Düşüncelerimizi değiştirdiğimiz zaman, hayatımız da değişmeye başlayacak.

Düşüncelerimizi nasıl değiştirebiliriz? Düşünce değişimi nedir? Günlük hayatımızda karşımıza çıkan olaylara karşı tutumumuzdan veya geçmişten bu yana maruz kaldığımız düşüncelerden dolayı hayatımızı iyi veya kötü olarak şekillendiriyoruz. Hayatımızın direksiyonunda kendimizin oturduğunun ne kadar farkındayız acaba?

Kendi düşüncelerimizi sorguladığımız zaman aslında doğru olarak kabul ettiğimiz ama tamamen yanlış olan bir yığın fikir olduğunu göreceğiz. Düşüncelerimizi değiştirdiğimiz zaman, hayatımız da değişmeye başlayacak. Başarı için çabaladığımız şu zaman diliminde, olay sadece çalışmak değildir. Düşüncede kazanılmış olan bir zafer için, geriye sadece eyleme geçmek kalmış demektir.

Düşünce Değişimi Zamanı

Düşüncelerimizi değiştirmek, hayata bakış açımızı da değiştirecektir. Olaylara karşı tutumuz değişecek ve çevremize karşı kişisel farkındalığımızı da artırmış olacağız. Bu nedenle hayatımızı değiştirmek istiyorsak, önce düşüncelerimiz üzerinde hakimiyet kurmalıyız. Çünkü bilincimiz, uzmanların da deyimi ile kandırılabilir. Nasıl?

Korktuğunuz zamanları hatırlayın. O korkunuzun üzerinden bir süre geçtikten sonra, kaçının doğru çıktığını gördünüz? Biz söyleyelim. Uluslararası araştırma kuruluşları, bir yıl içerisinde aklımızdan geçen korkularımızın sadece %13’ünün gerçekleştiğini ortaya koymuş. Bu nedenle %87 ihtimalle gerçekleşmeyecek olan korkuları düşünmek, sizin hayatınızı berbat etmekten ileri geçemez.

Kısa Hikayeler – Düşüncelerimizin Gücü >>

Bu nedenle düşüncelerinizi değiştirmeniz gerekmektedir. Başarılı olmanın ilk adımı pozitif olmaktır. Peki düşünce değişimi için yapmamız gerekenler nelerdir? Olumsuz ya da yanlış düşüncelerimizi hangi düşünceler ile değiştirmeliyiz, gelin birlikte bakalım:

Paranın yaşamınız üzerinde, aklınıza gelebilecek neredeyse tüm metalardan daha büyük bir etkisi olacaktır.

Para çok önemlidir.

Para çok önemlidir. Yiyecek almak, otoyollar yapmak, kiliseler veya camiler yapmak, eğitim almak için paraya ihtiyacınız var. Para iyi bir şeydir. En önemli olan şey ise onunla ne yaptığınızdır. Para önemli değil diyen insanlar, ona hiç sahip olmayan insanlardır…

Yüzde doksan beşlik bir kesim, beşikten tabuta kadar sadece dileyerek ömrünü geçirecek.

Bu büyük kesim, aslında istedikleri her şeye sahip olabileceklerini asla anlamadıkları için, hayatlarında her ne elde ettilerse ona razı olurlar. Hayatta bir şey istiyorsan, gitmelisin. İstediğiniz şeyler sadece size gelmeyecek. Ne istediğine karar ver, bir oyun planı yap, işe koy ve hayatta istediğin her şeye sahip olabilirsin.

Para bir etkidir ve daima kazanılmalıdır.

Pazara sunduğumuz değere göre ödeme alıyoruz. Yasal ve etik olarak daha fazla para kazanmanın tek yolu daha fazla değer sunmaktır.

Bazı insanların para konusunda kendilerini rahat hissetmediklerini fark edebilirsiniz. Bazı insanlar da var ki parayla kendilerini gayet rahat hissediyorlar.

Kazanmak ve devam ettirmek istiyorsanız, zihninizde ve düşüncelerinizde paraya hakim olmalısınız.

Kazanmak ve devam ettirmek istiyorsanız, zihninizde ve düşüncelerinizde paraya hakim olmalısınız.

Unutmayın, varlığınızın mutlak bir yasasıdır ki, fiziksel olarak sahip olmadan önce zihinsel olarak bir şeye sahip olmalısınız.

Fiziksel dünyanızda başarılı olabilmeniz için önce zihninizde başarılı olmalısınız.

Ekonomik Özgürlük İçin Bir Networker Nasıl Düşünmeli? >>

Banka hesabınızın şu anki durumunun, satışlarınızın, sağlığınız, sosyal hayatınız, iş yeriniz, vb. durumlarının önceki düşüncenizin fiziksel tezahüründen başka bir şey olmadığını anlamaya başlamalısınız.

Fiziksel dünyanızdaki sonuçlarınızı içtenlikle değiştirmek veya iyileştirmek istiyorsanız, düşüncelerinizi değiştirmelisiniz. Düşünceler, her şeydir. Düşündüğümüz şey oluruz.

Onu görebilir ve inanabilirseniz – yapabilirsiniz.

Gerçekten başarabileceğine inandığın her neyse, başarabilirsin!

Gerçekten başarabileceğine inandığın her neyse, başarabilirsin!

Para, verilen hizmet için bir ödüldür.

Piyasada sunduğumuz değere bağlı olarak ödeme alırız. Daha fazla para kazanmanın tek yolu, daha çok insana hizmet etmek veya şu anda yaptığımızdan daha iyi insanlara hizmet etmektir.

