Evden iş imkanları, insanlara evden para para kazanma imkanı tanımaktadır. Evden çalışırken iş nasıl geliştirilir? Ev tabanlı işletme sahiplerinin birçok avantajı vardır.

Evden Çalışırken İş Nasıl Geliştirilir?

Genellikle program daha esnektir. Günlük işe gidip gelmek zorunda kalmazsınız ve gerektiğinde iş günü boyunca aileniz için vakit. Ama yine de başarınız çoğu zaman büyük ölçüde odaklanma ve disiplinli kalma yeteneğinize bağlıdır. İşte evden daha iyi çalışmak için bazı ipuçları.

Neden Marka Olunmalı? >>

Evden çalışırken iş kıyafetlerinizi giyin.

Evden İş İmkanları - Sık sık evden çalışmanın pijamalarınızla çalışmak anlamına geldiği fikrine kapılsak da, bu tuzağa düşmeyin!

Sık sık evden çalışmanın pijamalarınızla çalışmak anlamına geldiği fikrine kapılsak da, bu tuzağa düşmeyin! Çalışacağınız zaman, zihinsel değişimi yaşamanıza yardımcı olmak için her gün iş için giyinin.

Başkalarıyla bağlantı kurun, network oluşturun.

Evden çalışırken izole olmak kolay olmayabilir. Düşünülenin aksine bu sizi daha az etkili hale getirebilir. Başkalarıyla telefonla görüşmek, sosyal medya üzerinden iletişime geçmek veya daha sonra kahve içmek için plan yapabilirsiniz. Düzenli olarak bağlantı kurmak için zaman ayırın. Başkalarıyla bağlantı kurmak, keskin kalmanıza, işinizi büyütmenize ve kendi kafanıza göre takılmanızı engellemenize yardımcı olur.

İşinizi Ve İş Yerinizi Seviyor Musunuz? >>

İşinizi ve kişisel yapılacaklar listenizi ayırın.

Bir ofiste çalışıyor olsaydınız, yapılacaklar listenizde büyük olasılıkla yalnızca işle ilgili görevler olurdu. Kişisel işleriniz ayrı tutulurdu. Evden çalışırken aynı şeyi yapın ve işiniz için ayırdığınız süre boyunca kendinizi işe odaklanmaya devam edin.

Bir program yapın.

Programınız daha esnek olsa da, kendinize düzenli bir çalışma programı ve alışabileceğiniz bir rutin vermek yine de önemlidir.

Programınız daha esnek olsa da, kendinize düzenli bir çalışma programı ve alışabileceğiniz bir rutin vermek yine de önemlidir. Bu sizi görevde tutacaktır. Bu aynı zamanda çevrenizdekilerin işte olduğunuzu anlamalarına yardımcı olacak ve aile üyeleri işten eve geldiklerinde size daha fazla zaman tanıyacaktır. İşinizle ilgili belirli görevleri ne zaman tamamlayacağınızı takviminize yazın ve sorumluluğunuzu unutmayın.

Programınızı evin görünen bir köşesine asın.

Siz çalışırken aileniz gün içinde evdeyse, ne zaman işte olduğunuzu anlamaları çok önemlidir. Ailenizin ne zaman çalıştığınızı anlaması için ve sizi rahatsız etmemesi için çalışma programınızı yayınlayın. Ofisinizin kapısını kapatın ve “İş’te” tabelasını asın. Küçük çocuklarınız varsa, onların yalnızca siz işteyken oynayabilecekleri özel bir oyuncak seti sağlayın. İşten sonra sizinle eğlenmeleri için bir süre planlayabilirsiniz.

Instagram Satış Yöntemi İle Kitlenizi Genişletin >>

Günlük ve haftalık ilerlemeyi değerlendirin.

Her günün ve haftanın sonunda, yapılacaklar listelerinizde neler başardığınıza bir göz atın ve yoldan çıktığınız yerleri belirleyin. Dikkatinizin dağıldığı yerler var mı veya ailenizin iş için ayırdığınız zamana ihtiyacı var mı? Bu sonuçlara göre düzenli olarak ayarlamalar yapın. Böylece işe ayırdığınız zamanın olabildiğince verimli ve gerçekçi olduğundan emin olabilirsiniz.

Odaklanma ve disiplinle evden para kazanma yöntemleri gerçek bir avantaj olabilir. Ancak dikkat dağınıklığından kaçınmak ve işi bitirmek her zaman kolay değildir. Dikkat dağıtıcı unsurları belirleyin ve kendinizi rotanızda tutmak için ayarlamalar yapmaya devam edin. Evden çalışarak daha iyi bir iş çıkararak başarılı bir işe yol açacaksınız.

Evden çalışırken iş nasıl geliştirilir? Konusunda siz ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmından düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kadın girişimciler için iş fikirleri nelerdir? Girişimcilik yapmak isteyen, fikirlerini başarılı bir işe dönüştürmek isteyenler neler yapabilir? Ek gelir kazanmak için neler yapabilirler? Tüm bu sorular sizin de aklınızı kurcalıyorsa, fikirlerinizi ve tutkunuzu başarılı bir işe dönüştürmek istiyorsunuz demektir. Bunun nasıl olacağına gelin birlikte bakalım.

En fazla motive olmuş kadın girişimci bile doğru iş fikrine karar vermekle mücadele edebilir. Bazı tomurcuklanan girişimciler için, fikirler özgürce akar. Diğerleri için, fikirler belirsiz ve kabataslak olduğu için atılır ve asla tam olarak araştırılmaz. Doğru iş fikrine karar vermek, bazı ruh araştırmaları yapmak gibi bir iş planı ve fizibilite çalışması oluşturmakla da ilgilidir.

Kadın Girişimciler İçin İş Fikirleri

Kadın girişimciler için iş fikirleri konusuna geçmeden önce, başlayacağınız yeni iş fikri için bazı kriterleri değerlendirmelisiniz. Serbest meslek sahibi olmak istiyorsanız ancak ne tür bir iş başlatmak istediğinizden emin değilseniz, şunları göz önünde bulundurun:

Bir Ürünü Nasıl Satarsınız? >>

İşletmeden neden çıkmak istediğinizi veya ihtiyacınız olanları belirleyin

Kozmetiklerini, hediyelerini, sigortasını vb. satmak için başka bir şirketi temsil etmeyi düşünün.

İkinci bir gelir mi arıyorsunuz? Kozmetiklerini, hediyelerini, sigortasını vb. satmak için başka bir şirketi temsil etmeyi düşünün. Bir iş planı hazırlamanız, proje yapmanız gerekecek. Başlamak için çok fazla yatırım yapmanız gerekebilir.

Çocuklarınızla evde kalmak için mi bir işten ayrılıyor musunuz? Asıl motivasyonunuz çocuklarınızla daha fazla zaman geçirmekse, buna izin verecek bir iş seçin. Çocuk yetiştirirken evden 9-5 iş yapmak neredeyse imkansız. Ancak bazı iş modelleri buna çare olabilir.

Dünyayı değiştirmek mi istiyorsunuz? Dünyayı değiştirmek istiyorsanız bir kooperatif veya kar amacı gütmeyen kuruluş başlatın. Her ikisi de yoğun emek ister ancak ödüllendirici olabilir.

Topluma bir katkıda mı bulunmak istersiniz? Kişisel tatmin sizin temel motivasyonunuz ise ve para kaygı verici değilse, en çok ne yapmak istediğinizi görmek için farklı organizasyonlarla gönüllü olmayı deneyin. Gönüllülük, kar amacı gütmeyen kuruluşların nasıl çalıştığını öğrenmek için harika bir yoldur ve daha sonra kendi işinizi kurmaya karar verirseniz, edindiğiniz bağlantılar ve beceriler size yardımcı olacaktır.

Girişimci olmak ister misiniz? İster sadece kendi patronunuz olmayı ister finansal olarak bağımsız olmayı seçin. Başarıya giden yol sağlam bir fikirle başlar. Girişimci olmak için güçlü ve zayıf yönleriniz konusunda dürüst olmanız gerekir. Hangi işe başladığınızın önemi yok. Aynı zamanda sosyal becerilerinizi ve güçlü ağ kurma becerilerinizi de geliştirebilirsiniz.

