fbpx

Elon Musk Yaşayan En Başarılı Girişimci Olabilir mi?

Vizyon sahibi girişimci Elon Musk, PayPal’ın (PYPL), Tesla Motors’un (TSLA) ve SolarCity’nin (SCTY) kurucu ortağıdır ve SpaceX’in kurucusudur. Şaşırtıcı başarısı Musk’un Steve Jobs, Howard Hughes, Henry Ford ve Bill Gates ile karşılaştırılmasına neden oldu. Çoğunlukla zor bir çocukluğun ortasında, Musk acımasız bir iş disiplini geliştirdi (haftada 80 ila 100 saat çalıştığı biliniyor) ve inatçı tek görüşlü bir vizyon geliştirdi.

Vizyon sahibi girişimci Elon Musk, PayPal'ın (PYPL), Tesla Motors'un (TSLA) ve SolarCity'nin (SCTY) kurucu ortağıdır ve SpaceX'in kurucusudur.

Birden çok endüstriyi kesintiye uğratan şirketin ardındaki erkeğin erken yaşantısına ve eğitimine bakıyoruz.

10 yaşındayken Musk, Commodore VIC-20 ile bilgisayarlara tanıtıldı. Hızlı bir şekilde programlamayı öğrendi ve 12 yaşındayken 500 $ ‘lık Spectravideo için Blastar adında bir oyun sattı .

O sırada, Musk, kardeşi ile birlikte, okullarının yakınında bir video oyunu dükkanı açmayı planladı. Nihayetinde, ebeveynleri planı engelledi. Fakat görünüşe göre, onları durduran tek şey, bir yetişkin tarafından imzalanmak zorunda olan bir şehir izniydi.

Elon Musk Başarı Hikayesi

Kanada doğumlu annesi aracılığıyla vatandaşlık alan Musk, 17 yaşında Kanada’ya taşındı. 1992’de Pennsylvania Üniversitesi’ne tam burs kazanan Musk, Amerika’ya taşındı.

Daha sonra doktora yapmak için California’ya taşındı. Stanford Üniversitesinde uygulamalı fizikte, ancak ünlü bir şekilde, iki gün sonra programa ayrıldı. 24 yaşındayken, o ve erkek kardeşi Kimbal, Elon’un medya şirketleri için İnternet platformu çözümleri sağlayıcısı olan Zip2’yi şirketini başlattı. Zip2, New York Times ve Chicago Tribune gibi şirketler ile sözleşmeler yapmayı başardı. 1999’da Compaq, Zip2’yi 307 milyon dolara sattı ve Elon 34 milyon dolarlık hisse aldı.

Ardından Elon Musk, Zip2 satın alım parasını kullanarak bankaların geleceğini şekillendirmeyi amaçlayan X.com'u yarattı.

Ardından Musk, Zip2 satın alım parasını kullanarak bankaların geleceğini şekillendirmeyi amaçlayan X.com’u yarattı. X, Confinity adlı bir şirketle birleştirildi ve sonuçta ortaya çıkan şirket PayPal olarak bilinmeye başladı. Musk daha sonra eBay tarafından satın alınmadan önce şirketten atıldı.

PayPal kaybolduktan sonra Musk, Tesla adlı bir elektrikli otomobil işletmesi için finansman sağlamaya yardımcı oldu. Muhtemelen hikayenin gerisini biliyorsunuzdur.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,954BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,362TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...