Üniversite Öğrencileri Tarafından Kurulmuş 5 Popüler Şirket

Larry Page ve Sergey Brin google kurucuları

Başarı ucuza gelmiyor. Bir üniversite öğrencisi olarak, bu yolda ilerlemek ve kendi işinizi başlatmak istiyorsanız, yolunuza çıkabilecek herhangi bir zorlukla karşılaşmaya hazır olmalısınız.

Reddit : Steve Huffman ve Alexis Ohania

Steve Huffman ve Alexis Ohania- Reddit

Huffman, Virginia’daki Wakefield okulundan mezun. Bilgisayar bilimleri fakültesinde okumak için Virginia Üniversitesi’ne gitti. Mezun olduktan sonra Huffman, 2005 yılında Y Combinator tarafından finanse edilen Reddit’i kurmak için sınıf arkadaşı Alexis Ohanian ile bir araya geldi. Reddit, 2006 yılında yoğun ilgi gördü.

 

WordPress : Matt Mullenweg

Matt Mullenweg, web yazılımı WordPress'i geliştirmesiyle tanınmıştır.

Matt Mullenweg, San Francisco’da ikamet eden Amerikalı bir çevrimiçi sosyal medya girişimcisi ve web geliştiricisidir. Şimdilerde WordPress basis ile yönetilen ücretsiz ve açık kaynaklı web yazılımı WordPress’i geliştirmesiyle tanınmıştır.

 

Yahoo : Jerry Yang ve David Filo

David Filo ve Jerry Yang’ın başarısının öyküsü Stanford Üniversitesi’nde başlıyor.

Filo ve Yang’ın başarısının öyküsü Stanford Üniversitesi’nde başlıyor. İki doktora adayı bilgisayar destekli tasarım kullanarak dizüstü bilgisayar çipleri oluşturma göreviyle ilgileniyordu. Her ikisi de işi çok sıkıcı buluyordu. Fakülte yöneticileri İtalya’ya bir sabotaj uyguladıktan sonra, ikili işleri biraz kişisel olarak sabote etmeye karar verdi. Eğitim çalışmalarını geride bırakarak, internette sörf yapmarak günlerini projeyi hayata geçirmeye başladılar.

 

Google : Larry Page ve Sergey Brin

Larry Page ve Sergey Brin, 1998 yılında Kaliforniya'daki Stanford Üniversitesi'nde doktora yaparken Google'ı kurdular.

Larry Page ve Sergey Brin, 1998 yılında Kaliforniya’daki Stanford Üniversitesi’nde doktora yaparken Google’ı kurdular. Birlikte, hisselerinin yaklaşık yüzde 14’üne sahipler ve hissedar oy verme gücünün hakkının %56’sını yönetiyorlar.

Dell : Micheal Dell

Michael Saul Dell, Dell teknolojilerinin kurucusu ve CEO'sudur.

Michael Saul Dell, Amerikalı bir iş adamı, yatırımcı, hayırsever ve yaratıcıdır. Dünyanın en büyük teknoloji altyapı şirketlerinden biri olan Dell teknolojilerinin kurucusu ve CEO’sudur. Forbes tarafından dünyanın en zengin 37.inci kişisi olarak seçilmiştir. Net değeri Şubat 2017 itibariyle 20,8 milyar ABD dolarıdır.