilerin seveceğine, isteyeceğine gerçekten inandığınız bir şeyi tanıtın. Ya da en ucuz fiyatlı kalem olmak zorunda değildir, ancak algılanan değeri de yüksek olmalıdır.

E-posta listenizi oluşturmalısınız.

Önce onları sayfanıza gönderin ardından onları ortaklık teklifinize yönlendirebilirsiniz.

Para listede gizlidir. Önce onları sayfanıza gönderin ardından onları ortaklık teklifinize yönlendirebilirsiniz. Lütfen çoğu insanın satın almadan önce 7 ila 20 kez bir şeyler görmesi gerektiğini unutmayın. Bunları e-posta listenizde bulundurarak, izlemeyi otomatikleştirebilir ve daha fazla müşteriyi ödeme yapan müşterilere dönüştürebilirsiniz.

Takip Nasıl Yapılır? Püf Noktaları Nelerdir? >>

Doğru firmayı seçmiş olmalısınız.

Tüm firmaların ödeme planları eşit yaratılmaz. Aşağıdaki şeylerle bir ortaklık programı düşünebilirsiniz:

  • Cömert komisyonları olan
  • Çok sayıda araç ve kaynağa sahip olan
  • Temasa geçebileceğiniz müşteri hizmetleri bulunan
  • Düşük kesintiler yapan
  • Güzel ve kaliteli ürünlere sahip olan

Katılmadan önce, ilgili ev ödevinize iyi çalışın araştırma yapmaya özen gösterin. Şartlarını ve servislerini okuyun, böylece ne yapıp neyi yapamayacağını bilirsiniz.

Firma Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? >>

Promosyonunuza bonuslar dahil etmelisiniz.

Önce onları sayfanıza gönderin ardından onları ortaklık teklifinize yönlendirebilirsiniz. En iyi doğrudan satış sırlarından biri, tekliflerinize bonuslar eklemektir.

En iyi doğrudan satış sırlarından biri, tekliflerinize bonuslar eklemektir. Bu, belki de kalabalığın içinde göze çarpmanın en hızlı yoludur. Çünkü çoğu üye bunu yapmaz. İnsanlar sizden satın aldıklarında bir bonus olarak ürünler dahil edebilirsiniz. Ya da bir liderlik programı ayarlayabilirsiniz. Başka bir deyişle, başka birinden değil, sizin üzerinizden satın almaları için onlara bir NEDEN VERİN.

Karlı bir ürün seçmelisiniz.

Satış başına size fazla ödeme yapmayan ürünlerin reklamını yapmayın. Size yüzde 10 ila yüzde 25 komisyon getirerecek bir ürün yerine, listeden satış başına 50 ile 100 TL arasında gelir getirecek ürünlerin tanıtımını yapın. Böylece reklam vermek için de yeterli karınız olur. Satış başına 100 TL kazandığınız bir satış ortağı ürününü veya hizmetini tanıtmak, satış başına 5 TL ödeyeceğiniz ürün gibi aynı zaman ve çabayı gerektirir.. Zamanınız değerli. Doğru ürünleri tanıtmak için harcadığınızdan emin olun.

Tanıtım Nasıl Yapılır? Püf Noktalar >>

Yorum yazmalısınız.

Yorumlar, daha fazla satış ortaklığı yapmak için harika bir yoldur.

Yorumlar, daha fazla satış ortaklığı yapmak için harika bir yoldur. Ürünün avantajları ve dezavantajları ile ilgili yazılar ve blog yazıları yazabilirsiniz. Nasıl çalıştığı, nasıl kullanılacağı, nasıl yapıldığı veya müşterinin satın almaya karar vermeden önce bilmek isteyeceği herhangi bir şey hakkında konuşabilirsiniz.

Birçok tüketicinin, ürünleri satın almadan önce araştırma yapmak için çevrim içi araştırma yaptıklarını unutmayın. Çoğu durumda, onlara uygun olup olmadığını görmek için belirli ürünle ilgili yorumları okuyacaklar. İncelemeniz dürüst ve objektif olduğu sürece, iyi bir satış oranı yakalatacaktır.

İçerik oluşturmalısınız.

