fbpx

Elon Musk Yaşayan En Başarılı Girişimci Olabilir mi?

Vizyon sahibi girişimci Elon Musk, PayPal’ın (PYPL), Tesla Motors’un (TSLA) ve SolarCity’nin (SCTY) kurucu ortağıdır ve SpaceX’in kurucusudur. Şaşırtıcı başarısı Musk’un Steve Jobs, Howard Hughes, Henry Ford ve Bill Gates ile karşılaştırılmasına neden oldu. Çoğunlukla zor bir çocukluğun ortasında, Musk acımasız bir iş disiplini geliştirdi (haftada 80 ila 100 saat çalıştığı biliniyor) ve inatçı tek görüşlü bir vizyon geliştirdi.

Vizyon sahibi girişimci Elon Musk, PayPal'ın (PYPL), Tesla Motors'un (TSLA) ve SolarCity'nin (SCTY) kurucu ortağıdır ve SpaceX'in kurucusudur.

Birden çok endüstriyi kesintiye uğratan şirketin ardındaki erkeğin erken yaşantısına ve eğitimine bakıyoruz.

10 yaşındayken Musk, Commodore VIC-20 ile bilgisayarlara tanıtıldı. Hızlı bir şekilde programlamayı öğrendi ve 12 yaşındayken 500 $ ‘lık Spectravideo için Blastar adında bir oyun sattı .

O sırada, Musk, kardeşi ile birlikte, okullarının yakınında bir video oyunu dükkanı açmayı planladı. Nihayetinde, ebeveynleri planı engelledi. Fakat görünüşe göre, onları durduran tek şey, bir yetişkin tarafından imzalanmak zorunda olan bir şehir izniydi.

Elon Musk Başarı Hikayesi

Kanada doğumlu annesi aracılığıyla vatandaşlık alan Musk, 17 yaşında Kanada’ya taşındı. 1992’de Pennsylvania Üniversitesi’ne tam burs kazanan Musk, Amerika’ya taşındı.

Daha sonra doktora yapmak için California’ya taşındı. Stanford Üniversitesinde uygulamalı fizikte, ancak ünlü bir şekilde, iki gün sonra programa ayrıldı. 24 yaşındayken, o ve erkek kardeşi Kimbal, Elon’un medya şirketleri için İnternet platformu çözümleri sağlayıcısı olan Zip2’yi şirketini başlattı. Zip2, New York Times ve Chicago Tribune gibi şirketler ile sözleşmeler yapmayı başardı. 1999’da Compaq, Zip2’yi 307 milyon dolara sattı ve Elon 34 milyon dolarlık hisse aldı.

Ardından Elon Musk, Zip2 satın alım parasını kullanarak bankaların geleceğini şekillendirmeyi amaçlayan X.com'u yarattı.

Ardından Musk, Zip2 satın alım parasını kullanarak bankaların geleceğini şekillendirmeyi amaçlayan X.com’u yarattı. X, Confinity adlı bir şirketle birleştirildi ve sonuçta ortaya çıkan şirket PayPal olarak bilinmeye başladı. Musk daha sonra eBay tarafından satın alınmadan önce şirketten atıldı.

PayPal kaybolduktan sonra Musk, Tesla adlı bir elektrikli otomobil işletmesi için finansman sağlamaya yardımcı oldu. Muhtemelen hikayenin gerisini biliyorsunuzdur.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,634BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,584TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Network Marketingde Olumlu Düşünmenin Önemi

Network marketingde olumlu düşünmenin önemi nedir? Network marketing en çok kazananlar listesi içerisinde bulunan liderlerin düşüncelerini hiç merak ettiniz mi? Bazıları için, bir network...

Kendinize Her Zaman Hatırlatmanız Gereken 8 Nokta

Kendinize her zaman hatırlatmanız gereken şeyler nelerdir? Zorluklar, başarı yolunda aşmanız gereken engellerdir. Hayatınız sizin seçimleriniz üzerine kurulu olup, zorluklara karşı bakış açınızı değiştirmeyi...

Doğru Kararlar Verebilmek İçin Bir Düşmanınız Var: STRES

Stres, sisli bir havaya benzer. Önünüzü görmekte zorlanırsınız ve hata yapma ihtimaliniz çok fazladır.. Bu nedenle bir an önce bu sisli havadan çıkmaya çalışın....

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...