Doğrudan Satış İşinizde İvme Yaratmak

Doğrudan satış işinizde nasıl ivme oluşturulacağını bilmek istiyorsanız, kesinlikle doğru noktadasınız.

Doğrudan satış işinizde nasıl ivme oluşturulacağını bilmek istiyorsanız, kesinlikle doğru noktadasınız. Sürekli gelen bir pasif gelir oluşturmak, her distribütörün istediği bir şeydir. Çünkü belirli bir düzeyde pasif gelir oluşturmuşsanız artık hayatınızda istediğiniz şeyleri yapacak konuma gelmişsinizdir.

Doğrudan satış ticaretiniz içerisinde kurduğunuz takımınızda, momentum yaratmak sizin nihai hedefiniz olmalı. Bu hedef, bir gecede olmayacak veya kolay olmayacak. Fakat bir defa bu süreci yakaladığınız zaman, durdurması da çok zor olacak. Bir iş ne kadar zorlu, riskli ise getirisi  de o kadar yüksek olacaktır.

Doğrudan Satış İşinizde İvme Yaratmak

İşin kolayını aramak, hayallerin peşinden değil, günlük yaşama düşüncesi peşinden koşmaktır. Günü geçirmek için hayatınızın her anında çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak sistemli bir gelir oluşturmak için çabalarsanız bir gün başaracağınızdan ve hayatınızın geri kalanında sadece istediğiniz şeyleri yapacağınızdan da emin olabilirsiniz.

Doğrudan satış işinize yeni başladıysanız, işin bu noktasında hemen hemen kendi çabalarınızdan para kazanıyorsunuzdur.

 • İlk birkaç ay boyunca insanlara sponsor oluyorsun, ama kimse bir şey yapmıyor.
 • Bazı insanlar bırakır gider.
 • Çoğu insan hiçbir şey yapmaz.
 • Ayda birkaç yeni insana sponsorluk yapıyorsunuz.
 • İleriye doğru bakmaya, adım atmaya  devam ediyorsun.
 • Altı ya da yedi ay boyunca, belki de 15 ila 20 kişiye kişisel olarak sponsor oldun ve hiçbir şey olmuyor.
 • Takımın fazla büyümüyor ve maaşların asgari ücretten daha az.

Eğer çoğu insan gibiyseniz, bu vazgeçip işi bıraktığınız zaman dilimidir.  Farkına varamayacağınız şey, ilerlemeye devam ederseniz ekibinizin sonunda bir ivme kazanacağıdır. Ya kendinizi geliştirip, yeni kişileri takımınıza alacaksınız ya da pes edip sıradan hayatınıza geri döneceksiniz. Doğrudan satışta insanlar aslında başarısız olmuyor; insanlar işi bırakıyorlar.

Saadet Zinciri Ve Ponzi Sistemler nelerdir, biliyor musunuz? >>

İvme Nasıl Oluşturulur?

Tepelere doğru araba sürmeye, gezmeye gittiğinizi düşünün. Gezerken gazınız bitti. Bir mil ötede bir benzin istasyonu var, ancak tepenin diğer tarafında. Arabanızı tepeye doğru itmeye başlıyorsun. Gerçekten gücünüzün çoğunu burada uygularsınız. Zor bir zaman ve yorucu bir iş. Tepenin zirvesine ulaştıktan sonra, düz bir noktaya çıkıyorsunuz.

Tam da şimdi aracınızı itmek çok daha kolay olacaktır. Hala zor bir iş ama o kadar da kötü değil. Arabanız tepenin üstündeki zirveye ulaştığı zaman, aslında aşağı doğru eğime ulaşır. Benzin istasyonuna doğru tepeden aşağıya inerken, hızı daha da artmaya devam edecektir. Artık sizin iteklemenize gerek kalmayacak, kendi kendine ilerlemeye başlayacaktır.