En Çok Kullanılan Pazarlama Yöntemleri >>

Çok yapmak istediğiniz şeyi bulun

Tutkulu olduğunuz bir şey seçin. Kendi işinizi kurmak zaman, enerji ve fedakarlık gerektirir. Sizi ilgilendirmeyen ya da daha da kötüsü, yapmaktan nefret ettiğiniz bir şeyi seçerseniz, başarınızı zorlaştırırsınız. Kendinize sorun:

Her Yerde Yapabileceğiniz 16 Mevsimlik İş Fikri >>

Yaparken neyde iyi olduğunuzu belirleyin

Bir müzisyen, sanatçı veya fotoğrafçıysanız yetenekleriniz açık olabilir. Zaten bir mesleğiniz varsa, özel muayenehanenize hukuk, tıp veya muhasebe firması ile başlamak isteyebilirsiniz. Belki de kek veya mum yapımı gibi, pazarlayabileceğinizi bildiğiniz bir hobiniz vardır.

Bazen güçlü yönlerimizi bilmek zor olabilir. Gizli becerilerinizin ve yeteneklerinizin ne olduğundan emin değilseniz, sizi tanıyan ailenize ve arkadaşlarınıza sorun. Dikim veya defter tutma gibi belirli bir beceriye sahip olmasanız bile, onları tanımlayabildiğiniz takdirde pazarlanabilecek becerilere sahip olursunuz. Ya da kendinizde geliştirmek istediğiniz beceriler edinebilirsiniz. Bir milyoner olmak için kullandığınız asıl iş becerisi, diğer üreticilerin ürünlerini satma fikrini kullanmak olabilir. Bir yeteneğiniz ya da hobiniz varsa, şimdi pazar ve fizibilite üzerinde çalışmaya başlayın!

Tavsiyenin Ve Progresif Gelirin Gücü >>

Ne yapmayı öğrenmek istediğinizi belirleyin

Kadınlar için ek gelir fırsatları

Bazen bizi en çok ilgilendiren şeyler henüz öğrenmediğimiz ama öğrenmemiz gereken şeylerdir. Matematiği seviyorsanız, bir muhasebe kursuna katılın ve yeni becerilerinizi başkalarına vergi konusunda yardımcı olarak gelire çevirin.

Derecesi yerine bir sertifika ile girebileceğiniz birçok yeni kariyer vardır. Sertifikaların kazanılması bir yıldan az sürer ve bazı durumlarda yalnızca birkaç yarıyıl sürer. Bölgenizde hangi sertifika programlarının sunulduğunu görmek için size yakın halk eğitim kurslarına bir göz atın.

Her zaman başka bir dil öğrenmek istiyorsan, şimdi başla. Akıcı olduğunuzda, serbest çeviri hizmetleri veren serbest bir meslek sahibi olabilirsiniz. Tercümanlar yasal işlemlerde, okullarda ve seminerlerde kullanılır. İşaret dili tercümanları, sözlü tercümanlar kadar kazanabilir. Kayıtlı hemşire olmak için iki yıllık çok sayıda program vardır.

“Yeni bir beceri öğrenmek ya da eskisini parlatmak için hiçbir zaman geç değildir. Tutkunuz, pazarlanabilir bir yeteneğiniz varsa ve ne yapmak istediğinizi bilirseniz bir işe başlamak için asla geç değildir.”

Kendi İşini Nasıl Başlatırsın? >>

Ek gelir kazanmak için yapabileceğimiz iş fırsatları nelerdir? Yapabileceğimiz mevsimlik iş fikirleri nedir? Sadece internetten para kazanma yolları değil, dışarıda da yapabileceğiniz birçok fırsat bulunmaktadır. Peki her yerde yapabileceğiniz 16 mevsimlik iş fikri nelermiş birlikte bakalım.

Küçük bir işletme kurmayı hayal ettiyseniz, ancak girişimlerinize 7/24/365 taahhütte bulunma konusunda temkinli iseniz, başka seçenekleriniz de var. Birine part-time olarak başlayabilirsiniz. Ayrıca yalnızca takvim yılının bir bölümünde faaliyet gösteren bir işletmeye başlayabilirsiniz.

Her Yerde Yapabileceğiniz 16 Mevsimlik İş Fikri

Her yerde yapabileceğiniz bu iş fikirleri ile evinize ek gelir kazandırabilirsiniz. Bir yıl boyunca taahhüt gerektirmeyen küçük bir işletme fikri arıyorsanız, işte sizin göz önünde bulundurmanız gereken harika iş fikirlerinin bir listesi;

Gıda kamyonu işletin

Güzel havalarda, bir yemek kamyonu işletmek için harika bir iş.

Güzel havalarda, bir yemek kamyonu işletmek için harika bir iş. İş merkezlerini, halka açık mekanları ve üniversite kampüslerini ziyaret edin ve müşterilere hızlı, rahat ve lezzetli bir yemek sunun.

Macera şirketi kurun

Yaz aylarında açık macera işinde olmak için harika bir zaman. Rehberli yürüyüşlerden beyaz su rafting gezilerine ve daha pek çok şeye kadar insanlara eğlence sunabilirsiniz.

Kişisel antrenörlük  yapın

Tenis antrenöründen kilo kaybı olan kişisel antrenöre, insanları zindelik ve beslenmeyi öncelik haline getirmek için motive edin. Havalar soğuduğunda, işinizi yeni yıl kalabalığına pazarlamaya odaklanın.

Instagram Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanın >>

Çim bakımı yapabilirsiniz

Güneşte olmayı seviyorsanız, ilkbahardan sonbahara kadar öğütme, biçme ve tırmıklama hizmetleri sunan bir çim bakımı işi başlatabilirsiniz.

Güneşte olmayı seviyorsanız, ilkbahardan sonbahara kadar öğütme, biçme ve tırmıklama hizmetleri sunan bir çim bakımı işi başlatabilirsiniz. Kışları kapalı tutun veya sezon sonuna kadar kar ve buzu temizlemeye geçin.

Baca temizleyiciliği yapın

Odun, ateşlemeli şömineli ev sahipleri, bacalarının güvenlik açısından süpürülmesinin önemli olduğunu biliyorlar. Belirli bir dönem için bir temizleyici olarak çalışın ve geri kalan zamanın tadını çıkarın.

Profesyonel organizatörlük yapın

Uzun bir kıştan sonra insanlar mekanlarını temizlemeye ve organize etmeye hazırlar. Profesyonel bir organizatör olarak, bahar temizleme sezonundan yararlanabilirsiniz.

Başarılı Bir Girişimci Olmanın 20 Anahtarı >>

Ateşli araçlar perakendecisi

Anma günleri, işçi bayramı, yılbaşları, gibi zamanlar havai fişek satıcısı olarak çalışmak için harika bir zamanlardır.

Anma günleri, işçi bayramı, yılbaşları, gibi zamanlar havai fişek satıcısı olarak çalışmak için harika bir zamanlardır.

Cadılar bayramı perakendecisi

Her ne kadar bu tür işletmeler her yıl sadece birkaç hafta kârlı olsa da, kısa süreliğine yer kiralayarak kostüm perakendecisi olarak başarılı bir işletme kurabilirsiniz.

Yılbaşı perakendeciliği

Yer kiralayın veya tatil süs eşyaları, hediyeler satıp çevrim içi olarak çalışın. Yılın en yoğun alışveriş sezonundan yararlanan bir işe başlayabilirsiniz.

Fikirlerinizi Başarılı Bir İşe Dönüştürün >>

Tur rehberliğini düşünebilirsiniz

Tarihi öneme sahip turlara önderlik edin veya misafirleri, perili yerlere götürün.

Tarihi öneme sahip turlara önderlik edin veya misafirleri, perili yerlere götürün.

Doğrudan satış sektörüne girebilirsiniz

Kendi işinizi kurmak ve daha hızlı gelir elde etmek istiyorsanız doğrudan satış sektörünü deneyebilirsiniz. İşinizden arta kalan zaman diliminde TV izlemek, sosyal medyada takılmak veya boşa zaman geçirmek yerine satış becerilerinizi geliştirmek için muazzam bir yol. Yarı zamanlı işinizi ileride asıl işiniz haline getirebilirsiniz. Yaparken de bilgi desteği için “networkokulu.net”i takip etmeyi unutmayın.

