Evde Yapabileceğiniz 25 Aktivite

Evde yapılacak bir aktivite her zaman vardır; yeter ki kutunun dışında düşünmeye çalışın.

Evde yapabileceğiniz aktiviteler nelerdir? Tatil zamanı, boş vaktiniz var ve ailenizle birliktesiniz. Ailecek birlikte yapabileceğiniz aktivitelerle zamanınızı daha güzel geçirebilirsiniz. Evde yapılacak bir aktivite her zaman vardır; yeter ki kutunun dışında düşünmeye çalışın. Pencerenizi genişletin.

Burada bahsedeceğimiz aktivitelerden bazılarını, yılın belli zamanlarında da gerçekleştirebilirsiniz. Bahsedeceğimiz 25 farklı yoldan size en keyifli geleni uygulamaya başlayabilirsiniz. İyi eğlenceler!

Evde Yapabileceğiniz 25 Aktivite

Evinizde geçirdiğiniz zamanı çok daha verimli hale getirebilirsiniz. Boş zaman yoktur, boşa geçen zaman vardır. Sadece günde 8 saat uyuyarak, ortalama ömrünüzün 1/3’ünü uykuda geçirdiğinizi biliyor muydunuz? Zamanınızı boşa geçirmek yerine, yapabileceğiniz eğlenceli aktiviteler ile hem kendinizi geliştirebilir, hem de sevdiklerinizle güzel anılar biriktirebilirsiniz. Peki evde yapabileceğiniz aktiviteler için listemizde neler var, gelin birlikte bakalım.

Karaoke Gecesi Düzenleyin

Karaoke gecesi sizin için benzersiz bir aktivite olacaktır. İnsanlar şarkı söylemeye bayılırlar. Sahne korkunuz, insanların karşısında konuşma korkunuz varsa, bu korkunuzu yenmek için mükemmel bir fırsat. Aile bireylerinizden, bu gereksiz utancınızı yenmek için destek de alabilirsiniz. Şarkı söyleyerek çok eğleneceksiniz, şarkı söylemekten nefret etseniz bile..

Birlikte Oyun Oynayın

Oyun oynamak, çocukluğumuzdan bu yana ufkumuzu açan en önemli aktivitelerdendir. Dışarı çıkmıyorsunuz, parka veya sinema salonlarına gidemiyorsunuz. Sürekli yatmak da bir yere kadar. O zaman geride seçenekler azalıyor. İnternetinize ufak bir sınırlama koyabilirsiniz. Ve en yakın oyuncak mağazasından ailenizin zevkine uygun bir masa oyunu bulabilir ve birlikte eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Vakit kaybetmeyin.

Oyunla Para Kazanmanın Yolları >>

Bitki Yetiştirin

Ufak bir araştırma ile dikmek istediğiniz fidenin uygun zamanını bulabilirsiniz.

Ufak bir araştırma ile dikmek istediğiniz fidenin uygun zamanını bulabilirsiniz. Toprak ile uğraşmak sizi rahatlatacaktır. Size moral verecektir. Eğer evinizin bahçesi varsa çok şanslısınız. Kendinize güzel bir çiçek bölümü oluşturabilirsiniz. Her gün onların gelişimini izlemek, sizi inanılmaz motive edecektir.

Ev İçerisinde Bir Kostüm Gecesi Düzenleyin

Evde yapabileceğiniz aktiviteler içerisinde belki de en değişik eğlenceli olanlarda biri de kostüm gecesi düzenlemektir. Ev halkı ile bir gece belirleyin. Herkes kurallara uymalı. Konsolosluk yemeğine çağrıldığınızı hayal edin. En güzel kıyafetlerinizi giyerek birlikte yemek yiyin. Üzerine de güzel bir çay veya kahve molası vermeyi unutmayın. Gecenin sonuna kadar bu şekilde vakit geçirin. Farklı bir akşam olacağından emin olabilirsiniz.

2020 İçin Edinmeniz Gereken Hedefler Nelerdir? >>

Kitap Okuma Gecesi Düzenleyin

Televizyonunuzun fişini çekin ve herkes kitapları eline alsın.

En son ne zaman birlikte kitap okudunuz? Ailenizle birlikte, telefonları bir kenara bırakın. Televizyonunuzun fişini çekin ve herkes kitapları eline alsın. Kendinize bir zaman dilimi belirleyin. En az iki saatlik bir dilim olsun. En son, okuduğunuz bölümler üzerine ve kitap üzerine bilgi paylaşımında bulunun. Herkes ortaya bir bilgi atabilir. Ne kadar çok bilgi birikeceğini bir düşünün.