İçerik pazarlaması, doğrudan satış yapmanın harika bir yoludur. Bu, videolar, podcast’ler, makaleler ve blog yayınları hazırladığınızda ve belirli ürünleri önerdiğinizde gerçekleşir. İçerik pazarlamanın güzelliği, bir kerede bir içerik parçası oluşturabilmeniz ve uzun yıllar boyunca sizin için potansiyel satışlar üretmeye devam edebilmesidir.

Dijital Pazarlama Nedir? >>

Ücretli reklamdan kaldıraç oluşturabilirsiniz.

Tüm üst düzey pazarlamacılar, pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak ücretli reklam kullanırlar.

Tüm üst düzey pazarlamacılar, pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak ücretli reklam kullanırlar. Kartpostallar, tıklama başı ödeme, solo reklamlar, banner reklamlar, vb. Arasından seçebileceğiniz yüzlerce ücretli seçenek var. Elbette, ücretsiz stratejilerle başlayabilirsiniz. Ancak ücretli stratejiler daha hızlı büyümenizi ve ölçeklenmenizi sağlayacaktır.

Instagram Reklamı İle Satışlarınızı Katlayın >>

Doğrudan satış mentörünüz ile yakın çalışmalısınız.

Ortaklık programınızda doğrudan satış mentörünüzle yakın çalışmalısınız. Onlardan öğrenebileceğiniz her şeyi öğrenin. Özel fırsatlar konusunda çalışın. Hangi araçlara ve kaynaklara sahip olduğunuza iyi bakın. Mentörünüz bir kaynaktır. Engeller karşısında liderlik ettiği insanları güçlendir.

Parayı kaybetmeye hazır olmalısınız.

Girişimci olmanın bir kısmı risk alma isteğidir.

Girişimci olmanın bir kısmı risk alma isteğidir. Birçok yeni networkerler hata yapar ve işlerine para yatırmaz. Çünkü bu parayı kaybetmekten korkarlar. Siz böyle olmayın! Yeni şeyler denemeye istekli olun. Becerilerinize ve eğitiminize yatırım yapmaya istekli olun. Yeni pazarlama stratejileri denemeye ve başarısız olmaya istekli olun. Girişimcilerin çoğunun büyük bir ilerleme göstermeden önce aynı süreçten geçtiğini anlayın.

Başarılı Bir Girişimci Olmanın Anahtarı >>

Uzun vadeli bakışa sahip olmalısınız.

Doğrudan satış işinizde her zaman uzun vadeli bir bakış açısına sahip olmalısınız. Çak katlı pazarlama veya başka bir şey olsun, başarılı bir işi başlatmak, sürdürmek ve büyütmek zaman alır. Sadece onunla uğraşacaksan, kendine bir iyilik yap ve başlama bile. Çok katlı pazarlama hakkında yapabileceğiniz her şeyi öğrenmek için minimum beş yıllık bir taahhütte bulunun. Bunu yapın çünkü çok başarılı olmanız için mükemmel bir şans var.

İş eğitiminize yatırım yapmalısınız.

Akıllı girişimciler iş eğitimlerine yatırım yaparlar

Akıllı girişimciler iş eğitimlerine yatırım yaparlar. Ağ pazarlama bir meslektir. Tıpkı diğer mesleklerde olduğu gibi, başarılı olmak için belirli bir dizi beceri gerektirir. Atölye ve etkinliklere katılın, kurslar alın, beyin takımlarına katılın ve mesleğinizin bir öğrencisi olun. En önemlisi, yeni beceriler öğrendikçe, onları mümkün olduğu kadar çabuk uygulamaya geçirin.

Bir mentor bulmalısınız.

Akıl hocalarına sahip olmak en önemli doğrudan satış sırlarımızdan biridir. İdeal olarak, orada olan ve bunu yapan biriyle iletişimde olmak, doğrudan satış organizasyonu kurmanız konusunda sırlarını sizinle paylaşması demektir. Bu kişiyle yüz yüze etkileşime girmeniz gerekmez. Akıl hocanızı YouTube, kitaplar, web seminerleri, online bağlantılar etkinlikler vb. yoluyla da bulabilirsiniz.

Son düşünceler

Bunlar doğrudan satış içerisindeki en iyi 14 sırdır. Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir? Katılıyor musunuz yoksa katılmıyor musunuz? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Her Networkerin İzlemesi Gereken Filmler >>