Online dersler verin

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için özel öğretmen olarak online bir işletme kurun. Online dersler verebilirsiniz. Online dersler her zaman ilgi görür. Zamandan, mekandan ve paradan tasarruf etme konusunda insanlar için harika bir seçenektir. Onların okul yılı boyunca başarılı olmalarına yardımcı olmayı deneyin.

Kadın Girişimciler İçin İş Fikirleri >>

Evcil hayvan bakıcılığı yapın

Evcil hayvanlara aileler için, tatilde veya tatil günlerinde şehir dışındayken özen gösterin.

Evcil hayvanlara aileler için, tatilde veya tatil günlerinde şehir dışındayken bakıcılık yapın. Ek bir avantaj olarak, ev içi evcil hayvan bakıcılarının başlangıç maliyeti yoktur veya çok düşüktür. Hemen bir ilan verebilirsiniz.

Havuz bakımı mevsimlik güzel bir iştir

Havuz bakımı dikkat edilmesi gereken bir iş. Havuz kimyası hakkında bir iki şey biliyorsanız, Yaz günlerine girerken bir havuz bakım işine başlayabilirsiniz.

Bahçıvanlık veya çiftçilik yapın

Küçük bir bahçe veya çiftlikte yerel ürünler sunan mevsimlik bir işletmeyi yönetebilirsiniz. Ürünlerinizi yol kenarındaki standlarda doğrudan tüketicilere veya yerel marketlere satabilirsiniz.

Taşıma işletmesi kurun

Hareketli işletmeler her zaman yüksek talep görmektedir. Ancak kolejlerin olduğu, üniversitelerin olduğu şehirlerde kesinlikle en yoğun mevsimleri vardır. Kampüs içinde ve dışında hareket eden öğrenciler için taşınma konusunda yardımcı olmak için mevsimsel bir işletme kurabilirsiniz.

Yılın sıcak veya soğuk dönemlerinde zirveye çıkan iş fikirlerini tercih etseniz de, bu mevsimlik iş fikirleri size en uygun zamanda karlı bir işletme yönetme fırsatı sunacaktır.

Daha Önce Hiç Duymadığınız İş Fikirleri >>

Evde yapabileceğiniz aktiviteler nelerdir? Tatil zamanı, boş vaktiniz var ve ailenizle birliktesiniz. Ailecek birlikte yapabileceğiniz aktivitelerle zamanınızı daha güzel geçirebilirsiniz. Evde yapılacak bir aktivite her zaman vardır; yeter ki kutunun dışında düşünmeye çalışın. Pencerenizi genişletin.

Burada bahsedeceğimiz aktivitelerden bazılarını, yılın belli zamanlarında da gerçekleştirebilirsiniz. Bahsedeceğimiz 25 farklı yoldan size en keyifli geleni uygulamaya başlayabilirsiniz. İyi eğlenceler!

Evde Yapabileceğiniz 25 Aktivite

Evinizde geçirdiğiniz zamanı çok daha verimli hale getirebilirsiniz. Boş zaman yoktur, boşa geçen zaman vardır. Sadece günde 8 saat uyuyarak, ortalama ömrünüzün 1/3’ünü uykuda geçirdiğinizi biliyor muydunuz? Zamanınızı boşa geçirmek yerine, yapabileceğiniz eğlenceli aktiviteler ile hem kendinizi geliştirebilir, hem de sevdiklerinizle güzel anılar biriktirebilirsiniz. Peki evde yapabileceğiniz aktiviteler için listemizde neler var, gelin birlikte bakalım.

Karaoke Gecesi Düzenleyin

Karaoke gecesi sizin için benzersiz bir aktivite olacaktır. İnsanlar şarkı söylemeye bayılırlar. Sahne korkunuz, insanların karşısında konuşma korkunuz varsa, bu korkunuzu yenmek için mükemmel bir fırsat. Aile bireylerinizden, bu gereksiz utancınızı yenmek için destek de alabilirsiniz. Şarkı söyleyerek çok eğleneceksiniz, şarkı söylemekten nefret etseniz bile..

Birlikte Oyun Oynayın

Oyun oynamak, çocukluğumuzdan bu yana ufkumuzu açan en önemli aktivitelerdendir. Dışarı çıkmıyorsunuz, parka veya sinema salonlarına gidemiyorsunuz. Sürekli yatmak da bir yere kadar. O zaman geride seçenekler azalıyor. İnternetinize ufak bir sınırlama koyabilirsiniz. Ve en yakın oyuncak mağazasından ailenizin zevkine uygun bir masa oyunu bulabilir ve birlikte eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Vakit kaybetmeyin.

Oyunla Para Kazanmanın Yolları >>

Bitki Yetiştirin

Ufak bir araştırma ile dikmek istediğiniz fidenin uygun zamanını bulabilirsiniz.

Ufak bir araştırma ile dikmek istediğiniz fidenin uygun zamanını bulabilirsiniz. Toprak ile uğraşmak sizi rahatlatacaktır. Size moral verecektir. Eğer evinizin bahçesi varsa çok şanslısınız. Kendinize güzel bir çiçek bölümü oluşturabilirsiniz. Her gün onların gelişimini izlemek, sizi inanılmaz motive edecektir.

Ev İçerisinde Bir Kostüm Gecesi Düzenleyin

Evde yapabileceğiniz aktiviteler içerisinde belki de en değişik eğlenceli olanlarda biri de kostüm gecesi düzenlemektir. Ev halkı ile bir gece belirleyin. Herkes kurallara uymalı. Konsolosluk yemeğine çağrıldığınızı hayal edin. En güzel kıyafetlerinizi giyerek birlikte yemek yiyin. Üzerine de güzel bir çay veya kahve molası vermeyi unutmayın. Gecenin sonuna kadar bu şekilde vakit geçirin. Farklı bir akşam olacağından emin olabilirsiniz.

2020 İçin Edinmeniz Gereken Hedefler Nelerdir? >>

Kitap Okuma Gecesi Düzenleyin

Televizyonunuzun fişini çekin ve herkes kitapları eline alsın.

En son ne zaman birlikte kitap okudunuz? Ailenizle birlikte, telefonları bir kenara bırakın. Televizyonunuzun fişini çekin ve herkes kitapları eline alsın. Kendinize bir zaman dilimi belirleyin. En az iki saatlik bir dilim olsun. En son, okuduğunuz bölümler üzerine ve kitap üzerine bilgi paylaşımında bulunun. Herkes ortaya bir bilgi atabilir. Ne kadar çok bilgi birikeceğini bir düşünün.

Uluslararası Bir Akşam Yemeğine Ev Sahipliği Yapabilirsiniz

Evde yapabileceğiniz aktiviteler içerisinde en değişik olanlarından biri de uluslararası bir akşam yemeğine ev sahipliği yapmaktır. Ailece, gitmek istediğiniz veya çok merak ettiğiniz bir ülkede olduğunuzu hayal edin. Birlikte yemek yiyeceksiniz. O ülke hakkında araştırma yapın. Yemeklerinden bazılarını yapabilir, kostümlerinden bazılarını giyebilirsiniz. Ancak sıradan bir yemek olmasın. O ülke hakkında herkes 3 bilgi öğrenip de gelsin. Yemekte veya yemekten sonra hep birlikte araştırdığınız bilgiler üzerine konuşun.

2020 Yılının Sağlıklı Beslenme Trendleri >>

Ev İçerisinde Avcılık Faaliyeti Düzenleyin

Evinizde, bir ufak eşya bulun ve onu bir kişi saklasın.

Kulağınıza biraz kötü gelse de anlatmak istediğimiz şey asıl anlamında değil. Evinizde, bir ufak eşya bulun ve onu bir kişi saklasın. Veya bahçeniz varsa bahçenize saklayın. Oyunun devamı tamamen sizin hayal gücünüze bağlı. Yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Bir zaman sınırı belirleyebilir, bulana ödül koyabilirsiniz. Şimdi avcılık zamanı!

