fbpx

Kendi İşinizle Mücadele Mi Ediyorsunuz? 

Doğrudan satış işinizde mücadele mi ediyorsunuz? Ticaretinizde iyi sonuçlar almak, kendinize pasif gelir yaratmak ve para kaybetmemek için tekerleklerinizi döndürmekten bıktınız mı? Öyleyse yalnız olmadığınızı bilin. Çoğu distribütör doğrudan satış içerisinde işi ile sürekli mücadele halindedir. Aslında, klasik işletmelerdeki çoğu girişimci de işleri ile mücadele ediyor, çünkü ne yaptıklarını bilmiyorlar.

Doğrudan satış işi ilk ortaya çıktığı günden bu yana sürekli büyüme gösteren sektörlerden biri olmuştur. Anlatılanlar, taktikler herkes için işe yaramayabilir. Ancak becerilerinizi ve zihniyetinizi geliştirmek için zaman ayırırsanız, işinizde daha iyi sonuçlar alabileceğiniz kesindir.

Doğrudan Satış İçerisinde Nasıl Daha İyi Sonuçlar Alabiliriz?

Bugünün yayınındaki amacımız, pazarlama ağı işinizdeki mücadelenizi nasıl aşacağınız ve nasıl daha iyi sonuçlar almaya başlayacağınız konusunda size somut tavsiyeler vermektir. İşleri tersine çevirmek üzere işinizde incelemeniz ve sonra uygulamanız için bazı yararlı ipuçlarını paylaşacağız;

Değerlendirin Ve Eksikleriniz Üzerinde Çalışın

Sırf bir şeyin senin için çalışmaması, işe yaramayacağı anlamına gelmez. Sadece yaptığınız şeyin, SİZİN için çalışmadığı anlamına geliyor. Akıllı girişimciler, işler yolunda gitmediğinde bir adım geri çekilir ve yaptıklarını DEĞERLENDİRİR. Ne yaptıklarına (stratejilerine) bakarlar. Daha iyi yapabilecekleri yollar olup olmadığını araştırırlar.

Başlamak için en iyi yerlerden biri, iyi olduğunuz ve mücadele ettiğiniz şeylerin bir listesini yapmaktır, böylece iyileştirme yapacağınız alanları belirleyebilirsiniz.

Başarılı Bir Mentor Bulun Ve Ona Danışın

Kendi işinizde uğraşıyorsanız, başarılı bir mentor bulun ve ona danışın. Yükselmeye başladığınızı göreceksiniz. Sorularınıza cevap almak için başarılı üst düzey mentoru arayacaksınız. Ne işe yaradığını bilen ultra başarılı bir danışmana sahip olursanız işinizde başarıya daha çabuk ulaşabilirsiniz.

Network Marketing’de En Önemli Konu: Danışmak! adlı çok okunan içeriğimiz için >>

Kendiniz İçin Bir Oyun Planı Oluşturun

Neyle uğraştığınızı öğrendikten sonra, düzeltmek için bir oyun planı hazırlamanın zamanı geldi. Örneğin, telefon rehberinizdeki insanlarla konuşmakta zorluk çekiyorsanız, telefon becerilerinizi geliştirmek için bir oyun planı hazırlayın. İyi bir telefon konuşması örneği yazın.

Telefonla satış ve telefonla pazarlama hakkında birkaç kitap okuyun. Bu konuda iyi olan, ekibinizdeki ya da üst ekibinizden birinden tavsiye alın. Bu alanda gelişmek için bir kişisel gelişim planı hazırlayabilirsiniz.

Başarınız İçin Dikkatli Olun Ve Stratejinizi Gözden Geçirin

Başarı için sahip olabileceğiniz en kötü şey kapalı bir zihindir. Yeni şeyler denemeye istekli olmadığınız şekilde ayarlanmışsa, dikkatli olmalısınız. İşletmenizi belirli bir yolla oluşturmaya çalışarak birkaç ay (veya yıl) geçirdiyseniz ve hala çalışmıyorsa, yeni bir strateji bulmak için yeterince açık olmalısınız.

Kafanı duvara dayamaya devam etmeyin. Diğer başarılı distribütörlerin neler yaptığını dinleyin ve gözlemleyin ve yaptıklarını modelleyin. Hedefinize ulaşmak için her zaman birden fazla yol vardır.