Olmak istediğiniz kişi gibi davranın.

Ne harika bir tavsiye. Yeterince çalışırsanız, sonunda olmak istediğiniz kişi olacaksınız.

Hiçbir okuma veya ezberleme sizi hayatta başarılı kılmayacak. Önemli olan bilge düşüncenin anlaşılması ve uygulanmasıdır.

Önemli olan UYGULAMALI BİLGİLERDİR.

Bilgi abartılıyor. Önemli olan UYGULAMALI BİLGİLERDİR. İnekler gibi eve gelinceye kadar bir şeyler yapmak için çalışabilirsiniz. Ancak dışarı çıkıp bu bilgiyi uygulayana kadar hiçbir şey olmayacak.

Akıl, Kalp Ve Kararlarımız >>

Bana harika şeyler başaran bir insanı gösterebilirsen, sana istediklerini elde etmeye büyük bir inancı olan birini gösterebilirim.

Hayatta başarılı olmak istiyorsanız kendinize inanmalısınız. Kendinizin en büyük eleştirmeniz ya da en büyük hayranınız olabilirsiniz. Akıllıca seçim yapın.

Şüphe, korku, karamsarlık ve olumsuz düşünme, yaşamın kaynağını zehirler.

Olumlu düşün. Kokuşmuş düşüncelerinizden kurtulun ve onu olumlu, mutlu düşüncelerle değiştirin.

Asla olmaz dediğimiz için ve kendi sınırlı farkındalığımızdan dolayı kendimiz için yarattığımızın dışında hiçbir arz eksikliği olmamıştır.

Her yerde bolluk var.

Her yerde bolluk var. Bir kişi başarılı olmuşsa, başarısız olan birinin pahasına olmamıştır.. Herkes için dolanacak çok şey var. Ne istediğin konusunda iddialı olmalısın ve onu gidip almalısın.

Düşündüğünüz gibi olursunuz.

Düşünceleriniz gerçeğe dönüşür. Düşüncelerinizi akıllıca seçin.

Aradığın her şey, karşılığında seni arıyor.

Bunu Çekim Yasası olarak düşünebilirsiniz. Düşündüğümüz şey bize doğru çekilir.

Para Hakkındaki Olumsuz Düşüncelerimizin Kökeni >>

Bu düzenli bir evren; hiçbir şey kazara olmaz.

Şu anda anlayamasanız bile her zaman bir ana plan vardır.

Şu anda anlayamasanız bile her zaman bir ana plan vardır.

Her zaman bir tür risk almadan, kendi hayatında büyük bir şeye kavuşan birisini asla duymayacağınızı, okumayacağınızı veya görmeyeceğinizi unutmamalısınız.

Risk arttıkça ödül de artar. Güvenli oynamak başarısızlık için reçetedir. Başarısız olmak, sık sık başarısız olmak, hızlı başarısız olmak ve ileride başarısız olmak için istekli olmalısınız.

Her ne olursa olsun, cesaretle dışarı çıkmalı ve peşinden koşmalısınız.

Hayatta bir şey istiyorsan, git ve al. Sadece sana geleceğini umarak oturup durma.

İnsanlar herhangi bir alandaki temel konularda uzman olduklarında, genellikle öğrenmeyi bırakmayı seçerler.

Öğrenmeyi durdurduğunuzda, bu noktadan itibaren gelişmeyi bırakırsınız.

Öğrenmeyi durdurduğunuzda, bu noktadan itibaren gelişmeyi bırakırsınız. Asla bir günün, bir önceki gün olduğundan daha iyi olamayacağı bir yere gitmesine izin vermeyin. Sürekli, hiç bitmeyen bir gelişme için odaklan.

Unutmayın, fiziksel dünyanızda dile getirilen bu fikirlere sahip olmadan zihninizi harika fikirlere maruz bırakmak neredeyse imkansızdır.

Ne düşündüğün, ne elde ettiğinizdir. Aklınızı ve düşüncelerinizi hayaller, hedefler ve olumlu doğrulamalar ile doldurun. İşte hayatınıza çekeceğiniz şey budur.

Kişisel Gelişiminiz İçin Anahtar Düşünce Yapısı >>

Geçmiş, tersine, tüm yaşamın bittiği yerdir.

Ne yazık ki, aynı zamanda insanların % 95’inin, zamanlarının % 95’ini harcadığı yerdir. Geleceğe odaklanın. Geçmişten beslenin. Geleceği planlayın ve anın tadını çıkarın.

Mevcut veya geçmiş sonuçlarınızın düşünme sürecinizi kontrol etmesine izin vermeye devam ettiğiniz sürece, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için asla yaşayamazsınız.

Hedefinizi daima önünüzde tutun.

Geçmiş hatalara odaklanmayın. Hedefinizi daima önünüzde tutun. Geçmiş performansınıza değil, neyin mümkün olduğuna odaklanın.

Büyük şeyleri başarabilen insanlar olumsuzlukların farkındalardır.

Ancak tüm zihinsel enerjilerini pozitiflere veriyorlar. Ne istemediğinize değil, ne istediğinize odaklanın.

Düşünce değişimi ile ilgili sizin düşünceleriniz nelerdir? Katılmadığınız düşünceler varsa, nelerdir? Sizin de hayatınızda değişim yaratan cümleler varsa, binlerce networkokulu.net takipçisi ile paylaşabilirsiniz. Paylaşmak için aşağıya yorum bırakmanız yeterlidir.

Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek Film Önerileri >>