Evde Yemek Programınızı Düzenleyin

Evde yapabileceğiniz aktiviteler arasında yeteneğinizi konuşturabileceğiniz bir seçenek. Televizyonlarda, sosyal medyada yemek programları veya yemek tarifleri üzerine bir çok içerik görmekteyiz. Siz de kendinizden emin olduğunuz bir yemek tarifi üzerine video çekebilirsiniz. Sonunda ister ailece birlikte izler eğlenir, isterseniz de kendi kanalınızı oluşturabilirsiniz.

Daha İyi Bit Öğrenci Olmanın 10 Yolu >>

Yapboz Yapın

Ailecek veya arkadaşlarınızla en güzel zaman geçirme faaliyetlerinden biridir yapboz yapmak.

Evde yapılabilecek aktiviteler arasında ailecek veya arkadaşlarınızla en güzel zaman geçirme faaliyetlerinden biridir yapboz yapmak. Çocuklarınız için daha basitlerinden alabilirsiniz. Veya karmaşık olanlarından alabilir, zaman sınırlaması içerisinde güzel vakit geçirebilirsiniz. Görsel hafızanızı geliştirebilirsiniz. Çocuklarınız için de inanılmaz yararlı bir oyun haline dönüşebilir.

Kendi Takılarınızı Yapın

Evde kendi takılarınızı düzenleyebilirsiniz. Kendi dizaynınızı oluşturabilir sevdiğiniz takılar oluşturabilirsiniz. Sürekli para harcamak yerine böyle bir yol deneyin. İnternette çok güzel bilgilendirici videolar ve içerikler var. Yaratıcılığınızı ortaya koyun. Hobi olarak başladığınız şey, belki ileride sizin için bir kazanç kapısına dönüşebilir.

Pozitif Düşünce İle Mutluluğa Ulaşmak Mümkün Mü? >>

Yoga Öğrenin

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için  evde yapılabilecek en güzel aktiviteler arasındadır yoga

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için  evde yapılabilecek en güzel aktiviteler arasındadır yoga. Ortak bir, sessizlik zamanı belirleyin. Sesten uzak durun. Ve ailecek meditasyonun keyfini çıkarın. Sizi daha dinç hale getirecektir. Algınızı ve farkındalığınızı artıracağından emin olabilirsiniz.

E Ticaret Yapın

Evde yapabileceğiniz aktiviteler arasında gelir getirecek bir faaliyet var sırada. Eğer gelir elde etmek istiyorsanız e ticaret yapmak, evde başlatılabilecek en güzel aktiviteler arasındadır. Kendinize, biraz araştırma ile birlikte niş bir alan seçin. Çok sevdiğiniz bir alan hakkında araştırma yapabilir ve bu alanda ticari faaliyet yapabilirsiniz. Durmayın hemen para kazanmak için kendinize bir alan seçin.

Tutkunuzu Yaşarken Ortaya Çıkan 10 Şey!>>

Fotoğraf Çekin

Evde kendi çekimleriniz ile bir fotoğraf albümü oluşturabilirsiniz.

Evde kendi çekimleriniz ile bir fotoğraf albümü oluşturabilirsiniz. Sadece eşyaların fotoğrafını değil kendi fotoğraflarınızı da çekebilirsiniz. Kıyafetlerinizden kombinler yapabilirsiniz. Ayrıca yine internet üzerinden kaliteli fotoğraf çekimleri için bilgi edinebilirsiniz. Bu size dışarıda fotoğraf çekeceğiniz veya fotoğraf çektireceğiniz zaman profesyonellik anlamında yarar getirecektir. Nasıl poz vereceğinizi öğrenmiş olursunuz.

Kendi Oyununuzu Yaratın

Dışarıda oynanan oyunlar zevkinize hitap etmiyor olabilir. Veya o oyunlarda sıkılmış olabilirsiniz. Ne tür oyun olsa hoşunuza giderdi? Oturun ve hep birlikte bunun üzerine tartışın. Bir oyun oluşturup bunu arkadaşlarınızla oynayın. Kendi aranızda işbirliğiniz, aranızdaki bağları daha da kuvvetlendirecektir. Düşünmek sizin yaratıcılığınızın ve bakış açınızın gelişmesini de sağlayacaktır.

Hobi Nedir? >>

Kendi Aile Albümünüzü Oluşturun

Çeşitli zamanlarda çekilmiş fotoğraflarınızı seçin.

Ailenizle evde vakit geçirmek için harika bir yol. Çeşitli zamanlarda çekilmiş fotoğraflarınızı seçin. Sonra bu fotoğraflarınızı dışarıda çok uygun fiyata çıkartabilirsiniz. Hem anılarınızı ölümsüzleştirmiş hem de inanılmaz eğlenceli bir vakit geçirmiş olursunuz. Sevdiklerinize zaman ayırmak, sizi çok iyi hissettirecektir.

Hayal Kurun

Çocukken kurduğunuz hayallerinizi hatırlıyor musunuz? Ya da en son ne zaman hayal kurdunuz? Televizyonu ve diğer elektronik eşyaları bir kenara bırakın. Ve güzel bir akşam yemeğinden sonra hep birlikte hayal kurun. Hem de büyük hayaller kurun. Sessizliği sağlayıp düşünün. Hayattan istedikleriniz nelerdi? Şu an bunların ne kadarını gerçekleştirdiniz? Emin olun, hangi aşamada olursanız olun bir şeyler yapmak isteyeceksiniz. Belki de ortak hayallerinizi, ailecek el ele verip güzel bir hedef haline dönüştürebilirsiniz.

Komik Ve Anlamlı Karikatürler – Çocukluk Hayallerimize Ne Oldu? >>

Araştırma Yapın

Hayalleriniz doğrultusunda bir araştırma yapabilirsiniz.

Araştırma yapmak, bilginizi artırmak için evde yapabileceğiniz aktiviteler arasındadır. Etrafınıza bakarsanız görebilirsiniz. Kimse araştırma yapmasını bilmiyor ve kimse araştırmıyor. Hayalleriniz doğrultusunda bir araştırma yapabilirsiniz. Hem de hep birlikte. Gitmek istediğiniz bir ülke olabilir. Yapmak istediğiniz bir iş, almak istediğiniz bir araba olabilir. Hem bunlar hakkında bilgi edinebilirsiniz hem de daha derin araştırma yapabilirsiniz. Bir konu üzerinden araştırma yapıp, uzmanlık için ilk adımı atabilirsiniz.

Kendi Kodunuzu Oluşturun

Evde yapabileceğiniz eğlenceli ve yaratıcı aktivitelerden biri de kendi kodunuzu oluşturmaktır. Bilgisayar kodundan bahsetmiyoruz. Alfabeyi karşınıza alın, semboller ile kendinize bir kod oluşturun. Sonra o kod ile birbirinize metinler yazabilir, mesajlar atabilirsiniz. Kodu çözmeye çalışmak sizin için çok güzel bir eğlence oluşturabilir.

Başarılı Bir Girişimci Olmanın 20 Anahtarı >>

Ev İçinde Piknik Yapın

Kendinize bir değişiklik yapın ve evinizde piknik malzemeleriyle bir piknik yapın.

Evinizde sıkılıyorsanız ve dışarı çıkamıyorsanız değişiklik yapmak size iyi gelecektir. İllaki yemek masasında yemek yemeniz gerekmiyor. Kendinize bir değişiklik yapın ve evinizde piknik malzemeleriyle bir piknik yapın. İlla kamp ateşi yada mangal ateşi yakmanıza gerek yok. Hatta bu pikniği akşam yapın. Işıkları ona göre ayarlayın. İyi eğlenceler!

Su Balonu Yapın

Eğer evinizde bahçe varsa sizin için süper bir aktivite olacaktır. Çünkü su ile oynamak insanı rahatlatır. İstediğiniz kadar balon alın, içlerini su ile doldurun. Herkes su dolu balonlarından oluşan mühimmatını yanına alsın. Hep birlikte bahçede mükemmel bir eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Kısa Hikayeler – Erteleme Yaşamı Kaçırma! >>

Kendi Blog Sayfanızı Oluşturun

Ayrıca Networkokulu.net'te de yazarlık yapabilirsiniz.