Kendi işinizi Kurmadan Önce Bu Yazıyı Okuyun >>

Kendinizi Eğitin

Büyük bir öz-eğitim hayranı olmalısınız. Becerilerinizi geliştirmek için çalışabileceğiniz çok sayıda kitap, araç, kaynak, video ve web sitesi var. Eğer kırıldıysanız, bu materyalleri yerel kütüphanenizden ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Becerilerinizi geliştirmeye çalışıyorsanız, bu konuda yazılmış her kitabı okuyun. Atölye ve etkinliklere katılın. Bu beceride iyi olan insanlarla takılın. Kendi beyin ekibinizi kurun. Her gün yeni bir şey öğrenmek için bir noktaya gelin.

Daha Fazla Çaba Gösterin, Hemen!

Mücadelelerinizin üstesinden gelmenin en iyi yollarından biri çabalarınızı iki veya üçe katlamaktır. Bu çok zor olabilir, ancak doğrudan satış içerisinde mücadele eden çoğu insan PARA ÜRETEN FAALİYETLER için yeterli zaman ve enerji harcamaz.

Sizi temin ederiz ki, planı haftada beş ila on kez gösteriyorsanız, insanları takip ediyorsanız ve müşterilerinizi alırsanız ekibiniz büyür. Tüm zamanınızı hazırlanmak veya para kazanmayan faaliyetlerde bulunmak için hazırlanmak, sizi sinirlendirmekten ve sizi geride tutmaktan başka bir şey yapmaz.

Son düşünceler

Unutmayın, mücadele yaşamın normal bir parçasıdır. Başarı, hiçbir çabada, bir gecede gerçekleşmez. Ne de olsa, başarı yolunda ilerliyorsunuz. Başarıya giden yolda başarısız olmalısınız. Öyleyse, doğrudan satış işinizde mücadele ediyorsanız, artık mücadele etmeyin ve onu kucaklayın! Yukarıda bahsettiğimiz altı şeyi yaparak işe başlayın ve bu gerginlikten kurtulun!

Networkte Sağladığınız Değere Göre Para Kazanın adlı içeriğimiz için >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,557BeğenenlerBeğen
80,389TakipçilerTakip Et
1,979TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İnternetin Gücünden Doğan Yeni Nesil Ticaret: E-Ticaret 

E-ticaret, 1995 yılından sonra internet kullanımının artmasıyla ortaya çıkan, ticaretin elektronik ortamda yapılması kavramıdır. Mal ve hizmetlerin üretim, tanıtım, satış, sigorta, dağıtım ve ödeme...

Yaz Tatilini Verimli Geçirmenin Yolları

Yaz tatilini verimli geçirmenin yolları nelerdir? Odaklı ve üretken olarak kalmamız konusunda, kişisel gelişimimiz için yapılabilecekler nelerdir? Yazın gelişiyle, birçok genç tatilini nasıl geçirebileceklerini...

Elektrikçi Çıraklığından Efsane Olmaya Giden Yol: Kemal Sunal

Elektrikçi çıraklığından, Türk Sinema tarihine adını efsaneler arasına yazdıran Kemal Sunal kimdir? Hababam Sınıfı, Kibar Feyzo, Çöpçüler Kralı, İnek Şaban, Salako ve daha nice...

Liderlerin Yaptıkları 13 İletişim Hatası

Liderlerin yaptıkları 13 iletişim hatası nedir? Bunlar nasıl düzeltilebilir? İletişim bir sanattır. Tarihin en büyük liderlerinden bazıları, sadece sözleriyle başkalarına ilham verme yeteneklerini değil,...

Burç Yorumları; Girişimciler İçin 2020 Temmuz Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için temmuz ayı burç yorumlarında neler var? Temmuz ayında girişimcileri ilişkiler, para, kişisel gelişim, sağlık ve kariyer alanında neler bekliyor? Aylık burç yorumları...

Doğrudan Satışta İlk Yılınız İçin 8 Ders

Doğrudan satışta ilk yılınız için almanız gereken 8 ders üzerinde duracağız. Başarı kovalayacağınız bir şey değil, kendinize doğru çekebileceğiniz bir şeydir. Bu nedenle işinizde...