Uluslararası Bir Akşam Yemeğine Ev Sahipliği Yapabilirsiniz

Evde yapabileceğiniz aktiviteler içerisinde en değişik olanlarından biri de uluslararası bir akşam yemeğine ev sahipliği yapmaktır. Ailece, gitmek istediğiniz veya çok merak ettiğiniz bir ülkede olduğunuzu hayal edin. Birlikte yemek yiyeceksiniz. O ülke hakkında araştırma yapın. Yemeklerinden bazılarını yapabilir, kostümlerinden bazılarını giyebilirsiniz. Ancak sıradan bir yemek olmasın. O ülke hakkında herkes 3 bilgi öğrenip de gelsin. Yemekte veya yemekten sonra hep birlikte araştırdığınız bilgiler üzerine konuşun.

2020 Yılının Sağlıklı Beslenme Trendleri >>

Ev İçerisinde Avcılık Faaliyeti Düzenleyin

Evinizde, bir ufak eşya bulun ve onu bir kişi saklasın.

Kulağınıza biraz kötü gelse de anlatmak istediğimiz şey asıl anlamında değil. Evinizde, bir ufak eşya bulun ve onu bir kişi saklasın. Veya bahçeniz varsa bahçenize saklayın. Oyunun devamı tamamen sizin hayal gücünüze bağlı. Yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Bir zaman sınırı belirleyebilir, bulana ödül koyabilirsiniz. Şimdi avcılık zamanı!

Evde Yemek Programınızı Düzenleyin

Evde yapabileceğiniz aktiviteler arasında yeteneğinizi konuşturabileceğiniz bir seçenek. Televizyonlarda, sosyal medyada yemek programları veya yemek tarifleri üzerine bir çok içerik görmekteyiz. Siz de kendinizden emin olduğunuz bir yemek tarifi üzerine video çekebilirsiniz. Sonunda ister ailece birlikte izler eğlenir, isterseniz de kendi kanalınızı oluşturabilirsiniz.

Daha İyi Bit Öğrenci Olmanın 10 Yolu >>

Yapboz Yapın

Ailecek veya arkadaşlarınızla en güzel zaman geçirme faaliyetlerinden biridir yapboz yapmak.

Evde yapılabilecek aktiviteler arasında ailecek veya arkadaşlarınızla en güzel zaman geçirme faaliyetlerinden biridir yapboz yapmak. Çocuklarınız için daha basitlerinden alabilirsiniz. Veya karmaşık olanlarından alabilir, zaman sınırlaması içerisinde güzel vakit geçirebilirsiniz. Görsel hafızanızı geliştirebilirsiniz. Çocuklarınız için de inanılmaz yararlı bir oyun haline dönüşebilir.

Kendi Takılarınızı Yapın

Evde kendi takılarınızı düzenleyebilirsiniz. Kendi dizaynınızı oluşturabilir sevdiğiniz takılar oluşturabilirsiniz. Sürekli para harcamak yerine böyle bir yol deneyin. İnternette çok güzel bilgilendirici videolar ve içerikler var. Yaratıcılığınızı ortaya koyun. Hobi olarak başladığınız şey, belki ileride sizin için bir kazanç kapısına dönüşebilir.

Pozitif Düşünce İle Mutluluğa Ulaşmak Mümkün Mü? >>

Yoga Öğrenin

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için  evde yapılabilecek en güzel aktiviteler arasındadır yoga

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için  evde yapılabilecek en güzel aktiviteler arasındadır yoga. Ortak bir, sessizlik zamanı belirleyin. Sesten uzak durun. Ve ailecek meditasyonun keyfini çıkarın. Sizi daha dinç hale getirecektir. Algınızı ve farkındalığınızı artıracağından emin olabilirsiniz.

E Ticaret Yapın

Evde yapabileceğiniz aktiviteler arasında gelir getirecek bir faaliyet var sırada. Eğer gelir elde etmek istiyorsanız e ticaret yapmak, evde başlatılabilecek en güzel aktiviteler arasındadır. Kendinize, biraz araştırma ile birlikte niş bir alan seçin. Çok sevdiğiniz bir alan hakkında araştırma yapabilir ve bu alanda ticari faaliyet yapabilirsiniz. Durmayın hemen para kazanmak için kendinize bir alan seçin.

Tutkunuzu Yaşarken Ortaya Çıkan 10 Şey!>>

Fotoğraf Çekin

Evde kendi çekimleriniz ile bir fotoğraf albümü oluşturabilirsiniz.