Evde vakit geçirmek için mükemmel bir yol daha. Eğer kitap okuyan biriyseniz, yazı yeteneğinizi de geliştirebilirsiniz. Kendi blog sayfanızı oluşturarak, istediğiniz konularda yazılar yazabilirsiniz. Blog sayfanızda haftada bir veya iki yazı bile yazsanız, internet ortamında sonsuza kadar kalacak. Belki güzel bir trafik sağlayarak kazanç kapısı da oluşturabilirsiniz. Ayrıca Networkokulu.net‘te de yazarlık yapabilirsiniz. Düşüncelerinizi, tecrübelerinizi onbinlerce insana ulaştırabilirsiniz. Hem de ücretsiz bir şekilde!

Evde Ek Bir İş Başlatın

Evde çok fazla vakit geçiriyorsanız ya da akşamları geçen zaman dilimini değerlendirmek istiyorsanız evden yapılan bir ek iş başlatın. İnternette ufak bir araştırma ile kendinize uygun iş modelini ve güvenilir siteleri bulabilirsiniz. Hem vakit geçirirsiniz hem de kazanç sağlamış olursunuz. Evden yapılan ek işlerde başarınızı artırmak, diğer işlere göre daha kolay olabilir.

En Çok Kullanılan Pazarlama Yöntemleri >>

Instagramda Reklam Verin

İnternet üzerinden alışverişler, inanılmaz boyutlara ulaşmış durumda.

Eğer bir işiniz varsa veya yeni bir iş başlatmışsanız, instagramda reklam vererek gelirinizi katlayabilirsiniz. İnternet üzerinden alışverişler, inanılmaz boyutlara ulaşmış durumda. Normal bir klasik reklam ile ulaşabileceğiniz insan sayısının belki binlerce katı insana, instagramdan reklam vererek ulaşabilirsiniz. Hemen işinizi geliştirmek için ilk adımı atın.

Network Okulu Instagram Hesabı >>

Çocuklarınızla Boyama Yapın

Eğer küçük çocuklarınız varsa, evde vakit geçirirmek için en iyi ektivitelerden biri çocuğunuzla boyama kitapları boyamaktır. Çocuk gelişimi için gerekli bir oyundur. Çocuğunuzun hayal dünyasını, yaratıcılığını, düşünce yöntemlerini analiz edebilir, onun gelişimi için çok güzel fikir edinebilirsiniz. Ayrıca aile içi iletişiminiz için de başka bir artı noktası olur.

Hikaye Okuyun

Çünkü kısa hikayeler, bir bakış açısı oluşturmanın en güzel yoludur.

Evde yapabileceğiniz aktivitelerin son sırasında, hem kendiniz hem de çocuklarınız için vizyon oluşturacak bir faaliyet var. Gerek kısa hikayeler olsun gerekse başarı hikayeleri. İkisi de size çok yarayacaktır. Başarılı insanların hayat hikayeleri, sizleri bir iş başlatma, bir girişimci olma yolunda inanılmaz motive edecektir. Sıfırdan milyarderliğe uzanan yolda, kendinizi ilham yağmuru altında bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Tecrübeleri hakkında bilgi edinmek, size, vizyonunuzu oluşturma konusunda yardımcı olacaktır.

Hikaye okuyacaksanız, kısa hikaye okumak asla atlanmaması gereken bir konudur. Çünkü kısa hikayeler, bir bakış açısı oluşturmanın en güzel yoludur. Konu hakkında nasıl perspektif oluşturmanız gerektiği üzerine düşüncelerinizi değiştirebilir. İletişiminiz, yaratıcılığınız ve benzeri bir çok konuda yardımcı olacaktır.

Sizinle evde verimli ve de eğlenceli vakit geçirmek için en güzel 25 yolunu paylaştık. Siz de evinizde bu aktiviteleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Peki siz evde hangi aktiviteleri yapıyorsunuz? Düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Tatili Verimli Geçirmek İçin Tavsiyeler >>

Küçük bütçenin önemi azalttığını düşünmüyor musunuz? Sadece UPS’e sorun. Şirket sola dönüş yapmanın zaman ve paraya mal olduğunu anladı, bu yüzden sürücülerden mümkün olduğunca doğru dönüş yapmalarını istediler. Bu, 2010’da bu küçük ayarlama ile 20,4 milyon mil yoldan daha az yol yaptı.. Küçük değişim, büyük fark.

Harcama alışkanlıklarınızda küçük değişiklikler yapmak, düşündüğünüzden daha hızlı tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Harcama alışkanlıklarınızdaki küçük bütçe indirimlerinden ve tasarruflarından tasarruf edebileceğiniz bu TL kesme örneklerini inceleyin.

  1. Dışarıda yemek seçenekleri

Restoranlar kategorilere ayrılır: hızlı (McDonald’s’ı düşünür), gündelik oturma (kafeler) ve kaliteli yemekler (şık kıyafet giyin!). Besin zinciri ne kadar yüksekse, o kadar fazla ödeme yaparsınız. Dışarıda dört kişilik bir akşam yemeği, ortalamanın üstünde bir mekanda size yaklaşık 100 – 200 TL’ye mal olacaktır. Bunun yerine daha uygun yerler seçebilirsiniz. Veya evde yapın, hem daha sağlıklı hem de ne yiyeceğinize istediğiniz gibi karar verebilirsiniz.

  1. Film geceleri

Hiçbir şey, gecenin en son gişe rekorunu kıran filmi bir arkadaşı ile izlemek gibi olamaz. Aynı zamanda bir cüzdan hırsızı da olabilir. İki biletin maliyeti, bir kova patlamış mısır  ve içecekler, bir korku filmi gibi hissetmenize neden olabilir. Filmi büyük ekranda görmeye ayarlandıysanız – bazıları bu şekilde daha iyidir – o zaman matineyi seçin ve önceden yiyin.

Ya da daha iyisi, Netflix’te evde kalarak büyük ekranı feda edin ve daha da fazla tasarruf edin. Markette atıştırmalıklar için birkaç TL harcayın ve maliyetin yarısından daha az bir fiyata harika bir film için hazırsınız!

  1. Kahve deliliği

Dürüst olalım. Bir kahvenin içeceği gün, bir şeye ateş eden, büyük bir Frappuccino’yu yudumlayana kadar başlamaz. O sabah ritüeli harcamayı kolayca 15 TL’ye çıkarabilir. Kahve dükkanını atlamak ve haftada iki kez bile kendi fincan kahvenizi demlemek ayda 120 TL tasarruf etmenizi sağlayabilir. Bu yüzüne bir gülümsemeye neden olabilir – kafeine gerek yok.

“Para Yönetimi Yapamıyor Musunuz? İşte Endişelerinizi Azaltacak 9 İpucu” makalemiz için >>

  1. Yolculuk tuzakları

Herkes bir yolculuğa bayılır. . . özellikle benzin istasyonlarındaki kasiyerler. Her lavabo molasında alışveriş yapmanızı severler, çünkü size bir şey satacaklar. Gazlı içecekler, tuzlu atıştırmalıklar ve bazı tatlılar satın alırsanız, her mola başına kolayca 10 TL kazanabilirsiniz. Yola çıkmadan önce markette stok yaparak para biriktirin ve piknik öğle yemeğinin tadını çıkartarak anılarınızı saklayın. Daha da fazla para kazanacaksın!

  1. Bir ay atlama

Genelde çek gibi saatlerde çek defterine çarpan alışverişlerde fazladan bir ay geçmeyi dene. Kendi tırnaklarını kendin yap (20 tl). Saçınızın dört yerine sekiz hafta (20 tl) uzamasına izin verin. Kuru temizlemeden önce bir veya iki kez bu kıyafeti kullanın (30 tl). Hiç çaba harcamadan kazanacağın 70 TL. İki aylık planınıza devam ederseniz yılda 840 TL tasarruf edebilirsiniz. Bir ay atlamak bankaya kadar tüm yolu atlamak olabilir!

Küçük Bütçe, Büyük Tasarruf Sağlıyor

Bütçe hazırlamak ve tutmak, kasa yerine büyük paralar kazandırabilecek diğer küçük değişiklikleri bulmanıza yardımcı olabilir. Ve kurtardığınız her küçük parça sizi para kazanmaya daha da yaklaştırıyor. Bu, uzun süre keyif alacağınız büyük bir fark oluşturabilir.