Doğrudan satış içerisinde momentum böyle işler. İlk birkaç ay (veya yıllar) zordur. 2000 kiloluk bir arabayı tek başına yokuş yukarı itiyormuşsunuz gibi hissedersiniz. Çok çalışıyor fakat çok büyük sonuçlar göremiyorsunuz. Sonunda, yapmaya devam ederseniz, aracı itmenize yardımcı olacak birkaç ciddi distribütör bulacaksınız. Sonra bir kaç tane daha, birkaç tane daha ve birkaç tane daha bulacaksınız.

Siz farkına varmadan, her ay size göre biraz az şey yapan, küçük bir grup insan olacak. Birkaç ay içinde grubunuz büyümeye devam edecek ve size yardım edecek daha da fazla insana sahip olacaksınız. Bir veya iki yıl içinde yüzlerce (hatta binlerce) insanın biraz işi yapmasına neden olabilirsiniz ve bu da çok fazla sonuç verir.

Ticaretinizde ivme güzel bir şeydir. Unutmayın, doğrudan satış içerisinde başarının anahtarı, birçok insanın biraz iş yapmasıdır. En iyi kazanç sağlayanların çoğu, ürünleri kullanan, birkaç müşteriye başvuran ve her ay bir veya iki yeni distribütöre sponsorluk yapan binlerce kişiye sahiptir. Grup büyüdükçe hacimleri ve bonusları da kontrol edilir.

Takımınız içerisindekilerin çoğu çok az şey yapacak. Belki grubunuzun % 10’u işini kopyalamaya çalışacak. Diğer herkes bir ürün kullanıcısı olacak veya arada bir, diğerlerini arayacak. Dolayısıyla, 100 kişilik bir grubunuz varsa, çabalarınızı kopyalamaya çalışan 10 distribütörünüz olabilir.

Bitcoin Safiye Tutuklandı | Haberler için >>

Başarı İçin Bu Yeterli Mi?

Doğrudan satış içerisinde başarı için, aslında yukarıda da belirttiğimiz üzere, insanların roket fırlatmasına gerek yoktur. İnsanların % 10 bir emek koyması demek, çok büyük bir iş gücünün ortaya çıkması demektir. Tek bir kişinin günde, % 100’ünü kullanarak yalnızca 1 bisiklet üretmesi kendini de çok yorar. Ancak 10 kişinin % 10 emek harcayarak, günde 10 bisiklet üretmesi demek, hem herkesin kazanması demektir hem de herkesin daha az yorulması demektir. Bu neresinden bakarsanız bakın, çok daha avantajlıdır.

İşte doğrudan satış içerisinde başarı için milyonlarca kişiyi işe almanıza gerek yoktur. İlk bakışta pek görünmüyor olsa da size bu kadar insanın nasıl bir güç oluşturduğunu göstermemize izin verin;

 • 100 kişilik bir ekip bir ayda 10 yeni distribütör ekleyebilir.
 • 500 kişilik bir ekip, her ay 50 yeni distribütör ekleyebilir.
 • 1000 kişilik bir ekip her ay 100 yeni distribütör ekleyebilir.
 • 10.000 distribütörden oluşan bir ekip, her ay 1.000 yeni distribütör ekleyebilir.
 • 50.000 distribütörden oluşan bir ekip, her ay 5.000 yeni distribütör ekleyebilir.

Bu örnekler, her on kişiden birinin, yalnızca bir kişiyi işe almasını varsaymaktadır. Yukarıdaki denklem sizi başarıya götürecektir. Bunu yapacak daha fazla insanı bulabilirseniz, ivmeniz daha da hızlanacaktır.  Sonuç olarak, her iş içinde olduğu gibi doğrudan satış içerisinde de ivme yaratmak zaman alacaktır..

Çoğu distribütör kendilerini kopyalamanın, kendileri için çalışmasına izin vermiyor. Çok çabuk pes ediyorlar. Ekibinize ayda bir ila dört yeni insan eklemeye devam ederseniz, sonunda bir ivme görmeye başlarsınız. Ne kadar süreceğini veya ne zaman olacağını söyleyemeyiz, ama olacak! Sadece orada durup tutarlı ve ısrarcı olmalısınız.

Bol kazançlar…

Ticaretinizde Bu 4 Aşamayı Yaşayacaksınız >>