Evde kendi çekimleriniz ile bir fotoğraf albümü oluşturabilirsiniz. Sadece eşyaların fotoğrafını değil kendi fotoğraflarınızı da çekebilirsiniz. Kıyafetlerinizden kombinler yapabilirsiniz. Ayrıca yine internet üzerinden kaliteli fotoğraf çekimleri için bilgi edinebilirsiniz. Bu size dışarıda fotoğraf çekeceğiniz veya fotoğraf çektireceğiniz zaman profesyonellik anlamında yarar getirecektir. Nasıl poz vereceğinizi öğrenmiş olursunuz.

Kendi Oyununuzu Yaratın

Dışarıda oynanan oyunlar zevkinize hitap etmiyor olabilir. Veya o oyunlarda sıkılmış olabilirsiniz. Ne tür oyun olsa hoşunuza giderdi? Oturun ve hep birlikte bunun üzerine tartışın. Bir oyun oluşturup bunu arkadaşlarınızla oynayın. Kendi aranızda işbirliğiniz, aranızdaki bağları daha da kuvvetlendirecektir. Düşünmek sizin yaratıcılığınızın ve bakış açınızın gelişmesini de sağlayacaktır.

Hobi Nedir? >>

Kendi Aile Albümünüzü Oluşturun

Çeşitli zamanlarda çekilmiş fotoğraflarınızı seçin.

Ailenizle evde vakit geçirmek için harika bir yol. Çeşitli zamanlarda çekilmiş fotoğraflarınızı seçin. Sonra bu fotoğraflarınızı dışarıda çok uygun fiyata çıkartabilirsiniz. Hem anılarınızı ölümsüzleştirmiş hem de inanılmaz eğlenceli bir vakit geçirmiş olursunuz. Sevdiklerinize zaman ayırmak, sizi çok iyi hissettirecektir.

Hayal Kurun

Çocukken kurduğunuz hayallerinizi hatırlıyor musunuz? Ya da en son ne zaman hayal kurdunuz? Televizyonu ve diğer elektronik eşyaları bir kenara bırakın. Ve güzel bir akşam yemeğinden sonra hep birlikte hayal kurun. Hem de büyük hayaller kurun. Sessizliği sağlayıp düşünün. Hayattan istedikleriniz nelerdi? Şu an bunların ne kadarını gerçekleştirdiniz? Emin olun, hangi aşamada olursanız olun bir şeyler yapmak isteyeceksiniz. Belki de ortak hayallerinizi, ailecek el ele verip güzel bir hedef haline dönüştürebilirsiniz.

Komik Ve Anlamlı Karikatürler – Çocukluk Hayallerimize Ne Oldu? >>

Araştırma Yapın

Hayalleriniz doğrultusunda bir araştırma yapabilirsiniz.

Araştırma yapmak, bilginizi artırmak için evde yapabileceğiniz aktiviteler arasındadır. Etrafınıza bakarsanız görebilirsiniz. Kimse araştırma yapmasını bilmiyor ve kimse araştırmıyor. Hayalleriniz doğrultusunda bir araştırma yapabilirsiniz. Hem de hep birlikte. Gitmek istediğiniz bir ülke olabilir. Yapmak istediğiniz bir iş, almak istediğiniz bir araba olabilir. Hem bunlar hakkında bilgi edinebilirsiniz hem de daha derin araştırma yapabilirsiniz. Bir konu üzerinden araştırma yapıp, uzmanlık için ilk adımı atabilirsiniz.

Kendi Kodunuzu Oluşturun

Evde yapabileceğiniz eğlenceli ve yaratıcı aktivitelerden biri de kendi kodunuzu oluşturmaktır. Bilgisayar kodundan bahsetmiyoruz. Alfabeyi karşınıza alın, semboller ile kendinize bir kod oluşturun. Sonra o kod ile birbirinize metinler yazabilir, mesajlar atabilirsiniz. Kodu çözmeye çalışmak sizin için çok güzel bir eğlence oluşturabilir.

Başarılı Bir Girişimci Olmanın 20 Anahtarı >>

Ev İçinde Piknik Yapın

Kendinize bir değişiklik yapın ve evinizde piknik malzemeleriyle bir piknik yapın.

Evinizde sıkılıyorsanız ve dışarı çıkamıyorsanız değişiklik yapmak size iyi gelecektir. İllaki yemek masasında yemek yemeniz gerekmiyor. Kendinize bir değişiklik yapın ve evinizde piknik malzemeleriyle bir piknik yapın. İlla kamp ateşi yada mangal ateşi yakmanıza gerek yok. Hatta bu pikniği akşam yapın. Işıkları ona göre ayarlayın. İyi eğlenceler!