Siz tasarruf yapabiliyor musunuz veya planınızı nasıl yapıyorsunuz? Tecrübelerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

“Bütçe Planı Yapmak İçin 14 Pratik İpucu” makalemiz için >>

Network Marketing kolay para kazanma yolu mudur?

HERHANGİ bir işletmede para kazanmanın hızlı ya da kolay olduğunu söyleyen herkes kesinlikle size yalan söylüyordur. Herhangi bir türde başarılı ve kârlı bir işletme kurmak bir insanın, normalde ÇOK ÇALIŞILARAK birkaç YILINI alır. Bundan emin olmak için sadece herhangi bir girişimciye sormanız yeterlidir.

Ne yazık ki, birçok insan YANLIŞ beklentileri ile pazarlama ağı endüstrisine sponsorluk yapıyor. Ya sponsorları, hızlı para kazanma vaadiyle onları heveslendirir ya da bir iş kurmanın kolay olduğunu ve az çalışma gerektirdiğini söyler. Veya daha da kötüsü, müşterilern networkle ilgili piyango anlayışı var. Başka bir deyişle, “kaydolarak” paranın her ay banka hesaplarında sihirli bir şekilde ortaya çıkacağını düşünüyorlar.

Bu yanlış beklentiler HER ZAMAN hayal kırıklığına yol açar

Pazarlama ağı çok basit ama kesinlikle KOLAY değil. Başarılı olmak ve pazarlama ağında büyük para kazanmak çoğu insan için çok zor olacak. Güçlü bir iş ahlakına, büyük bir yanma arzusuna ve başarılı olmak için geliştirilmesi gereken bazı büyük satış ve insan becerilerine gerek duyulur. Çoğu insan bu beceri setlerine sahip değildir ve onları öğrenmeye istekli de değildir.

Bununla birlikte, hemen hemen herkesin, bazı tutarlı çalışmalarla ayda 200 ila 500 Dolar tutarında bir yarı zamanlı ağ pazarlama işi oluşturabildiğini de görmekteyiz. İyi bir oyun planı olsaydı, herkes üç ila dokuz aylık sürede beş ila yirmi müşteriyi bulabilirdi. Ve bu ekstra para, birçok insan için yaşam kalitesini arttırmak demektir.

İşin aslı, çoğu iş başarısız. Kime sorduğunuza bağlı olarak, on işletmeden dokuzu ilk beş yıl içinde başarısız oluyor. Bu başarısızlık, geleneksel işletmeleri, çevrimiçi işletmeleri, perakende satış mağazalarını vb. birçok işletme türünü içerir.

Ağ pazarlaması farklıdır ancak bu fark çok incedir. İnsanlar bu diğer endüstrilerdeki başarısızlık oranlarından nadiren şikayet ederler, ancak network marketingde her zaman büyük bir beklenti ile sürekli şikayet eder dururlar.

Dürüst olmak gerekirse, çoğu insan sektörümüzde başarısız olmuyorlar, bunun yerine çoğu insan işi bırakıyor. Evet bırakıyorlar. Zor geliyor düzenli çalışmak, kendini geliştirmek, plan yapmak, düşünmek vs. Çünkü gerçekçi olmayan beklentileri var ya da işi yapmak istemiyorlar. Lütfen başarısızlık ve bırakma arasındaki farkı karıştırmayın.

En az iki yıl boyunca sürekli olarak pazarlama ağı işinde çalışmayan hiç kimse başarısız olmaz. Ancak işi bıraktılar. Başlamadığın bir şeyi bırakamazsın. Bunu asla unutma.

Yıllar boyunca, geleneksel işletmelere, çevrimiçi işletmelere ve çeşitli ağ pazarlama işletmelerine sahip kişilerin görüşleri de bu yöndedir. İşletmelerin hiçbiri hızlı ya da kolay para kazandırmaz. Zaten yasal olarak değil böyle bir şeyin de mümkün değildir. Emeksiz kazanç fikri anca yasal ve ahlaki olmayan işlere mahsustur. Neredeyse her işletme karlı ve sorunsuz bir şekilde çalışmak için en az bir kaç yılınızı alacaktır. Bazıları sadece kâr etmek için bundan daha da fazla zaman alabilir.

Bir çok insan yanlış düşünüyor

Çoğu insan için, network marketing muhtemelen onlar için iyi bir iş fırsatı değildir. Endüstrimizdeki insanların neredeyse yüzde doksanının başlangıçta girişimci olmaması gerektiğine bile bahse girilebilir. Bu kişilerin çoğu, başarılı bir işletme kurmak için gereken sermayeye, uygun beceriye veya girişimci zihniyete sahip değildir. Bunu neden söylüyoruz? Kınamak ve küçümsemek için değil. Herhangi bir işte girişimci olarak başarılı olmak için sadece belirli bir zihin seti ve beceri seti gerektirdiği için bunu söylüyoruz.

Sektörümüze giren insanların çoğu, işsiz ya da iş yapmak için çaresiz insanlardan oluşuyor diyebiliriz. Son yıllarda network marketinge giren profesyonel meslek sahibi insanların seviyesi tabiki arttı. Ancak konu bu değil. Konu insanların nasıl bir zihniyet taşıdığı ile alakalıdır. Ancak işsiz ya da iş yapmak için çaresiz olmak, kendi işinizi kurmanız için iyi bir aday olduğunuz anlamına gelmeyecektir. Bu kategorilerden birine girerseniz, gerçekten sadece bir iş bulmalı ya da küçük bir perakende ticareti geliştirmelisiniz.

Eğer içinde bulunduğunuz durumun farkında olarak, çalışıyor, kendinizi geliştiriyor, liderlerinizi takip ederek işinizi büyütmek için çaba veriyorsanız, tabiki bu kategorinin dışında olacaksınız. Ancak belirtmek gerekir ki ünlü bir iş adamının sözü küpe niteliğindedir;

“Küçük ticaret yoktur, küçük düşünen insanlar vardır.”

Sonuç olarak

Network Marketing kolay yoldan para kazanma işi değildir. Hiçbir iş böyle değil. Fakat bu ticaretin birinin servet yaratması ve kaldıraç kullanması ve kendi işine sahip olması için harika bir yol olduğunu da bilmelisiniz. Ancak, eşsiz yeteneklere sahip özel bir insan ve en üst sıralarda yer almak için büyük bir yanma arzusu arar. Harika olan, katıldığınızda bu becerilere sahip olmanıza gerek kalmamasıdır. Sadece onları geliştirme vizyonuna, bağlılığına ve disipline sahip olmalısınız.

Tanıtım konusu, ne iş yapıyor olursak olalım, başarıya ulaşmak için en önemli noktadır. Başarılı insanlarla sıradan insanları ayıran noktalardan da biri olan “yaptığı işin tanıtımını etkili yapmak” konusu, Network Marketing içerisinde de belirleyicidir.

Dünyaca ünlü kişisel gelişim uzmanı, eğitimci ve yazar T. Harv EKER’de bir kitabında, “Başarılı insanlar ile sıradan insanları ayıran en önemli noktalardan biri, başarılı insanlar ellerindeki fırsatın tanıtımı için çalışır ve onu tanıtmak için her zaman gönüllüdürler. Onu karşısındaki insana ne kadar iyi anlatırsa, karşısındakini  de o denli etkileyeceğini bilir.” diye belirtmiştir.

Network Marketing’in temel aktivitelerinden biri olan tanıtım konusu için sitemizden de geniş içeriklere ulaşabilirsiniz. (Network Marketing’in Temel Aktivitesi: Tanıtım Nasıl Yapılır?) Youtube kanalımız Network Okulu Tv’de de aklınızdaki bir çok soruya cevap bulabilirsiniz.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yaşamınız, her gün kim olduğunuzu, nereye gittiğinizi hatırlamanın/hatırlamamanın ve bunun doğrultusunda hareket etmenizin bir sonucudur. Çoğu zaman, insanlar gün geçtikçe edindikleri birçok deneyimin ve dersin sonucu olarak kim olduklarını bulmak için beklerler; proaktiflik yerine pasif olarak kalmayı kabul etmeleri gerektiğini ve hayatın onlar için sakladığı her şeyin insafına kalmaları gerektiğini varsayarlar…

Bu tutum liderliğin tam tersidir ve bizi mağdur duruma sokar. Arzu ettiğimiz sonuçları proaktif olarak ortaya çıkarmak için ne gerekiyorsa yapmamak, risk almamak, kim olmayı seçtiğimiz konusunda yeniden tasarlamak için bize bir gerekçe veriyor.

“Hayatımız, kendi seçimlerimizin bir sonucudur.”

Büyümeyi ve gelişmeyi kesinlikle deneyimliyoruz ve günlük yaşam döngüsünde savrulup duruyoruz. Mesele şu ki, çoğu zaman geçici olarak yaşıyoruz, günü kurtarıyoruz. Başımıza başka bir sorun gelene kadar gelişimi ve değişimi  kovalamıyoruz. Bu düşünce bizi asla lider bir insan modeli yapmayacak.

Kendini sürekli yeniden keşfetmelisin

Liderler, yaşamlarını kendi seçimleri ile yönlendirdiklerini bilerek yaşarlar, sürekli olarak kendilerini yeniden icat ederler. Yaşamınızı bilerek tasarladığınızda, eylemleriniz, kendinizi nasıl düşündüğünüzün beyanı ile uyumlu olacaktır.

Kendinize, “Şimdi kendimi bir lider olarak ilan ettiğime göre, bu bilgilerimle neleri gerçekleştirebilirim?” diyerek, diğerlerine eşzamanlı olarak ilham verebilirsiniz. Aynı zamanda değerlerinizi onurlandırmak için cesurca davranmaya doğru ilk adım budur.

Liderler destekledikleri ilkeleri, şampiyonluk sebeplerini, liderlik etmeyi seçtikleri insanları ve uydukları değerleri oluştururlar. Hiçbir şey kendiliğinden onlara gelmedi. Sadece çalışarak ve sabrederek ve tekrar çalışarak istediklerini aldılar.

Değerleri eyleme koymalısın

Liderleri takipçilerden ayıran en büyük fark, bir bireyin, bireyin tek başına ihtiyaç duyduğu ihtiyaçların ötesinde bir amaca hizmet eden bir amaç, bir hayal, vizyon, peşinde koşma cesareti ile hareket etme kararıdır. Etkili liderler karizmatik ve ilham vericidir. Misyonlarını, başkalarının kendileri tarafından taşınacağı ve gerçekleştirilmesine katılmak istediği şekilde çerçevelemekte ustadırlar. Gerçek liderler, eylemlerini dikte etmek ve güç veya zorlama uygulamak yerine, başkalarına katkıda bulunur ve onların katılımlarını teşvik ederler.

“Etkili liderler, karizmatik ve ilham vericidir.”

Lider olarak yaşamak, deneyime dönüşen bir kavram meselesidir. Başkalarını motive etme ve onlara ilham verme yeteneği gibi, değer verdiğiniz her türlü değeri alın: bu kalite uygulanana ve deneyimlenene kadar, yalnızca bir kavram olarak var olur. Değerlerinizi eylem yoluyla deneyimlemeye karar verdiğinizde, onlar tamamen yeni bir anlam kazanıyorlar. Başkalarına gerçekten ilham veren bir şey yapana kadar , onun deneyimini değil, yalnızca liderlik kavramını elde edersiniz.

“Henüz deneyimlemek istediğiniz değer haline, daha gelmediniz.”

Tecrübeden ustalığa geçmelisin

Bir değerin bilgisinin deneyime dönüşebilmesi gibi, deneyimlemek de varlık haline gelebilir  . Varlık, “onu elde etmenin” nihai sonucudur – gerçekten oluncaya kadar bir kaliteyi değerlendirmektir. Ustalık bununla ilgilidir – kendinden bağımsız herkesi ilgilendiren bir değer üretmekle. Bu nedenle başarılı liderler sıklıkla şampiyon oldukları sebeplerle ve temsil ettikleri değerlerle ilişkilendirilir.

Tıpkı bilmediğiniz şeyi deneyimlemediğiniz gibi, deneyimlemediğiniz şeyi de olamazsınız. Liderlik tecritte var olamaz. Entelektüel bir alıştırmadan daha fazlasıdır bu kavram. İzlemeye değer ilkelere inandığımızda, dinamik, sürekli gelişen, insanları etkileyen bir duruş gelişir. Liderler başarısızlık riskini alırlar. Ve ayrıca liderler tüm liderlik kararlarının popüler olmayacağını bilmektedir.

“Güçlü Liderlerin Kendileri İçin Belirlediği 10 Liderlik Hedefi” adlı liderlik hedefleri içeriğimiz için>>

Liderler, onlardan kaçmak yerine problemleri benimserler. Her meydan okumanın, tohumlarını gelecekteki atılımlara taşıdığını biliyorlar.

“Liderler, onlardan kaçmak yerine problemleri benimserler.”

Gerçek liderler yaptıkları her işte mükemmellik ararlar. Hata yaptıklarında, onları itiraf eder, temizler, kendileri için en önemli olan ilkeleri önerir ve vizyonlarını gerçekleştirme yolunda bir sonraki hedeflerine odaklanırlar.

Karar vermede güçlü olmalısın

Liderler tüm cevaplara sahip olmadıklarını ve karşılaşacakları her zorlukla başa çıkmaya hazır olmadıklarının farkındalardır. Harekete geçmek için mükemmel zaman beklemek yerine, kararlı olmanın gücünü anlarlar. Liderler, çoğu zaman kendimize,  bilmediğimiz sebeplerden dolayı, tüm deneyimleri çektiğimizi fark eder. Bu deneyimler sayesinde sürekli bilgi, empati ve etkinlikle büyüyoruz.

Yaşamın bütün deneyimleri, kendi yaratıcılığımız için bir araç olarak kendilerini gösterir. Yaşamın herhangi bir yönünü nasıl yaşayacağımıza karar vermek tamamen bize kalmış durumda; bu durumlar da kim olmak istediğimizi seçme fırsatı veriyor.

Şu anda hangilerinin karar verdiğiniz liderin tanımını desteklediğini ve hangilerinin bundan uzaklaştığını belirlemek için aşağıdaki alanları analiz edebilirsiniz;

Şu anda olanların etkisinde mağdur olmak yerine, liderliğe adım atın ve nasıl yanıt vereceğinizin ve yarattığınız hayatın sizi etkileyeceği kaynağın yaratıcısı olan kaynağı seçin. Cevabınızda, olmayı seçtiğiniz lideri tanımlama fırsatı yatmaktadır.

Bilenin aksine, saadet zinciri mutluluk piramidi gibi yapılar kazan kazan gibi bir sistem değildir. Ağ pazarlama sisteminin tam olarak ne olduğunu kavrayabilmeniz için diğer pazarlama sistemlerinin ne olduğunu iyi bilmek gereklidir. Diğer satış sistemlerinden olan piramit ve saadet zinciri gibi ismi olanların tamamı aynıdır. Bir tanıdığınızın size zorla bir üyelik sistemi adı altında belirli özellikler ve şartlar dahilinde ürün veya ürünleri satması olarak bilinir. Network marketing konusunda fikir sahibi olmanız, bu sistemin diğer sistemlerden daha farklı olduğunu görmeniz demektir.

Tamamen yasal bir satış yöntemi olan network marketing sisteminde insanlara sadece ihtiyaç duydukları anda ihtiyaç duydukları ürünlerin pazarlanması ve bunu yaparken de daha önceden kullanmış oldukları ürünleri anlatarak kendi tecrübelerini paylaşarak ürünü en uygun fiyata nihai kullanıcısına sunmaktır. Aslında dürüst olarak kazan kazan mantığı buradadır.

Diğer yazı içerisinde bahsettiğimiz sistemler hem yasal olarak uygun değildir hem de eşinizi dostunuzu ve tanıdıklarınızı zorlamayla bazı satış işlemleri yapmanızı isteyen zorlayıcı bir sistemdir.

Network marketing sistemini doğru olarak kullandığımda  ne kadar kazanç sağlarım?