Su Balonu Yapın

Eğer evinizde bahçe varsa sizin için süper bir aktivite olacaktır. Çünkü su ile oynamak insanı rahatlatır. İstediğiniz kadar balon alın, içlerini su ile doldurun. Herkes su dolu balonlarından oluşan mühimmatını yanına alsın. Hep birlikte bahçede mükemmel bir eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Kısa Hikayeler – Erteleme Yaşamı Kaçırma! >>

Kendi Blog Sayfanızı Oluşturun

Ayrıca Networkokulu.net'te de yazarlık yapabilirsiniz.

Evde vakit geçirmek için mükemmel bir yol daha. Eğer kitap okuyan biriyseniz, yazı yeteneğinizi de geliştirebilirsiniz. Kendi blog sayfanızı oluşturarak, istediğiniz konularda yazılar yazabilirsiniz. Blog sayfanızda haftada bir veya iki yazı bile yazsanız, internet ortamında sonsuza kadar kalacak. Belki güzel bir trafik sağlayarak kazanç kapısı da oluşturabilirsiniz. Ayrıca Networkokulu.net‘te de yazarlık yapabilirsiniz. Düşüncelerinizi, tecrübelerinizi onbinlerce insana ulaştırabilirsiniz. Hem de ücretsiz bir şekilde!

Evde Ek Bir İş Başlatın

Evde çok fazla vakit geçiriyorsanız ya da akşamları geçen zaman dilimini değerlendirmek istiyorsanız evden yapılan bir ek iş başlatın. İnternette ufak bir araştırma ile kendinize uygun iş modelini ve güvenilir siteleri bulabilirsiniz. Hem vakit geçirirsiniz hem de kazanç sağlamış olursunuz. Evden yapılan ek işlerde başarınızı artırmak, diğer işlere göre daha kolay olabilir.

En Çok Kullanılan Pazarlama Yöntemleri >>

Instagramda Reklam Verin

İnternet üzerinden alışverişler, inanılmaz boyutlara ulaşmış durumda.

Eğer bir işiniz varsa veya yeni bir iş başlatmışsanız, instagramda reklam vererek gelirinizi katlayabilirsiniz. İnternet üzerinden alışverişler, inanılmaz boyutlara ulaşmış durumda. Normal bir klasik reklam ile ulaşabileceğiniz insan sayısının belki binlerce katı insana, instagramdan reklam vererek ulaşabilirsiniz. Hemen işinizi geliştirmek için ilk adımı atın.

Network Okulu Instagram Hesabı >>

Çocuklarınızla Boyama Yapın

Eğer küçük çocuklarınız varsa, evde vakit geçirirmek için en iyi ektivitelerden biri çocuğunuzla boyama kitapları boyamaktır. Çocuk gelişimi için gerekli bir oyundur. Çocuğunuzun hayal dünyasını, yaratıcılığını, düşünce yöntemlerini analiz edebilir, onun gelişimi için çok güzel fikir edinebilirsiniz. Ayrıca aile içi iletişiminiz için de başka bir artı noktası olur.

Hikaye Okuyun

Çünkü kısa hikayeler, bir bakış açısı oluşturmanın en güzel yoludur.

Evde yapabileceğiniz aktivitelerin son sırasında, hem kendiniz hem de çocuklarınız için vizyon oluşturacak bir faaliyet var. Gerek kısa hikayeler olsun gerekse başarı hikayeleri. İkisi de size çok yarayacaktır. Başarılı insanların hayat hikayeleri, sizleri bir iş başlatma, bir girişimci olma yolunda inanılmaz motive edecektir. Sıfırdan milyarderliğe uzanan yolda, kendinizi ilham yağmuru altında bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Tecrübeleri hakkında bilgi edinmek, size, vizyonunuzu oluşturma konusunda yardımcı olacaktır.

Hikaye okuyacaksanız, kısa hikaye okumak asla atlanmaması gereken bir konudur. Çünkü kısa hikayeler, bir bakış açısı oluşturmanın en güzel yoludur. Konu hakkında nasıl perspektif oluşturmanız gerektiği üzerine düşüncelerinizi değiştirebilir. İletişiminiz, yaratıcılığınız ve benzeri bir çok konuda yardımcı olacaktır.

Sizinle evde verimli ve de eğlenceli vakit geçirmek için en güzel 25 yolunu paylaştık. Siz de evinizde bu aktiviteleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Peki siz evde hangi aktiviteleri yapıyorsunuz? Düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Tatili Verimli Geçirmek İçin Tavsiyeler >>