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Hemen zengin olayım, varımı yoğumu satayım bu sisteme para gömeyim derseniz kesinlikle yanlış düşünüyorsunuz ve Network marketing sistemine girmeden evvel bu fikrinizi tekrardan gözden geçirmelisiniz. Hiç bir işte birden bomba etkisi yapacak şekilde büyük paralar kazanmayı ve bunu hemen yağmur yağar gibi size denk gelmesini beklemeyin. Her işte olduğu üzere Network marketing sisteminde de iyi paralar kazanmayı herkes isteyecektir. Bunun için öncelikle başarılı olmak çok çalışmak ve belli başlı prensiplere bağlı işleyişe sahiptir.

Bu sistem öncelikle iş yapma potansiyeline sahip olan çalışmaya ve para kazanmaya hevesli insanların yapması gereken bir yapıya sahiptir. Network marketing sistemi, sabrınıza girişkenliğinize ve hedeflerinize ulaşma arzunuza giden yolda size profesyonel anlamda destek sunarak ,bu işte uzman olan kişiler ve kuruluşlarca sağlanan istatistikler, pazar araştırmaları ve bunlara dayalı olan bilgilerle işlerinizi takip etmenizi sağlayan bir oluşumu vardır.

Örnek olarak network marketing sisteminde çalışan ve başarılı olan insanların çoğu  başarıyı elde etme yöntemleri olarak, yaptığı işe fazladan vakit ayırarak extra çaba göstermeleri, gerekirse bu sistemde daha önceden çalışmış ve tecrübeli kişilerden destek almalarıyla başarmışlardır.

Sizde tecrübe kazandığınızda bireysel olarak sizden yardım isteyen diğer arkadaşlarınız sistem hakkında bilmeleri gerekenleri öğretmelisiniz.

Network marketing sisteminde kısıtlamalar var mı?

Hiçbir şekilde kısıtlama yoktur. Genelde bilinen yanlışlar şu şekildedir. Satıcı olarak size büyük bir bölge veya alan teslim edilir. Satmanız gereken ürün sayısı, satış tutarı, ve bitmek tükenmeyen satış baskısı ile karşı karşıya olduğunuz büyük ve sinir bozucu bir gerçektir.

“Network Marketing’de Daha Hızlı Para Kazanın” adlı içeriğimiz için>>

Network marketing sistemi için nasıl bir çalışma ortamına sahip olmalıyım?

Maliyetleri minimum, masrafları az, herhangi bir mekâna sahip olmadan evinizden veya işyerinizden çalışma imkânı sağlayan bir sistemdir. Bu sistemde seyahat etmenize eğlenmenize sosyal hayatınızdan geride kalmanıza gerek yoktur. Yaşantınıza devam ederken ekstra kazanç sağlamanıza yardımcı olacak bir sistemdir.

Başarılı bir network marketing sisteminin üyesi olmanın altın kuralları nelerdir?

Öncelikle başarıya ulaşmak zorlu bir süreç ve bu süreçte sizin yukarıda sağlanmış olan bilgiler ve istatistiksel verilere ilave olarak ürün bilgisine de ihtiyacınız olacaktır. Bunun için ;

“Network Marketing’de Başarılı İnsanların Farkı İşte Bu” adlı içeriğimizi için>>

Çok katmanlı satış sistemi nedir? Bu sistemde satıcının memnuniyetini sağladığı son tüketici olan kullanıcılarını satış sistemi içine dâhil etmesiyle oluşan bir yapıdadır.

İşleyiş genelde satıcının kendi satış yaptığı müşterilerini, beğendikleri ürünlerin satılması amacıyla tavsiyelerde bulunması ile memnun olan müşterinin ve dolasıyla bilginin kullanım amacıyla doğru kanaldan doğru şekilde ihtiyacı olan kişilere ulaştırılmasını sağlamaktır.

Bu sistem sayesinde satıcı kendi müşterisi olan satıcısına prim vererek onunda pazarlamadan para kazanmasını, hatta sinsile yoluyla kendi satış ekiplerini oluşturmasını sağlayarak daha fazla prim almasını sağlayan bir yapıdır. Bu piramit şeklinde ki yapılanma ise sistem içerisinde ki herkes kaliteli ürüne doğru ne net bilgi sahilinde ulaşarak müşteri memnuniyeti en üst seviyede oluşturmaktır.

Network marketing sisteminde yerim tam olarak nerededir?

Aslında bunu biz yıllardır farkında olmadan yapıyoruz.

Aslında bunu biz yıllardır farkında olmadan yapıyoruz. İllaki memnun kaldığımız bir ürün hakkında yakınlarımıza kullanması için tavsiyede bulunduğumuz zamanlar olmuştur. Bunu sağlıyoruz ve aslında biz bu ürünün reklamını en etkili ve en başarılı şekilde yapmış oluyor ve o firma bizim anlattığımız doğru kullanım bilgileri çerçevesinde satış yapmış ve cirosunu arttırmış oluyor. Biz bu satıştan kendi prim payımızı almamız en doğal hakkımızdır. Bu primi yakınımızdan değil doğrudan satıcı firmadan alıyoruz. Yani tanıdıklarımıza ürünü doğru şekilde pazarladığımız için firma bir satış temsilci kanalıyla yaptığı satıştan doğan prim hakkını, bize teslim ediyor.

Network marketing sisteminde geçmişte yaşadıklarımıza göre örnekler

Örnek verecek olursak;

En çok kullandığımız ürünlerini etrafımızdakilere nasıl tavsiye ettiğimizi bir inceleyelim

Bulunduğunuz ilde/ilçe de çok iyi bir kokoreç yapan mekân olsun. Sizde bunu bizzat giderek denediniz ve lezzetlerden oldukça fazlasıyla memnun kaldınız. Bir yakınınız ise ileriki zamanlarda yaptığınız bir görüşme sırasında kokoreç konusu veya yemek yeme için düzgün yerler konusu açıldığında siz insani olarak içgüdülerinizle “usta bak ben geçen bir yerde bir kokoreç yedim tadı hala daha damağımda kaldı” diye överek kokoreci ve satan işyerini övmeniz ve memnuniyetini yakınınıza ifade ettiğimiz olmuştur.

“Network Marketing Nedir?” adlı en geniş Network Marketing içeriği için>>

Bir başka bir örnek ise

Bilgisayar aldığımızı ve performansında çok memnun olduğumuzu varsayalım.

Tanıdığımız bir kimseye kullandığımız bu bilgisayar hakkındaki düşüncelerimizi paylaşmak iyi ya da kötü yönlerini anlatmak, kullanımına yönelik detayları ifade etmek ve memnuniyetinizi tanıdığınızla birlikte paylaşarak onunda bu bilgisayarı almasını sağlayabiliriz.

Aslında bu bir ürün pazarlama kritiği değildir. Network marketing Türkçe ismi ile “ağ pazarlaması “ kavramı çoğu zaman internet ağı üzerinden yapılan işler gibi düşünülmektedir. Bu düşünceye ek olarak doğrudan satış olarak bilinmektedir. Bu durum yanlış anlaşılmalara sebep olmaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bu satış sistemi ürünün üretim aşamasından sonra nihai son kullanıcıya doğru bilgi ve en etkili kanal ile ulaşmasını sağlamaktır. Nihai kullanıcıya ulaşan bu ürünün, üreticiden tüketiciye kadar gelişi sırasında yaptığı yolculuk aslında Network Marketing sisteminin yapısını oluşturmaktadır. Bu sistem benzetme yanlış olmazsa bir örümcek ağı benzeri bir yapıyla ürün memnuniyetine göre kişilere tavsiyelerde bulunan, ilgili ürünü gönüllü olarak pazarlayan bir satış sistemidir

Network marketing doğrudan satış değildir

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Bu anlattığımız Network marketing sistemi kesinlikle doğrudan satış değildir.

Doğrudan satış bir firmanın ürününü firma satış temsilciliği yapan çalışanı tarafından yapılan bir satış tekniğidir. Bu teknikte firma satış temsilcisi satmayı planladığı ürünle birlikte alıcıyı evinde adresinde işyerinde veya bulunduğu konuma giderek ürünü tanıtması ve pazarlayarak satmasıdır. Görüldüğü üzere Network marketing ve doğrudan satış kesinlikle birbirinden farklı ayrı ayrı iki satış sistemidir.

sm1 firlama tekrar 1